8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

dont_speak
29. dub 2009

Ahojky,
jsem tu jen na skok, nějak nemůžu usnout.
heluli, odsávačku baby vac mám... není tak drastická, jak se zdá.. ten tlak je tak akorát na vysátí těch soplíků. Ne větší jak by se mohlo zdát. Zkoušela jsem si to nejdřív na ruce 😀
Spíš než samotné odsávačky se mi malej bál zprvu zvuku vysavače, ale zvyknul si 😉 A opravdu je fakt dobrá, vytáhne krásně co má.
Pak je ještě dobrý preventivně po odsátí stříknout do nosíku na hydrataci a regeneraci nosní sliznice třeba Otrivin Baby Care. Jsou vyráběná i pro ta nejmenší miminka, bez konzervačních látek.
Máme jinak štěstí, že se nám narodí prťata v létě😉 v zimě je to riziko nachlazení mnohem horší.
My jedeme zítra za babičkou a dědou, tak se těším, že si trochu odpočinu. Bolí mě záda a břicho z celodenního běhání a ohýbání.
Mějte se krásně.. Hezké nerušené sny. pa

helulicek
30. dub 2009

Čauky, tak jsem se vrátila od doktorky. To cestování mě jednou zabije 🙄
Vše je prý v pořádku, tak jsem ráda 🙂
Nakonec jsem koupila v lékárně odsávačku na vysavač zn. Nosátko, baby vac neměli. Každopádně se lékárnice tvářila, jak kdybych to mimi chtěla zabít 😕 . Prý je to hrozně drastické a kdesi cosi, za mnou fronta důchodců a ty jejich pohledy 🙄 Mě to ale i tak pobavilo 😀 nějak mi to v tu chvíli přišlo srandovní....
Jinak furt makáme na domečku, už boucháme cihly, křidlice půjde dolů...no hrůza...
Jak se máte vy kočky?

alucca
30. dub 2009

ahojky já si taky objednala baby vac tak jsem zvědavá..mám ještě v živé paměti jak švagrová vysávala rýmu, babička drsticjky držela hlavu a maminka odsávala a prcek brečel, co brečel řval jak tur protože to nešlo a trvalo tot taky třeba dvacet minut...tak jsem si řekla, že zkusím tuhle, zatím ji všici chválí a kamarádce ji obvoďačka dokonce doporučila...

laska.nezna.hranic
autor
30. dub 2009

ahoj kočuldy, nějak teď nemám moc času, tak vás musím trošku dočíst.

obě odsávačky budu řešit až po porodu. počkám si na vaše reference 😉

dont - pořád jste bez jména? abyste pak vůbec nějaké stihli vybrat 🙂

helul - kolik ta odsávačka v té lékárně stála?

alucca - já slyšela, ne teda jen v souvislosti s odsáváním, že mimískům nevadí ani tak samotné procedury, jako to, když je někdo takhle chňapne, hlavně za tu hlavičku... ale těžko říct, na své reakce v tomhle věku si nepamatuji. naštěstí 😀

jituskak
1. kvě 2009

ahojky holky, jak je? já na vás málem zapomněla 😅 moc se omlouvám. co je nového? už máte všechno pochystáno? mě už zbývá přesně měsíc a nemůžu se dočkat 😉

helulicek
1. kvě 2009

Nazdárek, tak jste všechny ten včerejšek přežily ve zdraví 😀
Nezapomeňte, že dnes začíná máj, lásky čas, tak hups pod rozkvetlej strom a pořádnýho hubana, ať neuschnete 😕

Jitus, vítám tě zas mezi námi 😀
Já nachystáno ještě vše nemám, připadá mi, že jsem asi v tomto poslední 😅 , ale už se mi to chýli ke konci s těma nákupama, takže to důležitý snad během příštího týdne by mělo být dokoupeno...
Co ty? zabalená taška? a vše nakoupeno?

Laska, něco do 300,- myslím 270,- což si myslím není taková pálka....mám z toho stejně divnej pocit, dát to na vysavač a vysávat hleníky, ale všichni si ji chválej, tak snad to bude ok...

dont_speak
1. kvě 2009

Zdravím moc všechny!
Ten dnešek byl opravdu pravý májový. Počasi vyšlo nádherný 🙂
Akorát doma jsme se trochu chytli.

Jak holky píšete. Ta odsávačka působí hrozivě, poprvé jsem se s ní setkala v nemocnici.. Odsávali mi malýho, když měl ucpaný nos a zápal plic, ale fakt pomohla.

lásko, no právě se ještě uklidňuju, že nějakých pár týdnů máme na vymýšlení😀

laska.nezna.hranic
autor
2. kvě 2009

jitus - kdepak ses nám toulala?
rozhodně všechno přichystáno nemám. to, co potřebuju určitě, to budu dávat dohromady ještě asi až do porodu - ne že bych chtěla, ale penízků není nazbyt, ale to je už jen pár věcí. dá se říct, že základ mám a tašku téměř sbalenou. takže spíš už jen drobnosti pro mě jako kosmetika a tak. to ostatní až podle potřeby, viz ty odsávačky.

helul - tu poznámku o políbení od tebe nebudu brát jako provokaci, jo? 😀 😉 ještěže mě ten máj nějak nebere 🙂 stačí, že jsem byla mrzutá na Valentýna ☹ 😀

dont - tady bylo přes den počasí dobré, ale k večeru mírná bouřka...
proč jste se chytli? nemohli jste se dohodnout na romanticky stráveném večeru? 😕 😉
jen abyste to nepodcenili. mimi se rozhodne na svět dřív a pak to teprve pro vás bude zajímavé 😀

helulicek
2. kvě 2009

Čauky kočky,
laska, to nebyla provokace 😉 jak dlouho bude ještě manža pryč? máš aspoň trochu představu? moc držím palečky, ať je to co nejdřív 😉
Dneska už konečně jdem bourat, je to taková hurá akce. Trochu mě to naštvalo, slíbila jsem holkám, že jim budu pískat volejbalovej zápas a zatím jsem to musela na poslední chvíli odvolat. Naštěstí se našla náhrada 😕 Ale jsem ráda, že už se to dává do pohybu a začíná se něco pořádnýho dít, zatím se furt jen vyklízelo atd., ale i tak je to pořád běh na dlouhou trať... 😖
Včera se mi mimi otočilo hlavičkou zpět nahoru, tak mě to trochu naštvalo, přes měsíc je důle a najednou šup a škytá mi něco nahoře...potvůrka jedna malá 😒 no, ještě má čas, tak snad se vrátí zpět 😅 A co vy, už jsou mimi hlavičkama dolů? už to máme taky celkem za pár co? 🙂

laska.nezna.hranic
autor
2. kvě 2009

helul - vypadá to, že už by se to mohlo hnout, ale nechci to zakřiknout 🙂 v pondělí jede na úřady, tak záleží, co stihne olítat - musí totiž do různých měst. nechci si dávat naděje, že to do porodu stihne, ale kdyby malinký vydržel do termínu nebo o pár dní déle, tak bychom se tak nějak mohli doma sejít, až by nás s prckem propouštěli z nemocnice. ale uvidíme, záleží, jak budou ochotní na naší ambasádě a jak bude mít autobusové spojení.
ty se věnuješ volejbalu?
teď máte hodně práce, ale za pár let za to budeš ráda a pak ti my - lenoši - budeme závidět 😉
jejda, tak ono se vám mimi točí 🙂 já jsem si taky myslela, že si tu polohu hlavičkou dolů rozmyslel, tak jsem si to v té nemocnici chtěla ověřit a doktorka řekla, že skutečně je tak, jak má být. takže jsem asi jediná máma, která to podle pohybů nepozná 😅 tak teď už tak asi opravdu zůstane. uvidíš, třeba se vaše mimi taky natočí správně 😉

helulicek
3. kvě 2009

Tak jak jsem psala minule....moc držím pěsti, ať to všechno manža stihne a může být s tebou při porodu nebo aspoň co nejdřív s tebou a vaším bobiškem 😀
Jo, jo, hraju volejbal už dlouho...teď když jsem nemohla hrát, tak jsem aspoň chodila v zimě sem tam trénovat, pískat, ale už i toho nechávám, nějak mi ten dlouhej pobyt na sluníčku nedělá dobře...a teď se hraje už jen venku a stín je tu v nedohlednu 😖
Já mám teď zhruba dva dny pocit, že se furt točí, tak nevím, co tam vyvádí. Ve středu jdu k doktorce, tak ji to asi řeknu...pro jistotu...snad nezapomenu 😒 Nejraději bych byla, kdyby už zůstalo hlavičkou dolů a už se neotáčelo, aspoň pro klid duše 😅 Hlavně mám pocit, jakoby mi teď hodně dřáždilo žaludek či co, prostě není to ončo 🙄

laska.nezna.hranic
autor
3. kvě 2009

helul - je to dřina, odnosit mimíska, co? 😀

náš malej prďolka do mě zase poslední dva tři dny tak divně šťouchá, hlavně do močáku, občas se povede i pod žebrama. je to jakoby mě bodal špendlíkem, docela to bolí... myslíš, že třeba může mít delší nehtíky a škrábat mě s nima? je to docela nepříjemné... ale fakt je, že teď dělám takovou domácí práci a celý den u toho sedím, takže mu taky nenechávám moc prostoru na protáhnutí se... tak se mi asi mstí, kulíšek 😀

ty jdeš ve středu, tak pak dej vědět, ano? bude ti dělat utz?

já jdu v úterý, tzn. že mě zítra zase čeká "kosmetický den"... už mě to neba. ne že bych o sebe nerada pečovala, ale holení je už opravdu vážně velký problém 😖

jak tohle řešíte vy, holky? zvládáte samy nebo o vás pečují manžílci? 🙂

helulicek
4. kvě 2009

Krásnej den,
no to je, asi mi to začíná lízt na mozek či co. Snažím si to nepřipouštět, ale občas mi ten červík pěkně zahlodá 😠 Je to asi tím, že se ten bobánek ve mně otočil a já jsem z toho nervozní, že už se neotočí do porodu. Přitom vím, že ještě není vše ztraceno...no jsem magor 😝 nechápu, proč to udělal, když už tam byl přes měsíc, zlobidlo jedno 😖
UZ mi asi dělat nebude, ona jej nedělá, ikdyž poprvý - když jsem zjistila že jsem těhu, tak mi to naše počáteční vajíčko ukázala, ale pak už mě posílala do Brna. Každopádně začíná od 36tt posílat na monitor do porodky, kam chce těhula jít rodit, takže si myslím, že toto je jedna z posledních návštěv u ní. No, s tou "údržbou těla" to začíná být taky horší, manžu jsem zatím nezapojila a nevím, jestli jej zapojím.Zkusím to nějak zvládnout 😕

zuzik28
4. kvě 2009

Ahoj holky, přeju pěkný den...
náš brouček je zase otočenej správně (každou kontrolu u dr je jinakk), ale jak se pořád vrtí tak to ještě nemusí být konečná 😀 Na kontrolu jdu až 11.5., takže pak uvidím...myslím, že už to bude naposledy u mýho doktora, ale nevím přesně. Jo a od 1.5. mám napsanou mateřskou...takže můžu v klidu vyrážet do víru velkoměsta 🙂 ale to u mě stejně moc nejde...noo aspoň ten pocit. Přiznám se, že už moc neodpočívám, ale doktor neříkal, že se to nějak zhoršuje, takže je to v pohodě. Ležet bylo na prd 😅

Láska, s tím holením je to fakt sranda. Manžel asistuje...drží mi zrcátko, bohužel ho nemůžu ve vaně o nic opřít (pořád klouže)...něco zvládnu sama, ale třeba udělat tvar to teda fakt nejde...aspoň má pocit, že je taky užitečnej 😀

bellmir
4. kvě 2009

Ahoj hoky.. preji krasne ráno.. (i kdyz to venku zrovna moc nevypadá)
Za hodku vyrázím na první monitor, tak jsem na to zvedava.. 😀 a asi i prohlídku, ci co 🙂
Mám takovou otázecku? Trpíte nekterá zácpou?? já teda sílenou a nic mi nepomáhá.. nemáte nejaký trik nebo neco???? dík moc..
Laska.. s tim holenim jsem na tom stejne jako vy.. jeddnou jsem zapojila i manzela.. ale byla to tragedie.. hehehe hrozne jsem s bala, ze me rizne.. takze to tak nejak zkousím bud na slepo nebo se zrcátkem.. 😀 😀

helulicek
4. kvě 2009

Zdravím Zuziku a Bell, dlouho jste se nám tu neukázaly 😕
Já teda na záchod chodím míň než před těhu a i tak to někdy za nic nestojí 😀 , ale i tak jsem nikdy moc nechodila...Projevy zácpy jako je tlak na konečník, bolesti atd. nemám...

laska.nezna.hranic
autor
4. kvě 2009

zuzik - jsem si představila, jak ti manža "nastavuje zrcadlo" 😀 ale je fajn, že ti pomůže 🙂
jinak gratuluji k nástupu na MD 😉
já jdu na kontrolu zítra, tak jsem zvědavá, jestli mě zase někam požene, nebo už se jí podaří to naměřit v pohodě.

bell - tak jaký byl monitor?
já měla docela velké problémy se zácpou v prvním trimestru, to jsem si fakt "užila". teď už je to v pohodě, ale stejně jako helul bych řekla, že chodím méně než dřív. ale to mi neva, hlavně, že to jde 😀
já taky holím naslepo (ale trvá mi to vždycky celý večer a jsme z toho s mimísem oba úplně vyřízení 🙄) a vždycky, když si myslím, že už je to ok, tak zjistím, že jsem spoustu míst "netrefila" a výsledek je horší než lepší 😅 ale tak snad jde jen o můj pocit, doktory tohle asi opravdu moc nezajímá. doufám 😕 😀

bellmir
4. kvě 2009

ahoj holky,..
laska.. tak monitor mi nakonec nedelali, az pristi pondeli.. byla jsem na bezne kontrole.. (poprvé v porodnici),
byla jsem tam tri hodiny.. málem me trefilo.... a pry to takhle bude pokazdé... takze se mam na co teda tesit.. 😠 😠 Jinak je prý všechno v porádku..tak mam radost.. 🙂
dneska jsem byla i na kurzu.. a reknu vam teda.. ze nic moc... cekala jsem, ze to bude probíhat trochu jinak... nic nového jsem se nedozvedela.. takze bych rekla, ze docela ztráta casu...
😒

helulicek
4. kvě 2009

U nás jsou těhu kurzy zadarmo a myslím, že dobře vedený...je to asi na šest lekcí a co jsem viděla náplň hodin, tak je tam vše, co bysme měly vědět...já jsem u nás spokojená...
Hele holky, máte někdo nějakej teréňák - myslím tím kočárek 😀 Byla jsem se dnes kouknout a měli poslední kus a prý se už nevyrábí, prý je nová kolekce, ale ta mi nějak nevoní 🙄

laska.nezna.hranic
autor
4. kvě 2009

bell - to je síla. tak příště mp3 a dobrou knihu s sebou.

mě první lekce kurzu taky docela zklamala, ale co. nejdůležitější je z toho stejně asi jen nácvik dýchání, zbytek je spíš jen tak, že člověk přijde no nového prostředí a třeba se seznámí s dalšíma těhulkama.

ale nezačla jsi do toho kurzu chodit nějak pozdě? na kolik to máte lekcí, abys to stihla dochodit... 😉

helul - kočár nemám, ten budou kupovat naši. ví který chci, takže času dost, bude to fakt až úplně poslední věc.

jaký kočárek sháníš?

bellmir
6. kvě 2009

Ahoj holky,
tak jak se mate.. nejak nam to tu vazne co??? Jste uz vsechny na MD???

Laska.. jj presne taak.. jinak tam asi umru.. 🙂
Byl to takovej jednodenní kurz, co porada porodnice, kde budu rodit.. takze jak jsem psala bylo to o nicem..🙂

Dneska jsem mela jit znovu na monitor.. (jeste ke svému byvalému dr)) ale byl línej.. nechtel se mu asi delat..(byla jsem tam 18:15) takze misto toho mi udelal UZ.. a nase beruska vazí 3100g.. to je asi dost, ze???
Rekl mi, ze placenta je zrala.. coz mi taky moc nenapovedelo.. jinak jsem se nic nedozvedala..
V pondeli jdu zase do porodky...tak se budu muset asi na vsechno zeptat..

laska.nezna.hranic
autor
6. kvě 2009

tak v úterý další poradna, všechno ok, až na ty ozvy. takže opět do nemocnice, kde to bylo ještě horší. bála jsem se, že si nás tam nechají. i mně naměřili 120 tepů (do té doby jsem si myslela, že jsem klidná) a čím víc jsem měla já, tím výš to skákalo mimískovi. měl 190. pak jsem se dala do řeči s jednou paní a změnila polohu, tak nám to trochu kleslo, takže nás nechali jít domů. ale ten strach... jestli to tak bude i příští týden, tak mě to stresování zabije 😝

bell - jé, tys byla na utz, to se máš 🙂 to máte pěknou holčinu, alespoň máš jistotu, že kdyby se jí chtělo ven dřív, tak bude připravená. ale v klidu, je to jen odhad 😉

helulicek
7. kvě 2009

Dobré ráno budoucí maminy,
vidím laska, že jsi sova, že vždycky se rozepíšeš až pozdě v noci 😀 no to já jsem zas ranní ptáče 😀
Já byla včera na kontrole, udělala jen běžný vyšetření a změřila srdíčko....no když jsem stoupla na váhu, tak se mi zas protočily panenky, už jedu na 13kg. No začíná to nějak moc nabíhat ☹ Jinak kontrola celkově ok. Ještě příští týden a pak už půjdu asi do porodky chodit na monitoring, tak uvidíme co a jak...

bellmir
7. kvě 2009

Laska.. no.. me mel delat dr. monitor.. ale jelikoz bylo uz pozde..tak se mu asi nechtelo.. a udelal prave jen Uz, tak alespon, ze tak.. alespon trochu vím.. kolik ten nas prcek vazi...

Helu.. tak to je dobre.. ze kontrola je o.k.. z té váhy si nic nedelej.. ja myslela, ze taky upadnu.. kdyz jsem videla kolik vazim.. ale holt se neda nic delat.. papkat prose musíme.. ja uz mam nahore 15kg

Holky taky se vam ted tak spatne spí? nebo to mam jenom ja??? v posledni dobe se mi spalo naprosto bajecne.. Ale posledni dva tri dny.. jsem se vzdycky vzbudila v jednu (chodim spat okolo 24:00) a do rana proste nemuzu zabrat.. i kdyz jsem unavena jak svina.. Natalie se tam tak strasne hybe.. ze to proste nejde... takze dneska jsem zabrala v devet rano.. a v deset jsem byla uz zase vzhuru.. Jsem jak prejeta.. spala bych a to moc.. ale proste to nejde...
Je normalni, ze ta mala vubec nespi ? ??? Nebot ja to vubec nechapu..

helulicek
7. kvě 2009

Ty jo, mě se tyto poslední dva tři dny taky nespí zrovna nejlíp....že by bylo něco ve vzduchu 😕 Sice spím celou noc, krom občasných procházek na WC, ale hrozně lehce a jak manža nějak víc zachrápe tak mám oči jak vejr a trvá mi než usnu 😕 😔
No do teď se mi spalo dobře, tak doufám, že to je jen pár dní a bude aspoň na chvíli vše ok 😕 😅

balisek
7. kvě 2009

Ahojky holky, omlouvám se, že jsem Vám sem takhle vlezla,ale máme také 8. týdnů do porodu🙂 Mám na Vás takový dotázek, včera se mi poprvé stalo, že jsem šla večer spát a malej začal v bříšku šíleně dovádět, kopal strašně moc silně až to bolelo a hlavně všude možně..Teď jsem se dočetla že když jsou takovéhle pohyby, má se jet do porodnice a já teď nevím, už je to docela dlouho,malej se sem tam hýbne, tak nevím:(Díky moc za radu

balisek
7. kvě 2009

Teda vy už máte víc:D aha:D

katulen
7. kvě 2009

balisku, mě taky občas břicho poskakuje a kopance jsou nalevo a napravo...
Kdyžtak zavolej své mudr. na gyndu a optej se, ale myslím, že to není nic nenormálního... 😉
Naopak, říká se, když je hodně aktivní, tak se mu daří dobře, tak nevím..., ale pro klid duše raději zavolej 😉

balisek
7. kvě 2009

Katulenko,děkuju moc, zkusím jí zavolat, já jsem se bála aby třeba neměl nějak omotanou pupeční šňůru, no napadaj mě teď hrozný věci,už aby byl u mě:( No on byl od začátku pohybů hodně aktivní,ale ted to ustalo, jak je větší a proto mě to překvapilo,protože to bylo strašně divný.Asi se mu prostě nechtělo spinkat🙂

helulicek
7. kvě 2009

Bali, já myslím, že je to normální, já měla taky období, kdy sebou pořád mimi mlelo a pak třeba dva , tři dny jsem o něm pomalu ani nevěděla....sem tam kopaneček, ale jinak nic....
Teď jsem měla tak tři dny nehorázně akční dítě, dnes je zas klid, jen občas cítím pohyb....
ale pro svůj klid na duši si klidně zavolej na gyndu a zeptej se. Nic tím nezkazíš a aspon se uklidníš 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru