Screening ve 13. tt po předchozím císaři. Může být kvůli jizvě hůř vidět?

vero987nika
4. zář 2022

Ahoj, mám dotaz, možná je to blbost, ale z minulého těhu si zhruba pamatuji v jakých místech doktor přes břicho dělal první velký ultrazvuk, a bylo to asi ve stejném místě jako mám teď jizvu po císaři. Setkal se někdo s tím že by kvůli jizvě bylo hůř vidět? Mám k tomu ještě nějaká zbývající kila na břiše a to vím od ostatních že opravdu problém bývá, tak si říkám aby tam vůbec něco pan doktor viděl 😂

arkapo
4. zář 2022

@vero987nika Záleží kolik kilo navíc. 😉 U mě jizva po SC nevadila, ani nějaké kilo navíc.

barunkiss
4. zář 2022

Zhruba rok a čtvrt po prvním cs jsem byla na screeningu a prcek byl přes jizvu opravdu hůř vidět. Nic tragického nebo tak, ale dostat fotku chtělo trochu více trpělivosti 😁. Jinak všechno co bylo potřeba, bylo vidět takže v pořádku 🙂. Plus jsem v té době měla pořad zhruba o 10kg více nez pred prvním tehotenstvim a celkově nejsem žádná modelka 😂.

nina004
5. zář 2022

@vero987nika Bola som na screeningu 14mes po prvom pôrode, kilá naviac nemám a cez jazvu bolo mimi horšie vidieť. Robili mi nakoniec sono aj spodkom a všetko bolo oveľa lepšie vidieť.

helen_h
5. zář 2022

Přesně, kdyby viděl špatně, zvolí ještě vnitřní ultrazvuk a uvidí vše dobře.

vero987nika
autor
6. zář 2022

Supr děkuji za odpovědi 🌸

ronyx
6. zář 2022

Tak já mám trojtou jizvu 😅 2x císař a 1x abdominoplastika.. Teď čekám třetí a na screeningu byla viditelnost samozřejmě snížená, měla jsem to psané i ve zprávě, ale nic drastického, co by znemožnilo vyšetření. Takže myslím, že budeš v pohodě a nemusíš se bát 😉👍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru