Baxter - klysma salinické. Máte zkušenost?

tynattt
19. bře 2020

Ahojte!

Moc se omlouvám za nezpočet otázek v poslední době, ale blíží se mi porod císařem každým dnem a čím víc se to blíží, tím víc jsem nervózní a bojím se.

Do porodnice nastupuju až v den zákroku a v papírech mi je řečeno koupit si a provést doma Baxter - klysma salinické.
Máte s tím někdo zkušenosti? Je to opravdu tak nutné? Co se stane když tuhle proceduru nepodstoupím?
Děkuji mockrát a opatrujte se!!

veritanas
19. bře 2020

A proč se tomu chceš vyhnout, je to pro tvé pohodlí mnohem lepší... Uděláš si to v klidu doma, hezký se osprchujes a můžeš v klidu pro miminko... Jsou ženy, co jim to dělají v porodu, kde jsou u toho lidé, prostě na hekarne...no, a co se běžně může stát, že se ti stane nehoda, když tě úmrtvi..mohou se uvolnit svěrače...ale pokud chodíš pravidelně a jsi si jistá, že to bude Ok... Tak myslím, že mast právo cokoliz odmitnout.. já ho měla i potom cévkování a samotnou mě překvapilo, že to nic nebylo..☺️

bambinna321
19. bře 2020

Hlavně tedy z mé zkušenosti je lepší, když se žena vyprázdní, protože pak takový nutkání na stolici hned na začátku po sekci není nic moc. Při první sekci jsem nic takového neměla a pak to zadržovala a akorát měla zácpu. Při druhém mi klystýr udělali, já se krásně vyčistila a šla pak v pohodě až doma na wc. A když máš možnost udělat si ho doma,tak tím líp, ne? 🙂 Držím palce.

tynattt
autor
19. bře 2020

@veritanas
@bambinna321

Děkuju moc za odpovědi.
Není mi upřímně už ani ta představa sama o sobě moc příjemná, ať už bych to měla dělat doma nebo v nemocnici, proto se ptám.
Uvidíme, třeba to zvládnu.
Děkuju moc!

fyii
19. bře 2020

@tynattt ahoj mam za sebou dve CS, a ani u jedné mi nikdo klizma nenabizel, ze se to nedela.. Po porodu jsem si normalne druhy den uz dosla, takte zadny trauma. Spis mi vadila ta cevka, ale ta je jasna, kdyz se člověk nemuze zvednout po epiduralu..Takze za me nutne to neni, jde to i bez tohi, zkus se sama vyprazdnit a vecer pred vykonem se moc necpi😉

lolam10
19. bře 2020

Taky jsem se bala ale zvladla jsem to doma a pry to pomuze pri te operaci ze se tam nepletou plny streva.achce to byt blizko zachodu az si ho udelate...

tynattt
autor
20. bře 2020

@fyii
Děkuju moc za odpověď, už jsem trošku klidnější.🙆‍♀️

@lolam10
Děkuju, třeba to nakonec zkusím.😶

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru