V 19. týdnu mám zácpu - může to být kvůli těhotenství?

pajuska578
8. kvě 2019

Ahoj chci se zeptat, jsem 19tt a mám problémy jít na velkou? Souvisí to s těhotenstvím nebo ne?

Též jsem v těhotenství měla problémy 😉

gretka79
8. kvě 2019

@pajuska578 Ahoj, zácpa je častý problém v těhotenství. Je to způsobeno zvýšenou hladinou hormonů a tahle hormonální nerovnováha zpomaluje činnost střev.
V každém případě to můžeš probrat s lékařem v poradně😉

tercasv
8. kvě 2019

Ano, může to souviset 🙂 taky jsem měla tento problém a pomohly mě jablka, kefír, švestky a v lékárně jsem si koupila Inulin (vlákninu). Přidává se např. do jogurtu, nastrouhaného jablka 🙂 V nejhorším případě se dají koupit i čípky, doktor nebo v lékárně poradí 🙂

ladyhacek
8. kvě 2019

Berete magnesium? ( Hořčík) můžete to způsobovat i ten.
Zkuste přidat do jídelníčku více ovoce - švestky, meruňky ... A pak laktobacili

malinkaelinka
8. kvě 2019

Určitě to souvisí s těhotenstvím. Zvětšující děloha tlačí na střeva a ty zpomalují svou činnost a navíc progesteron (teď doufám, že to nepletu) odčerpává ze střev vodu, takže je stolice tužší. Mě pomáhá jíst mraky zeleniny, hoodně pohybu, kefíry a spol. Super je taky kysané zelí a dostatečný pitný režim. Ale někdy mi i přes tyhle opatření dává vyprazdňování zabrat.

pajuska578
autor
8. kvě 2019

Dobře,všem moc děkuju za rady 🙂

garfulka78
8. kvě 2019

@pajuska578 Ja jsem mela problem pulku tehotenstvi, muzes Lactulose al sirup, ten davaj i v porodnici a opravdu pomaha.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru