Tvrdé břicho celou noc v 19tt, máte zkušenost?

pulpk
15. únor 2015

Ahoj, jsem v 19tt, obvykle mam skoro celou noc tvrde bricho a rano to nechce prestat, ikdyz jen tak lezim. Treba po hodine bricho povoli a pak zacina klasicke tvrdnuti bricha pres den a to pak bricho tvrde jak sutr, tak 5-10x denne a pak zase v noci je bricho tvrdsi nez pres den. Nic me u toho neboli, piju kazde rano magnezium, ale podle me to nepomaha. Mate s tim taky nektera zkusenost a co to ve vasem pripade znamenalo? Diky za odpoved 😊

japona
15. únor 2015

@pulpk Doporučuji to konzultovat s lékařem, může to být známka předčasného porodu/potratu.

nonnni
15. únor 2015

@pulpk bricho mi tvrdlo imrvere uz davno pred 20.tt a neznamenalo to lautr nic. Jestli uz to mas dele a zadne znamky zmen an deloznim cipku, tak se nedes....ja ani to magnezko nebrala, nevidel ajsem zadny posun k lepsimu s jeho uzivanim...

pulpk
autor
15. únor 2015

@japona
@nonnni chci volat doktorovi, ale je nedele, cinknu tam az zitra. Jen me zajimalo, jestli nahodou nekdo nema podobnou zkusenost, nerada bych neco podcenila, tak jestli mam jet radeji hned na pohotovost, nebo staci vyckat do zitra, uz me to desi. Bohuzel nevim, jak je na tom muj cipek, doktor o nem nic nerikal, tak snad je OK...

japona
15. únor 2015

@pulpk Nikdo kromě doktora vám tu neporadí. Pokud vám tvrdne fakt hodně, jsou to kontrakce. Otázkou je, zda vedou ke zkracování čípku nebo ne. A to vám nikdo bez vyšetření neřekne. Já osobně bych, pokud bych si nebyla jistá, že je vše ok, na pohotovost zajela. Nikdo vám hlavu neutrhne, pokud to nic nebude, a budete mít klid. Radši zbytečně než pozdě..

pulpk
autor
15. únor 2015

@japona zkusim pockat do obeda, dystak tam s manzelem zajedeme. Dekuju za radu, potrebuju trochu postrcit k pohotovosti, nemam rada nemocnice a vsechno kolem toho, ale nejde mi o me, jde mi o miminko, aby bylo v poradku, ostatne jako vsem ostatnim nastavajicim maminkam ☺

terinda
15. únor 2015

@pulpk já mám tvrdé břicho když ležím delší dobu na boku, když se převalím na břicho, je to lepší.
Ale brala bych magnezko a probrala to s dr. 😉

Z častého tvrdnutí bych měla docela strach, magnezko beru i preventivně (magnesi lactici).

sisinka74
15. únor 2015

tvrdnuti mam od konce 4. mesice. A hodne. V noci ale malo, nejvic jen pres den, kdyz jsem v pohybu a nebo ve stresech. Magnesko mi naordinovali az pozdeji. Skoc si zitra k doktorovi.

pulpk
autor
15. únor 2015

@sisinka74 nakonec jsem se premluvila jet se informovat na pohotovost, kde me uklidnili, ze je to OK, ikdyz tvrdne bricho kdyz jsem v klidu nebo kdyz se rano vzbudim. Tak to jen pro info, jak to dopadlo..

lucifereeek
15. únor 2015

mě u malé tvrdlo břicho od 21tt a od 32tt naléhala nízko hlavička -hrozil mi předčasný porod ale nakonec jsem přenášela, u malého mám zatím to samé, břicho mi tvrdne jak přes den tak hlavně v noci ale dr. říkal, že čípku mám dost a vše v pořádku, tak to ani neřeším, magnézko neberu, u malé jsem ho začala brát a měla jsem křeče v břiše a průjem takže jsem ho zas vysadila.

mispula19
16. únor 2015

mě začalo tvrdnout včera, probudila jsem se a břicho jako kámen. Přes den jsem se teda snažila co nejvíc polehávat a odpočívat a jinak bylo vše ok, přes den už jsem nic nepozorovala, ale v noci a dnes ráno to samé. Vypozorovala jsem, že mi to dělá když ležím na zádech. Dočetla jsem se, že je to běžné, tělo se připravuje na porod ale může to být známka předčasného porodu. Zkoušela jsem volat k Dr. že se optám zda přijet nebo ne,m nikdo mi to nebral, tak dnes zase ležím a odpočívám a za chvíli jedu do města, tak se k ní skočím zeptat. Hlavně jsem zvědavá, jak přežiju další noc, jinak než na zádech neusnu a tvrdne mi při ležení na zádech :-/

pulpk
autor
16. únor 2015

@mispula19 me doktorka rikala, ze tvrdne bricho pri lezeni na zadech a pokud fakt zrovna musim lezet na zadech, tak mam mit aspon pokrcene nohy. Nemam si hladit bricho ani nemam zkouset tvrdost, proste nesahat a nechat byt. Predcasny porod mi pry nehrozi podle vysetreni. A jak jsi dopadla ty u doktorky?

mispula19
16. únor 2015

@pulpk já se odpo konečně dovolala, tak si mám pro jistotu ráno přijít na KO. Snažím se na břiše neležet, jsem zvědavá na další noc ☹ je pravda že jak jsem si nohy pokrčila, ustalo to a tvrdne mi jen na zádech. Doporučuje se i magnezko které mě zas šíleně prohání

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru