8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

bellmir
9. dub 2009

laska.. ahojky.. tak super 🙂 ja jak uz jsem doma..tak nevim co bych roupama delala.. ihih
No výbavicku.. rekla bych, ze to podstatné uz mam.. jen to musím vsechno vyprat a vyzehlit.. akorat co mi chybí,tak je kosmetika pro mimi..

bellmir
9. dub 2009

kocarek, postylku, pultík, oblecení a takove ty ostatní vecicku uz mame... a myslim, ze kdyby neco chybelo...tak to doukoupíme po porodu..
a jak se cítím? hihi kdybych nemela brísko..tak bych rekla, ze ani nevím, ze jsem tehotna.. Akorát vzdycky vecer.. kdyz mam jít spat.. tak se nemuzu nejak uvelebit..tak to si vzdycky rikam.. uz aby to bylo za mnou
😀

bellmir
9. dub 2009

a co Ty? Ty se cítís jak??? Vse v porádku??? Ty i mimi?

laska.nezna.hranic
autor
9. dub 2009

bell - a už víš, jakou značku budeš kupovat?

teda, mě pořád bolí záda, to je neskutečné, už jsem z toho otrávená. se v noci moc nevyspím - to mi vůbec nedělá dobře 🙄 😀

bellmir
9. dub 2009

Já spát práve taky moc nemohla.. pak jsem si dala dva polstare pod hlavu.. jeden mezi nohy.. a lezim na boku a muzu Ti ríct, ze spím celou noc jak drevo.. obcas me vzbudí curání.. ale jinak si fakt nemuzu stezovat.. 🙂
Jakou znacku? to práve nevím.. ale asi zajdu do lekarny a zeptam se.. nebo jak jste tu uz psaly tak hipp

laska.nezna.hranic
autor
9. dub 2009

bell - jinak já i mimi jsme v pořádku. v úterý jsme byli na utz, nikdo nic neříkal, tak předpokládám, že je vše ok.
já mám v posteli tolik polštářů různých tvarů, že už se tam pomalu sama mezi ně nemůžu vejít 😀 ale stejně mi to moc nepomáhá. no, co se dá dělat, bude hůř 🙂 hehe, to noční vstávání na záchod je taky otrava, tuhle jsem byla pětkrát a to jsem šla spát až někdy v půl druhé ráno 😅

no nic, musím se jít vypravovat, jdu na kurz, ale večer se zase objevím 😉

bellmir
9. dub 2009

laska.. ahojky... tak jak bylo na kurzu??

laska.nezna.hranic
autor
9. dub 2009

bell - ahoj 🙂 jo, kurz byl fajn, dneska jsme nacvičovali (to měkké i je tam záměrně, byl tam i jeden tatínek 🙂 ) dýchání, PA vyprávěla o projevech různých párů během porodu, tak byla docela sranda. akorát nás teda pořád straší šílenou bolestí, tak to mě moc neuklidňuje 😅 víme všichni, že to bolí, ale tak každá to přežila... stejně je to k ničemu, když si to neumím představit a každý to prožívá jinak...
ty na nějaký kurz chodíš?

helulicek
9. dub 2009

Holky zdravím, vidím, že máme tu novej přírustek, tak tě bellmir mezi náma vítám 😀 , já tu taky nejsem tak dlouho 😀 Dnes jsem celej den prolítala venku, v šest ráno jsem jela k doktorce a od té doby jsem byla v jednom kole...na závěr jsem byla s kámoškou plavat, asi to byla ta nejvíc příjemná věc za celý den 😀
No nic, asi se pomalu zpakuju do hajan, doufám, že zítra se tu potkáme, krásnou noc 😔

laska.nezna.hranic
autor
9. dub 2009

helul - prosím tě, kdy ty vstáváš? spíš vůbec někdy? 😕 😀

helulicek
9. dub 2009

Jsem ranní ptáče, snad už od narození 😀 Manžel vstává mezi čtvrt a půl šestou do práce a já se holt budím s ním a pak už nezaberu 😕 Je ale fakt, že když můžu, tak si po obědě dám tak hoďku šlofíka 😔

laska.nezna.hranic
autor
9. dub 2009

helul - tak to nepochopím. já normálně vydržím do dvou ráno, když chci, tak i do čtyř, ale pak musím spát dopoledne, to se mi spí nejlíp. do dvanácti pro mě nebyl problém. poslední dobou se tedy probouzím dřív - asi se připravuju na vstávání k mimi, ale stejně bych to tak jako ty nevydržela. ale závidím ti tu schopnost. být spáč je pěkně omezující, závidím lidem, kterým stačí třeba jen pět hodin a jsou svěží... tak jsem manžovi řekla, že když bude s malým přes den, tak já si klidně vezmu noční, což zase on nechápe. tak uvidíme 🙂

dont_speak
9. dub 2009

Ahoj lasko a holky 🙂 ,
moc všechny zdravím!
taky se přesouvám a přídávám k vám do nového tématu. Je neuvěřitelný, jak rychle to letí. 😲
K té kosmetice.. ta Weleda jak tu píšete je opravdu dobrá... přírodní biokosmetika.. je dražší, ale cena určitě vzhledem její kvalitě odpovídá. Používala jsem jí u Davídka od malinka, teď u něj různě střídám i Niveu, ale pro čerstvě narozené mimčo mám připravenou zase právě Weledu 🙂 . Na zadeček prcka vezmu taky Bepanthen.. je dobrý i po kojení na ošetření bradavek. A co jsem hodně využila byla mastička Pupík na masírování bříška, když D trápily prdíky. Jinak borovou vodu a líh ještě dokoupím později.
Ty síťované porodnické kalhotky jsem tenkrát sehnala v DMku, tentokrát jsem se bohužel netrefila s velikostí a vzala maxi obří 😀
Oblečky musím ještě vyprat, je jich docela dost.

dont_speak
9. dub 2009

lasko, to si zvykneš.. já vždycky byla veliký spáč a teď když usnu na dvě hodinky, tak spím tvrdě, zároveň dost lehce na to, aby mě vzbudilo každý vzdechnutí malého 🙂 a už mi to ani nepřijde. Obávám se jen, že se počet hodin ke spánku ještě sníží a to bude už horší.

dont_speak
9. dub 2009

Jinak mi pořád nevíme to jméno pro druhého klučíka... máme úplně odlišné představy.. Vypadá to, že budeme muset vybrat nyní malému ta jména dvě 😀

laska.nezna.hranic
autor
9. dub 2009

dont - nazdárek🙂
s Weledou zkušenosti nemám žádné, ale však já už něco vyberu. nějaký kompromis mezi cenou a kvalitou. buď to mimískovi sedne, anebo pak přikoupíme něco dražšího a kvalitnějšího, ale nechci ho zbytečně rozmazlovat hned od začátku, i když bych mu samozřejmě nejradši dopřála jen to nejlepší. ale k tomu můžeme přejít vždycky 😉
neleze ten Bepanthen zbytečně do peněz? u nás doma ho teda nepoužíval nikdo a problémy nebyly. já ho koupím spíš ze strachu o bradavky než o malého zadeček. ale předem těžko říct, nevím, jak citlivou bude mít pokožku.
mastička Pupík - to je dobrý název🙂 to máš z lékarny nebo odkud?
to by mě zajímalo, jak ty maxi obří vypadají. já mám strach, že pro mě budou všechny pidi 😒 alespoň ty rozměry na krabičce se mi na mojí figuru nezdají...
my už máme na vyprání jen poslední kousky a to jen proto, že jsme na tu předešlou kopici spotřebovali veškeré prací prostředky 😀 jinak už by to bylo. tak to zmáknem snad do konce týdne.
s tím spánkem si nejsem moc jistá, ale asi mi nic jiného nezbyde. 😅
jakto, že nevíte? já myslela, že jste rozhodnutí pro Chrise. jaké máte návrhy?

dont_speak
9. dub 2009

Je fakt, že každý mimčo má jinou snášenlivost na ty kosmetické přípravky.. Vím, že i kamarádčina holčička se osypala po Tesco plínách, ale jiným dětem nedělají žádné problémy. Vlastně ani D.
Ten Pupík jsme tenkrát dostali v kufříku v porodnici k narození miminka, ale dá se sehnat i v lékárně. Přibalili tam vzorky různých krémů, mastiček.. čajíčků 🙂 a časáky.
Ty maxi kalhotky.... i manželovi jsou velký 😀
lasko, tak to pak už zbývá jen ještě si postupně připravit tašku do porodnice🙂
Mě se ten Chris přestal líbit.. ale bylo to jedno z jmen, na kterém jsme se s MM shodli oba... takže ještě klidně se může stát, že ho znovu napíšeme do dotazníku.

dont_speak
9. dub 2009

Jako třeba jména Uchenna, Obinna, Chiamaka.. toť tipy na nejlepší africká jména od mého muže 🙂

dont_speak
9. dub 2009

A malej má David, druhé jméno Chinedu.

laska.nezna.hranic
autor
9. dub 2009

dont - hehe, on si ty spoďáry zkoušel? 😕 😀
Chris je hezké jméno🙂 ale fakt je, že oproti těm ostatním není na naše podmínky tak nezvyklé 😀
no jo, ale uznala by vám tahle jména česká matrika? byste si asi museli zaplatit posudek, ale když jste to neudělali u Davídka...
ale ještě máte čas 😉

jinak doktorka mi dala už to Prohlášení, tak jsem kontaktovala matriku a tam mi sdělili, že když tam nebude manžův podpis, tak to postoupí soudu s tím, že jsme dítěti neurčili jméno 😖 že prý mám zkusit mu to poslat poštou, ať to podškrábne a pošle zpět. což je možnost, ale vzhledem k rychlosti doručování pošty je to záležitost na měsíc, takže už trénujeme zfalšování. nejsem na to hrdá, ale když mě k tomu stát nutí... snad to projde... nejlepší by bylo, kdyby manža stihl dorazit včas, ale když ne, budu to řešit takhle no... 😅 tak snad nebudou dělat grafologický rozbor 😀

dont_speak
9. dub 2009

lasko, jsem manžu hezky poprosila, že chci vidět takové kalhotky jak vypadají na těle 😀
Doktor si ze mě utahuje s těma jménama. Vždycky když jdu na kontrolu, směje se jestli už jsem si konečně nějaké jméno vybrala🙂 Radil mi Johna a George. Sám se jmenuje Jiří🙂
To nemůžou myslet vážně, že by vám neuznali jméno!😅 Podle mě by měl stačit jeden rodinný zástupce. tož teda ty, ale taky jsem popravdě z toho neměla dobrý pocit, že jsem MM podpis zfalšovala, ale když tě vlastně k tomu stát nutí, tak co pak můžou očekávat. Grafologický rozbor 🙂 Bych je¨poslala někam.

dont_speak
9. dub 2009

A jak jste teď daleko s jeho papírama?? Třeba to ještě fakt stihne. Já bych vám to moc přála.

laska.nezna.hranic
autor
9. dub 2009

dont - to musela být sranda 🙂 tvůj muž je dobrej, že do toho šel 😀

hehe, doktor hezky radí, ale nakonec je to vaše rozhodnutí 😉
kup si knížku od Knappové, je tam jmen spoustu a jsou tam i cizí, určo byste si vybrali.

jo, prý když nebudou podpisy oba, tak to budou brát jako že jsme neurčili jméno vůbec. to je logika... tak ten falešný podpis vypadá docela věrohodně, kdo to neví, nepoznal by to a ještě máme dva měsíce na natrénování 😀 a třeba do té doby manža dorazí.

dont_speak
9. dub 2009

lasko, měl dobrou náladu 🙂, ale mrzí mě, že k porodu jít nechce, když už je konečně v Čechách ... pouštěla jsem mu na youtube videa pro představu, jak to probíhá a zděsil se.

to jsou paka na těch úřadech.tak trénuj pilně😀, snad to nebude zapotřebí.neměl by ti ten podpis zfalšovat nějaký chlap?? měla by jsi možná lepší pocit.

laska.nezna.hranic
autor
9. dub 2009

dont - fakt nechce jít? to mě zaráží, když už u Davídka o to přišel... stejně ti chlapi jsou srabi. chápu, že ne každému takový pohled dělá dobře, ale ty na tom budeš mnohem hůř a nemůžeš si vybrat... myslím, že tohle je maličkost, co chlap může pro svoji ženu udělat. když jí nemůže pomoct od bolesti, tak alespoň podržet psychicky...
můj by u toho byl rád, ale asi to neklapne... ale on by nejradši, abychom rodili doma. sice by se mi to taky líbilo, ale kdyby se něco stalo, tak bych si to neodpustila.

mně ten podpis bude dělat ségra. sice by z rozboru asi poznali, že to psala ženská, ale ona umí perfektně překreslovat, a tak jí nějaký podpis nebude dělat problém. ona koukne a dokáže to přenést na papír. matrikářka to určitě nikam posílat nebude. dneska jsme to zkoušely a myslím, že to půjde. od podpisu v pasu je to téměř k nerozeznání. já kdybych to nevěděla, tak to nepoznám. on má manža podpis docela jednoduchý, zvládla bych to asi sama, ale mám sklon na druhou stranu, tak by se to poznalo 😀

a co malej, vnímá nějak to, že máš v bříšku miminko a že z něj brzy bude velký bráška?🙂

dont_speak
9. dub 2009

Třeba si to ještě rozmyslí, přeci jen to jsou neopakovatelné zážitky na celý život. ¨
Psychicky by mi to rozhodně pomohlo.. Vím, jak jsem se cítila, když mi dali hned po porodu Davídka na břicho a on tam s náma tehdy nebyl😔 Jsem se o tu velikou radost nemohla s nikým v tu chvíli ani podělit. Poslala jsem mu sice SMS, ale četl jí až ráno a mě to přišlo takový neosobní.

Matrikářka to určitě zkoumat nebude. U mě ten podpis na dotazníku jména dítěte byl podivně vyrytý a dvakrát obtažený.. jsem se až divila, že ten fígl nepoznali. Manžel se podepisuje naštěstí jen iniciálama.

Malej říká mimi, sem tam mi pohladí břicho a dá i pusu.. Dědovi to samý 😀 Hádej proč.. Babička už radši začala doma nosit podprsenku, když se k nim chystáme, protože jí Davídek vyhrnuje tričko až ke krku a myslí si, že má taky miminko. 🙂 Počítám s tím, že bude žárlit, ale to se snad časem srovná.

dont_speak
9. dub 2009

lasko, jdu se něčeho najíst a spát.. Budu mít ráno budíček určitě brzo. Dav spí už od 7hodin. dobroi noc

helulicek
10. dub 2009

bréééé ráno holky 😀
Přeji vám krásný usměvavý den 😀 😀 😀 😀

no koukám, že jste se pěkně rozepsaly a do pozdních hodin 😉
Vidím, že jste obě black and white 🙂 moc vám to s manželama sluší, vážně.....
Dont: máš nádhernýho syna Davídka. Fakt moc roztomilej 😀

bellmir
10. dub 2009

Ahoooooooj holky.. koukam, ze jste se poradne rozepsaly.. 🙂 Budu drzet palecky..at to s tema jménama zvladnete🙂 a dobre to dopadne 🙂
helulicek.. ahojky.. a dekuji za privitání 🙂

jituskak
10. dub 2009

ahojík holky, tak se nám to den odedne krátí, co? já ještě nemám vypraný věcičky ☹ aspoň teda plíny mám vypraný, ale jinak.... bída. pořád peru něco jinýho🙂
bell. máme stejný termín🙂 já jsem zvědavá, jeslti se těm prckům bude chtít ven, nebo ne🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru