Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

misakri
16. únor 2009

no naštěstí u nás nic takového není, myslím tu registraci.. 🙂
max bude stop stav a nevemou mě.. chtěla bych rodit ve stéjné porodnici jako michalku, tak snad se mi to povede.. 😉

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

dont_speak - pokud bude chlapeček po tatínkovi, tak pěknej bude. jestli bude po mně, tak bude chudáček 😀 ale bude náš 🙂

já už se vůbec v ničem nevyznám, nejhorší je, že jsem si o nějaké info psala přímo do Maroka na naši ambasádu, oni mi odpověděli a když jsem tam pak byla osobně, tak jeden "moc milý" pán nám veškeré info popřel a přitom ten e-mail, co jsem mu ukázala byl přímo od nich. tak já nevím. dokonce nás ani nepustili dovnitř a "jednali" s náma na ulici 😒 pokud bude mít stejný přístup, až tam teď manža půjde s papírama, tak zvažuju stížnost. je tam pro české občany a chová se jak hulvát. a ještě mu to přišlo vtipné 😠 oproti tomu na marocké ambasádě v Praze se k nám chovali úplně úžasně, šéfík si se mnou domluvil schůzku, přišel, jednal s náma jako s normálníma lidma a ještě jsme si tam měli možnost popovídat se zaměstnancema a vytáhnout z nich různé info o Maroku. slušné chování všech pracovníků, prostě naprostá spokojenost.

právě ty jazyky budou problém. my se poznali ve Španělsku, takže mluvíme takovou čecho-španělštinou. mezi sebou se dorozumíme ve všem (kupodivu), ale než pokročí v češtině, tak to bude s prací asi problém. já teď pracovat nemůžu a žádné známé nemám. no, ale musíme vyřizovat jedno po druhém. ještě jsem se tě chtěla zeptat, i když to sem taky nepatří, jak jste to měli s cizineckou? zajímali se o vás?

Davídkovi culíčky dělat můžeš, ale nevím, jak by se to líbilo tatínkovi 😀

to vypadá, že jsi měla pohodový porod. a co klystýr, dávali ti ho? mně se to ale vůbec nechce absolvovat a přemýšlím, jak se tomu vyhnout 😅 jasně, chápu to, pokud má člověk před operací břicha, kdy je relativně v pohodě, ale že bych měla náladu to absolvovat s kontrakcema, to ani náhodou.

dont_speak
16. únor 2009

miso,. pockej.. a co pak kdyby byl stop stav? 😲 🙂
laska.. s náma v Paříži jednali taky strašně.. baby úřednice 😠 .. Dokonce to došlo tak daleko, že jsem obcházela do posledních dnů před porodem různé instituce, aby manželovi pomohli dostat se do Čech.. Můžu ti pak do IP poslat organizaci, která se zabývá přímo imigrací cizinců 😉 Mají i bezplatného právníka a sociálního pracovníka. Poradí i s prací a vzdělávacíma kurzama. Nám tam pomohla paní, který sepsala email na českou ambasádu ve Francii a všechno se to urychlilo. ALe ty nervy.
Cizinecká tady nám poslala dopis.. museli jsme k výslechu. Trval dvě hodiny.. Otázky typu.. jak jsme se seznámili, kde... kdy jsem MM řekla, že jsem těhotná... Nemusela jsem vypovídat na všechny otázky, co se mi zdáli dost osobní, ale bylo mi jasný, že by se mohla i snížit šance na to mému muži dáv vízum 😒 Jsem litovala, že sebou nemám právníka.
Davídkovi culíčky sluší 🙂 😀 Už jsme mu je zkoušeli na hlavě vytvořit.. MM byl znechucený.. jak jinak, má přece BIG BOYE fotbalistu 😉 🙂
Klystýr mi nestihli dát, ale nehoda nebyla.. naštěstí.

misakri
16. únor 2009

ahojky lasko.. no vidím, že jste si na ambasádě "užili".. takové jednání je opravdu vrchol.. vždyť tam je pro lidi, české občany!.. no nechápu..

manžel už má vyřízené české občanství?

dont_speak
16. únor 2009

sorry otázky zdály 😝

misakri
16. únor 2009

jééé holky.. s těma úřadama vám to nezávidím, ani trošku... ☹ ☹ ☹
já mám spoustu známých ukrajinců apod a taky si tímhle prošli.. ale zase na druhou stranu mám taky hodně kamarádu slováků, žijících v čr a ti problém s cizineckou neměli, snad nikdo, koho znám.. před měsícem se mi tady vdávala kamarádka slovenka a zatím všechno v pohodě..žádala si o české občanství a dostane ho po roce od svatby nebo 5 let, co pracuje v če, což musí doložit.. a nikde žáden výslech, nic.. 😕

misakri
16. únor 2009

já jsme klystýr měla a bylo to v pohodě... dokonce se mi i ulevilo a bylo to na chvíli příjemné.. 😉
a to jsme se taky bála a jak.. 😅

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

kocicinka - tak si tu někde v okolí pořiďte chajdu a budeš tu moct trávit volný čas i bez manžela🙂
ano, Budějky jsou na kočárek docela ok, ale taky je to spíš taková větší vesnice🙂 ale jsem tu spokojená, hlavně mně, lenochovi, vyhovuje, že jsou celé na rovince. jednou jsem byla na výletě v Liberci a z těch ulic jsem byla úplně vyflusnutá 😀 si neumím představit, jak se v takových městech žije v zimě, když je náledí, nebo chudáčkům vozíčkářům - se musí nadřít🙂

já si to o tom občanství myslela taky, ale to bylo stejně asi až po pěti letech pobytu. navíc se to pořád mění, tak nevím. bylo mi řečeno, ať si zažádá o dlouhodobé vízum, pak tady v Budějkách na cizinecké o povolení k pobytu a až po pár letech si může žádat o pobyt trvalý a pak občanství. jenže teď to zase podmínili zkouškou z češtiny. na ambasádě mi zase řekli, ať si požádá prvně o povolení k pobytu a na jeho základě mu vydají vízum k jeho převzetí. ale už jim jaksi nedošlo, že aby získal povolení, bude muset nejspíš na pohovor na cizineckou a to asi udělá jen těžko, když je v Maroku. no blázinec. mám v tom pořád zmatek, ale teď jen chci, aby už tu byl a pak to budem řešit dál.

frigidní? není to už silné slovo?🙂 já myslím, že v těhu je to normál.

přece nemůže mít tak běžná věc, jako nástřih, tak katastrofální následky🙂 nebo ano? 😕

dont_speak
16. únor 2009

mis, ale tou dobou co se nám to stalo, tak v tv běžela krátce před tím reportáž o fingovaných sňatcích s cizincema z třetích zemí, takže možná i to přispělo k tomu důkladnému "proklepávání" si nás jako smíšeného páru.
Já se klystýru strašně bojím 😅 Nedovedu si to představit. Není lepší ten yal gel?

dont_speak
16. únor 2009

V Budějkách se narodil můj táta 😉 Mě se tam taky líbí. Ale nějak se sčutli s mamčou v Praze (ta je kralupská) a zůstali bydlet tady.

misakri
16. únor 2009

žeby měli jiný metr na slováky a "ostatní" cizince??? 😕 😕

a s fingováním manželství mám své zkušenosti.. 😀 , asi bych to tady neměla psá.. ale tím, že sama jsme v praze pracovala necelých 5 let a mám hodně známých v řadách cizinců ( kteří pracovali ve stéjné firmě ), tak se i ke mě dostala tahle otázka a bylo mi nabídnuto několik desítek tisíc korun za uzavření manželství na 2 roky.. což jsme teda s díky a HOOOOODNĚ rychle odmítla.. 😠

misakri
16. únor 2009

dont.. nevím ani jaký je mezi nima rozdíl.. píše se všude, že yal je šetrnější, ale nevím v čem.. a mě opravdu ten klystýr vůbec nevadil, ba dokonce se mi na chvilku ulevilo od bolesti a bylo to příjemné, taková teplá voda.. fakt.. 😉

dont_speak
16. únor 2009

Prý ten yal gel nepomůže tak důkladně jako klystýr 🙂 A možná si mě i uklidnila. 🙂

dont_speak
16. únor 2009

Tak mě se chlapeček zrovna vzbudil. Asi mu tam dolů hodím něco dobrého, aby šel zase spinkat a nekopal mi do laptopu 🙂

misakri
16. únor 2009

uklidnila? to jsme sama ráda.. 🙂 🙂
já jsem se toho fakt moc bála.. jak jsme si představila, jak mi strčí do zadečku nějakou trubku, bude to bolet a tak.. a skutečnost jiná.. jen mi PA řekla, jestli souhlasím s klystýrem, já řekla jo, tak jsem si lehla na bok a skoro to ani necítila.. jen pak to teplo 😵 😵 😵

misakri
16. únor 2009

no naše madam před chvilkou asi usla.. je ticho, klid, nikdo mi nekope do močáku.. 😵

laska.nezna.hranic
autor
16. únor 2009

dont_speak - jasně, klidně mi to pošli, takové kontakty se mohou hodit🙂
já slyšela, že když si manža zažádá o vízum, tak mi pak přijde cizinecká domu a budou mě vyslýchat tu a pak to přepošlou na ambasádu. a pak když tu bude, tak si nás oba pozvou ještě jednou nebo udělají přepadovky doma, jestli spolu skutečně žijeme. ale to mi jen vyprávěla jedna známá. u nás je to všechno ale takové komplikovanější, navíc je občanem třetí země, a tak se té cizinecké bojím. vím, že je v podstatě jedno, co jim řeknu, jsme rodina, tak nás od sebe nemohou držet, ale mohou to komplikovat 😒 nejhorší je, že každý má s cizinecku úplně jiné zkušenosti. kdyby ti to nevadilo a vzpomněla sis ještě na něco, byla bych ráda, kdybys mi nějaké ty jejich otázky z výslechu poslala, ať vím, na co se připravit. už je mi jasné, že mi ho sem nepustí a já zbytek těhu, pobyt v porodnici i šestinedělí prořvu 😀

jé, malej musel být s culíkama úžasnej🙂 no a co, kde se píše, že holky musí nosit sukně a kluci krátké vlásky. náhodou, já bych to zkusila taky. chudák náš malej, ještě neví, co ho čeká 😀

dont_speak
16. únor 2009

mis, co když to nebude holčička, ale chlapeček? 🙂 Poslední dobou si v červnovkách všichni chlapečci schovávali pindíka na UTZ.

misakri
16. únor 2009

dont.. no další KO máme ve čtvrtek, tak jestli si pindíka schovává, tak snad ho ukáže 😉 .. ale snad ne, poslední 2 kontroly padly tipy na holku.. 😉 🙂 🙂

dont_speak
16. únor 2009

lasko, nám přepadovku taky dělali 😒 Určitě ti zítra do IP napíšu víc, neboj 😉

misakri
16. únor 2009

fakt??? 😕 😕 😕 😕

misakri
16. únor 2009

jako asi to má logiku.. když se uzavírá spousta těch fingovaných manželství.. ale příšlo by mi to takové legrační nebo divné nebo jak to napsat, kdybych opravdu žila s manželem cizincem, čekali spolu miminko a cizinecká by mi dělala kontrolu doma.. 😨 🙄

dont_speak
16. únor 2009

mis, my jdeme ve středu znovu na 3D.. musím se nadopovat sladkým.. maličký ho minule prospinkal a dr se ho snažila probrat.. marně.
Já jsem slyšela, že když manžel má víc bratrů, je větší pravděpodobnost narození kluka a obráceně.. když má víc sester, tak holčička. 🙂 U známých to sedlo. A co vy? 🙂

misakri
16. únor 2009

můj manžel má 2 sestry 😉 🙂
takže jsme jasní 😀

dont_speak
16. únor 2009

Mis, jo..přišli a chtěli vidět, kde spíme, manželovo oblečení a osobní věci. JIm bylo jedno, že spolu máme dítě.

dont_speak
16. únor 2009

mis, fakt jo? 🙂 manžel má pět bratrů a čtyři sestry.. tak je to taky jasný 😀

misakri
16. únor 2009

hm, asi se tomu opravdu nedá vyhnout.. 😕 🙄 🙄
a bylo to jen jednou nebo víckrát???? 😨

misakri
16. únor 2009

😀 😀 😀 😀

dont_speak
16. únor 2009

Dvakrát neplánovaně.. jednou o víkendu v 9 hodin ráno a divili se, že nejsme spolu 😠

misakri
16. únor 2009

no nic, manžel volal, že za chvilku vyjíždí směr domov.. takže mu půjdu přihřát večeři a počkám na něj.. tak se loučím a všem přeju krásnou dobrou noc.. 😵 😵
pohlaďte bříška 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru