Vysoký tep plodu ve 12. tt. Zkušenosti?

petra123asd
11. únor 2022

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli má někdo zkušenost s vysokým tepem miminka ve 12tt. Při včerejší kontrole mělo tep 194 úderů za minutu. Biochemický screening: Volný beta-hCG 89,70IU/I a PAPP-A 1,030IU/I. Jinak by mělo být vše v pořádku. Zajímalo by mě jestli měl někdo takové výsledky a vše dopadlo dobře?

martulka88
11. únor 2022

@petra123asd A co na to doktor? Já vím, že hodnoty mají být 110 - 160, protože po loňsku, kdy syn měl hraniční tachykardii - ke 180, tak se fakt bojím.

petra123asd
autor
11. únor 2022

Doktorka mě poslala na panorama test. A právě mi k tomu nic víc neřekla.

escapelle
11. únor 2022

@petra123asd hodnoty v IU/l nic neřeknou.musi to být prepocitane na MoM.median tvoji hmotnosti a jiných faktorů. U nás zvýšená tepová frekvence znamenala srdeční vadu plodu v kombinaci s dalšími postiženími.ale pokud ti na prvotrim.screeningu řekli,že je vše ostatní v pořádku, tak se snaž být v klidu.

petra123asd
autor
11. únor 2022

Volny beta- hCG 2,027MoM a PAPP-A 0,768MoM. Jinak šíjove projasněni 1,51. Růstová retardace plodu před 37. týdnem 1 z 1440. A kdy na to přišli že tam je víc vad? Na to screeningu nebo až po dalších vyšetření? Omlouvám se že se tak ptám.

escapelle
11. únor 2022

@petra123asd na screeningu v tom 13tt.bylo to viditelné hned. Plus k tomu špatná biochemie. Kdyby tam byla závazná srdeční vada,tak by to měl lékař který dělal uzv pohnat.

petra123asd
autor
11. únor 2022

To mě mrzí, že vám to tak dopadlo. A děkuji za aspoň trošku pozitivní odpověď.

lady742
11. únor 2022

Tachykardie může být plodu s dawnovnovym syndromem,u srdeční vady a spousty jiných,proto se dále dovysetruje,na prvotrimestralnim scriningu se nic ukázat nemusí,je to brzy,proto se dělá ještě podrobnější ultrazvuk srdce v 16tt a potom velký uz orgánů,ale zatím se nestresujte a věřte že bude všechno dobre 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru