7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

amona
autor
5. kvě 2009

Achoj holky,
Heluš, ten kočárek nebude nejhorší, ale ty barvy jsou fakt divočina.... 😀

Lenuš, zž se těším an fotečku bříška, hned ji hodím do albíčka...🙂

Apap: já se chystám k Anně už asi dva měsíce,ale furt to odkládáme...☹ Asi nám budou muset stačit amatérský fotečky a do ateůieru zajdeme až s mimískem třeba před vánocema...🙂 Ten tvůj kočík se mi moc líbí!🙂 Ty bydlíš vůbec v které části Bce?

helulicek
5. kvě 2009

Uf, tak jsem se vrátila z plavča, no je to čím dál horší s tím bachorkem plavat.... 😝
Já si taky myslím, že ten kočárek není vyloženě špatnej, ale je to jak formula 😀 .... u mně rozhodně neprojde 😠

amona
autor
7. kvě 2009

Ahoj holky, tak dneska v noci porodila jedna naše kámoška/skoro sousedka dalšího mimíska. 🙂 Další má rodit za 14 dní, jen já ještě musím 7 týdnů počkat..... 😒
Jinak se cítím dobře, mimísek pěkně kope, žádný tichý chvilky, vesele se kulatím, ale jde to!🙂 Příští týden snad už začneme skládat postýlku v ložnici, tak se na to těším...🙂
Jo taky jsem si včera koupila ty poporodní vložky a nějakou kosmetiku do porodnice. Teď to ještě nastrkám do tašky a budu klidnější...co kdyby...🙂)

helulicek
7. kvě 2009

Čauky amona, já dnes v noci taky rodila 😀 během pěti minut bylo mimi na světě a já šla oslavovat 😅 to jsem matka co? nechat tam mimi a jít pařit....ale vrátila jsem se a mimi spokojeně spinkalo...už to asi začíná ty předporodní sny 🙄
Nám teď v kurzu říkali, že je dobrý si vzít hroznovej cukr a třeba čokoládku, kdyby byl hlad a pro dodání energie - asi hlavně na tu energii 😕 tak ten nemám, ale jinak bych se už taky mohla asi nabalit....jen mi chybí ještě župan, s tím se rozhoduju, protože normálka jej nenosím, tak nevím jestli ho vůbec v té porodce upotřebím....no uvidím, příště máme probírat co sebou vzít do tašky...
Já byla včera na kontrole a mám skoro 13kg nahoře, nějak to valí nahoru...chjo, to jsem zvědavá kolik to do porodu ještě bude....
Jo a mám nový bříška v albu 😉

amona
autor
7. kvě 2009

Ahoij Heluš, tak takovej porod by se mi taky líbil...🙂)
O tom cukru a čokoládě jsem taky četla a ještě se doporučuje cca cola- taky kvůli energii...🙂 Takže si vlastně uděláme takovej malej piknik na porodním sále..:.-)
Já mám nahoře 10 kg, ale určitě to ještě půjde, protože to vidím na bříšku, jak se natahuje. Jsem po laparoskop.operaci žlučníku a tak mám na břichu 3 jizvy a ty se mi postupně přesunuly a přesunují na uplně jiná místa ńež byly...🙂 To by mě zajímalo jak na to reagují srůsty, měla jsem z toho trochu stzrach,a le zatím je všechno v pořádku.
Župan si beru svůj, noční košili si ber jen jednu, pak si budu brat nemocniční, panč se dle vzoru kamarádky budu převlíkat i 3x denně (teče mlíko, očistky, bude petlo, takže pot), no a když už tam mají čisté k dispozici tak to využiju...🙂

helulicek
7. kvě 2009

No já teď myslím za poslední dva týdny, dvě kilča nahoru...je fakt, že mám o něco větší hlad, ale že bych se nějak přežírala to ne....no co už, snad porodem půjde větší (nejlépe vše 😀 ) část kileček dolů 😅 Nějak mi ten pupek poslední dobou narost 😅
No colu asi nedám, tu moc nemusím...
Jinak mám nabalený dvě košile, ale určo počítám s tím, že použiju i ty jejich....s tím županem uvidím, buď nějakej náhodou seženu, nebo si vezmu jejich, kdyby byla potřeba....ale jak říkám, nejsem nato zvyklá...a myslím, že tam bude i tak vedro, to vždycky na mimi oddělení bývá 😉
Jak si užíváš pobytu na mateřský?

apap
7. kvě 2009

Ahoj holky,
tak já včera měla nějaké tušení, že už bych ty přípravy na mimiska měla dotáhnout dokonce a tak jsem už úplně nachystaná (fotky doplním během víkendu). No, a dneska jsem byla na kontrole, malej je v pořádku, má už 2900 g. Já mám ale nějaké zhoršené výsledky krevních testů, doktorka má podezření na preeklapsii, tak mi udělali další odběry, že si mám zavolat a když to bude horší, tak přijít na hospitalizaci. ☹ Tak jsem si už volala a v pondělí nastupuju na rizikové do Bohunic. Asi už to má teda moje mega bříško za pár! 😅

helulicek
7. kvě 2009

jé jé apap, tak to ti moc držím palečky, ať ti všechno dobře dopadne a hlavně ať je mimisek zdravej...

helulicek
7. kvě 2009

že by jsi z nás byla první mamina? 😅

amona
autor
7. kvě 2009

Ahoj Aničko, týjo holka, řekni tomu svýmu prdolovi aˇˇt nezlobí a ještě si tam ten měsíc pobude! 🙂
Každopádně ti mooooc držím pěsti at to tam všechno zvládnete a at se oba vrátíte zdraví a v pohodě!🙂 Pokud tam nebudeš mít net, tak písni občas na to moje číslo co jsem vám dávala do IP o tom jak se ti daří a jak jsi na tom.....budeme na tebe všichni moc zvědaví a budeme to prožívat s tebou!🙂

Heluš, MD si užívám jak se dá!🙂 Hodně jsem ted chystala věcičky pro mímíska abych měla vše nachystané co nejdřív ale i hodně vysedávám s kámoškama a plkáme..🙂 Dneska jsem byla na těhu cvičení a pak s kámoškou (co je taky 33 tt) na mojitu (samozdřejmě nealku), tak jsme pěkně splkly. Zítra jedeme s MM ke tchánovců, budeme tam spat, takže večer se udělá něco na grilu atd..🙂 No a v sobotu jede MM na rybářský závody, tak ho tam budu povzbuzovat a cpat se makrelkama...🙂 V poslední době (cca 14 dní) žeru jak kyselina, no děsný, nejhorší jsou moje chutě na sladký, už se přestávám ovládat!🙂)

Jdu vám mrknout do albíček zda tam máte nové fotečky..🙂

helulicek
7. kvě 2009

Tak manža odešel do hospy na hokej, tak na něj budu muset koukat sama ☹ no sem tam to přepnu na růžovku - tak aspoň mi tu nebude mrčet... 🙄 Já si MD užívám taky co to dá, dnes jsem byla po dlouhé době celej den doma, jinak furt někde courám, nebo něco vyřizuju. Aj na stavbě jsem dnes nebyla 😀 Ale žádný leženíčko, doma jsem furt něco šůrovala... 😉

amona
autor
7. kvě 2009

To můj MM právě z hospůdky přišel , měl šipkovej turnaj, tak mě vyhání z gauče. ☹ Asi si dám spršku a zalezu do pelecha. V devět koukám na toho kuchaře co všechny buzeruje, docela mě to baví. No alespon člověk vídí jaký je zázemí v českých restauracích...blééé!☹ Tak se holky mějte a pěknej večír!🙂

helulicek
7. kvě 2009

na toho občas kouknem taky, je fakt, že někdy mě až zaráží ta úroveň kuchyní a hospod celkově...někdy i ten bordel co tam mají....Tak dobrou kočky

amona
autor
8. kvě 2009

Ahoj holky, přeji krásné slunečné ráno!🙂 Vypadá to, že by se krásný počasí mělo udržet celej víkend, tak jsem zvědavá!🙂

amona
autor
10. kvě 2009

Ahoj holky, kde se touláte? Já hlásím, že jsem víkend u tchánovců přežila bez úhony a vrátila jsem se stále 2v1 🙂
Teda pěkně jsem se spálila od slunka, ačkoliv jsem byla zalezlá pod slunečníkem, ale co se dá dělat...☹
A co vy?

apap
10. kvě 2009

Tak já se s váma pomalu loučím, dneska si zabalím věcí a zítra šupajdím do porodnice. To jsem sama zvědavá, jak dlouho tam pobudu, domů se už asi jako 2 v 1 nepodívám. Ale zase z vás budu pravděpodobně první, kdo si pochová svoje mimi. Tak se tady holky držte. Já budu informovat amonu na tel., jak to s náma je.

zuzik28
10. kvě 2009

Čauky dámy,
já teda v pátek měla rozlítanej den...byli jsme se mrknout na výstavě květin ve Věžkách u Kroměříže a potom ještě odpoledne na grilování (skoromanžel od mojí sestry mě narozky) Přijeli jsme v 7 hodin a já byla úplně utahaná...šla jsem do postele v 9 a spala až do 9 do rána...jako princezna🙂
Včera byl odpočinkový den, jen návštěva u babičky a dneska jsem celý dopoledne uklízela, vařila oběd a odpoledne valíme na nákup a potom rovnou s manželem na fotbal...dneska prodávám lístky. Doufám, že mi za to manžel vstřelí aspoň jeden gól 😀
Jooo apap, ať ti to všechno dobře vyjde, držíme ti určitě všechny palečky a dej nám přes Monču klíďo vědět...Koukám, že máš stejný termín jako já...teda dle ultrazvuku. Tak se braň paaaa

amona
autor
10. kvě 2009

Aničko, takže držím mooooc pěsti ať ti to tam rychle uteče a brzo jsi i s mimišem doma!🙂) Pak se s těma našema mimišema musíme určitě sejít a seznámit je a se!🙂) Tak tfůj, tfůj a písni!🙂)

helulicek
11. kvě 2009

Aničko, asi to už dnes nepřečteš, ale přeci....přeji ti, ať ti vše dopadne dobře a jste oba s mimi v pořádku....no teda, bude z tebe tady asi první mamina....to budeš nám pak vše povykládat 😉 Držím pěstičky 🙂

V pátek jsem strávila na volejbalovém hřišti, částečně jako divák a částečně jako rozodčí....jak já si to užila, jen mi bylo líto, že teď už nemůžu hrát 😢 Byl to celodenní turnaj a nemělo to chybu 😀 ještě krásně svítilo sluníčko....
Jinak víkend strávenej mezi vařením a cihlama, myslím, že z toho brzy zmagořím 🙄 ale co už, nedá se nic dělat 😠

V sedm jdu s mamkou obouchávat cihly, už se mooooc těším.....
Odpoledne jdu na kurz, tak aspoň na chvíli vypadnu 🙂 hurááá 🙂

lenusinecka
11. kvě 2009

ahoj holky, moc vás zdravím, tak koukám, že se začínáme pomalu ale jistě rozpadat - apap džím pěsti, aby byllo vše v pořádku 😉 🙂
jinak já teda vůbec nestíhám a ni na ten net nemám nějak čas, ještě jsem si nezabalila ani tašku do porodnice, tak doufám, že ,ě to nějak nepřekvapí 😀 , dneska jdu na cvíčo, a středa a čtvrtek máme první kurzy - tak jsem zvědavá co a jak 😉 🙂
zhruba od 20 už budu doma, tak všechno dodělám, dovyperu, dopřipravím - a zajedeme s manžou pro plínky do obchoďáku a bude to
jinak už jsem si koupila alespoň noční košilku do porodnice a kojící podprdu 😉 🙂 - úspěch 😀

tak já se zase ozvu , zatm se držte a papapapa

amona
autor
11. kvě 2009

Ahoj holky,
tak dneska od rána trpím, hrozně mě bolí nohy, no připadám si jako bych přinejmenším lezla celou noc na sNĚŽKU....☹ Snažím si je dávat furt do vodorovné nebo i vyvýšené polohy ale vůbec mi to nepomáhá...☹
Máte to taky některá?

helulicek
11. kvě 2009

Čau Mončo,
měla jsem to taky, dala mi preventivně léky na žíly....ale co teď makám na domku, tak mě bolí znovu,ikdyž asi míň než předtím, hlavně teda nevydržím dlouho sedět...holt těhu potíže...taky pozoruju, že asi tak poslední tři-čtyři dny začínám nějak natíkat. Doposud to bylo v poho, ale teď to vidím hlavně na lýtkách a vidím že i trochu boky...

amona
autor
11. kvě 2009

Ahoj Helu, tak to bude ono, je to asi těma vedrama, protože jsem taky taková nateklá...☹ Ve čtvrtek jdu na gyndu, tak se zeptám mudry na ty prášky, panč takhle bych těch 6 týdnů trávit opravdu nechtěla..☹
A jak sis užila kurs?

amona
autor
11. kvě 2009

Holky, až budete mít některá nachystanou postýlku tak šup fotečku do alba. Apap to ještě stihla amá to mooooc pěkný!🙂)

helulicek
12. kvě 2009

Dobrééé ráno budoucí maminy,
od tří hodin čumákuju, nemůžu spát, všechno mě bolí. Jsem asi přetažená či co, prcek celou noc kopal, včera byl celej den hodnej a večer od tří to začalo 😒 Ještě dnes nějaký ty cihly udělám a už se nato minimálně do konce týdnu vykašlu, ať to dělá kdo chce 🙄
Včera jsem byla na kurzíku, rodily jsme...nějak mi to v tu chvíli ale nebylo příjemný, ani nevím proč..jestli ta poloha na zádech? nejraději ležím totiž na boku 😉 No, při porodu je stejně polosed, tak snad, alespoň to bude příjemný 😕 Příští pondělí jdeme s tatínkama, tak se těším, jak mě bude manža masírovat 😀 a pak půjdeme na porodní sály atd.
Jinak Mončo, já měla předtím takovej pocit jakoby těžkejch nohou a pořád jsem nevěděla kam je dát, aby se ulevilo a bylo to pohodlný...bála jsem se, aby to nebyly vnitřní křečáky...tak mě poslala pro jistotu na cévní, sice mi nic nenašla, prý je průchodnost dobrá, ale nasadila mi preventivně Detralex - je to i prevence po porodu, kdyby náhodou a taky prevence hemeroidu, tak snad mě to nepotká 😅 Každopádně je mi o moc líp 😀 Teď si myslím, že mě nožky bolí z toho, jak furt někde lítám, pak jdu na bouračku a chvilku v klidu neposedím...
Tak přeji krásnej den 😀

amona
autor
12. kvě 2009

Ahoj Heluš, no já jsem si říkal aže jsi teda ranní práče, už v 6 hodin písat...🙂) Ale pokud jsi nespala tak to chápu. Já mívám jeden týden uplně v pohodě a druhej týden se taky furt budím a pořádně nezaberu...☹
Nohy jsou dneska zase nateklý, což se mi už moc nelíbí protože přecejenom není takový teplo, navíc je tady čerstvě po dešti tak prostě nevím...☹ Ve čtvrtek jdu na gyndu, tak to musím nějak přečkat, nebo bych měla jít k lékaři dřív? Může to být něco špatnýho?

mimikiki
12. kvě 2009

Ahoj holky :o),
možem sa k vám pridať? Vidim že si píšete už dlhšie ale až teraz som na vás "narazila" ...

helulicek
12. kvě 2009

Mony, já bych asi vydržela, mě ty nohy taky bolely dýl, než jsem ji to řekla....záleží na tobě, ale já bych to asi nechala na čtvrtek, přece jen jsou to dva dny....

Vítám tě mimikiki mezi náma 😀 Tak se pochlub, co už všechno máš a nemáš 😀

Jinak, dnes už si dávám padla, udělali jsme kus práce, tak doufám, že to manžel ocení 😀 už je z velké hromady jen malá hromádka 😀
Dnes jsem si objednala komodu - vlastně přebalovací pultík, tak se už moc těším, až si pro ni s manžou pojedeme 😀 Snad to bude do konce týdne 😕 🙂 Kočárek by měl též přijít buď koncem tohoto, ale myslím, že až ten příští týden. Bude zatím u našich, ale zkouknout ho půjdu hned 🙂

mimikiki
12. kvě 2009

Ahoj Helulicek,

ďakujem za privítanie 😀

Dnes nám konečne dorazila postielka a nejaké drobnosti , takze to vyzerá tak , že ak do konca týždňa dorazí prebalovací pult tak budeme mať už všetko. Teda okrem odsavačky mlieka, tá mi dnes s objednávkou nedorazila, pretože ju nemali, budem ju teda musieť kúpiť niekde v obchode. No a chcem si ešte kúpiť aspoň dve kojíci podprsenky, zatial mám len jednu, ale neviem sa stále rozhodnúť akú veľkosť.

Helulicek, mimochodom ťa obdivujem ako makáš, ja som v podstate celé tehotenstvo nič nerobila pretože som 5 mesiacov nonstop blinkala a potom mi začalo tvrdnúť bruško, takže mi mudra nariadila kľud a šetrenie..... Minulý víkend sme sa sťahovali, tak som 2 dni vybalovala krabice a dávala všetko do poriadku a ešte teraz ma bolí celý človek a neviem sa z toho spamatať 🙂 Takže fakt klobuk dole ako makáš.... 😀

amona
autor
12. kvě 2009

Ahoj těhulky,
Mimikiki tak tě vítám mezi námi!🙂) Ty jsi brnačka? Tak to máme všechny kousek od sebe!🙂

Heluš, je fajn že trochu ubereš, protože jsi fakt blázínek že tak makáš!🙂 On je sice pohyb dobrej, ale všeho s mírou..🙂)

Holky já teˇˇd přeskládala skříˇˇn s vánočníma ozdobama ( gruntuju opravdu pečlivě 🙂 ), no a uplně mě to unavilo, tak jsem se musela vyvalit na gauč. Ještě potřebuju ale vyběhnout do města, sháníme firmu na výměnu oken, tak chci ještě obejít 3 firmy abych od nich získala nabídku. Všude je dodací lhůta 4-6 týdnů, takže doufám, že to stihneme do porodu, pak bych tady nechtěla drobečkovi prášit...🙂)

Už si holky chystáte postýlky? A budete je mít v ložnici nebo v dětském pokojíčku? My ji budeme mít v ložnici vedle naší postele, ale postýlka je ještě furt v krabici....☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru