7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

mimikiki
11. čer 2009

Ahoj ANI: tak to je super , že Matoušek tak rastie, je to určite moc hodné a šťastné miminko 😉 Držím pastičky na tú rehabilitaci, nech to zvládnete čo najlepšie... daj potom vedieť ako to dopadlo 😉

helulicek
11. čer 2009

Nazdárek maminy a maminy čekatelky 😀
na kontrole mi dr řekla, že bych měla do termínu porodit....záleží samo na prckovi, ale prý to mohlo vyjít, tak jsem zvědavá. Otevřená jsem pořád asi na prst, což je nic moc, ale ono se to může během chvilky rozjet....Manžel mimískovi furt domlouvá, že prý už je po výplatě, tak už může jít ven....prý bude víkend, tak může pořádně slavit...no jo no, chlapi...Líbil by se mi zítřek, ale to určo nebude 😕

lenusinecka
11. čer 2009

čauky tak už i já se dneska hlásím, od rána u nás nešla elektrika ☹ , zrovna jsem byla ve sprše a holila si nohy - to jako , do porodnice, aby se mě nelekly 😀 - zase jsem něco vyprala a všechno včera vyžehlila - páč až mě to chytne, tak ať tady nezůstane bugr 🙂
dneska noc byla v poho, krásně jsem se vyspala, žádný posly nebyly 😅 - tak uvidíme

chtěla bych ale příští týden porodit, páč už hlásí vedra a to bude asi mazec
😅 - takže milé dámy, máme co dělat aby jsme to stihly 😀

jsem byla na nákupu a koupilajsem meloun, to zase bude večer 😀 😀 😀 😀

mimikiki
11. čer 2009

Hojda holky,

Helus: tak super, aspoň nejaka pozitívna správička , porod do termínu je celkom fajn, ja ti teda prajem ten zajtrajšok 😀

Lenus: si šikulka, ja som síce vyprala ale žehliť sa mi nechcelo, no ešte počkám kým doschne to prádlo na sušiaku a potom to zmaknem naraz 😉 S tým vedrem máš pravdu - ale pochybujem , že ja to stihnem ☹ pri mojom šťastí tie vedra prežijem v porodnici 😒 Tiež by som si dala melón, doma síce nejaký je ale mne vobec nechutí, to je prvý tento rok ktorý je naozaj 😝 taký zvláštny, proste nútim ho len drahému... 😀

Tak ja som pred chvilkou dovarila a nakŕmila prcka, špagetky bolo mooc dobré, ale to asi preto že som na nich mala takú chuť 🙂 Teraz si dám ešte zmrzlinku a pojdem si oddýchnuť 😀

mimikiki
11. čer 2009

Holky tu sa úplne zotmelo, žeby nejaká búrka... ? 😕

amona
autor
11. čer 2009

Ahoj ženský,
dneska byl fakt frmol, tak jsem se k netu dostala až ted. Ale byl to příjemný den...🙂 Ráno jsem byla na monitoru, malá se předváděla, takže jsem furt pípaly, no a dokrorům se graf moc líbil..🙂 PAk jsem valila ke své gynekoložce, tak mě prohmatala a řekla, že čípek se zkracuje, ale na porod je hlavička ještě pořád dost nahoře, takže se pravděpodobně uvidíme zase za týden....☹ Byla se mnou i kamoška která má termín až v červenci a mudr jí řekl, že to vypadá na velice brzký porod...☹
Pak jsem obešla s kámoškou pár baby obchůdků, něco málo zase pokoupila, zašly jsem na obídek a pak na koncert bráchy. Byla to strašně moc hlasitý, tak jsem si říkala, že jestli toto malou nenakopne tak nuž nic, no a ta si spokojeně hověl v bříšku a ani nekopala....🙂
Jsem zvědavá jak budu příští týden dávat ty vedra, no asi nebudu ani vylízat t postele....🙂

amona
autor
11. čer 2009

Kdepak máme toho Zuzíka????

mimikiki
11. čer 2009

Moni a čo keby si zuzikovi napisala sms, že čo ma nove. Si myslim, že by už mali byť doma z porodky.... teda ak je všetko ok... 🙂

mimikiki
11. čer 2009

A inak MONI, gratulka ku kontrole, no Nelinke sa u teba tiež moc líbi 🙂 a do termínu mate ešte pár dní , aspoň tu nebudem sama 🙂

amona
autor
11. čer 2009

Ahoj Mimi, počkám do zítřka a dyžtak jí písnu smsku. Snad nebyly nějaké komplikace a jsou všichni v pořádku.... Ono je to asi po návratu z porodnice dom docela masakr, tak pravděpodobně nic nestíhá..... Však uvidíme sami...🙂)
Holky, právě jsem se nacpala manžovým guláškem a asi prasknu... Jdu se vyvalit k Ulici....tak zatím papa!🙂

unka7
12. čer 2009

Dobré ránko spolutěhulky a skoro matky,

jste ještě celé nebo už jste se rozjely???

amona
autor
12. čer 2009

Ahoj holky,
no já jsem furt 2v1.....🙂 Dneska mám nějakou lenivou, nechce se mi vůbec vylízat z pelíšku....No a ani se nedivím, venku je pod mrakem a docela zima, musela jsem jít dokonce zavřít okno který mívám přes noc otevřený. 🙂 Obídek dneska vařit nemusím, panč MM dělal včera guláš a udělal ho do zásoby, tak asi půjdu jen na malou prochajdu po obchudkách...🙂
Tak pěknej den všem!🙂

helulicek
12. čer 2009

Tak já jsem také stále pořád 2v1 a v pohode...to jsem zvědavá kdy to přijde 😕 Dnes mám v plánu zas nějakej velkej úklid, tak snad....no do termínu mám ještě chvilku čas, ale nechce se mi přenášet....

unka7
12. čer 2009

Teda Amon to bych chtěla taky zásoby, já mám dneska chuť na ovocné knedle, takže se už těším, ale uvařit si je musím sama 😀

V noci jsem měla zase poslíčky a zase je zaspala, takže zase nic.

Heluli ty budeš taky uklízet??? 😀 Aby jsme se pak nepředháněly, která dřív odjede

amona
autor
12. čer 2009

jééé, tak to já sedám do auta a jedu k Unce na obídek...mnam, mnam, knedle bych si taky dala.... 😀

Heluš, na tom uklidu něco bude. Kámoška vygruntovala po hádce s manželem celej být a za dva dny rodila...🙂 (v 39tt).

Já mám nachystaný 3 koše prádla tak budu žehlit, jinak mám asi tak vše hotovo. Takže spolíhám spíše na ty prochajdy atd.O víkendu asi zase pojedu s MM na ryby, tak si obejdu rybník, je tam hrozně pěkná příroda..🙂

Ted mi volal bratránek, 20.6. oslaví jejich holčička první narozeniny, tak nás pozvali na oslavu.....mno, ale já už mám naplánované jiné věci.....tak jsem zvědavá jak to dopadne!🙂 Půjdu, nebo už nepůjdu??🙂

lenusinecka
12. čer 2009

bréé dopolko,
tak já jsem se dneska vyvalila z postele o něco dýl až v 10:30 😀 , krásně se nám spinkalo, probudil nás až taťka telefonem(řekla bych že začíná být nervózní a čeká kdy už.... 🙂 ) - no jinak břicho mě bolí až teď, v noci nic, doufám, že příští týden už to bude - 😉

ovocné knedlíky s jahodama jsem měla čera u našich, to byla mňamka - vřele doporučuju - já se dneska chystám udělat alespoň bramboračku 😉 🙂

amona: no já se ofiko 20.6. chystám rodit 😀 , ale jinak táta slaví narozky (26.6.) tento den, páč nevědí jak to semnou bude a ségra odjíždí na dovču - tak doufám, že to nějak vyjde a nebo budu rodit - fakt nevím, co raději 😵

jinak jsem zapla další pračku (jsme jen 2) a já furt peru 😅 - trochu úpoklidím, jinak mám veget 😀

amona
autor
12. čer 2009

Ahojda, tak jsem si zase udělala radost v obchodě, je zajímavý, jakou radost mám z dětských hraček..🙂), pak jsem ještě byla v DM, tak jsem zase nechala peněz, potkala několik těhul a mamin....dozvěděla jsem se, že dnes v noci u nás v naší malé nemocnici rodily 4 maminy, takže docela mazec....

Venku začíná hřmět, no to je hnus...☹ Jdu uklidit kytičky nebo mi je ten dešt zase rozseká...☹

zuzik28
12. čer 2009

Ahoj holčiny...tak se hlásím doma...včera nás pustili z podorky. Měli jsme trošku žloutenku. Včera jsem nějak nestačila napsat, odpoledne jsme přišli a bylo to trošku náročnější 😉 😀
Postupně vás budu dočítat a určitě ještě něco napíšu...tak zatím

lenusinecka
12. čer 2009

jéé ahoj ZUZIK, tak to je jasný, to my chápeme, že se hnedka nehrneš k PC 😉 - hlavně že se máte už fajn a jste doma 😉 - už se těšíme na fotečky

jinak u nás je po bouřce, byli pěkný kroupy - ale teď už zase vykukuje slunko - zajímavé 😕

zuzik28
12. čer 2009

Děkuji vám holky všem za přáníčka...jste hodné

Jinak k porodu: plán jsem teda neměla, ale asi by si ho doktoři stejně nestihli ani přečíst Plodovka začala odtékat postupně už 5. večer, ale to jsem si nebyla vůbec jistá. Od rána 6.6. jsem začala mít takový pocit, že by to fakt mohla být ona. Ale pořád žádný bolesti tak jsem byla relativně v klidu. Tak v 11 hodin trochu bolesti....jako před MS. Ležela jsem v posteli a čekala co bude. O půl jedné jsem volala Lubovi ať přijede, že teda do té porodky raději zajedeme, kdyby to ta plodovka fakt byla (pomáhal stavět rodičům zahradní domek) Ve tři hodiny jsme byli v porodnici. Tam mě seřvali, že jsem měla přijít už dávno...samozřejmě to plodovka byla.
Sepsali jsme papíry a prý jdeme ještě na pokoj, že jsem nějaká moc veselá. Tak já teda, že jo (prý, když si nejsem jistá, tak že to kontrakce nebudou...to bych prý poznala) Doktor mě ale chtěl před tím ještě vyšetřit...mladej Fajt...ty jo, světe div se....já byla na 3 cm. Prý to není možný, abych neměla kontrakce a byla tak otevřená, tak jsem sestře řekla, že jsem měla silné MS tak že jsem čekala, že to bude horší
Takže na pokoj se nešlo a rovnou na přípravu... Po nálevu asi tak o půl paté jsem byla už na 6 cm, no a v 6 hodin jsme mohli jít rodit. Takže vážně rychlovka.
Potom už to bylo teda horší...malej se nestihl za tak krátkou dobu správně narotovat, takže hlavička nešla přímo, ale šikmo...prostě holky, fakt nešel vytlačit. Celou dobu byl se mnou Feit a musím říct, že byl fakt skvělej. Venoval se mi hrozně a byla jsem moc spokojená. Jen už mi po takové době tlačení fakt docházely síly. Nástřih jsem nechtěla, ale pak už jsem se modlila, aby mi ho rychle udělal a malej prošel. Nakonec jsem se dočkala, protože tlačit už jsem fakt nemohla. Sesty mi tlačily na břicho až z toho mám modřinu. No ale podařilo se a po nástřihu byl malej za chvíli na světě...nemohla jsem tomu ani uvěřit, teď už zase brečím.
Prostě nádhera. Pak mě Feit zašil a bylo to (podle sestřičky to mám trošku větší, ale zase krásně zašitý). Prý ty 3,50 byly na mě až dost. Teď už je všechno v pohodě a my se těšíme z malýho koblížku...
Jsem se nějak rozepsala, tak já zase frčím za tím naším sluníčkem...holky určitě zase brzy napíšu a přidám nějaký fotečky, zatím nevím kam je Luboš všechny narval

lenusinecka
12. čer 2009

jéé zuzik, to je napsaný tak hezky, že mám oči plný slziček 🙂 - no taky mám strach abych to vůbec poznala, ale zase na druhou stranu, jsi tam nemusela dlouho čumákovat a byla jsi v klidu. No a o tom nástřihu, to nic hlavně že jste v pořádku,l malej nakonec krásně vylezl a máte se k světu 😉 🙂 . Ještě jednou GRATULACE!

mimikiki
12. čer 2009

Ahojda holky 🙂 ,

ZUZIK: jeee tak to je super ,že už ste doma. Pripájam sa k Lenus - si to napísala tak nádherne 😉 Ja už chcem tiež toho svojho prcka mať pri sebe ☹ 😅 Už sa neviem dočkať fotečiek a toho ako vyzerá to vaše sluníčko. Ešte raz blahoželám a prajem len to naaaaj, nech vám Ondrášek robí samú radosť 🙂 😵

Ja som dnes tiež upratovala, ale som rada , že už to mám za sebou. Dnes už nič nerobím, akurát mám v pláne urobiť na véču langoše, tak hádam sa mi bude chcieť 😀 som proste nejaká lenivá 😅

amona
autor
12. čer 2009

Jé ahoj Zuzi,
tak to je fajn že jste s broučkem už doma!🙂 No a porod jak po másle, paráda. Určitě až bude chvila času tak nahod nějaký fotečky, nebo zaukoluj manžu, už se na Ondráška MOOOOOOOC těšíme!🙂
Jo a ještě mi písni o tom kolik ti začalo te plodovky odtíkat? Kapičky nebo trochu víc? Já mám totiž gaťky pořád trochu mokrý, ale už asi 14 dní, tak nevím jestli tomu mám přikládat důraz nebo ne. 🙂

mimikiki
12. čer 2009

Taak langoše som nakoniec zvládla, boli mňamky, len dúfam že mi z toho nebude večer ťažko 😅
Drahý ma práve opustil, šiel do posilovne tak som sa rozhodla , že si dám relaxačnú vaňu, už sa na to teším.

Pozerám , že Helu sa od rána neozvala, tak možno jej ten úklid pomohol a ona už teraz rodí ... 🙂

amona
autor
12. čer 2009

jé holky vy my děláte chutě.... Unka ovocné knedlíky, Mimikiki langoše...mnam,mnam...dala bych si! 😀
No ale nakonec jsem se spokojila s miskou musli s mlíkem...mno, alespon je to zdravý! 😀
Ted jsem dožehlila prádlo, ale další dva koše mi zase visí na balkoně....Lenuš, vidím to stejně jako ty...žiju sama s MM, ale pračka hučí pořád dokola. Fajt nevím jak to děláme..🙂)
Jdu koukat na přátelé, tak zatím papa!🙂 Jo a v 8 je tam ten hezký romanták Vdáš se a basta....mno tak to se budeme s Nelinkou koukat...🙂) Takže holky zase zítra....a kdyby náhodou některá z vás změnila v noci program....tak čekám smsku! 😀 😀 😀 😀

amona
autor
13. čer 2009

Ahoj holky, ráno mi koník nějak zlobil, ale už to vypadá, že je v pořádku. 🙂 U mě žádná změna, cvhilu je líp, chvilu je huř, ale nevím jestli se něco chystá... Hold to nepoznám..☹
Venku je dneska pěkně, tak si odpoledne asi udělám větší prochajdu s MM a s hafanem. Joo, dneska bych měla podle té kartářky rodit....🙂)

helulicek
13. čer 2009

Zdravím holky, Mimi neboj, dala bych určitě po Monči vědět, kdyby něco 😉

Makala jsem celej den jak šroubek, spát jsem šla až o půlnoci. Celej den v pohodě, plná elánu a dnes....dospávám po chvilkách co jsem nenaspala večer, jsem jakási celá naměko, nejsem ve své kůži...co mi ty hormony dělají, to se mi ještě za těhu nestalo. Ach jo...
No, každopádně, jsem zvědavá, kdy to na mě přijde 😕 Zatím žádný bolesti, poslíčci, nic....
Mončo, tak ať tě to nechytne na procházce 😀

amona
autor
13. čer 2009

Ahoj Heluš, tak hlásím, že na prochajdě mě nic nechytlo a nechytlo mě to ani po dlouhé teplé vaně...🙂 Stejně si myslím, že ted budeš na řadě ty a pak třeba už...🙂) Tak rychle šup šup!🙂)

A kde jste dneska všechny? Jste si užívaly krásnýho počasíčka, co! 😀 Já si taky zašla na zmrzlinku, bylo to fajn. Zítra zkusím MM přemluvit na nějakej malej výlet po okolí, ale nevím nevím...Asi bude chtít jet na ryby...mno tak dyžtak pojedu s ním alespon tam (jezdíme na Suchý- Anička bude vědět) 🙂

Jdu už asi hajat, tak holky pěknou noc! 😀

unka7
14. čer 2009

Dobré ránko těhule,

tak tu máme další slunný den a po porodu tedy, alespoň u mě ani ťuk, Vanessce už je taky, alespoň lépe, tak asi pojedeme někam na výlet, tak zatím papa

amona
autor
14. čer 2009

Ahoj holky,
Zuzíku, Ondrášek je broučínek, máte pěkné fotečky! 😀

Jinak u nás zatím nic novýho...☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru