Zkrácený čípek, jaké bylo další těhotenství?

andrea.vasickova
5. črc 2015

Maminky, co jste měly pří prvním těhotenství zkracující děložní čípek a hrozil Vám předčasný porod, jaké bylo Vaše další těhotenství? Moc děkuji za odpověď🙂

andelkaprdelka
5. črc 2015

U prvního zkrácený čípek, rizikový těhi, pořáád ležet, porod necelý 36tt. Ted vše jinak...čípek krásný, malej vzadu, vše ukázkové....zatím...tukám 😉 🙂

andrea.vasickova
autor
5. črc 2015

@andelkaprdelka děkuji za odpověď, já jsem měla první těhotenství bez problémů,rodila jsem týden před termínem a u druhého těhotenství jsem od 28 tt ležela v nemocnici a hrozil mi předčasný porod. Chtěla jsem vědět, jestli u třetího miminka, by to bylo stejné. Tak jste mě svou odpovědí potěšila🙂

andrea.vasickova
autor
5. črc 2015

@andelkaprdelka ještě jsem chtěla napsat, že jsem druhé miminko nakonec porodila v 37 tt 🙂

andelkaprdelka
5. črc 2015

@andrea.vasickova ono fakt platí, že každé těhotenství je jiný...a něco na tom bude.....😉 🙂

hanik73
6. črc 2015

Díky konizaci mám zkrácený čípek,necelé 2 cm.Od 20.tt.,kdy na to přišel doktor jsem doma a beru Utrogestan.Ležet není třeba,čípek se dále nezkracuje,jen kontroly.Žádné problémy nemám a ani jsem neměla,takže doufám,že vše zdárně dotáhneme až do konce 🙂

sunny222
6. črc 2015

@hanik73 tak to jsem na tom stejne jsi me potěšila jsem dole taky sesekana...

baarunecka
6. črc 2015

U prvních 2 dětí čípek celkem držel a holky se narodily ve 35tt. Teď u 3 se mi čípek začal zkracovat od 28tt a porodila jsem ve 31+1tt. A to jsem do 27tt byla celkem bez potíží... Pak mi začlo tvrdnout břicho a už to jelo... 😒

daasenka85
6. črc 2015

Dobrá otázka 🙂 Já u prvního těhotenství měla od 22.tt čípek asi 2,5 cm, v 28.tt už jen 1,5 cm. Ležela jsem deset týdnů v nemocnici, pak mi porod v 37+1 vyvolávali, že malá neroste.. Takže bývale bychom vydržely do konce. Narvala jsem do sebe spoustu prášků na udržení, Utrogestanu, Gynipral, kortikoidy na dozrávání plic.. Dneska už bych to nechtěla ani jedno, tak doufám v mírnější průběh 😉 A vám všem přeji totéž 🙂

werunqa
6. črc 2015

@andrea.vasickova
Ahoj,stejné..opět se brzo zkracoval,opět hrozil předčasný porod.Akorát oproti prvnímu dítěti,které se narodilo den před termínem jsem druhé přesně týden přenášela 😉 😀

Jinak jak psala uživatelka výše-taky ho mám kratší po konizaci,takže podle mě i kdybych byla 10x těhotná,tak pokaždé se bude brzy zkracovat...

milmic
6. črc 2015

Přidám moji zkušenost o tom, jak zkracující se čípek nevypovídá skoro o nič+em.
Při prvním těhotenství mi dr. skálopevně tvrdila, že rozhodně neporodím, že čípek je úplně zabetonovanej. Rodila jsem předčasně, nikdo to nečekal. Při druhém těhotenství mi od 30.týdne hrozili předčasným porodem, že se mi zkracuje čípek, následně otevírá... syn se narodil jako krásný miminko v 39.týdnu, neležela jsem, ani doma ani v nemocnici, ani jsem nebrala léky na udržení, nic.
Při třetím těhotenství mi tvrdili totéž. Od 30.týdne zkrácený čípek, nejdřív 1,7mm, za týden 1,4mm. Dr. mě chtěla poslat ležet do nemocnice, potom mě chtěla poslat preventivně na napíchání kortikoidů. Všechno jsem odmítla. Hodila jsem se do klidu s myšlenkou, že věřím sobě a věřím miminku. Přestala jsem nechat do sebe šťourat, aby mi ten čípek ještě někdo dráždil vyšetřeníma. Chovala jsem se jako úplně normální těhotná, dokonce jsem ještě den před porodem chodila po Litomyšli se synem v šátku. Dcerka se narodila ve 40.týdnu těhotenství.

A naproti tomu, jak mě doktorka stresovala (což neprospívá ani mě ani miminku), tak kamarádce tvrdila, že čípek má úpln zabetonovanej a rozhodně rodit nebude. To jí řekla navečer v pět hodin. Ráno v osm držela svoje miminko v náručí.

Pokud se má miminko narodit, tak se prostě narodí. Čípek je stav ted a tady a tím, že do toho budoug neustále štourat, můžou nadělat víc škody než užitku. Doktoři ví prd, akorát maminku zbytečně vystresujou. 😉 Však taky spoustu těhotenství, kde doktoři hrozí předčasným porodem, končí v termínu nebo se nakonec i přenáší. 😉

andrea.vasickova
autor
6. črc 2015

Maminky, moc Vám děkuji za odpovědi 🙂

katkahavu
6. črc 2015

Já za sebe nemůžu mluvit, ale moje sestra byla i po prvním dítěti na zákroku. A měla zkrácený čípek. Všichni jí hrozily. A teď má další užasnou dcerku.

daasenka85
6. črc 2015

@milmic Klobouk dolů, cítím to úplně stejně! Bohužel jsem byla ta, která si nechala napíchat a nacpat všechno možné v těhu s první dcerkou (teď ještě nevím, co čekáme...) a ona mi z těch všech svinstev přestala v břiše růst, tak ji ještě vyvolávali v 37+1 ☹ Naštěstí je v pořádku, akorát byla mezi prvním a druhým rokem více nemocná, což může a nemusí souviset...každopádně teď budu chytřejší, ani Utrogestan jsem si nenechala nacpat, pokud něco, zkusím na to jen a pouze homeopatii... A hlavně zdravý rozum...

katkahavu
6. črc 2015

@daasenka85 Máš recht, souhlasím.

milmic
6. črc 2015

@daasenka85 Já si myslím, že strašně důležitá, snad nejdůležitější je psychika ženy. Bud ji ta zpráva položí a ona se nechá vláčet doktorama a bude se nervovat. Anebo se hodí do pohody s tím, že přijímá věci, jak jsou. S tím, že ona i miminko to zvládnou. A kdyby ne, tak ten předčasný porod měl důvod.
Já jsem přestala nechat vyšetřovat, protože mě stav čípku nezajímal a každý údaj přinášel jenom zbytečný stres. Věřila jsem, že miminko donosím a kdyby ne, tak co. Ať se raději narodí dřív, než potom řešit, že necítím pohyby například. 😉
Psychika je strašně mocný nástroj. 🙂

daasenka85
6. črc 2015

@milmic jj, to je ideál, jsem byla vytřepaná, protože jsem byla po potratu a mimoděložním, tak jsem ji chtěla donosit co nejdéle za každou cenu, teď už to vnímám jinak a jsem mnohem pozitivnější 🙂

martinamala37
7. črc 2015

Tak toto téma mě také zajímá. Zkrácený čípek jsem měla, ve 28tt jsem šla do nemocnice a dávali mi tractocile na oddálení předčasného porodu. Druhé mimi se zatím nechystáme ale časem určitě. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru