7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

amona
autor
6. čer 2009

Ahojda holky,
vůbec jsem se sem během dneška nedostala..☹ Dopoledne jsem byla nějaká bolavá, tak jsem se válela v pelíšku a koukala na telku a po poledni jsem šli s MM na vojenský den co tady dneska byl, strávili jsem tam několik hodin, dom jsme se došourali kolem 6, dala jsem si vanu, zalezla do pelíšku a doted jsem spala....🙂
Malá dneska byla nějaká moc klidná, až jsme z toho byli nervozní, ale ted se rozkopala tak je to dobrý..🙂

Holky jsou dneska na svatbě, co!🙂 Tak jsem zvědavá jestli to zvládnou všechny do zítřka 2v1, nebo budeme konečně znát "dvoječku":...🙂 Dneska už tam byly natipované tuším nějaký porody, mno i očasí tomu přeje, tak uvidíme!🙂) Každopádně nám pak nahodte nějakou foteku at vidíme, jak jste si to užívaly!🙂)

amona
autor
6. čer 2009

Zítra jedeme k tchánovcům na obídek, tak tady budu asi taky už odpoledne...🙂

amona
autor
6. čer 2009

Já nemůžu usnout...☹ MM zase valil hasit, vedle ve vesnici hoří hospoda.... 😀 tak tam všichni spěchali jak o život! 😀
Nacpala jsem se večer melounem a ted furt běhám na vécko... Navíc mě trochu pobolívá bříško, ale spíš než kontrakce to budou větry... 😒 Se asi nedočkám..... 🙂 🙂 🙂

amona
autor
6. čer 2009

mno a to bylo dneska takový pěkný datum! ☹

amona
autor
6. čer 2009

Tak budu zase čekat na 16.6.2009, to se mi taky líbí..... 😀

amona
autor
6. čer 2009

A poslední 21.6...... 😀 TAk má holka ještě na vybranou.... 😀

amona
autor
6. čer 2009

Dneska jsem si po 9 měsících napustustila vanu, dala jsem si do ní olivové kuličky a relaxovala. Malá mi dělala na břichu uplný hrby, musela jsem zavolat MM aby to taky viděl, no byli jsem oba z tohu uplně mrtví.... Jednu chvilu jsem myslela, že mi tím břichem fakt proleze ven- že to břicho to nemůže udržet......ale udrželo....🙂

amona
autor
6. čer 2009

no nic, zkusím zase zalíst do pelechu a pokusím se usnout.......ach jo! 😒

amona
autor
6. čer 2009

čerstvá zprávička ze světa!!!!!!!!!! 😀
Zuzik se v 19:36 stala štastnou maminkou Ondráška. Má 52 cm. a váží 3.5 kg. Prý se už moc těší, až nás všechny pozná.......🙂

helulicek
7. čer 2009

Jen na chvíli kouknu a co nevidím.....Zuzíku, tak gratuluju!!!!!!!!!! Vše nej do života Ondráška a rodičům pevné nervíky, které budete určitě potřebovat....moc všem držím palečky!!!!

Jinak já jsem furt 2v1 a myslím, že ještě zůstanu 😉 Manžel, řekl, že mám rodit až po výplatě 😀 😀 😀 😀
Má kamarádka, co se mnou chodila na ozvy, včera taky porodila. Holčičku Emilku, ale bohužel zatím nevím váhu aj míry....a to jí, stejně jako mě, dr ve čtvrtek říkal, že to na víkend nevypadá 😅 Tak věřte porodníkům....rozjede se to, ani nevíme jak 😀

amona
autor
7. čer 2009

Zuzi, přidávám se ke gratulantům, vám rodičům přeji hodně trpělivosti a malému Ondráškovi hodně štěstíčka a at je to pohodový miminko. Užívejte se navzájem už od začátku a at jste brzo doma! 😀

Tak dvoječku už známe, ted budete kdo??? 😀 Podle tipů by si dneska chtěla porodit Heluš a taky Heluš tipovala Zuzika (tak skoro!) 🙂)

mimikiki
7. čer 2009

Ahoj holky,

Zuzik: taaak už vieš čo to boli v noci za divné pocity..... 😉 Velká gratulace k Ondráškovi!!! 🙂 😉 Prajem všetko naj-naj-naj nech Vám prináša len radosť 🙂 Už sa teším na fotečky a na tvoje dojmy z porodu a prvých chvíl s vaším najvačším pokladom 🙂 Tak rýchlo domov z porodky a šup-šup podeliť sa s nami o tú radosť 😉

Lenus: ten dar - proste skvelý nápad, vymyslela si to super, je to fakt nádhernéé 😉 Keď pojdem niekomu na svatbu a budem dávať penízky ako svadobný dar tak to urobím podobne - je to naozaj super. Som zvedavá čo ti na to povedala sééégra a ako reagovala, tak hádam si ešte stále 2v1 a dáš vedieť 🙂

Inak ja som včera nemala vobec čas napísať... Ráno sme šli k drahého rodičom, potom na oslavu narodenín, do Brna sme došli okolo pol deviatej, ešte rýchlo obchod, no a doma sme boli až okolo pol desiatej. Bola som úplne K.O. Dala som si sprchu a naivne si myslela , že budem skvele spať ☹ Nakoniec sa mi podarilo zaspať okolo druhej a to som do osmej bola hore ešte 3 krát. No katastrofa 😒
Dnes sa nikam nechystáme, drahý ma oddychoví deň pri DVD a ja sa chystám dožehliť posledné pidivecičky pre prcka a urobiť rýchly obídek a tiež mám volno. Možno drahého presvedčím na mini prochádzku poobede , dáme niekde kafčo a zmrzlinku - teda ak bude teplo 🙂

Kočiny a dajte vedieť ako bolo na svatbách , a hoďte nejaké fotečky....

Inak vám prajem krásnu nedelu, užite si dník 🙂

lenusinecka
7. čer 2009

jéé ahoj hol,ky, tak máme po svatbě 😉 - přežili jsme a jsme stále 2v1, ale můžu vám říct, všechny pěkně popíjeli, bavili se , juchali a já no víte jak, v sobě asi tak 2L vody a jen jsem natáčela všechnodění na kameru - ještě k tomu malá se nějak divně uvelebila a tak mě trochu pobolívalo břicho - nicméně jsem vydržela až do 24°°h 😉 🙂

a dneska přijdu sem a koukám, že ZUZIK už je maminou 😉 - to je skvělá zprávička, moc gratuluju a těším se na fotečky a popis porodu - ssnad to bylo všechno v poho a rychlý 🙂

jo jinak dar se líbil, byli vykulení co se dá vyrobit 😉 - jo a tu truhličku jsem normálně koupila v obchodě 😉
fotečky dohodím, jen co to manža stáhne z kamery
😉

tak se opatrujte a hezký zbytek neděle vám přeji 😵

mimikiki
7. čer 2009

Zdravím holky,

stále ste všetky 2v1, je tu nejak mrtvo 😀

Lenus: tak super , že svatba dopadla dobre, že sa dáreček páčil a na fotečky sa už moooc teším 😉
Inak ešte raz dík za recept, žemlovka bola úžasná, podarila sa a hlavne sme si obaja pochutnali, mňaaam 😉

Helus: teraz si na rade ty 😀 ale ako hovoríš , človek nikdy nevie, každý doktor hovorí inak 😒 tak uvidíme kedy to nastane u teba 🙂

Moni: náš prcek takéto kúsky vyvádza takmer každý den, drahý je z toho úplne mimo, vždy sa strašne smeje a nechápe čo tam ten mimisek vyvádza 😀

Tak idem si dať čerešne a pozerať telku, potom ešte nakuknem.... či tu náhodou nemáme ďalšiu maminu 🙂 Zatial a krasny večer prajem 😉

amona
autor
7. čer 2009

zdravím všechny!🙂
To byl dneska zase rozlítanej den..🙂V 11 jsme vyjeli na obídek ke tchánovcům, cca 25 km, napapali jsem se v altánku na zahradě, dali si kafíčko, dortík, jahudky....no báječný. Pak začali formule tak jsem nechali chlapy u telky a šly s tchyni na prochajdu....no funěla jsem jak koza, ale prochajda byla fajn. Dom jsem dojeli kolem půl 6 a psala mi sousedka jeslti nepůjdeme s MM na pivko. Tak jsem tam seděli doted ale bouřka nás vyhnala. Takže den jsem si maximálně užila, akorát mě k večeru už tak nehorázně bolely záda že sjem myslela že chcípnu!☹ Tyto bolesti mi opravdu chybět nebudu..🙂 Jinak si myslím, že se k porodu nic nechystá, viděla bych se jako adeptka číslo 4 ....nejdřív, myslím, že teď bude každopádně Heluliček..... 😉
Zuzik se má...závidím...no a už se taky těším na vyprávění z porodu..... 🙂 A co asi dělá Anička.... 😀

amona
autor
8. čer 2009

Dobré ráno těhulky (a maminky),
tak dneska jsem s přehledem první.... ☹ Od 3 hodin koukám do stropu, tak jsem to už definitivně vzdala a raději jsem z pelecha vylezla. Nychystám MM sváču a začnu asi něco pomalu dělat... Jinak celou tu část noci co jsem jakštak spala mě hrozně bolely záda.... 😢 Teda jestli to takhle půjde dál....☹
Venku to vypadá na docela pěknej den, slíbil ajsem sousedce, že jí dneska potrajdám venku kočárek aby taky měla chvilinku pro sebe, tak snad nad ním pak neusnu...🙂 Jinak Nelinka si vesele v bříšku pokopává, ale nemyslím si, že by se chystala ven.... 😉

helulicek
8. čer 2009

Krásné ráno,
přeji vám všem krásnej den. Dnes tu budu občas nakukovat, jelikož se dnes nikam nechystám. Chtěla jsem jet do Brna, ale manžel mi to zakázal, tak budu asi dnes odpočívat nebo dělat něco na zahradu...vypadá to na hezkej den.

Mony, tak já jsem hore taky od tří. Oči jak tenisáky a ne a ne zabrat. Tak jsem kolem páté vstala, dala péct chlebík, pokecala s manžílkem, kterej se chystal do práce, udělala gravimilk a teď lapím u počítače...Bolesti žádný nemám, ale už aby to bylo za mnou....

mimikiki
8. čer 2009

Dobré ránko baby 😀 ,

tak to som sa k vám mohla kludne pridať, pretože som od štvrtej nespala, zabrať sa mi podarilo až o pol osmej ale o hodku som už robila raňajky. Drahý šiel pred chvílkou do práce a ja rozmýšlam že si pojdem ešte lahnúť. Teraz na mňa to ponocovanie dolahlo 😀

Helu: je dobre , že sa manželovi podarilo zakázať ti tú cestu do Brna , si predstav , že by si začala rodiť, kde by ťa tam naháňal 😀 😀 🙂

Moni: tvoje bolesti chápem, aj mňa boli chrbát a teda nie je to nič príjemné ☹ ale nejak to už vydržíme 😉 Uži si kočárkování a poriadne si to natrénuj 🙂 😉

Vlastne si dnešný deň všetky užite, vyzerá to fakt na krásny dník 🙂 😉 Ja sa dnes tiež nikam nechystám, tak budem nakukovať ale pravdepodobne až keď sa zobudím 😀 😀 😀

apap
8. čer 2009

Ahoj holky,
také se přidávám ke gratulacím zuzikovi! Konečně už tady nejsem jediná mamina! Jsem zvědavá, kdo z vás bude další.

mimikiki
8. čer 2009

Ahojky,

len nakukujem, ale tu je mrtvo... S tým pekným dňom som to asi neodhadla 😒 tu to vyzerá na pekný leják 😠

Ani: si sa tu ukázala, to je super, tak ako sa máte, čo matoušek? Hoď nejaké nové foto a napíš pár riadkov ako sa cítiš a tak.... 🙂

Ešte som tu dnes nevidela Lenuš, tak žeby? 🙂

lenusinecka
8. čer 2009

lenuš se hlásí, stále 2v1 😀
dnešní kontrola u dr. proběhla v pořádku, prý se máme dobře a myslí si , že se uvidíme ještě příští týden na kontrole 😉 - dneska holky ale poprvé od všech kontrol, trochu krvácím 😒 , stalo se vám to některé taky???
asi už se to malý nelíbí no komu by se to líbilo, kdyby se mu někdo vtíral do domečku, že?)
¨no uvidíme, co a jak - snad to není ta zátka - kdo se v tom mám vyznat 😀

ještě jsem byla na nákupu , nakoupila jsem toho víc, kdyby náhodou aby mi manža doma neumřel hlady 😀

jinak u nás je hnusně, sice neprší ale je pod mrakem, takže žádný pěkný počasí naobzoru ☹

amona
autor
8. čer 2009

Ahoj babule,
tak jsem po odchodu manžílka ještě zalezla do pelíšku a trochu jsem to dospala. Ted jsem byla na dvouhodinové prochajdě s kočárkem (sousedky 😉 ), mno a ted jdu teprve chystat obídek. Bude filé a brambor...žádný velký vyvařování!🙂)

Lenuš, asi to mudr trochu rozdráždil, mně se to teda nestalo, ale uvidíš...Každopádně kdyby to nějak zesilovalo tak raději zaběhni na kontrolu.

Já jdu na kontrolu až ve čtvrtek, tak jsem zvědavá jestli postupujeme... 🙂

Jsem zvědavá na Zuzíka, ve středu by teoreticky mohla být doma, tak snad bude mít na nás chvilinku času...🙂

A co ty Aničko, jak válčíte?? 🙂

Jo a heč! Tady neprší, venku je teplíčko, skoro až dusno! 😉

mimikiki
8. čer 2009

Ahoj Lenus: tak to je super že si stále 2v1 a že kontrola dopadla ok 🙂 Hmmm, čo sa týka krvácania, mne sa to ešte nestalo aj keď naposledy to už nebolo moc príjemné a dosť to potom bolelo, no ale nekrvacala som 😒 Tak neviem , nechceš aspoň cinknúť Dr. či je to ok? ZáTka vraj keď odchádza tak to nie je krvácanie, no ale ja som z toho tiež jeleň, tak neviem...... 🙂 😉

martii07
8. čer 2009

Ahoj,
tak zuzik už jsou na světě?to je ale super...přidávám se ke gratulantům a přeji ať jsou hlavně zdraví!A taky jí trošku závidím,páč měla termín ještě po mě!

Jinak jsme včera s manžou oslavily naše první výročí svatby,a dnes jsme stále 2v1....no prosstě se malé tohle datum asi nelíbilo.

Co se týče krvácení po kontrole u dr. tak se mě to jednou stalo,ale bylo to jen špinění a trvalo to až do druhého dne!Doktor mi na to řekl to že se to může stát...

lenusinecka
8. čer 2009

tak jsem poprosila zkušené mainy o radu - s tím krvácením po prohlídce, jj, prý ke konci už je to zcela normální - holt tam není tolik místa a je to dost natěsno - takže se může stát, že se to uvolní 😒
no rozhodně jsem klidnější 😉

no to s tou zátkou to bude ještě zajímavý, začínám mít takový obavy abych to jako všechno vůbec poznala 😀 - ale porod snad už poznám 😉 🙂 😀

no já jsem se dneska probudila v 5h ráno,totálně čilá - jenže co dělat v 5h ráno, že??, tak jsem jen ležela a usnula jsem okolo 7h do 9h a to se mui pak vůbec nechtělo vstávat k dr. ☹

helulicek
8. čer 2009

Čau holky, tak já měla dopo návštěvu - dojela mamča a dovezla plno jahůdek, tak mám zas o jídlo postaraný 😀 Pak jsem se jich tak přejedla a vytuhla u telky na pohovce, skoro na tři hoďky 😔 No, aspoň jsem dohnala tu noc...Teď musím rychlo uvařit oběd budoucímu tatínkovi, tomu asi jahůdky jen stačit nebudou 😕
Jsem hrozně zvědavá, kdy mě to chytne...nejdřív mě doktoři vystrašili, že to bude už hoodně brzy a nakonec budu ještě přenášet 😀

amona
autor
8. čer 2009

Ahojda!
Martii, ty už to máš taky za pár, tak nezoufej a užívej posledních dnů!🙂) Jo a to výročí ber tak, že Vaneska chtěla abyste si to spolu s manžílkem užili a nechtěla vám to "kazit"!🙂)

Lenuš neboj, porod určitě poznáš! 🙂 Taky si říkám jaký to bude, panč někdo řekne že ho strašně bolelo v kříži a pak to už šlo ráz na ráz (to mě ted už bolí snad furt), jinýmu začne "stahování" břicha...nejlepší je asi když praskne voda, toho si snad všimnu! 😀

Jo holky, máte některá pocit že vám kleslo břicho, to je prý taky příznak blížící seho porodu. Já ho mám furt nahoře, malá je snad i pod žebrama.... 😀

Dneska jsem byla na malým pivu...říkala jsem si, kdyby to přišlo, tak budu alespon trochu otupělá a Nelinka bude ve veselé náladě! 😀 Mno ale dnes to asi ještě nebude... ☹

mimikiki
8. čer 2009

Ahojky 😀

Moni: tak ja som si dnes ráno zdalo, že to bruško mam nižšie ale ako plynul deň tak som si zase povedala, že to je len moje prianie a že sa mi to len zdalo 😅 Tak pivečko,ju? Ale aj to su vitaminky takže v poho 😉

My sme včera s drahým tiež rozmýšlali či to vobec poznáme , že už prišiel ten čas a že rodíme, teda aby sme nechodili do porodnice zbytočne 🙂 V každom prípade v stredu ideme k Dr., tak uvidíme čo nám povie. Dnes som splnila aj poslednú úlohu, dohodla prckovi lekára tak už naozaj možeme rodiť 😀

amona
autor
8. čer 2009

Já si myslím, že to poznáme všechny a hlavně je lepší jít do nemocnice 3x zbytečně, než tam přijít pozdě a rodit někde v autě, ne! 😉
Já už mám taky vše zařízené a nachystané, dokonce jsem dneska kompletně vyprala a nachystala kočárek na balkon (mám ho teda pořád ve sklepě), ale už nachystaný a vonavoučký...🙂) TAkže už fakt nemám co chystat!🙂)

mimikiki
8. čer 2009

Moni: u mňa to v aute nehrozi, pretože z domu to máme do porodky tak cca 5 min. 😀 a drahy v strese to zvladne za tri 😀 Horšie bude keď tam budú mať plno, tým sú Bohunice známe, mavajú vraj v priemere 14 porodov za den, čo je teda mazeeec 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru