Velmi vysoké AFP triple test. Máte zkušenost, jak to dopadlo?

martina1317
10. bře 2024

Ahoj, v Triple testu mi vysly velmi vysoke hodnoty MS-AFP. Limit je 2,5 MoM a ja mam 12,5 MoM. Ukazuje to na rozstepove vady, ale ty byly velmi podrobnym ultrazvukem v 18tt vylouceny. Miminko vypada v poradku bez vad. Nabrali mi dalsi odbery krve a zkoumaji, co dal… je tu nekdo, kdo si timhle prosel a ma podobnou zkusenost? Jak to dopadlo? Cetla jsem, ze odber plodove vody je k nicemu, delaji se bud dalsi utz, kde se neco hleda, nebo dokonce magneticka rezonance. Pripadne tato hodnota muze ukazovat take na preeklampsii nebo spatnou placentu… diky za jakoukoliv zkusenost.

anniej
10. bře 2024

Já měla teď něco podobného, s podezřením na Edwardse. Po důkladné a dlouhé konzultaci s genetičkou jsme došly k závěru, že vzhledem ke špatné funkci štítné žlázy by krev mohla stále zkreslovat, tak pro svůj klid jsem stejně šla na amniocentézu. Naštěstí dopadlo vše dobře. Když se nerozhodneš pro odběr plodovky, tak ti můžou udělat testy z krve a další podrobná UTZ vyšetření 😊

martina1317
autor
10. bře 2024

@anniej ja jsem jak na trni… po vikendu budou dalsi vysledky, delaji mi tam nejake protilatky na jakousi moznou prodelanou nemoc, na preeklampsii a nevim co vsechno… verim, ze to bude dobre. Diky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru