7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

amona
autor
27. dub 2009

Zítra proberu oblečeníčka a vyberu něco v čem bychom mohli jít z porodnice... 😀 Už se na to moooooc těším!🙂

apap
27. dub 2009

Ahoj holky,
tak já už mám asi taky všechno, už to jen dát dohromady a nachystat pro prcka. Zítra jedu i s manželem do Brna do porodnice na předporodní kurz, tak jsem zvědavá, co se dozvím nového. A od středy začínám chodit na rehabilitace s loktem.
Amona: Jsem moc ráda, že to dobře dopadlo.

helulicek
27. dub 2009

tak já doufám, že větší část zítra nakoupím, no uvidím, jak budu zvládat....a jestli pojede manža z práce domů normálně, aby mě mohl vzít, jinak ten nákup nebude nic moc ☹
Hadříky už mám aspoň na půl roku dopředu 😀 Vše vypráno, vyžehleno 😀 teď spíš koupit nějaký povlečení - uvidím, nějaký starší (ale krásny) mám doma, látkový pleny a nějaký i papírovky, lahve, chrastítka, vaničku, ubrousky atd. a dokoupit něco málo do porodky. Máte už i odsávačku hlenů a na mlíko?

apap
27. dub 2009

Odsavačky budu asi řešit, až když bude potřeba. Už teď mám pocit, že se nevejdeme do bytu. 🙂
Přidala jsem konečně fotku bříška - i když nevím, jestli je to ještě bříško, možná spíš mega buben. 😕
Holky, taková intimní otázka: budete masírovat hráz před porodem? Já s tím včera začala.

helulicek
27. dub 2009

Přemýšlela jsem nad tím, ale zatím to nedělám, ani nemám olejíček nato ☹ Ale myslím, že klidně stačí i ty podřepy co tu popisovala myslím zuzka 😉 Na kurzu nám zatím o tom nic neříkali - o té masáži, jen o těch podřepech, tak nevím 😒

zuzik28
27. dub 2009

Nazdar holky...
odsávačku mám jen na mlíko, ale nějakou obyčejnou, kdyby náhodou nebyla potřeba.
Apap, s tou masáží bych ještě počkala...má se s ní začínat až od 36. týdne, prý by to mohlo vyvolat porod, ale fakt nevím. Já jsem si koupila spec. olej od veledy na masáž hráze a určitě to budu provádět.
A podřepy ty už jsem začala, ale jen když si vzpomenu...takže spíše velice sporadicky. Maliník mám koupenej, s tím začnu asi koncem týdne a taky plánuju ještě lněné semínko. Noo uvidíme jestli to nějak pomůže...ale asi když tomu budu věřit tak to bude v pohodě 😀

helulicek
27. dub 2009

Maliník už piju, no měla jsem ho asi tak 2-3x, podřepy taky jen když si vzpomenu 😀 Ikdyž při vyklízení jsem se jich nadělala, byla to jediná pohodlná poloha, sed na nízké stoličce mi vadil 😉

apap
27. dub 2009

Zuzik28: Na návodu je napsáno, že se s tím může začít ve 34. týdnu, ale rozhodně to s tou masáží nebudu přehánět (jen abych měla pocit, že jsem pro sebe "něco" udělala).

helulicek
28. dub 2009

Čauky holky,
jsem zvědavá, jak mě dnes chytnou nákupy, jdu s mamkou, tak si musím dávat pozor na barvičky, aby to neprokoukla 😕 Stejně chci jít spíš do neutrálních barev, ale přeci..... 😀 pak poreferuju 😉
Včera jsem si koupila do porodky jednorázovky - dala mi z netkané textilie, nejsou to ty síťovaný,prý jsou lepší, pak bepanthen, a vložky. Z těch vložek jsem jaksi rozhozená, nejsem na ně totiž zvyklá, tak budu asi pak jakási takási nervózní 😖 Doma mám vložky do podprdy a super noční košile 😀 z těch mám radost 😀
tak se nám to nějak krátí co?

zuzik28
28. dub 2009

Apap, tak to jooo....já jen, že jsem to někde četla. Asi je to jedno...tak to už abych pomalu nastudovala a skoro taky začala.
Taky musím dokoupit ještě nějaké drobnosti a asi si dám dohromady věci do porodnice...jen tak na hromádku. Včera jsem totiž jela vyjímečně autobusem (asi 20 km) a teda byla to hrůza. Tak vyhopsaná jsem už dlouho nebyla, malej kopal a kopal...jsem si uvědomila, že už se blížím do cílové rovinky, tak kdyby náhodou, abych byla připravená (vzhledem k tomu jak mě mudr. straší, že porodím dřív)

lenusinecka
28. dub 2009

ahoj holky,
tak koukám, že už všichni skoro všechno máme 😉 , tak to je paráda
amona: ty hračky, chrastítka, atd... jsi si kupovala sama????? 😲 já jen , že máme jenom jedno 😀 - páč si myslím, že nám to pak každý koupí až přijde na navštěvu 😀

holky jak je to s tím maliníkem a lněným semínkem - od kolikátého týdne se má začít brát?????????
a s tou masáží hráze - zatím nevím, ale asi budu postupovat jako apap - jen tak, abych věděla , že jsem pro to něco udělala 😉 🙂

jinak kurzy předporodní s otcem nám začínají příští týden - jdeme v úterý 😉 🙂

jo a ještě jedna věc - nebolí z vás někoho pupík? , mě totiž začal teďkom tak jako táhnout - jako když se napíná kůže - je to docela nepříjemný - ale asi se s tím nedá nic dělat, žea?

zuzik28
28. dub 2009

Lenusinecka, mrkni se do mého alba...jsem tam kvůli tobě hodila obrázek, kde je podorbně popsáno o maliníkovém čaji a lněném semínku...odkdy a tak se užívají...třeba ti to pomůže

helulicek
28. dub 2009

Čau holky, tak jsem se vrátila z Brna totálně hotová., ale aspoň něco - tedy víceméně vše co mi chybělo - jsem nakoupila. ráno jsem si ještě doobjednala látkovky na bráně a teď už snad jen kočárek, vaničku a přebalovák a snad už končím. vlastně ještě mám vyhlídlou španělskou deku... Vsadím se, že určo ještě něco najdu co koupit, ale i tak základní výbava už snad bude okej 😝 🙂 To je hrozný kolik ten prcek stojí a to ještě není tak zcela mezi náma 😅
Mě teda Lenus spíš to bříško tvrdne,ale nebolí.....

amona
autor
28. dub 2009

Ahojky holky, snažila jsem se psat už ráno, ale nějak mi stávkoval noťas či co a nemohla jsem vůbec nic odeslat...☹
Takže na maliníkový čaj se taky chystám po tom 35 tt, už je doma koupenej..🙂
Olejíček od weledy na masáž hráze už mám taky nachystanej a od 35-36tt začnu s pravidelnýma masážema. Už pro ten pocit, že jsem se snažila něco udělat pro to aby mě pak nemuseli nastřihávat....brrrrr! Už ta představa...🙂
Jinak dneska jsem začala prát první várku plenek, spací pytle, zavinovačky, takže už mám ve skříni nachystané první kousky....no radost pohledět. Stihla jsem dneska i návštěvu zahrádky, ale jen jsem se vyvalila do křesílka a četla si zatímco chlapi dělali...🙂
Jinak já mám v poslední době docela problém s absolutně vysušenou pokožkou...☹ Musím se furt krémovat, protože jsem samá šupinka a šíleně to svrbí...☹ Máte to taky někdo?
Dneska mi psala kámoška co je v 30tt, že byla v poradně a její hilčička mám 2100 gramů. Takže se holky nebojte, že máme veliký mimísky, jak tak koukám, tak jsou i větší...🙂 Přitom ta mamča má tak stěží 160 cm a je fakt droboučká...🙂)

helulicek
28. dub 2009

Jé 2100g no tak to mám podle ní asi prťavýho mimíska 😀 a to doktor říkal, že je o¨něco větší 😀
Mám taky sušší kůži, musím se vždycky ráno namazat 😀......... myslím tělovým mlíkem 😀
Ty jo, já nad tou hrází nějak zvlášť nepřemýšlela, ale nahlodaly jste mě, takže asi taky do toho snad půjdu 😉 Maliník už piju, může se už od 33-34tt ne?

zuzik28
28. dub 2009

Helu, na tom maliníku co mám já je napsáno, že až od ukončeného 34. týdne...ale ten týden snad nic neznamená...

helulicek
28. dub 2009

no uvidím, teď tedy týden asi pít nebudu, ikdyž zítra stejně začínám 34tt.

zuzik28
28. dub 2009

No právě, z toho se už asi nestřílí 😉

helulicek
28. dub 2009

Kdyžtak vás tu všechny předběhnu a porodím 😀

helulicek
29. dub 2009

Holky, kupujete si odsávačku na mléko? řeším dilema, jestli teď nebo až pak....???

lenusinecka
29. dub 2009

ahojda,
zuzik - děkuji , budu študovat a pak hnedka pít a testovat 😉 🙂

jinak já odsávačku na mlíko mám, od sousedky madela - elektrická, tak snad ji prubnu, kdyýž už jsem si ji kupovala 😉 🙂

sušší pokožku já mám normálně, takže se mažu pořád stejně 😒 😉 🙂 😀 (ovšem taky mlíkem těl.)- jen ten pupík mě zlobí, nic tam nemám, ale prostě táhne - jak asi malá roste, tak se natahuje a pne 😝

dneska jsem sikkoupila vložky do porodnice - ty lepší ne, ty z gázy - ¨takže další věc vyřízena 😵

helulicek
29. dub 2009

Lenus, a co to máš za značku těch vložek? Já popravdě nevím, jak ty moje, co mám koupený vypadají a rozbalovat se mi to nechce 😅
Jinak jsem dnes hodila řeč se švagrovou, ta má manuální avenťáckou odsávačku, tak zatím půjčím tu a pak uvidím, jestli to bude nějak akutní, tak bych šla třeba i do nový....

amona
autor
29. dub 2009

Ahoj holky,
á už odsávačku mám, mám jen tu manuální, naskytl se mi docela docela dobrej kup, tak jsem ji vzala, ale jinak si myslím, že se s ní dá klidně počkat až jak to bude s kojením vypadat. Koupit se dá přece kdykoliv a je velká pravděpodobnoist, že ji ani neupotřebím. Teď mám ale kolem sebe tolik těhulek, že když ji vypoužiju já, použije ji jiná. NA ty vožky se taky budu muset jít pozeptat. Jaký máte značky, cenu, kusů?

amona
autor
29. dub 2009

Zítra jdu do pradny, tak se moooc těším. Pak poreferuji!🙂)

lenusinecka
29. dub 2009

zdravím při večeru 😉
značka vložek je SAMU - jsou z lékárny 20ks cca 35Kč - vypadají normálně, tak to snad nějak přežijeme 😉

já teďkom nějak nedtíhám, mám toho hodně v práci v jendom kole - prostě mazec, ale je mi fajn - na víkend chceme jet s manžou do Rakouska na tu největší oru Glossglockner (tak nějak se to píše) - takže opět sem nic nepřidám, tak vážně až pak 😅

zatím se opatrujte

helulicek
29. dub 2009

Já mám zítra taky poradnu 🙂
Vložky mám taky SAMU, stejně jako Lenus 😀
Jinak jsem se rozhodla asi pro odsávačku soplíků od baby vacu, zkusím se zítra zeptat v lékárně. Jestli to teda stihnu po gyndě....

helulicek
29. dub 2009

Dobrou noc přeji 😔

helulicek
30. dub 2009

Čauky, tak jsem doma s poradny....vše v pořádku, tak jsem ráda 😀
Nakonec jsem koupila odsávačku na vysavač Nosátko, tak snad bude stejně dobrá jako od baby vacu....dostala jsem přednášku od lékárnice, že je to hrozně drastický a kdesi cosi 😠 , v řadě za mnou důchodci na mě hleděli jak na vraha a já měla hroznou chuť se smát. Vlastně ani nevím proč 😀

amona
autor
30. dub 2009

Ahojky holky,
čau Heluš, to muselo být dobrý, úplně ty důchodce vidím.... 😀

Já byla na gyndě ráno, malá je v pořádku, váha 1780 g, mudra to tipuje, že při porodu v termínu budeme na nějakých 3200 g, což by celkem šlo....🙂

Lenuš: Krásně si to tam užíjte, manžel tam byl loni v září a má od tam moc pěkný fotky, musí to tam být super!🙂 Taky přemýšlím kam bychom zajeli na výlet,ale nevím nevím. Ještě je potřeba udělat nějaký práce na zahradě, tak se na to manža asi bude vymlouvat...☹ No uvidíme!

Tak jo holky, večer se pořádně schovejte ať nedojde k nějakýmu úrazu! 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru