Vyvolání porodu ve 14. týdnu - vývojové vady

pazhitka
16. čer 2018

Příští týden mě čeká vyvolání porodu ve 14. týdnu z důvodu těžkých vývojových vad- chtěla bych se zeptat na zkušenosti těch, co si tím prošli:
je to opravdu srovnatelné s normálním porodem (velké bolesti?), jak jsem se někde dočetla?
jak dlouho jste byli v nemocnici?
a cokoliv jiného s tím spojeného, chtěla bych vědět na co se připravit. Děkuju!

stef_stef
16. čer 2018

Já byla v 16 tt.
Nechci vás strašit, ale vzpamatovam se z toho do teď. Hlavně psychicky teda.
Bolesti jsem měla ale myslím si, ze takové jako jsou při normálním porodu urcite ne.. kontrakce příjemné nejsou ale samotné ,,tlaceni” není vlastně ani tlaceni.
Zavadeli mi asi po 2,5 hodinach tablety, dostala jsem 4 a nic, poté jsem dostala injekci na vyvolání porodu a už to jelo. Cele to trvalo okolo 10 hodin a bylo hotovo. Ale v nemocnici jsem zůstala další dva dny protože jsem začala hodně krvacet a byla jsem hodně mladoucka.

hermanecka
16. čer 2018

Kam ma to jdete?Obilnak nebo Bohunice?i kdyz zkusenosti nemam,budu Vam drzet pesti

radusik
16. čer 2018

@pazhitka Moc me to mrzi,co Vas potkalo. Ja to take zazila v 19.tydnu, kdy mel chlapecek rozstep patere a z nasledne pitvy se zjistilo,ze nemel ani ledviny....uz, kdyz jsem prisla na odber plodove vody, tak uz jsem ani zadnou nemela,tak to ukonceni neprobihalo bezne....uz je to dlouho a take jsem byla asi rok na dne....hlavne psychicky,i kdyz i po fyzicke strance to nebylo prijemny. Proste se na to neda pripravit,ale neustale si dokola rikej,ze neni jina moznost a porod probehne a uz bude jen a jen lip. Je moc dulezita podpora partnera,ktery tim muze projit s Tebou,jen na konci ho proste mit u sebe nemuzes....a nevis,zda to nahodou neprobehne u Vas pod narkozou jako vycisteni delohy? Ve 14.tydnu neni miminko jeste tak velke. Myslim na Tebe a zvladnes to!!! Posilam spoustu sil!!!

lucie01
16. čer 2018

Byla jsem na ukončení ve 20. týdnu, nastoupila jsem do nemocnice, kde mi začali zavádět tablety, ty na mě, ale vůbec nezabíraly.Druhý den jsem proto dostávala injekce a k večeru jsem porodila ( od velkých bolestí do půl hodiny bylo po všem ). Další den ráno jsem šla domů ... jestli můžu poradit, nechte si napsat tablety na zastavení laktace...přeji hodně sil a brzy zdravé miminko 🙂

camillaq
16. čer 2018

Ja jsem byla v lednu v 17 tt kvuli vv.
Nastoupila jsem ve ctvrtek, zavedli tabletu a mela jsem mirne bolesti, v patek rano bylo po vsem. Pak udelali revizi, protoze neodesla placenta. Po fyzicke strance je to bolestive, ale mene nez klasicky porod. Hlavne davaji prasky na bolest. V sobotu me propustili domu.

soleilll
16. čer 2018

@pazhitka Je mi líto, že tě to potkalo. Držím palce, abys to zvládla co možná nejlíp. Kamarádka byla před pár měsíci v Bohunicích ve 13. tt. Říkala, že stahy byly bolestivé, ale mnohem slabší, než klasický porod (už má jedno dítě). Přecejen ten plod je daleko menší. Původně si myslela, že půjde na kyretáž pod celkovou narkozu a i když ji tento postup (prý nutný od 12. tt) nemile překvapil, nakonec prý byla ráda. Psychicky se totiž s tou situací daleko lépe vyrovnala, když si prošla "malým porodem", než kdyby se probudila po operaci a byla najednou "prázdná". Drž se.

pazhitka
autor
17. čer 2018

holky, všem vám moc děkuju za odpovědi i za podporu! Já na to půjdu u nás na maloměstě. Je zajímavé, že někde se v tomto týdnu ještě dělá revize, jinde se vyvolává porod a pak se dočistí. Ten porod je prý opravdu šetrnější pro tělo. Každopadně, jak jsem zjistila, se to stává častěji, než jsem předtím tušila. A je zajímavé, že vás pustili docela rychle, jsem se bála, jak tam budu muset dlouho být.
Bylo to neplánované 4. dítě v mých 43 letech, ale i tak je to velká rána..

@stef_stef
@hermanecka
@camillaq
@soleilll
@lucie01
@radusik
moc všem děkuju a přeju vám ve všem hodně štěstí!!!

petuliee
17. čer 2018

já byla na ukončení 13+6 DS +vvv srdce neslučitelná se životem, dělali mi este interupci domů sem šla (spíš utíkala)... už to bude 2 roky a pořád to bolí

pazhitka
autor
17. čer 2018

@petuliee to verim, že to pořád bolí, i když má člověk další děti :( já jsem dnes 13plus4,ale mimi je o týden menší, tak uvidím, co mi řeknou. Ten porod mě mmtálně odstrašuje víc, protože jsem nerodila moc snadno

jade85
17. čer 2018

@pazhitka taky jsem to zažila ve 14tt, bylo to moje první těhotenství, takže jsem s porodem neměla žádnou zkušenost. Teď už srovnávat můžu. Ve 14tt to bylo mnohem méně náročné fyzicky, ale na psychiku hrůza. Normální porod byl samozřejmě náročnější fyzicky, ale byla to radostná událost, takže jsem ho přečkala s úsměvem. Takže bolesti se neboj, případně ti můžou dát silná analgetika, co ti uleví. Domů jsem šla po cca 24 hodinách (za tu dobu se zvládnul "porod", revize a dospání po narkóze.

pazhitka
autor
17. čer 2018

@jade85 moc děkuju za sdílení zkušenosti- takže je to mnohem větší rychlovka, než jsem se obávala.. to je skvělé, že už má doma miminko (dle profilu🙂

andelka
17. čer 2018

@pazhitka já rodila 16 tt mimco,už mrtvé ( zjistilo se to v 19 tt), napřed mi dali vyvolávací tabletu,v 9 h, další v 15 h a ta to rozjela a v 18h jsem šla na sál,a potom v narkóze na revizi. V nemocnici jsme zůstali přes noc a před polednem jsem šla domů. Bylo to třetí těhotenství,tak jsem věděla jaké to asi bude. Po druhé tabletě začaly kontrakce, odtekla voda,ale když jsem si řekla,dali mi injekci od bolesti a ta zabrala na několik hodin. Takže fyzicky jsem to zvládla docela dobře. Psychika první dny hrozná,pak se to lepšilo. Pozůstatky miminka nám vydali,máme doma urnicku,ještě jsme se nerozhodli kam s ní. Už je to přes 4 měsíce,už jsem to zpracovala,ale mrzí mě to pořád,měla jsem rodit koncem června.

petuliee
17. čer 2018

@jade85 jééé moc gratuluji 🙂

pazhitka
autor
18. čer 2018

@andelka moc mě mrzí, že jste si tím prošli a moc přeji, aby bylo brzy lépe! Jen ještě dotaz- o to tělíčko se musí nějak žádat? Ráda bych ho taky pohřbila, pokud by to bylo možné- ale bylo mi jenom řečeno, že malou pošlou na histologii, navíc jsem teprve v 14.tt.

stef_stef
18. čer 2018

@pazhitka Já o téhle možnosti nevěděla a jsem za to rada... :/ myslím ze bych si tím zbytečně způsobila trauma, a dostávala se z toho mnohem hůř :/

pazhitka
autor
18. čer 2018

@stef_stef bude to asi individualni.. kazdopadne je to cele moc smutne..

andelka
18. čer 2018

@pazhitka ano,se sociální pracovnici jsme vypsali formulář žádost o vydání pozůstatků plodu po potratu. Není to nijak omezené,naše bylo 16 tt. Do dvou dnů ho z patologie vyzvedla pohřební služba. Že miminko chceme jsem řekla na gynde když jsme vyplňovali papíry po příjmu. Já bych nepřenesla přes srdce tam svoje dítě nechat. Není to biologický odpad. Ta možnost je od září loňského roku a my jsme v únoru byli první rodiče kteří to chtěli. Ale nemocnice, velká fakultní nám vyšla samozřejmě vstříc, chápali to. I v pohřební službě,byli tam moc chápavi.

pazhitka
autor
18. čer 2018

@andelka to je dobře.. vubec jsem o tom nevedela.. ale manzel je (zatim) proti.. tak uvidíme

petuliee
18. čer 2018

to je super že už to jde. u nas už to bude 2roky a tenkrat to nešlo,nechtěli :((

wenduliks
18. čer 2018

Ja na tom byla ve 21.tt. zavedli mi tabletu,potom jsem dve po sibe spolkla a za par hodin hotovo. Potom me odvezli na sal na revizi. A rano jsem sla domu. Bolesti rozhodne ani polovicni,jako u porodu. Strasne zalezi,jak se s tim clovek srovna a jak si to nastavi v hlave. Drzim palce,at je to co nojrychlejsi. PS.ja do roka po teto udalosti porodila zdraveho chlapecka. 😉

pazhitka
autor
18. čer 2018

@wenduliks to je moc povzbuzujici, díky za zkušenost- a je krásné, že se vám tak brzy povedl chlapeček 🙂

andelka
19. čer 2018

@pazhitka též přidám povzbuzující informaci,4,5 měsíce po potratu jsem úspěšně v 8 tt. Snad bude tentokrát vše v pořádku.

pazhitka
autor
20. čer 2018

@andelka moc (tiše) gratuluju a držím palce!!!

petuliee
20. čer 2018

já 3m po ukončení taky otěhotněla a máme 11m zdravéhu klučinu 🙂

ldc2018
21. čer 2019

Ja po zamlklym tehotenstvi a jedne kyretazi ze zdravotnich duvodu taky otehotnela a donosila. Neboj, posilam hodne sil! Zdrava mama muze mit zdrave deti! Pamatuj na to a ty zdrava jsi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru