Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

zuzik28
5. bře 2009

Nazdárek holčiny...včera jsem se dokopala k tomu, že jsem nějakým způsobem obalila takový ten jezdící košík na mimi. Měli jsme ty kolečka a to proutěný navrchu, ale chtěla jsem to nějak obalit, aby se od toho nějak nepodřel nebo něco, a myslím, že se mi to celkem povedlo... No a dneska jsme odvezli k babičce poslední 2 takový skříňky co nám zavazely v dětským pokoji...takže už se to začíná rýsovat. Teď už jen nějak odnaučit manžela, aby si tam házel ty svoje hrozný věci z tréninku (kopačky a mokrý smradlavý trička) a bude to 😀 Už se těším až budeme lepit obrázky a tu borduru, no prostě jak to bude nakonec vypadat.
No nic, jdu dělat ovocný salát...

laska.nezna.hranic
autor
5. bře 2009

kocicinka - v ČB máme jednu, má dvě výhody: perfektně vybavené neonatologické oddělení a mám to autem jen pár minutek od domu. ale jinak děs běs, téměř každá maminka si na jejich přístup stěžuje. oni tvrdí, že tatínek k porodu může, jenže jen na samotné tlačení. na první dobu porodní musí být maminka sama. když má mimi skoro venku, tak už jí tatínek moc nepomůže. navíc oni většinou tatínka ani nezavolají. jen z vlastní rodiny to tak bylo u dvou případů. nebo slibují epidurál, ale když má dojít na věc, tvrdí, že je moc brzy a pak zase že moc pozdě, takže ho vlastně nedají nikomu. většina maminek, které mají možnost, jdou raději rodit do Krumlova. tam může být tatínek celou dobu s maminkou, můžeš rodit třeba na velké posteli, ve vaně, v podřepu, prostě jak ti vyhovuje. nezakazují ti tam pít a neremcají nad porodním plánem... prostě pokud maminka nebo miminko není v přímém ohrožení, tak je Krumlov mnohem lepší než ČB. a nadstandard tam vychází o polovinu levněji, což je taky fajn, pokud nad ním maminka uvažuje. obyč pokoje jsou tam po dvou, to v ČB neexistuje. úpřímně se porodu v ČB bojím, už jen z důvodu přístupu personálu. možná jsem zbytečně náročná, porodit se dá všude, ale vzhledem k tomu, že chci víc než jedno mimi, tak bych z toho byla nerada traumatizovaná víc, než je třeba.

jinak teoreticky by manžel jen na ten porod přiject mohl (za předpokladu, že by mu dali vízum, což by dali, jelikož je manžel), ale nevyplatí se nám to. pokud přijede, tak nastálo, aby si hned mohl vyřídit povolení k pobytu. navíc teď, jak mu zblbli ty doklady, tak mu nedají vízum, dokud to nebude mít v pořádku. prostě Maroko no 😅 kdyby byl z EU, tak není problém, ale bez víza hranice do schengenu legálně nepřekročí. ale já jsem takový smolař ve všem, tak už se s tou situací pomalu smiřuji.

zuzik - nezbylo ti trochu toho salátku? 😉 😀

wsmoulinkaa
5. bře 2009

láska a jak mu je zblbli....no já nevím a jak je to dlouho??? 😲

kocicinka
5. bře 2009

Laska: aha, tak teď už to chápu...
Tak to být Tebou tak se nerozmýšlým a jedu do Krumlova. Máte to kousek a asi to bude o dost lepší porodnice. Já jsem vlastně v podobné situaci. V Praze snad jedině v Podolí nemají ty hromadné "hekárny", jenže tady se musíš k porodu registrovat už v 10tt a Podolí v mém termínu maluje, takže mě nezaregistrovali. Nakonec jsem se,v panice, že nejsem nikde registrovaná nechala zapsat na Bulovku- 10 min. od domu, novorozenecká JIP atd., ALE jinak je to tam s tatínkama tak, jako popisuješ ty Budějky. Sestra nám sice na prohlídce řekla, že pokud bych byla na hekárně sama, manžel tam může, ale na to moc nespoléhám. Tak jedině by zbývalo strávit 1. dobu porodní doma a jet tam až na samotý porod. Uvažuji nad tím podobně jako Ty. Zatím je plán takový, že pokud bude vše OK a mimi se nenarodí předčasně, líbilo my se mi rodit ve Vrchlabí. Je to tam asi jako v tom Krumlově, volba polohy, můžeš rodit ve vaně atd. Ale ještě se tam zajedeme podívat, pak asi padne definitivní rozhodnutí.

Stejně sem ráda, že jsi o těch Budějkách napsala, kdyby mi náhodou ve škole praskla voda, budu chtít do Krumlova 😀

laska.nezna.hranic
autor
5. bře 2009

wsmoulinkaa - trošku mu pozměnili příjmení. jde o detail, ale i ten je důležitý. alespoň v Evropě🙂 údajně mu vydají potvrzení, že je to jejich chyba, jenže to české úřady nezajímá a k udělení víza a pobytu to nestačí, tam musí všechny doklady sedět, hlavně pas, kam mu mají dát razítko. na nějaký cár s omluvným dopisem se mu vyprdnou. jenže tu chybu mu neudělali jen v pase, protože si nechal dělat vícero dokladů najednou, takže jeden doklad navazuje na druhý. prostě pakárna. teď jsem s ním pár dní nemluvila, tak předpokládám, že to olítává, ale raději potěšující zprávu nečekám. on jak je z vesnice, tak do nejbližšího města, kde sídlí nějaký úřad, to má dvě hodiny cesty a tam se dělá tak, jako by se nedělalo. a všechny hlavní instituce jsou až v Rabatu, kam to je celou noc autem. asi jakoby občan z Aše musel ject na úřad do Ostravy. ještě teď nechápu, jak se nám podařilo vyřídit svatbu 😀

kocicinka - tak chtěla jsem tam hlavně kvůli manžovi, ale pokud tu nebude, tak už je mi to jedno, alespoň za mnou budou moct přijít lidičky z rodiny, kteří by se do Krumlova těžko dostávali. stejně se budu snažit přiject tam až na poslední chvíli, když vím, jak to tam chodí. teda pokud to bude možné. hlavní je, aby byl mimís v pořádku. a fakt je, že pro dětičky, které mají problém, je tam vybavení lepší. uvidíme, to se dá těžko plánovat, když před sebou máme ještě celý trimestr.
do kdy plánuješ jezdit do školy? aby tě to nechytlo ve vlaku nebo tak. ale to by jsi pak zase mohla do Tábora, tam to prý taky není špatné 😉

laska.nezna.hranic
autor
5. bře 2009

jinak když už tu tak probíráme porodnice, už se začínáte zabývat porodem? hlavně vy, holky, prvorodičky. já v poslední době nad tím hrozně přemýšlím a nějak se toho začínám bát 😅 ani pořádně nevím, čeho přesně... asi všeho, aby bylo mimi v pořádku, bolesti, šití, komplikací, personálu, nebo že bude třeba císař, ... včera jsem viděla několik videí, ale všechny maminky byly v pohodě, až mi to přišlo podezřelé 🙂 začínám magořit. nemáte nějaký recept, jak si mimíska dál užívat, ale nestresovat se tak dlouho předem? 🙂

wsmoulinkaa
5. bře 2009

laska nemysli na to....stejně to přijít musí tomu se nedá vyhnout...to si říkám já a nemyslím na to tolik- a ikdyž to mám už jednou za sebou, tak se mi taky do toho nechce...ale pak si říkám že už s tím nic nenadělám!!! vezmi si k porodu aspon kámošku, nebo mamku...
já mizím jdu hajat a zítra pa 😵

kocicinka
5. bře 2009

Laska: poslední konzultace máme někdy 25.4., ale potom musím ještě udělat zkoušky. Kdyby mě to chytlo ve vlaku, tak porodka je v Benešově, v Táboře a ve Veselí nevím. Nebo si zavolám sanitku a ona na mě počká v další stanici.Doufám ale, že to nebude třeba 😅
Recept na nestresování nemám ☹ . Někdy to prožívám tak, že se na porod těším a chvílema z něj mám zase hrůzu. Mě s těch videí vyděsil hlavně ten nástřih, toho já se bojím stoprocentně nejvíc. Jinak tu bolest maminy popisují jako při silné menstruaci a já jsem tedy při ní trpěla jak zvíře, tak tohodle se ani tak nebojím.

zuzik28
6. bře 2009

Láska žádný strachy, ničeho se neboj....je potřeba, abys byla klidná a zbytečně se nestresovala...stejně to k ničemu není, mimi ven prostě musí 😉 Mysli na to co vás čeká po porodu, že za tím vším je vaše krásný miminko, který se už na vás taky hrozně těší. Jo a doporučuju zauvažovat o nějakém lepším předporodním kurzu...tam by tě měli uklidnit...nebo spíš se dozvíš co vlasntě tě čeká a jak se chovat a tak...což myslím, že bychom se taky mohli přestat trošku bát...ikdyž je to hodně individuální
Dneska jsem byla za kamarádkou v porodnici...ta mě celkem uklidnila, ikdyž já se teda nějak nebojím. Prý to byla parádička, super zážitek a že v Prostějově jsou prý moc hodní. Takže bezva, už se nemůžu dočkat 😀

kocicinka
6. bře 2009

Holky budete chodit na předporodní kurs do porodnice, nebo někam jinam, třeba do nějakého mateřského centra. Já budu chodit na Bulovku, kde jsem registrovaná, ačkoliv nevím, jestli budu rodit opravdu tam. Ale teď si říkám, jestli by nebylo lepší chodit někam jinam, mimo porodnici.
Jinak jak jste na tom s výbavičkama? Dneska jsem narazila na tyto stránky: www.rothwell.cz. Možná už je znáte. Tak přemýšlým, že si od nich objednám zavinovačku. Akorát tam nepíšou, jestli mají zimní i letní variantu. Budete pořizovat zavinovačku? A co peřinky do kočárku? Budou vůbec na léto potřeba? Třeba by stačila jenom nějaká tenčí deka...Co už všechno máte?

zuzik28
6. bře 2009

Prý je kurz v nemocnici celkem na nic...teda říkala kámoška, že jí to nic nedalo...chodila na nějaký kurz, trvalo to 4 týdny, každé pondělí, 4 hodiny a jezdila sem nějaká porodní sestra z Kroměříže...stálo to prý 1200 kč, ale bylo to super, že jí to prý moc při porodu pomohlo. Dokonce tam poslední týden s ní byl i tatínek, aby věděl co a jak...jo a byly tam jen 4 holky, takže se jim mohla věnovat.
Jinak výbavičku tak trochu již máme připravenou. Oblečky teda skoro všechny, to už nebudu kupovat skoro nic...Jinak u tchánů je postýlka, doma je košík na kolečkách...rychlozavinovačku jsme dostali k vánocům, takže ji možná využijeme. Peřinky do kočárku určitě kupovat nebudu...na léto to není potřeba, stačí nějaká deka a na zimu už se nám malej stejně do korbičky nevleze, takže taky na nic. Ještě musím dokoupit matraci do postýlky, povlečení, prostěradla, přebalovací podložku, taky kosmetiku a pak takový ty drobnosti pro maminku do porodnice a tak...jo a hlavně ještě kočár, na to bych zapomněla 🙂

laska.nezna.hranic
autor
6. bře 2009

do porodnice přímo né, v Budějcích ani nevím, jak to je a do Krumlova dojíždět nebudu, ale půjdu na něj do Červeného kříže. stejně myslím, že to tam vede porodní asistentka z porodnice v ČB. jsou to sice jen čtyři lekce - hodina za týden/50 Kč za lekci, ale nečekám, že by mi tam řekli něco jiného, než se uvádí v jiných zdrojích. půjdu tam spíš jen tak, že nemám co dělat. akorát na lekci pro tatínky se mi moc nechce, tam určo budu jediná bez partnera 😅

věcičky pro mimíska dostávám od rodinky nebo kupujeme průběžně, teď si pojedu pro další kousky k příbuzným, každý měsíc něco. příští týden si chci objednat povlečení do postýlky, je obyčejnější, ale za poměrně dobrou cenu a má mantinel, nebesa, kapsář i zavinovačku a i se mi líbí potisk. takže jednu zavinovačku budu mít tam a jednu si ještě budu kupovat. mimi je sice letní, ale k nám se sluníčko dostává až pozdě odpoledne - náš domeček je schovaný za strání a okna směr západ. a budu mu ji dávat na spinkání, navíc Karimek určitě není posledním miminkem v rodině. takže se nebojím, že bych je nevyužila. a peřinku do kočárku mám jednu. ale my dost věcí podědili, tak je mám díky tomu a uvidíme, zda se to využije nebo ne. vy, co musíte všechno nakoupit to asi máte s rozhodováním horší 🙂

kocicinka
6. bře 2009

My jsme podědili kočárek, jinak nic. Lasko prosim mohla by jsi mi poskytnout ten odkaz odkud budete objednávat to povlečení do postýlky? Ten kapsář zní dobře, ten jsem nikde nenašla.
Manžel vzdal výrobu kolíbky, vyšla by dráž, než nová a měl by s tím práci. Tak asi budeme kupovat kolíbku, tu oba moc chceme, jenže problém je, že je tak na 2- 3 měsíce. Jinak máme přebalovací pult/komodu, k té nám chybí podložka. Kočárek, oblečení a toť zatím vše, co máme. Já možná taky budu kupovat dvě zavinovačky. Jednu parádní, na křtiny.Jen se bojím, aby nebyly moc teplé. V Praze bývají vedra. Moje mamka pořád mluví o peřinkách, do postýlky, do kočárku, jak jsou nutné, má strach, že nám malý v červnu zmrzne 😀

laska.nezna.hranic
autor
6. bře 2009

kocicinka - je to z MMB. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15049184
hele, u nás je to to samé, spoustu věcí si v rodině myslí, že musím mít a to, co bych naopak já ocenila jim zase přijde zbytečné... 🙂
plánujete křtiny, jste oba věřící?

kocicinka
6. bře 2009

Hmm to je krásné 🙂 Koukám, že i nové, já jsem myslela, že se tam prodávají jen použité věci, když je to bazar. To by se mi taky hodilo, ale asi bez těch nebes, ty nechci a vzoreček bych snesla decentnější.
Křiny plánujeme, ještě nejsme domluveni na kdy. Jsme oba věřící, ale nepraktikující katolíci. Svatbu jsme měli v kostele.

kocicinka
6. bře 2009

Taky jsem Ti chtěla dodatečně popřát k narozeninám 🙂 Ten dortík byl úchvatný a vypadá tak dobroučce!
Jedu zase zítra do Budějek, bude vstávando v 5 ráno 😒

laska.nezna.hranic
autor
6. bře 2009

kocicinka - jé, děkuju 😀 jsem si prvně myslela, že je to jen piškot politý čokoládou, ale spletla jsem se. a fakt mě překvapil, jak byl mňami 🙂

máš přednášku? ty jo, tak brzy, to je hrozný... ale já zas jezdila na vš do Prahy, takže to znám. pak jsem usínala ve vlaku a bála se, aby mě někdo neokradl 😀

kocicinka
6. bře 2009

No vidíš 🙂 Ty z Budějek do Prahy a já zas naopak. A copak jsi vystudovala, smím- li se zeptat?
Máme první přednášku od devíti, takže to stíhám jentaktak. Jezdím se spolužačkou, tak se tolik nebojím.
Už musím jít chrupkat, abych byla zítra aspoň trochu při smyslech 😅

laska.nezna.hranic
autor
6. bře 2009

kocicinka - ekonomiku na ČZU. ale nějak jsem se nemohla dostat přes biologii a ani mě to celkově nebavilo, jsem měla jiný představy, tak jsem pak skončila. já jsem na vš nikdy moc nechtěla, spíš jsem to zkusila kvůli našim. ale třeba jednou si nějakou vš udělám, kdo ví...

misakri
8. bře 2009

krásný večer těhulky.. koukám na vás po delší době a moc vás všechny zdravím.. 😉

zuzik28
9. bře 2009

ahojky maminy 😀
teda celý víkend jsem tu nebyla a říkala jsem si kolik tady bude naplkáno, že nebudu ani stačit číst...a ono nic 😲 Doufám, že se máte všechny krásně a že jste dostaly včera k tomu svátku aspoň kytičku nebo políbení...

kocicinka
9. bře 2009

zuzik: leda prd, velebnosti 😀

laska.nezna.hranic
autor
9. bře 2009

misakri - ahojda, jak se daří, všechno ok?

kocicinka - asi tak, výstižněji bych to nenapsala 😀

laska.nezna.hranic
autor
10. bře 2009

tak jsme dnes byli v poradně a doktorka nás moc nepotěšila, zvýšil se nám tlak 😒 no ale snad to nebude nic trvalého.
co vy, holky, jak se dnes máte?

dadule4
10. bře 2009

ahojky holčiny, tak jsme dneska koupili přebalovací pult, no spíš komodu, je skvělá, je včetně vaničky, která bude uložená v ní - řešíme tak to, že máme jen sprcháč, má čtyři šuflíky, tak jsem hned vyžehlila pidi věcičky a zaplnila šuflík a půl 🙂
jinak sme koukali po kočárku, líbí se mi dorjan, ale tady u nás ho žádnej obchod nenabízí a z toho co nabízí mě nezaujal žádnej.. chci s nafukovacíma kolama ať můžem s prckem jezdit v terénu ale většina jich je z umělákama a to fakt nechci
lásko, to se určitě upraví, já jsem dneska taky byla u dr. - na endokrinologii - mám vyoperovanou štítnou žlázu, tak musíme hlídat hormony, pořád mi hodně skáče a teď v těhu - ani nemluvím, je to síla. podle všeho těch hormonů mám zase málo, ale paní doktorka mě uklidnila, že mimčo už si vytváří svoje tak ja potřebuje, takže v tomhle směru je to v klidu. prej pak po porodu to budu mít dost náročný, ale tím mě teď nechce znervózňovat, ale budu potom hodně hlídaná.. chjo, pořád něco, aby jsme se nenudili 😉

laska.nezna.hranic
autor
10. bře 2009

dadul - já si taky sním o dorjanu, mám ho vyhlídnutý už dávno, teď jen dát dokupy penízky. ale je to to poslední, co se bude pořizovat a čas máme, tak uvidíme 🙂 jaký typ a barva se ti líbí?

to je něco, koukám, že menší nebo větší problémy se nevyhnou nikomu. pořád máme důvod se o mimísky bát 🙂

jste už někdo objednaný na velký utz nebo vám ho dělá váš doktor na poradně? nás dneska objednali do genetického centra, ale až na 32. týden. jsem doufala, že by to mohlo být dřív, ale ještě si musíme celý měsíc počkat. ale já už bych ho tak ráda viděla... 🙂 vůbec mi to neutíká, i přesto, že je pořád co řešit.

dont_speak
10. bře 2009

Ahoj holky, zdravím po dlouhé době 😉
Nejdřív byl malej nemocný se zápalem plic, pak já zalehla s chřipajznou. Do toho jsme řešili bydlení, koncem března se už stěhujeme do většího bytu, tak ještě zbývá podpis smlouvy, doplatit kauci a nájem.
Co vy novýho?,😉
laska:ten tlak se musí v těhu hodně hlídat, mě taky vylítl na 160/90. Měla jsem ze stresu,ale teď už je úplně ideální . Snad to budeš mit taky dobrý 😉
Jinak mě UTZ dělá pokaždé doktor, ale monitor má natočený tak, aby na něj viděl sám. Musím se většinou zeptat, pokud chci něco vědět nebo se jen podívat.

laska.nezna.hranic
autor
10. bře 2009

dont_speak - ahojda, já už jsem myslela, že jsi nás opustila🙂 tak to celá rodinka marodíte, to je mi líto.
nový byteček, hmm, to zní fajn. ale jak to budete dělat, přece nemůžeš nic tahat.

k tomu tlaku. já ho měla vždycky vysoký, stejně jako dnes, ale během těhu mi klesnul, tak byla doktorka spokojená a neřešila to. dneska byl vyšší než obvykle a ona už zvedala varovně prst. tak uvidíme, trápit se tím zatím nebudu. jinak řeší se to nějak, pokud k tomu nejsou další problémy nebo je člověk jen hlídaný?

i velký ultrazvuk ti takhle dělá? jako že z toho nic nemáš? to je blbý. a co fotky, dává ti alespoň? nebo je máš jen na vyžádání a platíš je?

bertica.h
10. bře 2009

ahojte dievčatá🙂

Ako sa máte?
MY fajn..zajtra mám poradnu,snád bude všetko ok.
Viktorka kade chodí,hovorí,že aj ona je tehotná,že jej brali Hcg 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Kedy nás čaká veľký UZ?v 31-32tt?
Moc sa teším.
Som zvedavá,kolko váži malinká,aj ked to bude viac-menej orientačné.

Snád nám zasa potvrdia dievčatko.Už si neviem predstaviť,žeby som musela zmeniť meno.mám hrozne veľa ružových vecí a všetci vedia,že budeme mať Anetku 😅 😅

Vo štvrtok ideme na Sr 🙂

Tak sa tu zatiaľ majte,posluchajte a oddychujte 😵 😵

bertica.h
10. bře 2009

laska..akolko krát ti premerali?lebo mne ked nameraju vyšší,zmeraju ešte raz na druhej ruke a je normálny 😕 😕 🙂 🙂
tie digit.tlakomery vedia robiť šarapatu,tak ako teplomere..ja mám radšej klasiku,ortutové.
my máme všetko,od kočíka cez...dudlíky a blbostičky🙂
chá¨ýbaju nám plienky,a asi ešte dokupim pár vecí v 56tke,zdá sa mi,že mám málo najmenšich velkostí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru