Šestý měsíc těhotenství je tu

laska.nezna.hranic
4. únor 2009

aneb pokračování pro holky ze čtvrtého 🙂

zuzik28
19. únor 2009

ach jo...to je fakt divný...teda myslím ten rozdílný přístup různých doktorů. ☹ Někde je to zadarmo a někde se to platí...ale s tím asi nic neuděláme...

laska.nezna.hranic
autor
19. únor 2009

zuzik - tak neznám těhulku, kterou by nebavilo jídlo, pokud tedy netrpí nevolnostmi🙂

s těma platbama je to fakt sprosťárna, každý si ceny určuje podle sebe. moje doktorka ho pro jistotu nemá vůbec, k jinému doktorovi bych musela mít doporučenku, kterou mi nedá a v nemocnici chtějí 250 za utz, 50 za foto a 300 za určení pohlaví. to mi přijde dost, když zaručit to stejně nemůžou.
a ty dva tisíce bych teď taky nedala. dá se za ně pořídit tolik věcí pro mimi, až mě to překvapuje.
nelíbí se mi přístup "buďto budeš platit, nebo budeš žít v nejistotě". možná to zavádím do extrémů, ale dost mi to připomíná mafiánské praktiky. přitom by úplně stačilo, kdyby pojišťovna zvedla počet vyšetření ze tří např. na pět. spoustu maminek by to uklidnilo, což je lepší jak pro ně samotné, tak pro jejich miminka. použití přístroje samo o sobě přece nic nestojí, krom trochy proudu a termo papíru na fotečky, které si stejně mnohé maminy musí platit tak jako tak. ale 1 utz za čtvrt roku je fakt málo, když mimi je týden od týdne na jiné úrovni. ale tohle stejně nevyřeším, tak nemá cenu se rozčilovat🙂 už abychom byly v tom třicátém, co?🙂

to je hezké, že se tchyně už připravuje a těší se🙂 já tedy na ty oblečky vyrobené po domácku nejsem, v dnešní době mi to přijde zbytečné, ale pokud je někdo šikovný, dělá to pro radost a tebe to potěší, tak proč ne🙂

laska.nezna.hranic
autor
19. únor 2009

andrea - a platíš za to nebo to dělá doktor ze své vůle? v tom druhém případě z toho ale maminka stejně nic nemá, takže pro mě by to bylo stejné, jako by mi žádný nedělal. ale asi fakt záleží na doktorovi.

andreahrbacova
19. únor 2009

Laska právě že já jsme za ultrazvuk vůbec nic neplatila,já vlastně platila za dosavadní těhotenství jen dvakrát 50kč,když jsem chtěla fotečku,jinak vůbec nic.Jak jsem docházela ke své doktorce,tak ta mi dělala pokaždé,i když mi k tomu nic moc nikdy neřekla,ale věděla jsem že je prcek zdravý a teď jak jsem u nového doktora,tak taky pokaždé mi dělá ultrazvuk,a to už vidím mimíska i na druhém monitoru.Takže opravdu je to všude různý

laska.nezna.hranic
autor
19. únor 2009

andrea - to máš super, ti závidím🙂

andreahrbacova
19. únor 2009

laska,ale teď se můžeme všechny i bez ultrazvkuku ubezpečit že je mimi v pořádku,když už krásně cítíme pohyby.

laska.nezna.hranic
autor
19. únor 2009

andrea - to ano, ale nejsem si jistá, jestli když kope, tak je v pohodě, jakože živé a zdravé miminko, nebo naopak nespokojený. nevíš, jak to je?🙂

andreahrbacova
19. únor 2009

laska to opravdu nevím,jen vím,že když kope tak je vzhůru 😀

laska.nezna.hranic
autor
19. únor 2009

andrea - jé a já si říkala, že zrovna ty bys mohla mít nastudováno 🙂 ale v tom případě náš malej poslední týden nespí vůbec 😀

bertica.h
19. únor 2009

no..ja tiež ..UZ mi robí dr.každé 3týždne+vagin.vyšetrenie.
a neplatím nikdy nič.Iba za fotečky 50kč.

laska.nezna.hranic
autor
19. únor 2009

bertica - jé, holky, vy se máte ☹

andreahrbacova
19. únor 2009

proč já bych to měla mít nastudované? 🙂 😲

bertica.h
19. únor 2009

láska..ale zas moja dr.sa ma nikdy nepýta čo ..ako mi je ..spýta sa na pohyby a koniec..predtým mi dr.urobi Uz len 3x za celé tehotesntvo..ale bolo evidentné že som ho zaujímala.venoval sa mi..vypočul ma,poradil..táto dr. nie..neviem čo je lepšie..všetko má pre a proti

laska.nezna.hranic
autor
19. únor 2009

andrea - nevím, jsi taková chatařka, přišlo mi, že máš přehled a posbíráno hodně informací🙂

andreahrbacova
19. únor 2009

laska,ale vůbec ne,někdy se zdá že jsem hodně na koníkovi,protože jsem doma,tak kecám s holkami,ale o všem možným,ale raději moc nečtu ty odborné informace,všude píšou něco jiného a člověk aby se v tom vyznal.

laska.nezna.hranic
autor
19. únor 2009

bertica - to ano, on si člověk asi nikdy nevybere. každému vyhovuje něco jiného, takže ideální doktor asi neexistuje. ale tak hlavně že jsou naše miminka v pořádku🙂

zuzik28
19. únor 2009

Laska - noo já moc na ty domácký oblečky taky nejsem, ale když ona nám to tak nadšeně ukazovala...je z mimi na větvi, pořád o něm mluví...tak jí zase nechci kazit radost. Náhodou jsem ráda, že se stará...lepší než kdyby na nás prděla...ale kolikrát to malýmu oblíknu teda taky nevím🙂

zuzik28
19. únor 2009

to čtení "odborné" literatury na netu mi manža zakázal...pořád jsem jen chodila na net a četla všechno možný...o různých nemocech a tak...a pak jsem jen chodila a zbytečně se bála...asi na tom něco je...teď už se aspoň tak nestresuju...

dadule4
20. únor 2009

to mě dr. dělá ultzv taky pokaždý, ale je to taková fofrovka, kouknem jestli bouchá srdíčko, jak je mimi položený a je to ) pak zkontroluje čípek, změří tlak, zkontroluje moč, zvážím se a jdu domů.. ale když je nějakej problém, tak se mu pořádně věnuje, jsem s ním spokojená.
zuziku, teď jsem se fakt musela smát, přítel mě sprdl, najela jsem na koníka, hledám naše téma a koukám - téma těhotenská rýma - už totiž tak měsíc mívám denně záchvaty rýmy, která zase najednou zmizí. říkám jeee heeleee, rýma v těhotenství! klikám na příspěvek, že si přečtu, co tam holky píšou a přítel -Dádo, opovaž se to číst, nech toho! normálně mi vzal z ruky myšku a téma zavřel 🙂 teď je na záchodě, tak jsem to zkoukla )
jinak na 'odborný články' taky prdím, ale tyhle zkušenosti druhých mě zajímaj moc

kocicinka
20. únor 2009

Ahoj holky, tak mě napadlo... Vy jste tady všechny na neschopence?
Mě manžel už zakazuje koukat na inzeráty 🙂

zuzik28
20. únor 2009

Já teda na naschopence jsem...a docela si to užívám, ikdyž už se těším až bude trochu lepší počasí...

laska.nezna.hranic
autor
20. únor 2009

já mám taky neschopenku, ale je mi na prd, protože jsem na pracáku a nic nepobírám, takže žádná změna.
nevíte, jak to tedy je v mém případě s jejím ukončením a nástupem na MD? jasně, budu pobírat rovnou rodičák, ale nastupuje se taky ten měsíc a půl předem na "mateřskou" s tím, že PPM brát nebudu, nebo budu mít nemocenskou až do porodu a pak rovnou ten rodičák?

kocicinka
20. únor 2009

Joj, to jsem věděla, ale už zapoměla. Našla jsem si to někde na netu. Já jsem taky nevěděla, jak to se mnou bude, protože mi na konci února vyprší prac. smlouva. Jsem taky na neschopence a musím říct, že práce mi dost chybí, hlavně ten kontakt s lidma. Brala bych něco tak na 5 hodin denně, ale smolíček...Co jste před nemocenskou dělaly?

bertica.h
20. únor 2009

laska.myslím,že začneš poberať hned rodičák,nie PPM.
a budeš ho musieť poberať v 4ročnej variante,takže do myslím 21mesiacov 7800kč a potom 3800kč do 4rokov.spýtaj sa na to v paragrafoch,Vojtíšek ti určite poradí.

Inak ja som doma už 4roky a dalšie 3roky ešte budem..
Predtým som pracovala ako sociálna sestra.
Som rada,že aj teraz,aj pri viktroke mi dali gynekologovia vychádzky ako chcem,to beriem ako obrovské +.

kocicinka
20. únor 2009

Sociální sestra je přesně co? Já jsem byla sociální pracovnice v domově pro seniory.

bertica.h
20. únor 2009

no..pracdovala som v DD,ale ja konkr.v centre kde boli "umiesnentní"ludia s Alzheimerovou chorobou.Boli sme uzamknuté oddelenie.
Mám vyštudovanú zdravku a pootom som prac.ako soc.sestra.
Ono sa to stále menilo.nastupovala som ako soc.sestra,potom premenovali na soc.-zdrav.sestra,a myslím,že ked som odchádzala to bol pracovník sociální péče.Tak si vyber 😅 😀 😀

laska.nezna.hranic
autor
20. únor 2009

bertica - to já vím, jde mi o to, jestli ty dva měsíce před porodem budu vedená jako ženská na mateřské/rodičovské, i když peníze pobírat nebudu, nebo jestli budu na neschopence až do porodu a pak rovnou na rodičáku.

laska.nezna.hranic
autor
20. únor 2009

kocicinka - já jsem si vždycky hledala administrativní práci, ale před těhu jsem pracovala jako prodavačka. už při nástupu jsem jim hlásila, že v létě jedu na tři týdny do zahraničí a oni mě udržovali v tom, že dovolená nebo neplacené volno nebude problém (já ještě z vděčnosti jsem dělala jak víkendy i svátky, takže jsem až na pár dní byla v práci denně), ale den před mým odjezdem mě vyhodili. tak jsem odjela, po návratu se zapsala na pracák a po dvou měsících jsem otěhotněla. bohužel ale na PPM nárok nemám. ale ta práce mě rozhodně nemrzí. spíš mě mrzí, že i když moje dítě bude mít stejné potřeby jako jiné, tak penízky nedostanem skoro žádné. ale to už teď nezměním.

zuzik28
20. únor 2009

Laska - tady tohle vážně netuším...asi bude nejlepší zeptat se někde na sociálce nebo na tom pracáku, fakt nevím...
Kocicinka - já jsem pracovala na České inspekci životního prostředí...jezdili jsme kontrolovat vypouštění odpadních vod z firem do toků a tak různě. Samý čistirny odpadních vod, chemičky a takový celkem rizikový provozy (buď hovínka nebo chemikálie 😀 a jiný podobný potvory) takže jsem raději šla na neschopenku. Navíc jsme měli v práci žloutenku a musím dojíždět 2,5 hodiny denně...takže jsem byla fakt unavená.

zuzik28
20. únor 2009

ty jo laska to jsou vážně darebáci...nechci být sprostá...takový hrozný praktiky...člověk dělá osla a oni s ním pak takhle vykejvou. S těma potřebama pro mimi máš naprostou pravdu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru