Vyšlo někomu HCG nad 4 MOM a nepotvrdili mu Downův s.?

leontyna6
25. srp 2011

Je tu někdo, kdo měl ve screeningu jen hodně vysoké Hcg a plodovka dopadla dobře? Byla jsem na plodovce kuli pozitivnímu I.screeningu1:300 a následnýmu integrovanýmu screeningu1:180. Vyšlo mi jen to Hcg špatně, v prvnim 4,85MOM, ve druhym 3,44 MOM,jinak vše ostatní v normě. Teď čekám na výsledky. Na netu jsem našla maminky, u kterých Downa potvrdili, ale jen takový, který měli kromě Hcg i vysoký Nt rozměr a třeba nepřítomnost nosní kůstky a nebo nízké PAPP-a. Já mám ale jen to Hcg vysoký, jinak NT rozměr 1,1mm,nosní kost přítomnu, PAPP-a 0,71MOM, APF 0,81 , uE3 0,68MOM. Což si myslím, že je všechno v pohodě, jen to hcg.

achina
25. srp 2011

@leontyna6 - ja mela neco podobneho jako ty, ty hodnoty si presne nepamatuju, musela bych je dohledat, prece jen uz jsou to dva roky, ale mela jsem vysoke Hcg, NT hodnoty byly v poradku a nosni kustka pritomna. Celkove riziko 1:319. Prvni mlady doktor me chtel poslat na plodovku, ale starsi doktorka, dost zkusena, mi to nakonec nedoporucila, proste si stala za tim, ze to bude v poradku. Takze my jsme se v podstate cele tehotenstvi bali. Ale DOBRE TO DOPADLO. Ja jsem nejdriv brecela a brecela. Kazdy rikal, ze testy prece vychazeji casto falesne pozitivni, jenze tohle byl ten spolehlivy, cca ve 12. tydnu. Proto jsem byla znicena, asi vis, o cem mluvim. Ale ty se neboj, riziko nemas vysoke, kolem tech 300 mi rekli, ze to v podstate je spise neutralne, nebo stale spise negativni. A mame zdraveho kluka, tak se neboj, mysli pozitivne a tes se, az se to narodi 😵

leontyna6
autor
25. srp 2011

Přesně jak píšeš, každej mi říká, že ty testy jsou nespolehlivé, ale mě vyšli už ty první pozitivní a druhý ještě horší. ☹ Teď jsem se tady ale něco dozvěděla o nějaký mozaice DS, kdy může být třeba jen to hcg vysoké a vše ostatní v pořádku, tak mě to naopak ještě víc znepokojilo, takže mi moc pozitivně myslet nejde. Ach jo, něměla bych se v tom pořád šťourat. Už toho musím nechat, nebo skončim v bohnicích. ☹

ivulka1
28. srp 2011

Holky v klidu. Já zase měla nízký PAPP a když vypočítali rizika, tak jsem skončila na 1:180 ☹ Jsem zdravotník, takže jsem chtěla mít jistotu co a jak, tak jsem šla na plodovku a dobrý..... Takže hlavu vzhůru, všichni (včetně PC a různých přístrojů) jsme omylní. Ale je fakt, že mít jistotu po plodovce je dobrý. Držím pěsti.

kutcher
28. srp 2011

u prvního i druhýho to bylo vysoký hcg 1. 1:300 druhý 1:980 - mínusem je můj mladší věk v konečných výsledcích, dopadly obě ok

leontyna6
autor
26. lis 2011

Holky, všem děkuji za příspěvky, dlouho jsem tu nebyla, měla jsem 3 měsíce K.O. počítač. Nakonec mi to dopadlo po plodovce dobře a bude to chlapeček🙂 Takovýho stresu těch 14 dní čekání na výsledek, ale alespoň jsem teď klidnější, když vím, že miminko nemá chromozomální vadu. Akorát teď zase řeším těhu cukrovku, takže mám dietku. A zrovna takhle před Vánocema☹. No budu to muset zvládnout. Termín mám 27.1., tak to už je za chvíli 🙂

jabluncanka
26. lis 2011

@achina Ano,doc.MUDr.Dhaifalah je skvělá... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru