• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snědla jsem 5 dní prošlou šunku, mám se bát? 2. trimestr

9. února 2014 
Mile damy,

opet me jima hysterie a potrebuji poradit. Vcera mi manzel udelal na veceri rohlik se sunkou, ja se pak podivam a ta balena sunka byla pet dnu stara... No sla jsem do mdlob, protoze uz tak cele tehu resim co jist a co ne a jsem z toho psych. vycerpana. No a i pres moje snazeni pak pozru tohle. Pachy u mne nefunguji, takze jsem nemela sanci :slight_smile: Ta sunka po blizsi analyze smrdela jen trochu. V noci me bolelo bricho, ale to muze byt i chripkou, kterou ted prodelavam. Zkratka, o listerioze jsem si precetla uz snad vsechno, ale nikde se moc nepise, jak je to se sunkou. Mam se bat?
8. únor 2014 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Břicho vás mohlo bolet i z toho stresu. Já bych byla úplně klidná. Na 99,9 % Vám z toho nic nebude, balené šunky se obvykle nekazí ani měsíc po skončení minimální trvanlivosti :slight_smile:
8. únor 2014 v 10:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile: dekuji :slight_smile: manzel mi ted rika, ze mi dal jine baleni, ale urcite me chce jen uklidnit :confused:
8. únor 2014 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
nic neřešte,,, budte v klidu,,, řešte světový hladomor a bude vám lépe...
8. únor 2014 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
No je fakt, ze diky clankum o listerioze budu brzo dobrovolne hladovet sama :grinning:
8. únor 2014 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@scheetje Klid, myslím, že změnu barvy a vůně by snad manžel poznal.Myslím si, že jsi jen přecitlivělá a břicho tě bolí ze stresu.
btw-neřešila jsi tu ty rozmarýnové či jaké chipsy?
Obecně platí, že většina balených výrobků má delší datum spotřeby, však je to uváděno jako minimální trvanlivost.
8. únor 2014 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laurital ono se to snadno mluvi, kdyz nejsi prvorodicka :sweat_smile:
8. únor 2014 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@scheetje Jasný, ale věř mi, že tím strachem a z něj následujícím stresem, si ubližuješ daleko více, než kdybys opravdu něco špatného snědla.
A nemyslím to fakt nějak kousavě, prostě se tím jídlem tak nestresuj.
8. únor 2014 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ja vim, sama jsem na sebe nastvana, ze resim takove kraviny. Ja se vzdy tesila, jak se budu v tehotenstvi cpat a ostatni mi nebou nic vycitat :wink: a pak vsechno to na co mam chut "se nesmi", protoze bla bla bla :grinning:
8. únor 2014 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nom listerioza je největší mor a je skoro ve všem (dokonce i na zelenině) a těhotnéjsou k ní velmi náchylné - tak tohle mě děsilo půlku těhotenství a než jsem snědla třeba rajče tak jsem ho pět minut myla a podezřívala kaźdý kousek jídla :grinning: No a pak jsem to hodila za hlavu a upřímně, bylo mi líp takže doporučuju nic takového nečíst a nestresovat se s tím, podle mě prošlá šunka může maximálně tak způsobit nějaké to provzdušnění střev :slight_smile: a tem stres z toho pak je pro mimi horší
8. únor 2014 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@scheetje Já to chápu, sama jsem to řešila hodně v druhém těhotenství.U prvního jsem to brala tak nějak sportovně, možná i proto, že internet nebyl v té době takovou modlou a spousta informací nás nestresovala, takže jsem vesele baštila štrůdl se skořicí, hermelín s brusinkami a krabí salát, což jsem si v druhém těhot. nedovolila.
Rozhodně jsem se ti nechtěla jakkoliv vysmívat.Spíš to řeknu tak, většina potravin je nebezpečná v prvním trimestru, pak už je to lepší.Tak se tolik nestresuj a užívej si čekání na malé.
8. únor 2014 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@scheetje ja jsem taky byla prvorodička a byla jsem teda v klidu,,, jsme si to užívala...
8. únor 2014 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ja s vami ve vsem souhlasim :slight_smile: Asi to fakt prestanu resit. Stejne tak jsem se prestala nervovat z nachlazeni, rekla jsem si, ze se tomu proste v zime nevyhnu a kdyz to prislo, tak jsem byla v pohode, psychicky pripravena :slight_smile:
8. únor 2014 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@scheetje a nehledě na to, že listerioza se ani tak brzy neprojevuje takže ze šunky ji určitě nemáte, já se u prvního těhotenství stresovala a hlídala co jím, teď to neřeším, jím všechno a nestresuji se a jsem v klidu
9. únor 2014 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek