Je tady už někdo s termínem leden, únor 2018?

simona94
11. čer 2017

Ahojte holky. Před týdnem jsem měla první // a dneska jsem testovala naposledy. Ve čtvrtek jdu k Dr. tak snad už tam půjde něco vidět. Dnes jsem +- 4+6 TT.

garalela
9. srp 2018

@wendie presne, ja jsem za sebe mela vydaj zatim jen za zkraceni tech padajicich vlasu, i kdyz jsem treba dostala peniz k narozkam, tak clovek uz jako mama kouka uplne jinyma očima a samozrejme uprednostni sve dite.

dominikaromanova
9. srp 2018

@garalela, venku má maly plenu na spaní, když se probudí, dam ho vycurat. Kaka mi vždy ráno, během dne málokdy. Tak já kočárek nepoužívám skoro vůbec, asi by se dalo i spočítat kolikrát v něm maly byl.

S tou regio skupinou mi to je líto. Nevím tedy ve které jsi, krom skupiny Nosime děti. Ani nevím, zda ses registrovala na nějaké to nositko nebo šátek.

Co se tyče skvrn, mám dva přípravky z Lidu, v 96 % mně vypraly vše. Jeden nastrikam na skvrnu a hodím do pradelniho koše, druhy přidávám k praní.

bzubzalka
9. srp 2018

@dominikaromanova taky jsem.pro, ale uzavřenou nebo neverejnou, nevím jak to je😉

donia
9. srp 2018

Holky,tu soukromou skupinu jsem uz navrhovala a muzeme udelat tady. Na fb budem pod jinymi jmeny a budem se hledat kdo je kdo. Navic system psani bude stejne obdobny jako tady v te soukrome,zmeni to podobu,nebude to jako jsme doted zvykle.

bzubzalka
9. srp 2018

@garalela no pravda, že já zas tolik neřeším kvalitu. Brambory dávám z obchodu a bio nejsou...
Rodicak jsem nepočítala. Přišla jsem na úřad, řekla, že to chci na 3roky a nevím kolik.to vychází. Paní mi řekla, ať tam napíšu, že chci posílat 7tis.měsíčně. jinak je to na celé období tuším 220tis. Žádat asi nemusíš v místě trvalého bydliště. Jsou tam myslím lhůty,kdy nejdřív požádat. A nevím jak to je, když to včas nenahlasis jako z md na rd, kvůli placení zdravotního pojištění...
Zatím vše šlo pračkou a to peru Samovo jen na 30,mám ale program s oxy bublinama, pomáhá to i na zelené.kolena co nosí Erik.z venku. Jinak jednou na posrajdene body jsem pouzila nejprve mýdlo jelen a pak vyprala a ok.

mari90
9. srp 2018

@garalela ja peru hned po dojezeni a take zlucovym mydlem, myslim ze po zaschnuti uz se to z toho dostava dost spatne

mari90
9. srp 2018

@dominikaromanova muzu se te prosim zeptat co to je za prostredek, ze to postrikas a hodis do kose a vyperes az pozdeji?
Jinak ja jsem stopro pro uzavrenou skupinu 😉

evelin1251
9. srp 2018

@garalela Ahoj, skvrnu od příkrmu. Tedy vždycky po jídle, vezmu bryndák na chvilku ho namočím v umyvadle v teplý vodě, a přeperu ho hned mýdlem nejlíp žlučovým 😉 Takhle si střídám 2 bryndáky 😊
Holky tu mají super vychytávky teda 👍 takhle mazaná já teda nejsem 😂

Jsem prooo soukromou skupinu beru 🤗

evelin1251
9. srp 2018

@garalela ty jo, to jsi dobrá, že řidičák ještě neřešíš ☺️, mě končila mateřská už v půlce června...to jsem si počítala sama kdy mi končí MD 28 týdnu od začátku MD. A dokonce jsem to sfoukla za 2 dny, 1. den na socce, 2. den na pracáku a bylo to hned. Bála jsem se,že tam budu muset čekat a pohodička, tedy u nás 😎

bzubzalka
9. srp 2018

@evelin1251
@garalela jinak konec md jsem si taky počítala sama. A u nas stačilo jit na úřad práce, a oni si ostatní vyžádali sami.

dominikaromanova
10. srp 2018

@mari90 mám tyto:

dominikaromanova
10. srp 2018

Holky, tu skupinu si dáme sem nebo na fb, ať to nezakládal všude?

wendie
10. srp 2018

@garalela prádlo hned namočím do studené a prejedu jelenem. Pustí to téměř okamžitě a když se to nechá působit, tak to jakoby vyzere i zbytek. Někdy je tam ale pořád větší flek, tak vyperu v persilu s naším oblečením a pak přemachnu v lovele.

wendie
10. srp 2018

@dominikaromanova pověz mi ještě jednou který používáš na co... Vyzkoušela bych taky

dominikaromanova
10. srp 2018

@wendie, jak se mi chce, ale většinou ten růžový nastrikam hned a zelený přidávám k praní, ale hned na skvrnu lze použit oba. U toho zeleného pozor na dávkování do pračky, prášek (sýpky) pak dost pěni, což má, protože to podporuje účinky praciho prášku, ale je potřeba ho tam dat trosku méně. Doporučuji nepoužívat na deky, pěnu jsem měla po cele koupelně. 😂😂😂

bzubzalka
10. srp 2018

Holky, já už peru malému stejně jako nám. Asi ještě 14dní zpět jsem.dávala máchání navíc, ale teď už ani to ne. A pomalu přestávám i zehlit. Do teď jsem zehlila malému úplně vše. Teď už teplacky nezehlim.

bzubzalka
10. srp 2018

Pridavam foto. Sam rozdíl 6měsíců a kluci jak spolu včera večer usnuli.

bzubzalka
10. srp 2018

@dominikaromanova je mi jedno kam za vámi budu chodit😉 ale je pravda, že na fb nebudu vědět kdo je kdo 😁

galatea_a
10. srp 2018

@bzubzalka Zrovna včera jsem koukala na hromadu látkových plen (nelátkuju, ale i tak je jich vždycky dost) a říkala jsem si, že už je žehlit nebudu 🙂 Do teď jsem je žehlila, ale oblečení malému jsem nežehlila nikdy 🙂

vikiza
10. srp 2018

Holky, dekuji za váhový rozbor. Jsem ráda, že také máte cvalíky. Hned jsem mohla argumentovat manzelovi, ze je maly "normální" 😃
Doktorka take pokazde rika, ze je takovy pekny a uz od narozeni. Pry je mu asi jedno co jí, hlavně že jí 😃
Na skvrny pouzivam Antifliček, objednavam rovnou i praci gel Batole a peru v nem i nam. Vychazi dobre cenove a voni "miminkovsky". Maly dost ublinkava a skvrny potiram uz zaschle a povoli to. Pradlo mu nezehlim, protoze má velky obrat veci. Ono se to stejne na tech faldíkách napne.
Jak jste na tom se žvatláním? Stale vyckavam prvni "mama, tata" 🙂 To asi ořvu 😃

lucikf
10. srp 2018

Já už malému nežehlím dávno. Ale pořád peru v dětském prášku a mám máchání navíc. Skvrny zatím neřeším, neb je kojený. Už bychom měli začít s příkrmy, ale mě se tak nechce. Příští týden jdeme na kontrolu v 6. měsících, tak nám zřejmě doktorka řekne, že už bychom měli.

lucikf
10. srp 2018

Jo a klidně jsem pro skupinku, třeba i tady.

bzubzalka
10. srp 2018

@vikiza Sam moc nezvatla, ale minulý týden ve středu řekl ťaťa, bohužel u toho táta nebyl jen já a děda. A minule plakal a najednou máma😁 je to ještě takové nevědomělé, ale člověku se až srdce zastaví...

garalela
10. srp 2018

@evelin1251 tak nam se bryndak bohuzel neosvedcil zadny, s bryndakem to probihslo tak, ze jej malej chytil z obou stran a muchlal a cpal do pusy mezi sousty, pak jsem koupila s korýtkem, kdy jsem doufala v zatezkani, ale s tim korytkem uplne sermuje, a naposledy jsem dala silikonovy, ten by byl super nej na udrzbu, ale az bude sedet, protoze zapnuty mi prijde u pololeziciho miminka tlacivy vzadu do zatylku. Jinak ted krmim naheho, ale spini mi rukama a nohama, ktere dava do pusy prave pleny, kterymi mam zakryte lehatko, ve kterem krmim. Bohuzel naivne jsem si myslela, ze to bude ok, tak jsem si zpocatku zaneradila hromadu bodynek, ktery se teda nevypraly, ale neprala jsem hned. Mam zluc mydlo tekute abtuhe, tuhe mi prijde lepsi. Silnejsi pripravek jako vanish a tak jsem pouzit nechtela, mam ty pleny nebelene, aby se nevyzraly na bílou

garalela
10. srp 2018

@vikiza u nas tak tri tydny zpatky probehlo mama, asi jeste nevedome, kdyz jsem ho davala na brisko, on to stale dodneska moc nemusi....teprve tyden zoatky zjistil, ze muze na brisku spinkat, ale musi byt uz moc uspany, kdxz je jedte cily, tak krici. Pak ale asi tyden na to byl po prichazce s tatou uz vecer i z tiho jorka unaveny s to dtrasne nestastne z toho nositka taky volsl mama. Od te doby ale nic, ze by to bylo pak uz furt. Treba baba a deda ani nevim, jak naucit, jdyz je casto nevida, taky nevim na cem naucit papa kdyz je chudak cele dny jen se mnou a nikoho nepotkavame, tata je uz rano pryc a casto prinde jdyz jdene s malym v sedm spat. Jinak umime tapi tapi misto paci paci ale nelozi a sni jeste nestoji na dlanich.

garalela
10. srp 2018

@lucikf tak ono ti muze docela trvat, malej je taky kojenej a ty prikrmy jsou porad ochutnavky, když si vezmu, ze jefnu nivou surovinu zkousis tri dny nez zavedes dalsi, tak to jde pomalinku a trva nez nachazim co ma a nema rad aby toho vubec snedl aspon priblizne te davce, co by mel jednou jist jako cele jidlo. Treba ucici hrnecek princip pochopil, ale taky mu ty tekutiny nevhutnsji, takze jsem rada, ze jsem zacala dříve, protože to neni lusknutim prstu

garalela
10. srp 2018

@bzubzalka ja teda vsechno resim hodne, ale to jste si uz urcite vsimly. Nemusim mit bio,ale lokalne tu mame tesco a albert a proste ne vzdy clovek vybere, treba takove ty tlyste vodnate mrkve v pytli, co vypadaji jako napuchnute prsty, nechteji ani moje morcata. Suroviny a obecne materialy jsou moje priorita, mozna uz je to trochu hranicni, ale ja si nemuzu pomoct, v obchode jsem drive pred miminkem byla schopna prohlednout vsechny kusy (cehokoliv) abych si byla jista, zr nema zadne vady a protoze na vsem jsrm vzdy něco nasla, musela jsem prohlidnout vzdycky vsechny kusy, vadila mi treba i ryha na plastovem vicku nutelly kdyz jsme delali balicky detem

bzubzalka
10. srp 2018

@garalela tak zrovna ty dva obchody co.jmenujes tak s těmi nemám dobrou zkušenost😕 co se týká teda ovoce a zeleniny. My mame kousek lidl a tam teda spokojená jsem.Je to ale možná obchod od obchodu. Zeleninu a ovoce máme v sezoně ze zahrádky, což je +

dominikaromanova
10. srp 2018

Tak maly občas takové to tatatata zazvatla, ještě dedede, ale mama jen, když se bouchne a nebo vzteka.
Jak vám holky v těchto vedrech spinkají děti? Maly v noci je stále vzhůru a ve dne jen u mne. Jako třeba teď.

bzubzalka
10. srp 2018

@garalela jinak nevycitam, že resis😉