Tvrdnutí bříška v 2. trimestru - jak to poznám?

asa2
10. čer 2016

Ahojte! Hodně se píše o tom, že tvrdnutí bříška je nebezpečné. Jak ho ale poznám? Vždy, když jdu někam na delší procházku tak mi příjde, že po chvilce mám větší břicho a tak nějak se mi špatně jde. Bříško mi trošku ztuhne a musím si sednout a odpočinout si. Je to tvrdnutí bříška nebo to je jen z přemožení nebo něco jiného? Děkuju za odpovědi! 🙂

madinina
10. čer 2016

Taky by me to zajimalo. Ja mam i po nejakem delsim stani nebo nejake aktivite, kde jsem trochu ohnuta silene bolesti podbrisku, ze se nemohu ani narovnat. Doktor mi rekl, ze i tohle je tvrdnuti bricha a je to normalni a nenapsal ani magnesium... Tak nevim

pekkaa
10. čer 2016

Jj, to co popisujes asi tvrdnuti bude. Je to takove napeti. Jako kdyby stuhnuti svalu. Nekoho u toho jeste boli v krizich. Pokud je to silnejsi tak uz se to pak podoba kontrakcim.
Jinak tvrdnuti je uplne normalni a neni nebezpecne jak pises. Nebezpecne to muze byt pokud je to silne a caste, protoze to jsou pak kontrakce a muze to zpusobim predcasne otevirani delozniho hrdla a predcasny porod. Me bricho tvrdlo hodne uz zacatkem druheho trimestru a taky me strasili. Nakonec jsem porodila normalne v terminu.
Tvrdnuti bricha je prave dulezite. Deloha si potrebuje trenovat na porod a pak je vetsi oravdepodobnost, ze porod bude lehci.

asa2
autor
10. čer 2016

@pekkaa děkuju za odpověď! Vím, že se musím asi hlídat a méně chodit. Hodně mi to chybí, jsem aktivní člověk a docela mě to vyděsilo, že neujdu ani pár km. K tomu se mi ještě teď přidala zácpa, takže to asi taky může být vliv. A většinou bříško tvrdne při chůzi nebo nějaké aktivitě, že? Nebo může tvrdnout i při sezení?

pekkaa
10. čer 2016

@asa2 jj, vetsinou pri aktivite. Ale me tvrdlo i v klidu🙂. Strasili me predcasnym porodem i cipek se mi zkracoval a nakonec se porodila presne 40+0🙂. Takze uplne to hronit nemusis. Ani to samozrejme nepodcenuj, ale kdyz to mas tak mirne, ze ani nevis jestli to tvrdnuti je, tak plasit nemusis a povazuj to za normalni. Delej veci jenom kam te to pusti, urcite se ale moc nenamahej. Neznamena to ale, ze nemuzes nic delat. Jenom ale tak aby si se moc neunavila.
Ja kolem 25tt jsem mela problem dojit 300m do mirneho kolecka do obchodu, tak mi tvrdlo bricho. To jsem vedela, ze musim polevit. Kdyz bylo ale lip, tak jsem se sla projit i do lesa.. Proste delej to kam te to pusti🙂

asa2
autor
10. čer 2016

@pekkaa já to přehnala minulou neděli. Šla jsemna hory. Bylo mi dobře a neviděla jsem důvod proč nejít. Akorát na cestě zpět jsem docela trpěla a došlo mi, že se budu muset hor a delších procházek na chvíli vzdát. Já s nic neděláním mám problém, takže spíše mám problém vědět, kde je moje hranice 😀 Pořád jsem si říkala, že nebudu jak ty ostatní holky, které jenom leží a nic nedělají. Ale teď vím, že každá to má jinak a každá ma hranice někde jinde. Zatím to hrotit nebudu, ale na příští kontrole se o tom zmíním doktorovi. Jak ho ale znám tak na to nic neřekne, jen ať to neřeším 😀

madinina
11. čer 2016

Taky dekuji za prispevky 🙂 presne to, co popisujete mam 🙂 i tu bolest v krizich 😀 byla jsem taky zvykla neustale byt v pohybu a presne to jsem ocekavala, ze bude i v tehotenstvi a misto toho jsem do 20 týdne jen zvracela a od 20 týdne to tvrdnuti briska 😀 po nedavne aktivite jsem skoro ani do sprchy nedosla a mela jsem to asi 3 metry daleko... A vcera? To jsem sla na houby a myslela, ze domu uz nedojdu... Dosla, ale jeste dnes to citim, jak jsem pretazena 🙂 asi se budeme muset vsechny vice setrit a zvyknout si 🙂

konekokira
11. čer 2016

Nebezpečný to není, mně na to pomáhá, kromě magnezka, nešetřit se 🙂 předtím jsem se šetřila a po aktivitě jsem byla ko 🙂 takže 2x denně min 30 minut procházek se psem a každý ráno cvicim jógu podle YouTube 🙂 ale taky někdy tělo odmítá spolupracovat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru