Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

36.tt.

petranaty
27. únor 2020

Ahoj holky , co mě ještě čeká za vyšetření a kdy bych už měla jít na vyšetření do porodnice ? Už se mi to blíží a začínám mít trošku strach :/ . Máte nějaké doporučení co dělat ,nedělat v tomto týdnu ? Byla jste taky některá aktivní do poslední chvíle ? A opravdu už to může přijít každým dnem ? Straší mě kamarádka !

eithelwing
27. únor 2020

Nevím, jak je to teď, ale když jsem rodila necelé tři roky zpět, tak jsem od cca 36tt chodila na točení ozev, tedy každý týden kontrola. Plus se kontroloval stav čípku. Opravdu to může být kdykoliv, ale poznáš to. 🙂
Protože jsem měla vybranou porodnici dál od bydliště, nechal si mě gynekolog až do termínu u sebe v péči a po termínu jsem byla na kontrole v porodnici. Pamatuji si, že ve čtvrtek mi tam ještě říkali, že to k porodu absolutně není a jestli to takto půjde dál, takže další týden budu muset nastoupit na vyvolání. A druhý den večer mi začaly kontrakce. Ten den jsem normálně uklidila barák, upekla buchtu, zašla na nákup, s mužem na procházku. Byla jsem v dobrém zdravotním stavu, jen mě bolela záda, ale nic tragického, a samozřejmě jsem si vše dělala pomalu. Ale prostě normálka. 🙂 Nějaký týden předtím jsem ještě v celém domě myla okna. 🙂

Pokud jsi po zdravotní stránce v pořádku, dělej vše jako obvykle. 🙂 A měj u sebe tašku do porodnice. 🙂

zelenoockaa
27. únor 2020

Do porodnice vás odešle gynekolog, dělejte to o je vám příjemné. Den před porodem jsem ještě šla 10km túru se psem (sama) a bylo mi fajn. Nemá cenu sedět doma na zadku, takže běžný režim 🙂.

veronika_tvrda
27. únor 2020

Ahoj, já jsem s prvním dítkem na tohle první vyšetření ani nestihla dojít, rodila jsem 35+6 🙂 Takže kamarádka tě "straší" oprávněně, opravdu to může přijít každým dnem, ale lépe když aspoň tak ty dva týdny mimčo počká. Ať dřív nebo později, rodit začneš - neboj se toho, přijde to, jak to má přijít, proběhne to, jak to má proběhnout, je to jen krátkodobá záležitost a na to nepříjemné kolem toho se rychle zapomíná. Čeká tě život matky, těš se a na porod nemysli 🌷

monaaaaaa
27. únor 2020

@petranaty já žila tak aktivně jen už abych porodila 😅😅😅delala snad vše, ne že by se mi ale fyzicky chtělo. V den porodu jsem čistila na zahradě koberec a myla auto a tak..jen jsem si během práce povzdechla že jsou ty poslíčci nějak silnější. No a večer mi praskla voda když jsem vyrizene padla do postele že chci spát..to bylo k naštvání, fakt jsem chtěla spát, ne rodit..jak jsem nadávala podceneni situace 😅😅😅 vše bude jak má být 😉.

petranaty
autor
27. únor 2020

Holky ,moc děkuji za podporu 🙂 on můj gynekolog není zrovna dobrý , už je starý a celé těhotenství u něj trpím ...bohužel jiný mě vzít těhotnou nechtěl ,tak jsem si řekla ,že to vydržím ....takže od něj se nic nedozvím ,když se na něco zeptám řekne nashledanou ,plod je živí a já pomalu s brekem odcházím ...navíc mi ani nechtěl napsat na sociálku ,kdy jsem otěhotněla ( jsem v ochranné lhůtě a hrají mi tam roli dny ) prostě naschvály ...když jsem se ho ptala na silnější výtok ,řekl že je to normální a já mám myšlenky ,zda to nemůže být postupný odtok plodovky :D asi jsem trošku plasan no ....všude čtu že když mám strach z porodu mám o tom mluvit se svým lékařem ale on mi vždy řekne nashledanou a mlčí .....tak proto ty moje možná i plašanské dotazy ....

zuzan88
27. únor 2020

@petranaty může to přijít každým dnem a stejně tak nemusí... U mě první naprosto nečekaně 37+2 praskla voda a jelo se. A druhé? Tě se nechtělo ven vůbec, hrozili mi už vyvoláváním. Obě těhu jsem fungovala zcela běžně. Do porodnice by tě měl opravdu předat tvůj gynekolog. Já jsem s prvním chodila už o něco dřív, protože mi na jedné kontrole šlo mimčo špatně poslechnout, za to a druhým jsem chodila, tak dlouho co to šlo 😊

makra1988
27. únor 2020

Od 35 tt každý týden kontrola u gynekologa, v tomto týdnu se berou stěry na strepkokoka - kvůli ATB při porodu. Každý týden ozvy a kontrola čípku a plodové vody. Včera mi říkal gynekolog, že do nemocnice mne pošle cca v 39 tt. Mám druhé těhotenství, takže jsem nevěděla, kdy přesně. V nemocnici pak ozvy a vyplnění papíru a seznámení s prostředí, pokecani se setrickama plus kontrola vždy. Pokud se nechce mimi ven, tak buď hemiltonuv chmat, po domluvě ale to až při přenášení, nebo v závěru vyvolání-da se přežít.

Jinak co teď dělat, opravdu, co tě tělo pustí. Mně moc nepouští při tomto druhém těhotenství. Poslicek za poslickem, bolestivé kopance a šílená únava, že si musím hned sednout lehnout. Zadýchaná jsem, snažím se s prckem na procházky nebo zahradu. A netrap se tím, plány můžeš mít, ale v závěru bude vse jinak. Jak budeš rodit, neboj, určitě to poznáš 🤣

krupka3
27. únor 2020

A ceho se bojis? Porodit musis at to bude zitra nebo za 6 tydnu. Delej vsechno to, co ti jeste telo dovoli a mysli pozitivne. Porod je krasna zalezitost, na jejim konci budes mit v rukach vytouzene miminko.

daaniieelaa
27. únor 2020

Já jsem dnes 39+5 a byla jsem poprvé v porodnici na pásech, do ty doby jsem chodila ke svoji doktorce, poslední měsíc už každým týden. V tehle porodnici pro mě blíž, nechtějí tyhle poradny v 9tem měsíci, protože toho mají proste prý hodně, v porodnici o 20km dal se už chodí každý týden tam. Takže se to opravdu liší, A teď když nic, tak jdu v pondělí zase na kontrolu už 40+2 🤷‍♀️😇

eithelwing
27. únor 2020

@petranaty Tak to je nepříjemné, ale už to dlouho trvat nebude. 😉 Jinak na ten odtok plodové vody... V porodnici chtějí většinou vložku, ideálně obyč. Hodí na to své činidlo a řeknou ti, zda je to plodovka.
Tak před dalším těhotenstvím zkus pohledat jiného lékaře.
Držím palce, ať den D dopadne dobře. 😊

petranaty
autor
28. únor 2020

@eithelwing přesně tak , hned jak se dáme dohromady začnu hledat jiného doktora . Děkuji ;) na začátku jsem si to tolik asi neuvědomovala ale jak se to blíží ... Na kurzy jsem nechodila a věřím že je mé tělo natolik "dokonalé" že mi napoví co mám dělat ,jak mám dýchat . Samozřejmě jsem si dost o porodu načetla :D ale to asi není úplně ono :D

makra1988
28. únor 2020

@petranaty nebojte, že by vás porodní asistentky nechali jen tak a nepomohli. Jsou šikovné. Nactene mít můžete, ale realita bude krapet jiná 😉a zpravidla když zvládnete to správně dýchání, budete borka

eithelwing
28. únor 2020

@petranaty Taky jsem na kurz nechodila a porodila. 😊 Já někdy silim z jinych maminek, navíc jsem v té době byla v práci a večery trávit na kurzu, to bych asi nedala. Super ale byly těhotenské masáže. 😊

petranaty
autor
28. únor 2020

@makra1988 no právě , správné dýchání .. snažila jsem se najít aspoň nějaké video ,ale nenašla :D

petranaty
autor
28. únor 2020

@eithelwing já právě viděla pár ukázek ,jak to vypadá ,když žena špatně tlačí a dýchá a vůbec se mi to nelíbilo :D

makra1988
28. únor 2020

@petranaty při prvním porodu jsem vůbec nic nečetla, nevyhledavala, nevěděla, netušila, při porodu mi říkali jak dýchat, ale opravdu v těch bolestech zkloubit víc věcí najednou je opravdu kumst. Při samotném tlačení už ani nedychate 🤣jak říkám prvorodicky mají to štěstí že neví do čeho jdou. Za měsíc mám termín druhého porodu a ouvej, mám i teď poslicky, snažím se prodychat celé tělo, až dolů, ale vím, že mi to u samotného porodu bude k ničemu. Bolest bude silnější. Vůbec se nestresujte, co bude. Pac to bude stejně úplně jinak.

Sem začni psát odpověď...

Odešli