Ultrazvuk 22. tt. Co čekáme?

danaroubalova
14. únor 2022

Zdravím,
dnes se nám stala taková zvláštní věc. Byli jsme na 2.screeningu. Doktor komentoval vše, co nám ukazoval. Všechno v pořádku 🙏 Pak říká, že má nohy roztažené a skrčené, jak žába. Tak se ho ptám, co tam vidí za pohlaví. A on, no to snad vidíte sami ne. Tak my, že nevíme, že nám na 1.screeningu řekli, že na 90% holčička. Doktor nic. Vytiskl nám fotku. A když jsme odcházeli, tak se ho znova ptám. A on, že nám to neřekne, ze to neříká nikomu, protože si myslí, že by to rodiče měli vědět až u porodu a že to máme na fotce. No jako nevěděla jsem, co mám říct.
Nevím, jestli tam mám vidět piňďulu nebo čárku 🤷‍♀️😅
Co vidíte na fotce vy? 😊

sebestka
14. únor 2022

Asi holčička. Nic navíc tam nevidím. A jinak je ten dr. pěknyýblbec, teda.

kokoska29
14. únor 2022

@danaroubalova V tomhle se nevyznám, tak snad ti někdo odpoví.
Ale aby mi doktor řekl že se to mají rodiče dozvědět až u porodu je síla 😳 asi bych mu řekla že je mi jedno co si myslí on, že já mám názor jiný a ráda bych to věděla. Tak jako tak bych si hledala jiného lékaře..

palja
14. únor 2022

@danaroubalova já to nepoznám, ale taky myslím že je dr pěkný blb 🤦‍♀️

danaroubalova
autor
14. únor 2022

@kokoska29 No my byli oba tak v šoku, že jsme se na nic nezmohli. Chtělo se mi brečet akorát. Teď jak se to člověku rozleželo v hlavě, tak bych už reagovala jinak.
Samozřejmě, že tam už nejdu. Byla jsem tam objednaná na 4D ultrazvuk a hned jsem se objednala jinam.

kokoska29
14. únor 2022

@danaroubalova chápu,to jsou ty situace kdy člověka napadne až později trefná odpověď 😀
Tak snad narazís na někoho empatičtějšího 🙏😊

sebestka
14. únor 2022

@danaroubalova právě, to člověka hned nenapadne.

drndadrnadova
15. únor 2022

@danaroubalova to je teda nepěkné jednání radu nemam nepoznám to.

rovenska
15. únor 2022

Řekla bych že děvče podle naši ☺️ A doktor pěkný blb 😡

riddle2
15. únor 2022

No ja nejsem odbornik,ale na utz sem u nas videla jasne kávove zrnko, (|) opravdu takto... tady to nevidim :D
Uplne Vas chapu ja bych taky nedokazala rychle zareagovat a byla pak zklamana.

sebinka123
15. únor 2022

Já si myslím chlapeček. Nemáte fotku z profilu z prvního screeningu?
Jinak teda doktor síla uz bych k němu taky nešla. Mě taky napadnout ty správný odpovědi až pak 🤷😉

danaroubalova
autor
16. únor 2022

@sebinka123 máme tuhle 😊
No to tak bejvá asi normálně, že když to člověka zaskočí, tak ho napadnou odpovědi až později...

danaroubalova
autor
16. únor 2022

@riddle2 No já zkoumala různé fotky na internetu a nepoznám nic, ale je pravda, že ani u prvního těhotenství jsem tu pipinu nepoznala ani na 3D ultrazvuku 😅🤷‍♀️

jako_mala_holka
16. únor 2022

Já nevidím nic, nepoznám to... Doktor je pěkný blbec a hlavně neprofesionální 🤦‍♀️ chápu, že jsi nevěděla, co říct, taky bych byla mimo z toho...

sebinka123
16. únor 2022

@danaroubalova tak podle téhle fotky bych řekla holčičku

fifinka2020
16. únor 2022

@sebinka123 mně zas profilové přijde chlapeček😉
Ale zas pokud řekli poprvé holčičku a byl by to kluk, podle mě by dr nějak zareagoval (zkoumal víc, polemizoval...), když nic neřekl, podle mě je to pořád holka 🙂.

swan42
16. únor 2022

Ja pujdu evidentne proti proudu, ale doktor mi prijde uplne normalni. Neni jeho povinnosti vam zjistovat pohlavi, ale zkontrolovat plod, jestli je v poradku. To, ze si chcete rozbalit darek jeste pred Stedrym dnem neni jeho problem 🤷

sebestka
17. únor 2022

@swan42 Hele, tak má říct, že to není poznat nebo nějak slušně, že to neříká, aby pak rodiče nebyli třeba zklamaný nebo tak nějak. A ne, že si myslí, že by to rodiče neměli vědět. Jeho názor na tohle není vůbec podstatný a od toho on tam není, aby to posuzoval.
Maminka jde na ultrazvukové vyšetření a myslím, že projíždí celé tělo včetně genitálií... I tam se může ukázat nějaká abnormalita nebo problém. Takže zodpovědět pohlaví může úplně stejně jako odpovídá na otázku, jestli je to srdíčko v pořádku, tak jako říká, že má dítě všech 20 prstíků nebo odpovídá týdnu těhotenství.

ladyhacek
17. únor 2022

Myslím, že holka, nevidím tam varlata a to uprostřed mi přijde jako pupeční šňůra.
🤷
Už jsi volala o zrušení 4D? Normálně bych i řekla, že to jevili přístupu doktora, vždyť tohle je placené? Takže takhle oni přichází o peníze.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru