Vysvětlivky na fotce ultrazvuku

eflerovapetra
6. čer 2018

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jelikož jsem prvorodička,tak se v tom moc neorientuji,mám fotku z ultrazvuku a nevím co to znamená těch "16.0cm" je to délka miminka nebo něco jiného? Děkuji za odpovědi 🙂

keksikova1
8. čer 2018

Podle mě je to něco jiného, mozna délka sondy, ale tipuju. Crl se obvykle píše jinde.

neria55
8. čer 2018

To jsou nějaké parametry toho ultrazvuku, s mimcem to nemá nic společného.

eflerovapetra
autor
9. čer 2018

Děkuji 🙂 já právě vůbec nevěděla.

evaaskalova
9. čer 2018

Copak to mate za doktora, ze Vam pri utz nerekne zakladni udaje?

alicie_k
10. čer 2018

@evaaskalova Promiň, ale ještě jsem neviděla doktora, který s pacientkami rozebírá parametry a technické údaje ultrazvukového přístroje...

evaaskalova
10. čer 2018

@alicie_k Pokud se zadavatelka pta, zda jde o delku plodu, tak bohuzel zrejme nevi, kolik miminko v brisku meri. Takto jsem to myslela. Kazdy normalni gynekolog pri utz kontrole mamince pribliznou delku a vahu sdeluje 😉

eflerovapetra
autor
10. čer 2018

No u mě bohužel nesdělila, jen velikosti bříška jestli se plod dobře vyvíjí,hned na sebe neštěkejte ;) není to k zapotřebí.

hanka_12345
10. čer 2018

Velikost plodu tusim byva nekde ve spodni casti fotky 😉

alicie_k
10. čer 2018

@eflerovapetra Milá autorko, já na nikoho určitě neštěkám (ono to ani psaným textem jaksi nelze), jen mi přišla tato poznámka trochu vedle.
Přeji pohodové těhotenství a určitě se neboj lékaře příště zeptat 😉

kamino
10. čer 2018

@evaaskalova mě to také lékař automaticky neříkal - zkontroloval co potřeboval,řekl, že je vše o.k. a bylo hotovo..

eflerovapetra
autor
10. čer 2018

@alicie_k Beru určitě to bude lepší se zeptat,jen mě to napadlo,že bych se zeptala zde,když mám kontrolu až za několik týdnů,ale jinak děkuji 🙂

eflerovapetra
autor
10. čer 2018

A hlavně si myslím,že od toho je tady ta stránka nebo diskuze,kdy se můžete zeptat na cokoliv jen mě mrzí,že se potom někdo i boji zeptat na cokoliv, když jsou pak tyhle ohlasy :/ Tím hlavně nechci nikoho urážet apod. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru