Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

kocicinka
24. únor 2009

Hola hola, právě jsem se vrátila z nádraží, ujel mi vlak... . Jsem totál nevyspalá. Lasko ja myslim, ze v Praze je to co se tyce prace a pristupu k cizincum opravdu jine. Prace je tu hafo, ja ji mela vzdy najitou za par dni, kdyz jsem potrebovala a cizincu je tu hodne takze lidi jsou na ne zvykli. Ale to je taky jedina vyhoda velkomesta( to jednodussi prac. uplatneni), alespon pro me, muj odpor k zivotu v Praze uz znas 😀 Kdybychom aspoň bydleli v nejake klidne ctvrti, ale centrum, je to fakt hruza. Ale aspoň mame nejaky bejvak, je plno lidi, kteri nemaji ani to, tak se snazim neremcat. Ale az bude dite tak fakt nevim, kam budu chodit vozit. Taky jsou tu vyšši zivotni naklady a platy taky nic moc. Manzel ma za sebou x let vysokoskolskyho studia a plat 12.000, ale holt ho ucitelovani bavi. A ani nechci, aby byl z neho nejaky ustvany manazer.Tak holky, ja zase razím na nadrazi, svému ponížení vstříc😅 ahoj.

zuzik28
24. únor 2009

No jasně, že to tady frčí, ikdyž tu nejsem...ale to je dobře, aspoň je pak co číst🙂 Holky v Ikee...no než jsme to všechno prošli,, okoukli a pak se naobědvali, tak byly najednou skoro 2 hodiny. Nakonec jsme pro malýho koupili jen ten koberec...to víte, já bych nakupovala i hračky a takový ty blbůstky, ale prý nám hromadu věcí donesou známí a ročiče a sourozenci a co by prý pak nosili🙂 tak jsem uznala, že radši počkám až co se nám nashromáždí...zajet tam zpátky a nakoupit můžeme vlastně kdykoliv. Pak jsme koupili takový dva malý stolečky do obýváku a různý drobnosti jako prostírání a dečky a kytičky...Teď zrovna jsem se pustila do montování toho stolku. Né, že by to manžel neudělal, ale bavím se tím...je to sranda.
No a pak následovalo to Makro...to bylo taky docela na dlouho...ale nákup potravin to je moje, takže jsem si to užila. No a pak jsme to všechno všechno jeli rozdělit sestře a manželovým rodičům. Všechno je tam ve velkým tak se vždycky domluvíme a podělíme se nějak. Všude jsme se museli chvíli zdržet, takže než jsme to pak všechno vytáhali z auta a donesli domů tak bylo najednou osm hodin. Už jsem toho ale měla dost, takže jsem se svalila k telce a manža uklízel věci...
wsmoulinkaa - díky za pochvalu, jo jo, manžel hodně sportuje. Hraje fotbálek, ale nic velkýho...hraje za vesnici kde vyrost a bydlí rodiče, ale baví ho to a to je hlavní. No ale řeknu vám, v úterý a pátek trénink a v neděli zápasy...a ty smradlavý a špinavý dresy a ty tréninkový trička 😖 😀 Vždycky přijde a vytáhá to z tašky na věšák na uschnutí před praním a to je teda tak na kolíček na nose🙂 Hlavně si to vždycky rozloží do pokojíčku...tak si z něj dělám srandu, že až tam bude mimi tak že teda nee...ať si to zvyká dávat někam jinam. Holky, ale malej bude asi po něm...ty jo...to bude smrádečku 😀 Ale já jsem ráda, že má nějakej zájem...do hospody nechodí, pařit nikam taky nee, je to takovej hodňula...tak aspoň pořád nesedí doma🙂
No tak já jdu pokračovat v tom skládání....

zuzik28
24. únor 2009

wsmoulinkaa - koukala jsem, že budete mít holčičku Nellinku... To jsem měla pro holčičku taky vybraný, moc pěkný jméno, no pak jsem zjistila, že budeme mít malýho fotbalistu 😀

laska.nezna.hranic
autor
24. únor 2009

unka - já vím, ale říkám, si, že spousta lidí na světě je na tom mnohem hůř a to mě drží. žádná situace není neřešitelná, jen občas to chce trochu času a pomocnou ruku.
zlí lidé jsou všude, ale v Praze je určitě víc možností a hlavně cizinců. bys nevěřila, jak si dokáží mezi sebou pomoci, když je třeba, zvlášť, jsou-li krajané. kdežto Češi se zajímají jen o sebe. ale to chápu. třeba v Praze, jak je halal obchůdek, tak ho vlastní dva bráchové a shodou okolností taky Maročani. jsou docela fajn a nejsou jediní, takže takoví lidé by nám třeba už věděli poradit, jak se tu dá uchytit a kde začít. jen prostě v Budějkách nikdo takový není.

kocicinka - jak to máš na nádraží daleko?
neboj, jiní rodiče tam svá miminka taky zvládli vyvenčit. při nejhorším budete pořádat víkendové výlety na venkov🙂 a co babičky a dědové? jsou taky z Prahy?

wsmoulinkaa
24. únor 2009

čauky panebože já než prošmíruju ty diskuze a všude mám nějaké povídání, tak se sem dostanu až večer!!!

zuzik-jj nella ale chtěla jsem elizabeth a ta mi nějak neprošla. Ale abych pravdu řekla holky tak těch 9let jsem si přála Melissu. A ted Nella! Ale to spíš kůli dcerce-se ji líbí. Je to těžké. Manža čeká kluka....nechce to totiž vědět 😀 smůůůla 😵

laska.nezna.hranic
autor
24. únor 2009

wsmoulinkaa - jé, "chudák" manža🙂 ve vlastním zájmu by to měl chtít vědět. kdyby to byl kluk, mohl by se radovat už teď a když je to holčina, tak by alespoň měl dost času se s tím "smířit" 😀 pak už bude marně hledat pindíka 😀

wsmoulinkaa
24. únor 2009

😀 to jo, jenže on nechce...já mu to říkala že mu to už řeknu, ne ne nechce to vůbec vědět.Se divím že jsme se s dcerkou ještě neprokecly....já totiž na to začínám mluvit jako na holčičku a před ním si dávat poroz mě už nebaví!! 😖

laska.nezna.hranic
autor
24. únor 2009

wsmoulinkaa - takže nemůžeš koupit nic holčičího, aby nepojal podezření? jé, to by mě nebavilo🙂

wsmoulinkaa
24. únor 2009

jj to já mám ale schované, ale to jen pár růžovek, Jinak bílé a žluté, zelinkavé a takové neutrální barvičky...ale já na nej tlačííím, prostě až budu připravovat postýlku, tak tam dám barvičku holčičí a at se třeba zblázní...se nebudu tady furt nervovat abych se neprokecla!! 🙂

laska.nezna.hranic
autor
24. únor 2009

wsmoulinkaa - tak zatím je čas, třeba si to sám rozmyslí🙂

dadule4
24. únor 2009

nazdárek holčiny! koukám, že tu drbete jak divý! 🙂 teď byl doma přítel, abch řekla pravdu, neměla sem ani chviličku abych sem nakoukla, měli sme hodně lítání a taky sme si museli jeden druhýho pořádně užít 😉 mimís měl taky strašnou radost že je doma, přítel hladil a pusinkoval pupík skoro pořád, mluvil na něj a prcík v bříšku lítal sem a tam 😅. dneska sem měla chvilku, dávala sem do kupy fotky, zejtra - pokud vyjde čas bych je přidala do albíčka, budu hlídat ségřinu Barunku, tak když se najde chvilka..

laska.nezna.hranic
autor
24. únor 2009

dadul - to měl přítel štěstí. mně jak se někdo z rodiny přijde podívat na břicho, tak malej dělá mrtvého brouka a hraje si na schovku 😀 jinak nejvíc ožívá až po půlnoci.

když už se tu zmiňuju o noci, poslední dny cca kolem druhé třetí se mi zdálo - teda nezdálo, nespala jsem 😀 - jako by mi ztvrdlo bříško. samo od sebe. chvíli to trvalo a pak to zase přešlo. mohlo to třeba být způsobené polohou, která se mimískovi nelíbila? 😕

dadule4
24. únor 2009

mě břicho tvrdlo taky, teda jen přes den, v noci jsem to nepozorovala, řekla jsem to dr. předepsal mi magnésko, tak užívám a mám pokoj. zmiň se doktorovi, myslim si, že to nemůže bejt špatnou polohou, asi ti taky bude scházet ten hořčík

kocicinka
24. únor 2009

Ahoj,tak jsem zase v Praze. Zkousku jsem neudelala, nevadi, alespon vim, co po mne bude priste chtit.
Na nadrazi to mam kousek, za 20 minut tam jsem. Ja si pomatuji, jak jsme jednou meli taky takovy dlouhy nakupovaci den, to jsem byla asi ve 3. mesici, Ikea, Globus, atd. byla jsem hrozně unavena a když jsme byli uz hodinu v Hornbachu, asi v 9 vecer, tak jsem tam usnula v tom jejich vystavenem sprchovem koutu, vlastne to byla sauna. chtěla jsem si tam na chvili sednout a usnula jsem tam jak špalek 🙂
Ja jsem měla dnes nad ránem taky takový divný pocit v břiše, skoro jsem se toho lekla. Ale jestli to bylo tvrdnutí, to nevím, ono je to bříško takové tvrdší i normálně...Lasko moje mamka bydli na vesnici, kousek za Prahou, jenze ja si s ni moc nerozumim ☹ , vlastne vubec. Takze tam jezdim minimalne. Tatu nemam a manzelovi rodice jsou z Prahy. Holky ja mam zase hrozne krece v lytkach, vetsinou v noci nebo brzy rano.Taky tim nektera trpite? Pry to znamena nedostatek neceho, ted nevim ceho ☹

laska.nezna.hranic
autor
24. únor 2009

kocicinka - ty máš teda dneska smolný den 😖
jé, ty jsi spala v obchodě? 😀 já tě tam najít, tak si myslím, že tam někdo pohodil mrtvolu 😅
a zkoušela sis nožky podložit? v jaké poloze spíš? někde v diskusi si na to někdo stěžoval, že se mu to stává, když spí na zádech.

zuzik28
25. únor 2009

Kocicinka - ty křeče jsou od nedostatku hořčíku. Občas to mívám taky...hlavně v noci. Měla jsem takový pocit jako by mi tvrdlo břicho...nebo vlastně ani nevím jestli to bylo tvrdnutí...ale řekla jsem to doktorovi a předepsal mi Magnosolv...to by mělo pomoct i na ty lýtka. Ještě jsem si to ale nevzala, ale včera večer už jsem se přemluvila, že ode dneška to zkusím🙂 Aspoň ob den a uvidím...
Ze zkoušky si nic nedělej, příště to bude pohodička. Nervy před zkouškou jsou hrozný, teda já jsem to vždycky prožívala, ikdyž jsem všechno uměla 😅 Nevím nevím jak bych to zvládala teď nebo později s malým...Ikdyž zase ve škole to bylo nejlepší období...bez debat

kocicinka
26. únor 2009

Takový bezstarostný, viď? Holky. Tak jsem dnes zabrousila do lékárny, popíšu svůj problém s křečema v lýtkách, lékárník mě zkoukne a prohlásí, že to je asi nedostatkem hořčíku, ale že jsem podle všeho v pokročilém stádiu a hořčík se nemá se brát před porodem, zpomaluje kontrakce... 😀 . Ať se poradím s gynekoložkou.Tak volám doktorce, vzala to sestra. Zase- popíšu křeče a sestra mě pošle za praktickou, protože bych prý mohla mít zánět žil. Říkám si- to je nějaká blbost, ze praktickou se mi nechce, ještě tam něco chytnu a ona je stejně na prd doktorka.Jdu znova do jiné lékárny a tam stejné doporučení- může to být zánět žil, hořčík uvolňuje všechny svaly a tudíž i ty břišní, tak mi radši mi nic nabízet nebude. Jenže já k praktické nechci, bylo by to nadlouho a navíc zítra odjíždíme na Šumavu. Safra, dyť je to jenom vitamín, nebo stopový prvek, tak snad by žádnou paseku dělat neměl, ne? Tak asi zajdu za naším sousedem, je internista v Motole, třeba mi něco poradí. Pak je taky otázka, jaký hořčík si koupit...Ten Magnosolv je co Zuziku? Já jsem doufala, že se mi podaří to těhu zvládnout bez toho, aniž bych musela pojídat nějaké prášky, ale asi ne 😒 Už beru Aktiferrin.

dadule4
26. únor 2009

koci, ten magnosolv mám doma taky, je to prášek, rozpouští se ve vodě. dala jsem si ho asi jen dvakrát, teď popíjím magnesii a od tý doby mám pokoj. s tím zánětem žil nevím, měla bys i jiný příznaky, bolesti při chůzi a tak, jednou jsem ho měla v ruce, nemohla jsem do ní nic chytit, zmáčknout, všechno strašně bolelo.. každej doktor a teď už i lékárník na to kouká jinak, zkus tu magnesii, snad ti zabere tak jako mně

zuzik28
26. únor 2009

s tím hořčíkem je to nějaký divný...jako co ti ten lékárník řekl. Toto jsem našla přímo na stránkách o jednom multivitamínu pro těhotné (calibrum mami tuším)...hořčík - prevence předčasného porodu, prevence křečí. Takže se určitě brát může. Proč by ho jinak doktoři předepisovali na tvrdnutí břicha?
Jo a mám takový pocit, že pokud bereš to železo tak že bys měla brát i více toho hořčíku, protože to nějak blokuje jeho vstřebávání. Zkus teda tu magnesku jak doporučovala dadule nebo normální šumivý tableky hořčíku (takový ty v tubičce) normálně prodejný a uvidíš. Myslím, že by se to mělo spravit. Zánětu žil se neboj, bude to tím hořčíkem...
Kdyžtak řekni gynekoložce, že ti tvrdne břicho a ona ti Magnosolv určitě předepíše. Je tam hořčíku víc než normálně co si můžeš koupit a zkusíš to...určitě se ti po tom ale nic nestane.

kocicinka
26. únor 2009

Děkuju moc, jsem si jistá, že je to tím hořčíkem, ale mě ty lékárnice tak vyděsily. Zase mi jedna řekla, že prý způsobuje odumírání mozkových buněk plodu 😲 . Koupila jsem magnesii a zítra si koupím ještě tu tubu. V normálních těhu vitamínech je hořčíku 100 mg, tak si to budu půlit aby mi to vyšlo tak nějak. Já nevím, jestli mi tvrdne břicho... Je pravda, že někdy je takové tvrdší, ale jestli je to klasické tvrdnutí, to nevím. Do poradny jdu až 18.3. 😖 Ono to lýtko( mám křeče jen v jednom) bolí i při chůzi a když ho pomačkám, ale myslím, že je to od těch křečí, které jsou fakt hodně intenzivní.

kocicinka
26. únor 2009

Berete nějaké těhu vitamíny?

zuzik28
27. únor 2009

Pane joooo...to snad není možný...vždyť ti lékárníci taky mají vysokou školu, tak by snad mohli něco vědět. Odumírání mozkových buněk, to je pěkná blbost. Já beru těhu vitamíny (zrovna teď mám calibrum mami, protože jsem ho dostala, jinak mám gravital) a k tomu mi doktor předepsal jednou denně to magnésium (Magnosolv) a tam je cituji: "celkový obsah hořčíku 365 mg = 15 mmol hořečnatých iontů". A tohle se těhotným předepisuje úplně normálně (i dvakrát denně). Takže se vážně ničeho neboj. Kdyby to mělo nějaký vliv na mimi tak by to určitě doktoři v tak hojném počtu nepředepisovali...

wsmoulinkaa
27. únor 2009

tak to je prča...to řeknu mému gyn. ten bude koukat 😀

wsmoulinkaa
27. únor 2009

já těhu vitamíny neberu....a dr mi nic neřekl...mimi prospívá ale to viš že je to lepší...já jsem to flákala 😕

dadule4
27. únor 2009

odumírání mozkových buněk plodu? teeda, tak to je mazec, tak to moje miminko už tim pádem nemá skoro žádnou 😉 jinak ze začátku jsem zobala listovku a jinak vitamíny žádný neberu,kámošky je braly a miminka měly okolo pěti kil... kdyby moje mimi neprospívalo, tak mu samo něco dodám, ale jen tak nevidím důvod, naše mamči taky žádný vitamíny nebaštily a jaký sme 🙂

wsmoulinkaa
27. únor 2009

no právě ...ty kila!!! a to já jsem mrnous a mám 51kg 😀 a jsem ráda, že moje první dítě mělo 3200g a 52cm takže taky mi to stačilo a taky jsem nic nebrala!!! papapa

zuzik28
28. únor 2009

s těma vitamínama je to asi jak u koho...prý to není zase až tak pravda, že se rodí velký děti...podle gynekologa je to blbost. Já nevím...vitamíny beru pravidelně každý den (teda snažím se 😀 ) a na UTZ ve 20. týdnu mimi odpovídalo přesně 20. týdnu, takže napřed nebylo...asi je to vážně individuální. Uvidíme v tom 30. týdnu...když bude malej moc velkej tak asi taky přestanu...

kacenka1977
28. únor 2009

ahoj holky, Zuzik, chtěla jsem se tě zeptat, máš hezký kočárek v albíčku - co je to za značku a kolik vychází? Dík za odpověď, my máme totiž vybraný Jané, je dost podobný, ale asi to není ten, co máš vybraný ty, nebo ne?
Taky beru těhu vitamíny, ale jen půlku denně a to na to někdy i zapomenu, nechci, aby bylo mimi moc velké 🙂 stačily by 3 kg, aby se dostalo v pohodě ven na svět 😅 🙂

zuzik28
1. bře 2009

Kačenko, ten kočár je Peg Perego GT3 completo...vychází na nějakých 21 - 22 000, podle toho v jaké akci bys ho sehnala (takže tak přibližně stejně jako Janéčko). Ale teda mně se zdál Perego určitě lepší než Janéčko. Mají ho všechny 3 moje kámošky a po jejích zkušenostech bych do toho nešla. Hrozně a pořád (po každým hrbolku) padá ta nožní brzda dolů, takže strašně chrčí a pořád se to musí nohou zvedat...takže hrůza. Ale s brzdou prý mají Janéčka problém všechny. Když jsem ho porovnávala v obchodě s Peregem tak mi prodejce doporučil raději Perego (a to určitě nebylo kvůli penězům). Prý se u Janéčka rozjíždí podvozek - jakokdyž kolečka od sebe. Protože je vyroben z velmi lehkých materiálů, které se ale na úkor té lehkosti prostě ohýbají.
Nechci tím říct, že by perego neměl chybku, ale to zjistím až používáním. Každopádně určitě líp sedí a měla jsem z něj takový jako jistější pocit jízdy.
Rozhodně tě ale nechci nutit do tohoto kočárku...jen jsem ti chtěla sdělit svůj názor. Každopádně doporučuju se na něj jít aspoň podívat...za to nic nedáš (když už člověk do toho chce vrazit takový peníze, tak ať aspoň prozkoumá všechny možnosti) určitě budeš radostně překvapená. Ale jak říkám, je to jen na tobě...
Dokonce jsem vyhrabala nějaký odkaz
http://www.slune-cz.cz/kocarek-peg-perego-gt3-c...

dadule4
3. bře 2009

nazdárek, koukám, že sme se tu všechny tak nějak odmlčely, co? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru