Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

dadul - no teda, tak to jsi v našem klubu rekordmanka🙂
hehe, to zní jako že sladké zajídáš slaným a to slané zase sladkým 😀 to bys pak jedla pořád a všechno 🙂

dadule4
18. únor 2009

no přesně tak, před chvílí jsem zbaštila dva štráfky čokolády - milka - s celejma oříškama, mňammňam 😉 a teď to zajídám soletkama 😀
nejvíc se mi líbí, že prcek se nejvíc mrská když začnu jíst, jakoby měl radost nebo co 🙂 - asi to bude labužník po taťkovi..

kocicinka
18. únor 2009

Tak už je to jasný, jsem tady mezi váma největší tlusťoška 😝

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

dadul - já se v tobě úplně vidím, to je sranda 😀 Milka je jedna z nejlepších🙂 já teda měla čokoládku obyčejnější, ale zato jsem ji slupla celou a chci ještě. teď jsem si u našich ještě objednala jahodovou zmrzlinu, tak to vypadá, že jsem se jí dočkala🙂 začínám se za to vyžírání stydět, ale když ono mě to vždycky tak uspokojí 😀
náš malej taky začne kopat, jakmile strčím něco do papule. to je zajímavé. nevím, jestli projevuje nadšení nebo vyjadřuje znechucení nad tím, co do sebe pořád cpu 😅

dadule4
18. únor 2009

lásko, to se fakt musím smát jak si to napsala, přesně to jsem si říkala taky, jestli má radost nebo se rozčiluje co mu tam zase házím 😀 zmrzku taky miluju, máme tu novej obchoďák a tam maj tak výbornou, spoustu druhů, nikdy nevím kterou si vybrat.. jsem tam na ní tak dvakrát do tejdne 😉
kocinko, takový věci se v těhu nemaj vůbec řešit, těhu si máš užít a dopřát si na co máš chuť, neštuduju to co by se jíst nemělo, když mám na to chuť tak si to nedám a radši si tu budu okusovat nehty?? to si radši pořádně smlsnu 🙂 takže bašti to co ti chutná a buď v klidu

kocicinka
18. únor 2009

Já mám pořád chuť na to šíleně nezdravý jídlo z čínské restaurace 😅 Kuřecí po sečuánsku, pořádně pálivé, to je rozkoš 😀 A potom schrupnout tatrančičku... arašídovou... 😅
Já jsem to až do dneška neřešila a dopřávala si, protože jsem si říkala, že kdy jindy bych si měla dopřávat než v těhotenství, ale doktorka mě dneska docela zpražila 😒

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

kocicinka - hele, až budeš metráček jako já, tak pak si stěžuj. ale do té doby můžeš hezky papkat 😉 já se sotva kulím, ale hlad teda mít nehodlám. možná nedělám nejlíp, ale po pěti měsících zvracení si jídlo konečně užívám. a kdy jindy se budu moct vymlouvat na chutě než teď? nestresuj se.

dadul - já jsem tak ráda, že jsem našla někoho, kdo je na tom podobně 🙂 a před těhu jsi taky takhle mlsala nebo to přišlo až teďkon s miminkem?

dadule4
18. únor 2009

no holčiny, koukám, že jsme na tom všechny stejně... tatrančičku - to je super 😀
předtím jsem moc nebaštila, ale když to na mě přišlo taky jsem to uměla pořádně rozjet.. můj největší úlet v těhu je, když jsem snědla úplně vrchovatej talíř krupičný kaše hoooodně posypanou grankem ( předtím jsem jí vůbec nemusela ), přejedla jsem se až jsem málem praskla no ale chtělo to nějakou tečku, pořád mi něco chybělo - takže jsem otevřela lednici a mrkly na mě feferonky 😉 jedna byla hned moje.. pusa mě pálila jak bejk, ale konečně jsem byla pořádně spokojená 🙂

dadule4
18. únor 2009

lásko, ty jsi taky tak dlouho zvracela? děsběs viď, modlila jsem se ať už to skončí. babička mě pořád strašila, že to budu mít jako ona, že se strejdou zvracela až do konce. naštěstí už se to uklidnilo, jsem za to šťastná jak blecha. když už začalo růst bříško tak to taky pořádně bolelo ☹, kolikrát jsem si říkala, ( i když je to nemožný ) že to mimčo snad vyzvracím..

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

kocicinka - já myslím, že to tvoje doktorka zbytečně hrotí. jsou holky, co přiberou 20 kilo i víc a žijou. nesnáším, když se doktoři řídí tabulkama a nezohledňujou konkrétního člověka. jsi za půlkou a máš 10 kilo plus. no a co. někdo má možná míň, ale jsou i takové, co mají víc. netrap se. a uvidíš, že co se týče plusových kilogramů, brzy tě dohoním. rozhodně si nemyslím, že by tebe nebo maličké ohrožovala tatranka, pokud ti nenašli cukr.
jak jsem psala, mám hodně velkou nadváhu (nestěžuju si, jen prostě nezapadám do tabulek optima) a moje doktorka - gyndařka mi sama řekla, že v těhotenství by se mělo přibírat a že už bych s tím měla něco dělat, že hubnout můžu, až bude mimi venku. oproti tomu, když jsem chodila k dětské doktorce (byla jsem tam až do 19ti), nebyla návštěva, kdy by mi nepředhodila, jak strašně vypadám, hnala mě od vyšetření k vyšetření a když mi nic nenašli, tak prohlásila, že stejně s tím, jak vypadám, pravděpodobně ve dvaceti letech umřu. do dneška jsem tu hlášku nestrávila 😠 tak ti jen chci říct, aby ses nenechala zdeptat. navíc co doktor, to jiný názor. sama asi nejlíp víš, co je pro vás dva nejlepší. věřím, že tohle prostě máma pozná.

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

dadul - to tvoje kulinářské vyprávění mě vždycky tak rozesměje🙂 se mi líbí, jaký máš pohodový přístup a neřešíš deko sem nebo tam🙂 já kaši taky nesnášela, spolu s čočkou mi to přišlo jako strašně sociální jídlo, jak já říkám. ale o víkendu jsem si ji normálně nechala udělat a pochutnala jsem si. a to jsem sladké téměř nejedla. ale na feferonky u mě ještě nedošlo. jsi vítěz 😀 to už máš dvě prvenství. ale když jsi předtím tolik shodila, tak si to můžeš dovolit 😉
jo, zvracela jsem zhruba do poloviny pátého měsíce. babička říkala, že to měla do šestého, tak pro ní to byl normál, ale pro mě teda moc ne. předtím jsem si myslela, že zvracet ani neumím, ale Karísek mě přesvědčil o opaku 😀
tak nevím, co je lepší: zvracet - ale být fit, nebo se cpát a pak se sotva kutoulet - ale být spokojená 😕 🙂

misakri
18. únor 2009

hezký večer těhulky.. 🙂 🙂

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

misakri - nazdárek, to vždycky chodíš až takhle na noc? a co dělají holky? předpokládám, že ta starší už spinká🙂

misakri
18. únor 2009

jéé holky, tak já se taky řadím mezi zvracející těhule.. jak u michalky, tak teď u nikolky.. u mišky jsem zhubla na začátku 6kg, ale pak jsme to řádně dohnala 😠 .. no a teď u niki 9kg, ale už jsme je nabrala zpátky, dokonce jsem +1kg 😝
ale doufám teda, že to nebude jako u mšky, +23kg 😝 😠 😠

misakri
18. únor 2009

lasko ahojky.. no já byla ve svém původním tématu červenec07 a tam už holky pomalu odcházejí spinkat, tak jsme koukla tady 😉
michalka spinká už od 21hod, spolu s taťkou.. 🙂 a ta menší asi taky chrní, je klid.. 😉

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

misakri - ale taky jsi ta kilča navíc zvládla, ne? ono ti stejně nic jiného nezbylo🙂 takže jsi měla celkem +30 kg? a kolik jsi nechala v porodnici?

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

misakri - jo takhle. a ty nikdy nespíš nebo jak?🙂 neumím si představit tu být takhle dlouho a ráno vstávat k prckovi. ale každý asi není takový spáč jako já, co?🙂

misakri
18. únor 2009

ježiši, +30kg, nojo.. takhle dokupy to vypadá teda pěkně hnusně 😠 😠
měla jsem hodně vody, v porodnici jsem nechala asi 15kg nebo tak nějak.. přesně si to nepamatuju.. a na KO po šestinedělí jsem šla a až jsme se sama divila, měla jsem asi +4kg od původní váhy.. takže to šlo..

ale přibrala jsem teď, před otěhotněním s niki.. moje původní váha byla o 10kg vyšší než u michalky.. 😒

kocicinka
18. únor 2009

Jéééj vrchovatých krupičných talířů, těch bylo 😀 Akorát já si na to strouhám čokoládu, abych to měla jako ještě lepší 🙂 . Momentálně mě pálí pusa jak bejk po kandovaném zázvoru 😀 . Lasko joo mas pravdu, ona je ta doktorka sama sileně vyhubla a posedla dietama, dneska mi "zakazala" jist i chleba a těstoviny...Když jsem se zeptala manžela, jestli mu pripadam tlusta, tak odpovedel, ze mu pripadam jak tehotna v 9. mesici... Me spis vadi, ze se moc nehýbu, to taky bude asi nejvetsi důvod toho přibírání. Jej, zvracení. Jednou jsem se po... přímo před manželem v autě 😅 Myslela jsem, že to stihnu k pumpě na WC, ale nestihla... a pytlík jsem u sebe neměla. Měla jsem z toho docela trauma 😅

misakri
18. únor 2009

no se spaním.. já u prvního těhu spala skoro furt.. teď už to nejde.. miška vstává kolem 8hod ráno a pak chodí spát po obědě, po 12hod.. to se snažím jít si lehnout na chvilku s ní.. někdy se dá, někdy ne..
ale je to o zvyku.. 😉

misakri
18. únor 2009

hodím si na chvilku do alba fotku ze 42tt.. 😉

misakri
18. únor 2009
laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

misakri - tak tos měla dobré... a co na to říkali doktoři?
když spíš tak málo, nejsi unavená? nebo se na to dá zvyknout?

misakri
18. únor 2009

lasko.. na co? že jsme tak moc přibrala? nic

misakri
18. únor 2009

sice jednou mi doktor řekl, že jako přibírám moc.. ale co jako? schválně jsem to nedělala..
a když mi vytahoval stehy po týdnu, tak sám říkal, že jsem měla moc vody, proto ta váha..

misakri
18. únor 2009

a jsem unavená, ale nějak jsem si zvykla.. já i když si jdu lehnout ve 22hod, tak nemůžu usnout, koukám do stropu a nic.. ☹

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

kocicinka - hehe, hezky si manžela připravuješ k porodu, když před ním i zvracíš 😀 ale tak schválně to neděláš, snad to pochopil, ne? a kdo pak to auto čistil? 😀

teda koukám, jaké máte všechny zvláštní chutě. a já si myslela, jaký nejsem extrém, když ujíždím na sladkém. ty vaše kombinace by mě teda nenapadly 😀

ta tvoje doktorka je teda drsná. naordinovat těhotné dietu, když to není třeba jen proto, že sama je hubená... jako ženská by měla vědět, že v těhotenství prostě jinak chutná a přibírání k tomu patří. já bych si z ní prd dělala. koukni na misakri, jak přibrala s prvním těhu a dole to měla hnedka

misakri
18. únor 2009

kocicinka.. jako fakt to něco zakázala jíst???? vyprdni se na ni ( že to tak musím napsat ).. necpeš se přece bůčkem a knedlíkem každý den.. tohle nepochopím!!!! 😠

laska.nezna.hranic
autor
18. únor 2009

misakri - jé, to bříško je boží 😀
ano, myslela jsem na to přibírání. tak to je jasné, že úmyslně ta kilča navíc nenosíš. někteří doktoři jsou ale jak praštění a tohle jim nedochází.

misakri
18. únor 2009

jako já jsme nikdy nebyla hubená.. to je na mě i vidět.. ale že bych v těhu držela dietu, to teda nee..
i když je fakt, že teď se trochu omezuju.. nechci skončit jako u prvního těhu.. to se lehce přehoupnu přes 100kg a to nechci.. 😒 😝 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru