Tvrdnutí bříška v 19. tt, hlásí se tak mimi?

lindaatobias
24. říj 2014

Zdravím těhulky, přicházím pro radu a názory. Jsem v 19tt, prvorodička a zhruba 2 dny zpátky mi začalo "tvrdnout" bříško. Bezbolestně, jednou se mi udělá boulička napravo, podruhé nalevo, je to doprovázené jemným tlakem a za pár sekund to odezní... Klidně i 10krát do hodiny. Pořád čekám na ta motýlí křídla nebo bublinky, jak se popisují první pohyby děťátka, nic takového, mám jen tohle. Je možné, že se mi takhle mimi hlásí ? Dnes jsem byla u doktora raději pro kontrolu a mimčo je v pořádku, jen jsem vyfasovala magnesium. Jestli s sebou bude takhle šít i na světě, budu mít co dělat... 🙂 Moc díky za zkušenosti ! Linda 🙂

indy2
24. říj 2014

Mne bricho tvrdne uz trochu dele, taky mam magnesium.. pohyby miminka jsou ale uuuuplne neco jineho, to poznas brzy 😉 urcite kazdym dnem..

lucifereeek
24. říj 2014

to co popisuješ ale jako tvrdnutí nevypadá, mě tvrdlo břicho od 21tt a to jsem měla břicho na pár vteřin celé tvrdé jak kámen, ta boulička je jen, jak se mimčo tam přemisťuje a hýbe, to tak bývá, poprvé jsem se i polekala, jsem se probudila, koukám na břicho a jedna strana jakási vyboulená 😀 řekla bych, že ty první bublinky jsi už propásla, teď už budeš mít ťukání a kopkání 🙂

gosa22
24. říj 2014

taky se mi to nejeví jako klasické tvrdnutí, já ho měla od cca 25tt, to tě až jako by paralizuje, že se zastavíš a cítíš mravenčení a tlak, poté poleví...doporučuju ihned zůstat doma, já jsem pak během měsíce dospěla k tomu, že jsem ulehla úplně na 2 měsíce, opravdu jsem musela ležet, nohy hore, pouze na záchod a zpět, ani vařit jsem nemohla...prostě nic...začal se mi zkracovat čípek příliš rychle, nakonec mě pustili až asi v 34 tt, to už by prý porod nevadil...nakonec jsme rodili 41+2 😉
zřejmě kvůli dávkám magnezka a asi mém přístupu, vážně jsem ležela a ležela...žádné podvádění...bylo to na hlavu, ale to mi bylo jedno, hlavně když je malý v pořádku a je to krásný kluk jak buk 😉

lindaatobias
autor
26. říj 2014

Díky holky ! Já pořád studovala internet a tvrnutí bříška se tam furt skloňuje a ne zrovna moc pozitivně, tak mě to spíš vyděsilo, ale zřejmě to nebude můj případ. Trvá to každopádně i dnes, každou chvíli mám na pár sekund tvrdší místa v podbřišku. Doktor říkal, že to je v pořádku, že mi mrně naráží do děložní stěny a ta na to takhle reaguje. Na prd, že ani doktor mě neuklidní natolik, abych to neřešila 🙂

jesterka85
30. říj 2014

No tak mě dal dneska doktor díky tomuto problému PN až do konce ☹ . Mám z toho strašnou ,,radost,, , ale nedá se nic dělat.

kocour1
30. říj 2014

Také si myslím, že je to tvrdnutí břicha...ale pohyby už můžeš také cítit...ale jsou to opravdu spíš ty bublinky🙂

milerka30
31. říj 2014

Ahoj, já posledních 10 dní mám něco podobného, 19tt., začalo mi tvrdnout břicho, ale vždy to po krátké době odeznělo, cítím tlak v podbřišku, nemůžu se pořádně najíst, protože tlak v břiše je pak až nesnesitelný. Do toho cítím už 3 dny v kuse bodavé bolesti v levé části podbřišku až do třísla, někdy i napravo. A spolu s těmito problémy se objevil hojnější výtok. Tak doufám, že to je vše normální a patří to k těhotenství. Ten tlak a mírná bolest, která ale v klidu po chvíli ustává mi dělá starosti. Kontrolu u gynekologa mám až za necelé 2 týdny.

jesterka85
1. lis 2014

No já mám občas tlak i v oblasti pánve..Doktor mi prostě řekl, že je to dráždivá děloha a chce to odpočívat a nerozčilovat se v práci (jsem učitelka ZŠ). Já bodavé bolesti nemám, ale týden jsem se nevyspala kvůli bolesti kyčlí. Každá máme něco no 🙂. Ale radši jsem šla k doktorovi taky dřív a jsem klidnější 😉. O jedno mimčo jsem už přišla, tak se bojím, aby se zase něco nestalo.

bobisek90
1. lis 2014

Nevim, jestli je to tvrdnuti, ale mam to taky tak 🙂 nekolikrat za den citim silny tlak, az mirnou tupou bolest, ale zatim jsem to prirovnavala k tomu, ze se proste prdolka toci. Jelikoz jsem uz dal, tak do me mala busi jak o zavod, az mi skace cele bricho 🙂 tak se neboj, to prijde 😉

kachidlo
30. lis 2014

@lindaatobias Taky bych tvrdnutí břicha (dělohy) popsala jinak. V prvním těhotenství to bylo až někdy v 7 měsíci, ve druhém poprvé v 15 tt. Hraničí to spíš s bolestí, než jen s nepříjemným pocitem. Je fakt, že to tvrdnutí břicha asi souviselo se stresem kolem staršího prcka a s taháním se s ním. Hlavně na večer. Když mi bylo dopřáno pár dní v klidu polehávat, přešlo to.
Hlavně nebrat magnesium v termínu porodu. To už je celkem žádoucí,aby děloha zapracovala 🙂))

lindaatobias
autor
1. pro 2014

Díky moc za odpovědi ! Nějaký čas uplynul, bříško se zklidnilo a místo toho nastoupilo kopkání, takže jsem zase klidná 🙂 Pořád beru magnesium, věřím, že i to zabralo, ale už si to dokážu spojit - mimčo se vrtí, cítím, jak kopká a pár chvil na se mi ve stejném místě na pár sekund stáhne bříško 🙂 Držím pěsti všem !*

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru