7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

helulicek
21. kvě 2009

je fakt, že ten prášek tam cítit je, ale to mi připadá, že je to u každýho sušenýho mléka. Mě to teda nějak nevadí. 😉

lenusinecka
22. kvě 2009

bréé dopolko,
tak jsem se pustila do vaření obídku (manža už přijel - tak jeho oblíbený na přivítanou) 😉 🙂 - zatím teda spí 😀
jinak jse si dneska zavolala k pediatrovi, je to chlap a nanetu má velice dobrou recenzi - vzala to velice milá a příjemná sestra - prý jsou rádi, že jsme si je vybrali a budou se na nás těšit - tak mám z otho takovej dobrej pocit 😉 🙂
no na kontrolu k dr. jdeme ve středu 27.5 - tak uvidíme co a jak - musím taky vydržet do toho 6.6 když se ségra vdává a v PO s ní jedu vybrat něco na sebe - teda jako mně na sebe 😉 🙂

dneska se malá strašně protahuje, strefuje se mi přímo do močáku - takžemám pocit, že se po.... 😅 😀

amona
autor
22. kvě 2009

Ahoj holky, dneska to je zase den. Od včerejška jsem zase hrozně oteklá, dokonce ani přes noc jsem moc nesplaskla, tak mě to už pěkně s..e!☹ NAvíc je mi nějak podivně, tu a tam píchne v bříšku....tak raději jen polehávám a posedávám....☹ No a to má přijet dneska odpoledne švagrová a chtěly jsme si jít zaplavat, udělat nějaký těhu fotečky v parku a podobný akce...☹ Tak uvidím.
Taky některá tak otíkáte? Už vůbec nenavleču některý prstýnky...☹ Naštěstí alespoˇˇn to počasí se trochu uklidnilo a po tom co ted sprchlo se i ochladilo...🙂

amona
autor
22. kvě 2009

Jo a v noci se mi zdálo o porodu....tak snad mi tím mozek nechtěl něco naznačit!🙂)

amona
autor
22. kvě 2009

Ted mi volala sousedka že jí ráno praskla voda a že se už chystá k porodu..Otevřená na 3 prsty, kontrakce prý vůbec nebolí...No tak to má být!🙂) Jo je skoro 39 tt.
Jůůů, tak já už konečně budu mít na kom trénovovat než se Nelinka narodí...🙂)

mimikiki
22. kvě 2009

Ahoj holky,

tak dnes mám oddychový deň. Včera som všetko upratala , odpolko sme mali navštevu a večer som bola taká unavená , že sa mi už nechcelo vobec nič. 🙂

Helu: tak to je mazec aky je prcek velky, ale ja si osobne myslím , že sa doktor možno sekol. Už som počula , že sa to podarilo aj o viac ako 800 g, čo mi príde celkom dosť. Ale aj tak si ma vystrašila. Myslím, že na tom poslednom ultrazvuku , ktorý sa robí okolo toho 31 tt sme mali prckov takmer rovnako ťažkých..... 😕

Amona: hádam ti tvoj mozog nechcel nič také naznačiť 😀 máš predsa ešte čas.... čo sa týka toho otíkání, u mňa je to ako kedy, keď takmer celý deň prechodím alebo niečo robím, tak mám oteklé nohy ale inak ani moc nie, sem tam ruky. Inak som v pohode, teda zatiaľ - ťuk,ťuk, ťuk.... 🙂 Možno by si si mala dať trošku oddych teda, myslím dnes a tie fotečky odložiť. Teda aby ti večer nebolo ešte horšie.

Lenus: tak to musíš byť šťastná, že už máš manžu doma 😀 . Prosím ťa kde čítaš tie recenze na detských lekárov, ja to na nete nemožem nikde nájsť a tiež by som si chcela už niekoho vybrať. To ako píšeš , že sa malá moc protahuje.... viem o čom hovoríš 😀 , ten moj prcek to robí už tretí deň, teda nič príjemného to nie je 😀

Varím čočkovú polievku , tak to idem skontrolovať 🙂

mimikiki
22. kvě 2009

Amona, tak to je skvelá správa... Len aby si mala na kom trénovať 😀 keď už mávaš tie sny..... 😉

mimikiki
22. kvě 2009

Jeeee, ešte som sa chcela opýtať či vieš niečo nové o Aničke, či už sú doma.... Dlho sa tu neukázala .....

zuzik28
22. kvě 2009

Holky, já jsem měla teda dneska fakt hroznou noc. Včera jsem chtěla udělat manžovi radost, protože je hrozně na sladký (teda samozřejmě taky sobě 😉 ) tak jsem večer udělala banány s hromadou šlehačky a čokolády. No prostě lahoda...Pak jsme šli ulehnout a už něco po 11 mě vzbudil takovej hroznej pocit, jako že se mi to nějak vrací...zle a zle a zle. Jenže já nějak nejsem ten zvracící typ, takže jsem to dobrovolně nevyhodila a trápila se. Pak jsem na chvíli usnula, v jednu byla zase vzhůru a pak ve tři už jsem nemohla ani ležet. Takže jsem se vydala koukat do obýváku na telku. Tam jsem vydržela než manžel vstal...ten si myslel, že už rodím 😀 Pak už to bylo jakž takž, tak jsem se vrátila zpátky do postele. No a když už jsem usnula tak mě vzbudili ti dělníci co opravují pod náma byt...takže se spát fakt nedalo. No ale zase vím co dávají v noci v telce. Opakují Áčko, pak bylo Caruso show a Doremi 😀

Moni, s tím natíkáním trošku problém mám, ale jenom na rukou...nohy jsou dobrý. Prstýnky taky na sebe nenasoukám. No a s těma snama....třeba to bude fakt něco znamenat🙂 Mně se zdálo včera, že jsme byli s manželem na fotbale (on hraje) a že mi zrovna praskla voda...tak jsem poslala rodiče ať jdou za trenérem, aby ho vystřídal...no a můj muž se hrozně divil, proč že ho střídají. Tak jsem zavelela, že praskla voda a že jedeme rodit 😀 taky dobrá sranda...tak třeba nás to už čeká...

zuzik28
22. kvě 2009

Na Aničku jsem taky myslela....ale řekla bych, že už doma jsou. Ale určitě je hromada práce...

mimikiki
22. kvě 2009

Ahoj zuzik,

tak tá noc musela byť hrozná, vobec ti to nezávidím... Aspoň vieš, že nabudúce si tahú lahodu nedáš, teda aspoň nie večer 😀 Teda , ty máš tiež také sny, no holky ak náhodou porodíte , tak tomu začnem veriť 😀

helulicek
22. kvě 2009

Ahojík holky 😀
amona:Teda mít takovej sešup bez bolestivých kontrakcí...to tvé sousedce teda závidím, doufám, že i porod bude mít pohodový. Mony, já už měla taky takovej sen, měla jsem porozený během pár minut, kéž by to nebyl sen 😀 Myslím, že jsem to tu možná psala, ale tento týden jsem začala pozorovat taky otoky. Ale mám to asi podle počasí, nohy i ruce mám dnes fajn, tedy zatím....ale připadá mi, že mi trošku natekly i boky a zadek...z čehož bych teda radost neměla vůbec 😖

lenus: taky chci vydržet do toho 6.6. chci jít na svatbu sestřence, už se moc těším, tak doufám,že mi to vyjde 😕

mimi: on mi odečítal asi 500 - 600g, ikdyby 800, tak to vyjde asi na 3,5kg což je taky macík, zvlášt, když má být v bříšku do 17.6. No uvidím jestli se pan doktor trefil nebo ne 😉

mimikiki
22. kvě 2009

Helu: tak to bude určite kluk 😀 , holčiny sú vraj menšie . A ak to kluk nebude tak se picnu 😀 😉

helulicek
22. kvě 2009

mimi, neboj, když to bude v termínu, tak za tři týdny bude pravda venku 😀

apap
22. kvě 2009

Ahoj holky,
já vůbec nestíhám. Doma jsem od úterý. Malej nám dává zabrat, ale mi se den ode dne lepšíme a stíháme mezi tím vším přebalování a krmením apod. už i trochu odpočívat. Největší problém je kojení, to zatím nejde, v porodnici ho dokrmovali z flašky a on se teď u prsa vzteká a já ještě nemám dost mlíka. Hráza, ale snad to půjde, zatím se nevzdávám, odstříkávám, beru homeopatika na kojení a piju kojící čaje.
Snad dneska nebo zítra přidám další fotečky. Chtěla jsem napsat ty zkušenosti s Bohunicema, ale nestihla jsem to zatím. Ve zkratce: je to tam hroznej fofr, nemají místa, takže spěchají s tím, aby maminu co nejdřív vypakovali, ale přístup 95 % personálu nemocnice je naprosto perfektní, jsou milý a ochotní (samozřejmě člověk narazí na výjimky). Jestli máte konkrétní dotaz holky, ráda odpovím. Ale teď mě nenapadá, co byste chtěli přesně vědět.
Zase se ozvu.

mimikiki
22. kvě 2009

Ahooooj Aničko,

tak som rada , že už ste doma a v poriadku 🙂 Myslím, že to zžitie sa s novým členom rodinky nás čaká všetky. Určite to chce len nájsť ten správny "systém" ako a čo robiť najlepšie 🙂 Kým my ostatné porodíme tak vy to už budete mať skvele natrénované. Je super , že kojíš a neboj mliečko va "rozbehne" 😉 a Malý si zvykne a prestane sa vztekat, určite to chce len čas 🙂

čo sa týka dotazov na Bohunice, tak určite by ich bolo , ale v sobotu sa tam chystáme na obhliedku , tak mi to tam pravdepodobne zodpovedajú, a ak by ma po tom niečo konkrétne zaujímalo tak sa určite ozvem 🙂 Teraz ťa tým nebudem zaťažovať, radšej ten čas, ktorý by si to tu vypisovala venuj svojmu pokladu 🙂

Držim Vám prsty aby ste čo najskor všetko prežívali a zažívali podľa svojích predstáv a všetci boli maximálne spokojný a maly nech Vám robí len radosť 🙂

amona
autor
22. kvě 2009

Ahojky všechny!🙂 Anni tak to je super že jste už doma, tak snad se to brzo srovná a bude líp.... 😀 Hold daly jsem se všechny na boj, tak budeme muset bojovat.... 😀

JInak byla jsem dneska s kámoškou na UTZ a vzhledem k tomu, že je tam velice hodnej pan doktor,tak mě prohlídl taky... 😀 Malá má 2550 g, všechno je v pořádku, pupečník vyživovaný, pupečníková šnůra je uplně bokem, hlavička už je zapresovaná v pánvi tou nejlepší možnou polohou a dokonce to vypadá že jsme starší než jsme mysleli.....porod prý podle všeho bude 23.6.- ale i dřív... 😀

helulicek
22. kvě 2009

Nazdárek Anni, to je dobře, že jsi doma a už najdeš i místečko na pauzičku. Za chvilku to určo dostaneš do ruky a bude všechno v klídku a pohodě 😉 Holt nás to čeká všechny, daly jsme se na boj, tak už musíme bojovat. Ale věřím, že to všechny časem zvládnem 😀

Mony, to je super, že je vše okej a jste obě zdravý.

mimikiki
22. kvě 2009

Ahoj holky, čo porabate?

Mony, ty sa máš 🙂 len tak prisť k UTZ . Tiež by som to brala, aby som vedela či je maly v poriadku, kolko váži.... A super , že vy ste ok 🙂 Tak čo , šla si nakoniec na plavčo a robiť tie fotečky ? Ak ano, si nezmar 😀

Ja som dnes cely deň, okrem varenia, preležala 😅 a som ako prasiatko, len sa napchávam ☹ Inak včera som si uvarila ten maliník s tým lneným semínkom... už pri pohľade na to mi bolo divne (bolo to také slizké 😝 ) no a stačil jeden hlt a všetko sa mi vrátilo hore... tak som to hneď vyliala ☹ Dnes druhý pokus , maliníkový čaj bez semínka ale poviem vám neviem to do seba dostať, vobec mi to nechutí... Nemáte na to nejaký "zlepšovák" , alebo vám to chutí a pijete to v pohode?

zuzik28
22. kvě 2009

Mimi, já teda dneska vyžehlila kupu prádla a uvařila králíčkovou máčku na oběd...jinak taky nic moc. Pak jsem tady měla na návštěvě taťuldu, tak mi to celkem rychle uteklo. Prý už má nakoupeno na zapití Ondráška hromadu šampusu a whisky...ti si teda budou dávat 😀
Jinak ten maliník...mně se teda zdá dobrej, jako jakýkoliv normální bylinky. Nevím teda co máš ty, ale já mám klasický maliníkový list, sypaný, bez jiných příměsí. Dám do 1/4 l vody jednu lžičku (nebo takovou malou hromádku, jak zrovna chytnu) a nechám 10 minut vyluhovat. Rozhodně to není hnusný. Takže já bohužel žádnej zlepšovák fakt nemám...možná trošku přisladit, ale to fakt nevím.

Sákriš...tady je pěknej vítr a hrozně zataženo, určitě se přižene nějaká větší bouřka. Tak já jdu hupsnout na sedačku k telce a budu lenošit

helulicek
22. kvě 2009

tak jsme se teď dozvěděli dost blbou zprávu, manželovi zemřel dědeček, ležel v nemocnici a jeho stav se zhoršil....sice se to asi tak trochu čekalo, ale stejně to zasáhne... 😢 😢 😢

tak dobrou holky

amona
autor
22. kvě 2009

Ahojky holky, zítra vás dočtu..🙂 Byla jsem fotit nějaký ty fotečky a tady je malá "ochutnávka"...🙂)
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

amona
autor
22. kvě 2009

Aničko, narazila jsem na tvoje nové fotečky...to je teda zlatíčko!🙂)

apap
22. kvě 2009

Ahoj,
taky se mi podařilo vložit nové fotky do alba, princátko mi usnulo, tak stíhám (snad poprvé 🙂 ).

amona
autor
23. kvě 2009

Heluš, to je mi líto, ale prostě o tom život je..někdo musí odejít aby někdo mohl přijít....Bolí to, ale bohužel s tím nic neuděláme. Tak se držte!

Mimi, já mám ten maliník list taky sypaný a piju to jako Zuzik. Né že bych si na tom vyloženě pochutnávala, ale vypiju to , problém mi to nedělá....

Jinak právě jsem se vrátila z porodky od sousedky, malej Matýsek (Matyas) je úžasnej!🙂) Holky, teda mít porod jako ona, tak skáču dva metry vysoko radostí. Celý to trvalo 6 hodin, Eliška je čupr, prý si hned po porodu sedla a celkově se cítí OK. Museli ju teda nastřihnout, ale prý to jen štíplo, takže se prý němáme žádná ničeho bát. Jo a Ela pila poctivě maliník a papala pupálku a lněný semínko, takže to třeba taky sehrálo výraznou roli. Protože jako prvorodička mít vše tak rychlo odbyté je super. Jo a malej měl 4,10 kg a 52 cm!!🙂)

Jinak včera jsem byla "plavat", ale plaváním bych to vůbec neoznačila, protože jsem celkem uplavala 4 delky a hotovo. Pak jsem se jen plácala v bublinách...no a stejně jsem byla uplně hotovo!☹ Celou noc mě pak bolelo v kříži, takže už takovou volovinu dělat nebudu.... 😀

amona
autor
23. kvě 2009

Jdu naházet do albíčka nějaký fotečky ze včerejšího focení...🙂)

amona
autor
23. kvě 2009

Děvčata, kde se touláte? .-)) Jééé, v telce je Britget...ten film miluju! 😀

mimikiki
25. kvě 2009

Ahoj holky,

ako vidím cez víkend tu moc rušno nebolo 🙂 ste si užívali počasíčko alebo lenošili? Dufam , že ste všetky ešte stále 2 v 1 😀

Ani: Matušek je kúzelný,moc krásne miminko a tie fotečky sú úžasné, vyzerá taký spokojný 🙂 Páčilo sa mu na prechádzke?

Helu: to mi je lúto, ale ako hovorí moni, taký je život... Ale aj keď to človek čaká, tak to bolí. Tak sa držte.

Moni: tie fotečky čo ste urobili su krásne. Fakt sa mi to páči, je som tiež chcela nejaké tehu fotečky... dať si ich urobiť od nejakého fotografa ale nepodarilo sa mi nič tu v brne nájsť a samozrejme mi ani nikto nevedel poradiť 😀 niekedy je to fakt hruza žiť v novom meste.... 🙂 Takže to plavčo si absolvovala, hovorím si nezmar 😀 😉

Inak cez víkend sme boli pozrieť v porodnici v Bohuniciach, je to tam fakt pekne zrekonštruované ale naozaj frmol 😀 Tak len dúfam, že keď pojdeme rodiť tak bude aspoň jeden porodný sál volný... 😀 v každom prípade nás tam len previedli jednotlivými oddeleniami, takže sa tam ešte chystáme vo štvrtok na predporodný kurz lebo som sa takmer nič nedozvedela , len videla 😅
Ten maliník mám v sáčkoch, pretože som v troch lekárňach iný nenašla, teda iný nemali.. Ale asi sa pokúsim ho ešte niekde zohnať sypaný , možno to bude mať inú chuť.

Tak holčiny, ja mám dnes zase volný den, nikam sa nechystám pretože v sobotu sme ešte chodili po obchodoch a ešte teraz nevládzem. Neviem či to máte aj vy ale hrozne ma bolí panvová kosť pod bruškom, mám to tam opuchnuté a keď dlhšie chodím alebo stojím tak ten tlak je neznesitelný, proste hrozná bolesť. Asi to už lepšie nebude ale teda nič príjemné to nie je.

Užite si dnešný deň, vyzerá to na krásny dník 🙂

helulicek
25. kvě 2009

Čau holky,
tak od rána mě bolí břicho, nevím, jestli je to po těch včerejších jahůdkách nebo poslíčci, v tom aby se čert vyznal ☹
dala jsem si horkou koupel, trochu to ustoupilo, ale sem tam mě tak hnusně zabolí...ke všemu mám mít dnes spicha s kámoškou z Plzně, máme to v Brně, což je asi 50min vlakem. Nevím, jak se rozhodnout....ach jo, proč zrovna dnes 😠
Každopádně jsem s bolením břicha vyřídila pány ze stavebního úřadu, z měření radonu a ještě jakýhosi chlápka, kvůli demolici a vyměřování....uf, to bylo náročný.....

mimikiki
25. kvě 2009

Helu: no ja ti neviem, a nemoze ta kamoska dojst za tebou? Ja by som to asi neriskovala, ale ťažko povedať .... nemožeme ti ani poradiť lebo napríklad ja sama neviem ako to bude vyzerať keď začnem rodiť 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru