Zvláštní bolest. Poradíte?

janitureckova
2. kvě 2020

Ahoj maminky, cekam druhe ditko, asi holcicku. Uz dva tydny cca od 17 tt kazdy vecer citim bolest mezi nohama, jakoby na kostech, panev nebo nevim jak to popsat. Neni to vyloženě velka bolest, ale pri chuzi nebo prevaleni v posteli je to dost citit. U maleho jsem to nemela. Nevim, zda je to tim, ze je to těhu po 2 letech.. 🤷‍♀️ k dr az za dva tydny, pak se ho zeptam.

lv
2. kvě 2020

Rozvolnuji se spony stydke kosti, boli to jak čert

lachtanice86
2. kvě 2020

To si pamatuju, děsný to bylo

krupka3
2. kvě 2020

Jani je to normalni, ja to naopak zazila v prvnim, mela jsem tyhle bolesti dost velke, jak se dole vse rozvolnovalo, nekdy mi delalo i problem chodit. Nedokazala jsem sama vstat ze zeme a zaprit se o nohu, musel me zvedat manzel. Asi se mi to tam rozvolnilo dost uz poprve, protoze tentokrat (tuk tuk) podobne bolesti mivam jen po vetsi namaze (jsem 33tt). Doporucuji ti poridit si podvazovaci satek/rebozo, a tim si podvazovat brisko (stahuje a drzi zaroven i panev), pripadne uzivani tkanovych soli.

janitureckova
autor
2. kvě 2020

@krupka3 dekuji.. a není to něčemu ohrožující?

janitureckova
autor
2. kvě 2020

@janitureckova a znamená to, ze mam povolené pánevní svaly? Nebo naopak? Ze se to musi povolovat?

lv
2. kvě 2020

Ne svaly, rozvolnuji se vazy, muze to byt ta stydka spona - rozestup, bedra, kyčle prostě celá pánevní oblast se připravuje na porod.. Nosila jsem taky pas, trochu to pomohlo

janitureckova
autor
2. kvě 2020

@lv jasne, chapu.. a neni to brzy, aby se to pripravovalo na porod? Jsem 19tt,to me prave desi.... A jakou znacku pasu jste mely? Je jich na trhu dost 🤷‍♀️

lv
2. kvě 2020

@janitureckova já měla pás Anita. Já to měla taky tak brzy a az do porodu

krupka3
2. kvě 2020

@janitureckova Ohrozujici nee, naopak, je to priprava na porod. Ja ten pas moc nedoporucuji, nemuzes si ho prizpusobit jako ten satek, ten si utahnes dle aktualni velikosti bricha i toho, jak je ti zrovna to utazeni prijemne. Ja ho nosim nekolikrat tydne a hodne mi pomaha.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru