8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

laska.nezna.hranic
autor
7. kvě 2009

helul - jak jsem doma, tak jsem zvyklá chodit spát dýl a pak prospat dopoledne 😅 ale teď je to spíš z nutnosti, pomáhám s takovou domácí prací a většinou nekončíme dřív než po jedenácté, takže než se osprchnu, vyřídím poštu a pročtu pár diskusí, tak už je třeba jedna v noci. pak vám sem třeba písnu a jdu chrnět. kdybych ale měla volno, tak jsem tady celý den 😀

když se bavíte o váze, já za týden nabrala dvě kila. tak jsem to říkala doktorce a ona mi řekla, ať to neřeším, že to nevypadá na tuk, ale spíš že držím vodu, tak ať nestresuju. jinak jsem nabrala cca 11-12 kg - to podle výchozí váhy, zachránilo mě, že jsem na začátku sama od sebe něco shodila, ale protože mám v průkajdě výchozí váhu špatně zapsanou (to je taková úchylka mojí doktorky 😀 ), tak podle grafíku mám o pár kil víc. ale to je už detail 🙂 každopádně pokud to tak budu mít i v dalších týdnech, tak rodím s +20 kg. přece jen mám ještě měsíc... 😅

bali - u nás poslední dvě noci byly taky docela "mrskající". dělaly se mi takové boule, až jsem se divila, kde se v mimískovi bere ta síla. vlastně to mám i přes den, jen se na to tolik nesoustředím.
pokud mimíska cítíš, tak se neboj, bude určitě v pořádku. ale pokud přeci jen váháš, zajdi si k doktorovi, ať máš klid.
jinak hororové představy o pupeční šňůře mám taky, tak v tom nejsi sama 😉

helulicek
7. kvě 2009

já ty obavy s pupeční šňůrou mám taky...to je asi normální těhu obava....
ale někde jsem četla, že když je mimi omotany, tak hodně škytá nebo hodně dlouho...tak se nato spoléhám a každý škytání sleduju 😕 😅

xbimbobl
10. kvě 2009

Ahoj holky, tak po delší době jsem zase nakoukla a dočetla vás.Termín porodu se začíná blížit a kolem a dokola samé miminko.Už se taky moc těšíme.Jinak v pátek jdu na poslední kontrolu na gyndu a pak taky do poradny do nemocnice.Tašku až mám taky nachystanou tak doufám že nás nic nezaskočí.Jinak k tématu spánek se přidávám taky a musím říct že je to děs.Na záchod chodím skoro každé dvě hodiny to už mám asi v hlavě zabudovaný budít a skoro pravidelně od 3 hod do 5 nemám šanci usnout někdy koukám na telku a přesvědčuju se že usnu.Někdy chodím po bytě, protože nevím jak už si mám lehnout takže sebou meskám jak leklej kapr a nechci budit polovičku.Přes den nespím a nějakou větší únavou taky netrpím. Tak nevím...ale myslím že je to teď ke konci uplně normální.Už jsem docela klidná...máme všechno co potřebujeme na začátek nakoupený a kočárek taky manžel smontoval.No a zbytek věcí dokoupíme průběžně viz.odsávačka atd...Jinak přeju všem pohodový zbytek těhotenství.... 😵

helulicek
11. kvě 2009

Nazdárek děvčata 😀
já tašku sbalenou nemám, ale je to asi i tím, že nějak necítím ani poslíčky...jsem pořád v pohodě...ale věci koupený a na hromádce už vesměs mám 😀

V pátek jsem strávila na volejbalovém hřišti, částečně jako divák a částečně jako rozhodčí....jak já si to užila, jen mi bylo líto, že teď už nemůžu hrát 😢 Byl to celodenní turnaj a nemělo to chybu 😀 ještě krásně svítilo sluníčko....
Jinak víkend strávenej mezi vařením a cihlama, myslím, že z toho brzy zmagořím 🙄 ale co už, nedá se nic dělat 😠
já tam snad u té hromady cihel i porodím 😀

V sedm jdu s mamkou obouchávat cihly, už se mooooc těším.....

jituskak
11. kvě 2009

ahojky holky, tak já už mám PO. mrknětě do alba

helulicek
11. kvě 2009

Jituš, už jsem ti jednou přála na jiné diskusi, ale stejně ještě jednou.....tak ať to zvládáte a malej ať je v pořádku!!!
Takže hodně štěstí a zdraví do života 😀

bertica.h
11. kvě 2009

jituskak..GRATULUJEM:nestiham prečítať,ale zachvílku sa do toho pustím.Prajem Vám veľmi veľa dzravíčka,štastia a aby ti tvoj poklad robil samu radosť🙂

Závidím ti,že to máš za sebou🙂

laska.nezna.hranic
autor
11. kvě 2009

jituska - teda to čumím 😲 je to úžasné, blahopřeji 🙂 kdy jsi měla mít termín?

dont_speak
12. kvě 2009

jituško, moc GRATULUJU, hlavně ať se Šimonkovi daří dobře! Kdy jsi měla mít TP?

Holky, mi dneska budeme stavět postýlku a dožehlím nějaké oblečky
🙂
Jak se máte vy?? Snad všechno dobrý. Nakukuju průběžně. Jsem zvědavá, kdo porodí další.

laska.nezna.hranic
autor
12. kvě 2009

dont - no já snad ne, my musíme počkat na taťku 😀 navíc ještě nemám dobalenou tu tašku... 😅 ale nejdýl během příštího týdne bych už to snad mohla dát dokupy 😀
ale těžko říct, kdo bude další, poslední dobou sem k nám spoustu holek nechodí... ztrácím přehled kdo kdy čeká...
kam zmizela třeba taková unka? ví někdo? anebo další holky.
tak jak jste postavili? 🙂 u nás už stojí dlouho, dokonce jsem na to už navlíkla povlečení a chodím to pořád očumovat. ale musím to něčím zakrýt, ať se tam zbytečně nepráší.
a co jinak, jak se daří, co pořád děláš? kulatíš se, kulatíš? 🙂 dneska u nás byla babička a místo "ahoj" mi řekla: "teda ty jsi kula!" tak si říkám, že asi musím vypadat hrozivě 😅

dont_speak
12. kvě 2009

lasko, jen hezky počkejte s Karimkem 😉 ještě by jste to mohli zvládnout a u rození mimča být už spolu s tatínkem. To by bylo super😉

Tašku.. já jí pořád vybaluju, něco z ní vyndavám, pak zase přidávám 😀 Hroznový cukr a sladkosti co jsem si přibalila jsem už stačila z poloviny spořádat.
Netuším, kam zmizely holky, ale asi se rozutíkaly do jiných diskusí, červen bude plodný měsíc jak to tak vidím.

Tu postýlku jsme nakonec nestavili, protože jsme přemýšleli, že budeme muset ještě umýt pořádně okna a pak až budou viset i záclony, tak jí konečně připravíme. Moc se na to těším 😵
Jinak malýho odnaučujeme být úplně bez plíny. Je šilkulka.. Musím ho pochválit, zvládá to dobře, kromě pár učurknutí , když bojuje s kalhotama😀,ale takový nehody se stávají i starším dětem, takže mu dávám ještě nějaký čas.
Kulatím se taky🙂 Všimla jsem si, že i dokonce chlupatím na břiše 😀 Předtím v těhu též a zmizel pak porost bez problémů, tak to nějak teď moc neřeším 🙂
Kolik máš kilo navrch?? Mě záhadně během dvou dnů naskočila 2kg 😲 🙂

dont_speak
12. kvě 2009

JOO a to jméno pro mimčo už možná konečně máme definitivní 😀 Psát to zatím nebudu.. Nech se překvapit 🙂 😉

helulicek
13. kvě 2009

Dobréé ráno holky,
nějak poslední dobou nemůžu spát...nebo spíš se budím dost brzy, ale dnes se i tak cítím vyspaná...což je pro mě záhada 😕 Včera jsem byla hore už ve tři, no já myslela, že mě picne, ale přes den jsem se nějak rozkoukala a bylo to celkem v poho. Taky aby ne, od rána do dvou odpoledne jsem včera škrabala cihly, tak jako to už dělám snad týden...je to nekonečný...už mi tam zbývá jen trocha, tak jsem se s radostí chlubila manželovi, ten mě sice pochválil, ale vzápětí jsem se dozvěděla, že mi tam přibyde ještě minimálně jednou tolik cihel jako když jsem začínala...fakt mám urputnou radost, ale už nebudu tak akční. Docela mě to začíná zmáhat ☹

Postýlku nachystanou nemám, dostaneme ji od švagrové až tak 6.-7. června, takže to bude tak trochu tip top, ale co se dá dělat 😖 Teď mě tchýně nahlodala i s košem, je fakt, že by se mi šikl, vypadá to, že by z větší části jej i zaplatila nebo možná celej. Tak uvidím, ten by mohl být doma dřív než ta postýlka 🙂
Já mám zatím asi 13kg nahoře, nějak mi to taky nedávno poskočilo najednou tak o ty dvě kilča. Můj cíl byl vlézt se do 15kg no s takovou nevim, nevim....
Tašku zabalenou nemám, furt mi to připadá jaksi brzo, ikdyž ono to v podstatě může přijít kdykoliv že?
Tak kočky přeji krásnej den a já za chvíli valím dodělat tu proklatou hromadu cihel.....

laska.nezna.hranic
autor
13. kvě 2009

dont - mohli bychom, ale raděj na to nechci spoléhat. když to klapne, alespoň budu mile překvapená 🙂
jé, hroznový cukr, tak ten se ke mně nesmí dostat, jinak ho hned zpucnu 😀 musím si ho taky nakoupit. a jaké další mňamky máš připravené?
tak to je Davča šikovný, když mu to jde tak brzy. fakt. znám děti dvakrát starší a mají s tím problémy.
a co strie, dělají se ti? protože ty jsi jinak dost štíhlá, tak mě zajímá, jestli je máš nebo zda vůbec promazáváš a tak. mně se takové malinké začly dělat až poslední dobou, ale teď už to nezachráním. a nejsou první ani poslední, tak co 🙂
jo, ty přírůstky taky nechápu. nejdřív nic a pak zničehonic skok. mám nahoře 11 kg čisté váhy. ale není to definitivní, tak se neraduji. je to teda docela dobré, ale na mojí figuře je každý gram znát a tak je ze mě fakt pěkný kousek 😝 😅 v podstatě to mám jen za poslední trimestr. taky se mě rodina začíná děsit 😀 včera babča a dneska na mě taťka že "už by to chtělo rozdělit". 😅 a to máme ještě téměř měsíc 🙂
hele, nenapínej, já bych to jméno ráda věděla 😀

helul - je to záhul, co? ale teď už to moc nevytrhneš. já bych se na to už vyprdla. odpočívej, dokud můžeš, brzy ti to skončí. 😉

holky, můžu se zeptat, jak to máte s mlezivem? a má to nějaký vliv na případné kojení? jako jestli je větší pravděpodobnost, že když se objeví už během těhu, bude dost mlíčka... 😕

wsmoulinkaa
14. kvě 2009

ahojky....vliv to na mlíčko nemá...já tenkrát mě la taky brzičko mlezivo a kojila jsem 2měsíce!! Ale ted piju fenyklový čajít-poradila maminka jedna- potporuje tvorbu mlíčka-tak jsem zvědavá. Nejlepší je od Hippu z DM. 😉

wsmoulinkaa
14. kvě 2009

měla, podporuje 😠 😀

kocicinka
14. kvě 2009

Ahoj holky. Tak jsem něco dočetla a koukám, že se vám daří dobře, žádná si nestěžujete... Já od včera trpím jak pes, celé těhu pohoda a ted to najednou začlo s plnou parádou. Zrovna teď mě přepadla šílení bodavá bolest v boku, do toho bolení v podbřišku jako při MS. Ježiš, to to bolí ☹ Včera jsem měla poslední poradnu u mojí gynekoložky a příští středu jdu do porodnice. Máte pravdu, že červen bude plodný. Minulý týden měla jedna ze dvou mých vybraných porodnic stopstav, byť ho nikdy předtím neměla, a to je mimo Prahu.
Ad mlezivo- když silhce stisknu bradavku, tak z ní vyteče taková krůpěj. Por. as. na kurzu nám říkala, že kdo toto má, tak většinou dobře kojí. Kojící čaje jsou nejlepší z Lerosu, to nám taky povídala, že Leros je nejkvalitnější. Což je fakt, nepoužívá žádnou chemii.Já už nepřibírám, váhu mám už dva měsíce stejnou- 80 kg. Celou dobu jsem měla cervix score 2, teď mám 3- nevíte někdo, co to znamená?Jinak mě zarazilo, že mi ani Dr. nedělala stěry na streptokoka, byť jsem v 36. týden. Asi to nechává na té porodnici. Manžel mi zkouší masírovat hráz, řeknu vám, že mě to bolí jak prase. Mám tu sliznici tam nějakou citlivou. U mi došel balonek epi no, tak snad to bude lepší. Co vy, masírujete?

dont_speak
14. kvě 2009

Zdravím holky 😉
Já napsala dlouhý vzkaz, mezitím si mě volal Dav a než jsem ho odeslala tak někam na netu zmizel 😠
Tak znovu..
helu, ty pracantko.. šetři síly na mimčo, to bude pak záhul 😎 Ale chápu tě.. nicnedělání je taky hrozný. Mě ty dny docela rychle utíkají díky zabavení malým.
lasko, je fakt se radši předem připravit na tu horší variantu a pak můžeš být už jen akorát mile překvapená 😉
NO k tomu jídlu 😀 Už jsem zase ujídala.. Mám tam ještě paklík 5 musli tyčinek a od Davídka jsem ubrala 2 brumíky jahodového a čokoládového 😵 😵 , ale pořád mi to přijde málo, když si vybavím, jak jsem měla šílený hlad po porodu.. jak dřevorubec.
Mě taky říkají, už trochu narážky na mé břicho... kdy konečně dodribluju a přestanu schovávat ten fotbalový míč pod tričkem. Mají štěstí, že se tomu jen směju.
Mlezivo jsem měla kolem 30 týdne, teď nic.. ale myslím,že snad kojení nebude problém, protože se mi tvořilo mlíčka hodně a to jsem ještě kojící čajík nepila... Po něm pak tekly dost potoky 🙂
lasko, strijky zatím nic... ale čekám, že se můžou ještě objevit po porodu nebo když budu přenášet. Mažu se vždycky po koupeli dětským olejíčkem co nejvíc. Hlavně ty kritické partie 😉
wsmoulinka, jsi mi připomněla, že bych měla konečně do lékárny zajít pro maliníkový čaj.
kocicinko, Leros už mám nachystaný 😉 A ty bolesti ke konci těhu 😒 Mě se to stane, když ležím dlouho na boku a potom navíc blbě vstanu. Stěry na streptokoka B ti udělají už v porodnici 😉 Já ho měla, tak mi při rozběhnutí porodu nasadili kapačku s antibiotikama a malýho nechali na oddělení ještě celé čtyři dny pro jistotu s monitorem dechu.
Hráz nemasíruju... ani při prvním.. a nastřihli mě.
Cervix skore.. podle toho jak se dole otvíráš, čím větší číslo blížící se porod?? 😕

dont_speak
14. kvě 2009

JO a to jméno 😀 😵 🤐 🤐 🤐 🤐 Nech se lasko překvapit už jen pár týdnů 🙂

helulicek
14. kvě 2009

Zdravím budoucí maminy
Tak já od rána jen lítám, jela jsem na gyndu do poradny, tak od příštího týdne už valím na kontroly do porodky Pak přejela zas do druhýho města, tam jsem si udělala chvilku pro sebe - byla jsem u své kamarádky kadeřnice, tak mě přistřihla , pak zas jela k našim a před hodinku jsem se dostala domů. No děs to cestování....vlaky zpoždění, to čekání mě fakt neba
Koupila jsem mimískovi dva kompletky č. 62, jelikož 56 máme si myslím dost a pak 68 a mezitím nic moc - myslím na cestu z porodky - něco hezkého. Tak uvidíme, který číslo prckovi padne. Jelikož mi od začátku říkají, že je velkej po tatínkovi, tak myslím, že to bude asi ta 62 Pak jsem ještě koupila krásnou španělskou deku s medvídkama, to je tak krásný poňuchňáníčko - je nádherně hebká
Teď ještě po netu objednám ten koš a snad už končím s utrácením
Dnes mi poslali sms, že už máme komodu - pult na přebalování v obchodě, tak povalím zítra do Brna, počkám na manžu a pak pojedeme pro nic. No vlastně, ještě musím dokoupit přebalovací podložku a vaničku, uff no snad je to vše....

Já do porodky ještě zbaleno nemám Věci si myslím mám asi nakoupený, ale nějak se mi to nechce do té tašky házet...snad se brzy donutím, přece jen se to krátí....

Jo a kočárek dojde k našim přístí týden, už se moooc těším 😀

helulicek
14. kvě 2009

Holky, ten kojící čaj se může pít už teď - v podstatě jako prevence, aby bylo pak mlíčko, nebo až po porodu?
Já hráz taky nemasíruju, néé že bych nechtěla, ale byla jsem myslím ve dvou - třech lékárnách a neměli ho, a teď už jsem to nějak hodila za hlavu...
Stěry na streptokoka mi dělala moje gyndařka a psala mi výsledek do průkajdy....já myslela, že to musí být před porodem udělaný, oni ti pak pichnou jen nějaký ATB ne?

dont_speak
14. kvě 2009

jj heli, mě kamarádka říkala, že můžu začít pít čajík na podporu tvorby mlíka už teď.
Stěry dělají před porodem nejdřív v tom 36 týdnu, zapíšou si výsledky a pak už ti právě píchnout jen ta ATB.

helulicek
14. kvě 2009

díky dont, jsem zas chytřejší 😀
zítra jedu zas do Brna, tak si skáknu pro čajík 😀
No hrůza, když neškrábu cihly, tak zas jezdím po celým okrese...už si asi fakt budu muset dát někdy den volna 😎

luccii
14. kvě 2009

ahoj holky, uz se mi rozestupuje panev a silene me boli bedra - mate to taky nejaka? kez by to znamenalo, ze porodim brzo! do ted jsem se drzela (blbe spim, kolena boli), ale ted uz jsem "nedockava" 😅

dont_speak
14. kvě 2009

helu, ty jsi nezmar 😀
luccii, zrovna dneska cítím to samý... Utěšuju se tím,že už se asi blíží porod 😉 Spánek na prd.. dřív to šlo aspoň na boku, ale teď se celou noc točím a stejně je to jak kdybych ležela na šutrech. 😒

laska.nezna.hranic
autor
14. kvě 2009

wsmoulinkaa - fenyklový čajík je i na mlíčko? já myslela že víceméně proti prdíkům.

kocicinka - já si nic nemačkám a stejně tak nějak průběžně "odkapávám" 🙂 a to už tak zhruba od půlky těhu.
já teď měla CS taky tři, ale nějak mě to nevzrušuje, myslím, že to neznamená nic. jeden bodík na položku toho asi zase tolik neovlivní, navíc je to na hodnocení doktora, někdo by nechal nulu, jiný by dal třeba dvojku... jinak je to tak, jak říká dont. ale zase záleží na týdnu, v jakém zrovna jsi.
já chodím ke své doktorce až do porodu (nebo možná minimálně do termínu, nevím). stěry mi brala minulý týden v tom 36., teď v úterý mi už ve dveřích hlásila, že je to ok. co vím, tak se to bere tak měsíc před termínem.
hráz nemasíruju a ani na to nemám lidi. podle mě je to spíš psychická záležitost, že pak má maminka pocit, že pro sebe alespoň něco udělala. ale třeba u nás prvorodičky fikaj tak jako tak, takže s tímhle jsem smířená.

dont - ty jsi vybavená 😀 a co čokoládu, tu nebereš?
teda ale jsi tajnůstkářka. a nepovíš mi ani jestli je to jméno u nás běžnější nebo spíše exotičtější? 🙂

helul - mimča mají kolem půl metru, řekla bych, že minimálně na převoz z nemocnice musí být 56 dostačující pro všechna.

holky, když tak mluvíte o doplňcích stravy a čajíkách, myslíte, že je třeba kupovat sypaný/pytlíkový nebo postačí granulky? předpokládám, že to stejně budu pocucávat jen tak příležitostně než pravidelně, viz ten fenykl. a pro mimísky taky dělají víceméně jen granulky...

luccii - taky mě dneska slušně chytly záda, ale to bylo kvůli špatnému dlouhotrvajícímu sezení. ale řekla jsem si, že jestli tohle dostanu i do kříže (samozřejmě, že ano a ještě mnohem horší 😀 ), tak se mám teda na co těšit 😅

wsmoulinkaa
15. kvě 2009

na prdíky a podporuje tvorbu mlíčka!!! 😉

helulicek
15. kvě 2009

Krásné ráno holky 🙂
taky je u vás zataženo? sice neprší - a doufám,že ani nebude 😕

laska:vím, že mimi mají kolem půl metru, ale co vím, tak mi sem tam nějaká mamina řekla, že 56 vůbec nepoužila a jeli rovnou v 62. Možná záleží taky na střihu hadříků, je fakt, že když to někdy porovnám tak to není úplně stejný...

No, asi jdu nachystat tu kabelu do porodky...všichni do mě hučí, že je čas, tak hurá do toho 😀

kocicinka
15. kvě 2009

Děvčata a co všechno si budete balit? Kolik košilí třeba? Župánek a tak?
Já asi povezu oblečení ve dvou velikostech. Navíc nakupuju v secondhandech a tak mají nejmenší velikost jen bodíčka, jinak mají vše až od 3 měsíců.Co budete mít do autosedačky? Nějakou spešl zavinovačku?
Čaje jsou nejlepší sypané. Granulovaný jsem nikdy nepila a ani miminu bych ho nedávala. Je tam zbytečná chemie.Mimi bude stejně do půl roka jen kojený, takže dětské čaje zatím neřeším. Ale pro miminka vyrábí i leros dětské (negranulované) čaje- já je piju docela dost už leta. Dělají různé, fenyklové, ovocné. Třeba v DM drogerii mají docela výběr. Dneska si jdu do bylinářství pro maliník a taky se vrhnu na to balonkování.
Koupila jsem si do porodky hroznovej cukr a hnedka ho půlku zblajzla 😅 A pak jsem si přečetla, že se smí jen 3 denně 😒

helulicek
15. kvě 2009

Čau koci, tak já se dnes do toho dala 😀 hnulo se ve mně svědomí či co 😕
No kabela jak kráva....připadá mi to, že jedu někam snad na dva měsíce a néé na čtyři pět dní 🙄
Župánek ještě nemám koupenej, no uvidím, jestli ho vezmu....košile mám dvě, ale určo budu používat jejich...Připadá mi toho hrozně moc a to tam nemám manželovi věci a věci pro mimi - to mi doveze až manžel při odjezdu domů....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru