7. měsíc těhotenství, blížíme se do finále

amona
29. bře 2009

Ahojky, právě jsem začala III.trimestr a hledala jsem téma který by bylo aktuální. Našla jsem jen III.trimest-od začátku, ale tam už jsou jen samé maminy s dítky. Takže doufám, že se ke mně někdo přidá a ty poslední 3 měsíce si pěkně zpříjemníme! 😀

mimikiki
20. čer 2009

Lenus : tak ak niečo daj určite vedieť 😉 Achjooo, ja už tiež chcem porodiť ☹

zuzik28
21. čer 2009

Helu, také se připojuji ke gratulantům....ať malej roste jako z vody a dělá vám jen samou radost. Koukám, že porod asi taky celkem rychlovka, jako u mě 😉
Hi hi hi, já jsem tuším hádala klučíka 😀 😀

apap
21. čer 2009

Helu, taky gratuluju!

mimikiki
22. čer 2009

Ahoj holky,

tak ako sa mate?

Lenus: tak ako? Už je z teba tiež mamina? Si sa neukázala tak žeby? 😉

Helu chapem , že tu nie je, Maminky tiež... No a Moni je určite ešte v nemocnici (čakáme nejekén správičky od manžílka 🙂 ) Jeee a ešte Unka, tá sa tu tiež dlho neobjavila.... 😕

No tak to vyzerá, že som tu už ostala sama ☹

amona
autor
22. čer 2009

Ahojky Holky.
Tak Monča už je asi připravená na porod. Doktorka říkala, že už se to začíná blížit k porodu. Nevím jestli to teď napíšu dobře, prý je už na prst otevřena. Určitě víte co to znamená 🙂)
Jinak vás všechny moc pozdravuje. Jak budu něco vědět, napíšu. 🙂) Ahojky

unka7
22. čer 2009

Ahoj Holky,

mi jsme pořád dva v jednom, dneska jsem byla na kontrole v porodnici a prý se připravujeme, ale na porod to nevypadá.

Dodatečně přeji Helu k miminku.

Taťko, pozdravuj Monču, ať se s Nelinkou drží, držíme palce

mimikiki
23. čer 2009

Ahoj holky 😉

Tak Unka stale 2v1 🙂 , no ale uz 41 tt 😨

Lenus predpokladám , že už má mimi tiež u seba keď sa neozvala 🙂

Taťko, tak teda pozdravuj Moni a určite daj vedieť keď budú nejaké novinky 😉

apap
23. čer 2009

Ahoj holky,
dneska jsem byla s malým na kontrole u doktora v 6 týdnech a na kontrole kyčliček a schodou okolností jsem potkala Monču u nemocnice (byla na procházce), tak vás mám všechny od ní pozdravovat.
Tak se držte!

mimikiki
24. čer 2009

Holky ahojky 🙂 ,

len hlásim, že sme stále 2v1 🙂 pozerám, že tu nikto 😕

Ani diky za správičku od Mony, ako sa máte vy?

apap
25. čer 2009

Holky, co je?
Vy snad všechny rodíte, nebo co?
Mimikiki: s Matouškem se máme dobře, je to hodné miminko, v noci spí i 5 hodin, jen má někdy problém usnout.
Dneska mi oficiálně končí šestinedělí, tak příští týden utíkám na kontrolu na gynekologii (už jsem tam dlouho nebyla 🙂 ). Trochu se toho bojím, protože si myslím, že to není ještě úplně O. K., tak abych nemusela na kyretáž. Fuj! 😒
Jinak pořád stejné problémy s kojením, ale už alespoň něco málo nakojíme. No, ale hlavní je, že jsme šťastná rodinka.
Tak se zatím mějte a přeju hezký porod!
🙂

helulicek
25. čer 2009

Čau holky,
už jsem doma 😀 😀 😀 Konečně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sice malej spí, takže by čas byl, ale musím si trochu užít domova, takže zatím jen zdravíme 😉

Určitě se budu snažit se co nejdřív trocha rozepsat a dodat fotečky. Jéééé, jak jste mi chyběly ☹
Vidím, že se nám to tu začíná pěkně rozrůstat. Jo a děkuju za gratulace 😉

amona
autor
25. čer 2009

Ahoj těhulky a maminky,
tak jsem konečně z nemocnice doma, bohužel teda pořád 2v1..☹ Musím se doma pořádně rozkoukat a taky se potřebuju trochu prospat tak vás během dne dočtu a napíšu jak to se mnou teda vlastně celý je...🙂
Zatím se mějte a užíjte si to dusno venku...🙂

amona
autor
25. čer 2009

Ahoj Heluš, tak to je super že už máte broučka doma!🙂) Já mohu jen závidět! ☹
Jinak všichny krom Lenuš odhadovaly chlapečka, tak vidíš jak jsem dooooobrý!🙂)

unka7
25. čer 2009

Ahoj Holky,

tak u nás nic. Ráno jsem měla kontrolu v porodnici, vše je v naprostém pořádku a náš kluk je hodně vysoko, takže jsme domluvené s paní doktorkou, že ho necháme a když se nenarodí do pondělka, tak si mám vzít i věci a radši si tam půjdu lehnout, že vyvolávat by nechtěla, ale aby mě radši měla pod kontrolou.

helulicek
25. čer 2009

....tak tatínek na chvilku odjel, Štěpánek spinká, tak jsem narychlo udělala albíčko...můžete se pak juknout 😉

amona
autor
25. čer 2009

Ahoj kámošky,
takže jen ve zkratce. Do nemocnice mě hospitalizovali protože na prvním testu na UTZ vyšly špatný průtoky živin a kyslíku pupečníkem, vypadalo to, že malá nemá živiny a tak hrozilo, že bude muset jít akutně ven z bříška. Naštěstí při druhých testech (které se dělaly asi půl hodiny po prvních) se ukázalo, že to není tak hrozný jak se zdálo a tak se neoperovalo... Každopádně Nelinka se zdála se svýma 2700 g doktorům malá, tak si mě tam nechali a týden mi cpali do žíly glukozu aby mi ji víc vykrmili. Dneska se dělal kontrolní UTZ a Nelinka má 2850 (+/- 500 g), tak to už je snad lepší...🙂
Do toho všeho mi začala o víkendu odcházet hlenová zítka a od neděle mám křížové bolesti a kontrakce..☹ V pondělí mi už monitor dělal krásný kopečky, tak mi primář dělal vyšetzření a říkal, že se pěkně otvírám a že je to počáteční fáze porodu. Bohužel mi ale tato počáteční fáze porodu vydržela až doted tak jak byla, nikam se neposunujeme.... TAkže mě bolí uplně všechno a miminko je v nedohlednu... Může se to rozjet každou chvilu, ale taky nemusí a vyvolání je možné až 10 dní po termínu...☹No ale hlavně že už jsem doma, v té nemocnici se to fakt nedá, jen ležet a čekat...no brrr! ☹
Nějak nemám sílu na nic, tak jdu spinkat, ráno si přečtu co je tu nového....🙂
Maminky jsou zatím jen: Apap, Zuzík a Heluš, že? Nebo ještě někdo?

amona
autor
25. čer 2009

Heluš, ˇˇStěpánek je kráááásný miminko, ráno ho hned přidám do společného albíčka..... Pěkně se to začíná zaplnovat!🙂)

amona
autor
26. čer 2009

Ni lidičky, kde jste kdo??? Snad už jste všechny neporodily! ☹

zuzik28
26. čer 2009

Moni, já sem nakukuju, ale je to s tím malým cvrčkem docela náročný...hlavně ho nakrmit, my asi máme nějakýho jedlíka nebo co 😀 Tak aspoň budeme pořádný chlapi🙂
Jinak chodíme hodně na procházky, to je super a baví mě to a určitě i malýho, protože v kočárku usne, jinak je to teda děs běs s tím spaním. Moc toho nenaspí, takže musím být pořád v pohotovosti a ani doma toho moc neudělám. Takže když náhodou usne tak musím rychle něco doma podělat nebo frčet ven, aby jsme byli taky na vzdoušku. Ale zase na co bysme měli ty naše skvělý manžílky, že jo? Takže u nás se snaží uklízet tatínek...teda to co nestihnu já...
Jinak Moni určitě budete v pořádku, malá bude určitě silná....navíc těch 2800 g se mi zdá dobrá váha. Vím o hodně miminkách, které se narodili i menší, takže nevěš hlavu...nakonec budeš ráda, že je malá menší (vzpomeneš si na to u porodu 😀 )
Tak já si jdu dát aspoň polívku, nic jinýho jsem dneska fakt nestihla ukuchtit...pak si namáznu nějakej chleba, jestli bude čas...ty jo, to bych nevěřila, že až bude malej, že nebudu mít čas se ani najíst 🙂 No ostatně ono není čas na víc věcí co jsem dělala předtím...ale za nic na světě bych ten poklad nikomu nedala...je to prostě dar a já jsem za něj strašně ráda.
Moni, Nelinka tady za chvíli taky bude s váma.....už se na tu vaši princezničku těším

lenusinecka
26. čer 2009

ahoj holky moc vás zdraím a zároveň sděluji , že už jsem taky maminou 😉 🙂 , v neděli to přišlo a bylo to takhle: 😉

a páč vím, že už jste celý nedočkavý, tak vám to jdu hezky všechno popsat

porod: v neděli v 1°h ráno, mě probudila strašná bolest na pravé straně břicha, no nic jsem si říkala, ale začalo to bolet čím dál víc - tak jsem šla do sprchy, jako že teplá voda pomůže, po půl hodině niepomohla a bolest sílila - tak jsem probudila manžu, že raději pojedeme, že mám strach, co se děje. Do porodnice jsme dojeli ve 2h ráno a prý, že to k porodu nevypadá, ale že si mě tam nechají a uvidíme ráno - kdyžtak že pojedu dom, ale okolo 5h ranní mi začala odtékat plodová voda - jen pomalounku a začaly kontrakce po 7min. a pak už po 5 a to jsem šla okolo 8 h na sál, zavolala jsem manžovi a pak už jsme tam byli spolu
No do 11h to šlo, ani nic tak hroznýho to nebylo, pak mi ale dali infuzi, na rozběhnutí (ať se prý zbytečně netrápíme), a to začaly kontrakce jak blázen, byla jsem pak už plně vyflusaná a občas jsem ztrácela vědomí,. chytla jsem křeče, a brnění do ruk a obličeje - MANŽA byl ale úplně úžasnej, kolem mě skákal, otíral mě, plíval vodou - no zlatíčko, tímto mu mooooc děkuju - a pak to šlo ráz na ráz, cítila jsem teda nástřih a to jsem i zařvala a pak už jsem jen tlačila a malá byla venku ofiko máme psáno 13:42

na sále jsme byli místo 2h, 4h páč měli moc příjmu a nestíhaly, ale nám to už nevadilo - no akorát jsem chytla v úterý v nemocnici splín, páč malá děsně řvala a já nevěděla proč, vůbec jsem nespala, malá taky ne a prostě depice - nakonec jsme zjistili že nemám dostatek mlíčka a tak nám dali příkrm, to už jsme se uklidnili a začali se radovat, mlíko se mi pořádně vytvořilo až včera a teď už kojíme o 106 a jsme moooc spokojený, kdybych malou nebudila, tak by snad spala celý den.

dneskaprvní noc doma: měla jsem z toho strach, ale bylo to úplně úžasný, nakojila jsem v 11h večer a spala do 5°h ráno (to jsemji musela opět vzbudit) , naojila jsem i a spali jsme do 8:30 (opět jsemji musela vzbudit)

No jnak už máme vyřízený rodný list i pojišťovnu a už jsme byli u dr. (dneska) , takže jsme vše zvládli a taky už víme že 10.10 máme vítání občánku

jsme se ale rozepsla, co??

taky se musím omluvit, že jsem nedala vědět, ale já neměla na nikoho číslo 😅 - tak pardon, jdu vás dočíst

lenusinecka
26. čer 2009

jéé amona: já myslela, že už budeš maminou a ono ještě nic, no ale podle co píšeš se ti to rozjíždí a malá tu bude co nevidět 😉 🙂

mimi: 40tt 😲 , no jejda toto uteklo, a u vás je něco novýho??, poslíčci, hlenová zátka, či....???

musím se podívat do tabulky, už nevím kdo má odrozeno a kdo ještě čeká 😅

lenusinecka
26. čer 2009

joo a fotky dodám, jen co je manža stáhne , fotil o 106 😉 🙂 - je z malý úplně vedle, je totiž celá on - ze mě nemá snad nic 😉 🙂

dneska máme tu oslavu : narození Adélky (to to taťkovi pěkně vyšlo), potvrzená účast 60 osob, mazec - je to od 17h, máme 2 kýty, klobásky, a pivko a tak - pojedu se tam pak podívat, když jsou všichni tak hodný a jdou tu naší princeznu zapít 😉 🙂

helulicek
26. čer 2009

Čau holky, jsem tu jen na skok.....malej sice krásně spinká, manžel jel pro víno na zítřejší zapití synáčka (samozřejmě bez maminky 😠 ) tak si asi chvíli spočnu 😉

Štěpánek je hrozně hodnej (doufám, že to nezakřiknu 😉 )vesměs pořád spinká a papá. Je holt v tomto po tátovi 🙂
Táta bude s námi celej týden doma, sice bude chodit na stavbu, ale i tak jsem ráda, že budeme spolu. Teď se pořád o mě stará, nic mě nechce nechat dělat. je hrozně hodnej, ale já nedokážu na něj jen koukat, tak mu do toho pořád lezu.... 😅 Na druhou stranu je fakt, že přebalování a kojení nám zabere dost času. Malej je fakt jedlík 🙂
Dnes u nás byla doktorka, malej se jí líbil. Krásně prý prospívá a je to prý klidný mimi. No to jsem věděla i bez ní 😀 Je to hrozně príjemná doktorka, už měla i mně jako malou a musím říct, že je pořád stejně milá. 😉

helulicek
26. čer 2009

Ještě vám dlužím popis porodu co?

takže.....

V pátek mezi půl sedmou a sedmou mě začalo píchat v tříslech. Nějak jsem tomu nevěnovala pozornost...v osm mě to zesílilo, myslela jsem, že to jsou jen poslíci. Tak se naložila do vany, manžel odešel zapíjet kamarádovu narozenou dcerušku. I tak jsem mu řekla, že ať raději moc nepije, že nevím, jestli to jsou poslíci nebo ne....Vrátil se v jedenáct. To už mě ty třísla bolely mnohem víc, tak jsem se ještě pro jistotu koukla na net, rozdíl mezi poslíkama a kontrakcema...kontrakcím to neodpovídalo, tak jsme šli spát. Jenže já vleže nevydržela, tak jsem se schoulila do křesla a snažila se spát. No žádná sláva, pořád mě ty bolesti budily...ve dvě se mi už zdálo, že je to snad pořád, tak jsem to začala tak trochu od oka stopovat (cca do 3 hodin) a vycházelo mi to mezi 3 až 5 minutama. Možná to bude znít divně, ale já nečekala, že kontrakce můžou být jen tříselný. Myslela jsem, že mi to půjde ze zad do bříška a třísel. Prostě že to bude taková celková bolest.... Mě nic jinýho nebolelo jen ty třísla..... 😕
Volala jsem do porodky, tam mi řekla, ať přijedu. Vzbudila jsem manžela a jeli jsme...byla to docela prdel, do porodky to máme asi 25 min autem a samá zatáčka. No musím říct, že stav silnic a ty zatáčky asi udělaly své 🙂
Dojeli jsme do porodky (cca ve 4hodiny), chvilku jsem čekala na monitor, kde jsem ležela asi tak půl hodky.To už mi začínalo být fakt jasný, že je to tady 🙂 PA mi řekla, že jsem vydržela doma docela dlouho. Že to je prý odvaha 😕
Převlíkla jsem se, kontrola, zavedli mě na box, chvilku jsem tam byla a čekala....pak zas monitor (jen chvilenku), klystýr, sprcha, zas monitor a začalo se....jo asi 5,50 mi praskli vodu a už se to naplno rozjelo....jelikož jsem měla sice hodně často kontrakce, ale kratší, než je asi třeba, píchli mi něco a během dvou kontrakcí byl náš milovanej synáček na světě. Tatínek si přestřihl šňůru, šel ze sestřičkou mimíska vykoupat, převážit atd.
Nástřih mi dělali, cítila jsem jen malý štípnutí, ale fakt pohoda....
Když mě doktor šil, tak mi předtím píchl umrtvovák, no nebylo to moc příjemný...šití jsem necítila, až ke konci mě to po dvakrát zabolelo ale dalo se to. Ještě ukázal manželovi jak ji mám krásně spravenou 😀 Já se ho pak chudáka ptala, jestli mu to neudělalo blbě nebo aby se pak třeba nebál...ale prý v pohodě. Po celou dobu mi byl velkou oporou. Sice jsme neměli čas na nějaký ty masáže, ulévový polohy atd.....to co nás učili na kurzu, ale i tak mi stačilo, že stojí při mě. Ten pocit je nenahraditelnej. Jsem ráda, že tam byl se mnou. On z toho byl nadšenej, že viděl jak jde malej na svět a to, jak jsem to prý krásně zvládala. Prý to bylo ale hrozně rychlý 🙂

Takže porod byl pro mě celkem na pohodu, ale nebudu zastírat, že ty tříselný bolesti byly příjemný. Ke konci už jsem vážně byla z toho hotová. Měla jsem tendenci dávat na tý koze kolena k sobě, zadek nahoru, tak chudák sestřička mě napomínala ať jej dám dolů.Už jsem byla holt z těch bolestí přetažená, taky hrozně nevyspala a unavená. Ale furt si říkala, že do toho musím dat ještě ty poslední síly a vyplatilo se...asi si taky užili, ale i tak mi doktor i PA říkali, že na prvorodičku to byl krásnej porod. Já si to taky myslím. Nečekala jsem, že to bude tak rychlý a v pohodě. Pak jsem ležela asi 1,5-2hod na sále na žíněnce a jen se tomu smála. Prostě magor. Doktor byl ze mě fakt na větvi 😀

Možná jsem na něco zapoměla, ale i tak to stači no ne?? 😀

helulicek
26. čer 2009

Štěpánek byl na světě 6,25hod - nato jsem zapomněla 😀

helulicek
26. čer 2009

Dnes jsem ale zažila pěknej šok, s manželem si klidně obědváme a najednou nám začlo něco strašně doma řvát...tak to byla naše chůvička - nebo spíš monitor dechu. Holky já z toho byla úplně v prdeli než jsme tam dolítli a to jsme letěli jen přes obývák...monitor řval jak pominutej. Rychle jsem chytla malýho a on si v klidu spinkal...tak nevím, jestli jsme tam měli blbý baterky nebo co, ale fakt hroznej zážitek. Já z toho byla úplně v šoku, půl hoďky jsem řvala jak malý děcko, manžel mě chudák furt utěšoval. No, nikomu bych to nepřála ☹

apap
26. čer 2009

Helulicek: už se nám to taky stalo. Dvakrát. Prý se to občas stane a nic to neznamená, ale je fakt, že jsou to nervy. Nám to dvakrát alarmovalo v noci a člověk jak se úplně ospalej, tak se hned probudí, srdce buší jako pominuté a tělo se třese - ale pokaždé byl náš drobeček v pořádku. Tak jsme to rozdýchali, takovejch poplachů ještě bude! Teď už se o ty naše drobky budem jenom bát. Tak přeju ať to alarmuje co nejméně, nebo nejlépe už vůbec.

helulicek
26. čer 2009

Ty jo, v noci by mě asi kleplo 😖 Já jen doufám, že mě to už nevystraší....ti naši drobečci nás dokážou ale postrašit ☹

amona
autor
27. čer 2009

Ahojky Tety 🙂 Ve 21:30 jsem vezl Monču do nemocnice a dnes v 00:10 se Nelinka podívala na svět.
Má 3190g a 48cm. Obě jsou v pořádku a moooooc vás zdraví 🙂)

zuzik28
27. čer 2009

Jééééé, zdravím Monču s Nelinkou...oběma přeji pevné zdraví a Monči pevné nervy 😉 Samozřejmě moc moc gratuluji...teď už budete jen a jen spolu...je to nádhernej pocit, že? Já brečím vždycky, když si vzpomenu na to jak jsem malýho poprvé uviděla a objala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru