Také se Vám špatně dýchá? Jsem v 25tt

luci85
17. čer 2016

Jsem v 25., přibrala jsem jen 6-7kg a začala jsem na 60kg. A ted je to několikátý den, co nemůžu popadnout dech , hlavně v noci...špatně se mi dýchá, otvírám okno, ale nemůžu spát a ráno se probudím vyčerpaná. Dokonce i přes den se mi hůř dýchá. A v místnostech kde je víc lidí ani nemluvím. Tlak jsem ted měla 87/113, nízkej mám furt. Máte to také tak?A co Vám pomáhá? Nevím jestli to je tím těhu, nebo i bouřkou nebo stresem.Je pravda, že ted jsem měla více stresu i v práci, poslední měsíc stěhování zařizování vše nezbytného a obavy z toho, jak se to ke konci zvládne. Myslíte ,že to je také přičina?
Děkuju za Vaše postřehy a zkušenosti. Lucie

iveee
17. čer 2016

Tak já zažila jednou panický záchvat a to jsem nemohla popadnout dech. Ale teď se mi dýchá špatně hlavně, když ležím na zádech a nemám hlavu výš jak tělo. Cítím pak tlak - mimi se taky dost roztahuje. Takže mi pomáhá spát třeba na boku nebo si podložit víc hlavu a záda. Jinak momentálně se mi vůbec špatně spí a jsem hrozně unavená, ale to je tím, že bude úplněk v pondělí a to mám vždycky živé sny. Moc tomu nepřidává ani dusný vzduch a ty stálé změny počasí. Příčin může být tolik..důležité je být psychicky v klidu, co nejmíň se stresovat, i když to se lehce řekne, že 🙂

zuzineckah
17. čer 2016

@luci85 v těhotenství to není nic neobvyklého. Mám to v mírnější podobě taky, ale jsem už 37tt. Zkus si najít nějakou polohu, mimino prostě tlačí na bránici zřejmě

lv
17. čer 2016

ten tlak je napsaný obráceně, 113/87? Jak jde spodní hranice nad 90, je to moc a měl by tě vidět lékař..
Ano, dítě tlačí na bránici, zvlášť v leže na zádech, mělo by se ležet na levém boku. Dost pít, odpočívat..ať je ti lépe!

astyna
18. čer 2016

Můj běžný krevní tlak před těhotenství byl někde u 80/50, a to jsem se vždy hrozně moc potila a pořád mi bylo vedro. Těhotenství mi ho spravilo na lepší score 🙂 A také si ještě pamatuju, jak jsem nemohla ani pořádně sedět u počítače, jak mě malý tlačil na plíce, je to z toho...A to jsem bříško měla malinké, vyrostlo až 2 týdny před "vyklubáním"...

psya
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru