8 týdnů do termínu aneb 8. měsíc

tak, kočulky, pokračujeme 😉

helulicek
22. dub 2009

Nazdárek, tak to je super, že máš nakoupeno 😀
My jsme brali zatím jen cvičení a celkově co můžem dělat nebo ne....v podstatě nic moc, ale PA je hrozně sympatická a dokáže tu hodinu udělat i tak zajimavou. Bylo to super.
No mám trochu strach, aby nemělo mimi přes čtyři kila....rodit obříka se mi moc nechce, ale co už 😅

laska.nezna.hranic
autor
22. dub 2009

helul - no ještě něco mi chybí, ale největší starost mi dělala ta podprda a pak košile, protože normálně spím v tričku. sice to není dle mého vkusu, ale stejně to mám jen do porodky a doma už zase budu v tom, co je mi pohodlné. akorát jsem zapomněla na Bepanthen, tak to musím vzít příště.
hehe, koukám, že o velikosti mimíska uvažujeme stejně. teda takhle to asi působí, že když bude větší, že ho nechci, ale tak ty víš, jak to myslím. hlavně, aby byl v pořádku, my už se pak z ran nějak vylížeme, což? 😉 ale myslím, že kolem těch 3,5 kg to dáme 😉
bereš nebo brala jsi nějaké vitamíny?

helulicek
22. dub 2009

ne neberu, akorát listovku - tu i teď ale jen občas, už to sice nemá prý význam, ale i tak ji do sebe občas šupnu....jinak beru (to už předtěhu) chlorellu je to na přírodní bázi, je to celkově na čištění těla ale může se užívat i v těhu, ale neberu ji v takovém množství jak se má....jinak jen magnesium...
a ty?

laska.nezna.hranic
autor
22. dub 2009

helul - já neberu vůbec nic. zprvu jsem si chtěla koupit vitamíny alespoň na první trimestr (i když v prvním těhu mi k ničemu nebyly...), ale pak jsme jeli do toho Maroka, tak to nějak nevyšlo a když jsem se vrátila, tak pak už mi to přišlo zbytečné. o to víc jsem ale baštila ovoce a zeleninku.

zuzik28
23. dub 2009

Holky tak já vitamíny teda beru pravidelně...sice poloviční dávku, ale beru, navíc se taky cpu hromadou ovoce a zel., ale v 31 + 1 měl náš malej "jen" 1570 g. Takže nevím nevím jestli vitamíny hrají nějakou roli.
Dneska jdu na kontrolní odběry na kožní oddělení (jak mi dělal gynekolog odběry v tom 32. týdnu tak prý něco nevyšlo a z laborky to poslali rovnou na kožní)...takže jsem z toho vyřízená. Už to tady jednou bylo (v tom 16. týdnu) to mi ani nechtěli říct o co šlo, prý abych se nebála...ale naštěstí se tam tenkrát nic nepotvrdilo. Tak jsem zvědavá tentokrát co to bude....ach jo, já se tak bojím
A pak frčím na takovou dvouhodinovou přednášku do porodnice...něco o dýchání
takže mějte pěkný den paaa

bertica.h
23. dub 2009

ahojte🙂
ja si Vás občas tak prečítam..ale nemám nejako čím prispieť..

Dnes ideme na predpor.kurz a Viktroka sa prvý krát v živote bude u niekoho varovať(teda u nás doma to bude..ale niekto ju bude varovať)..tak som zvedavá..bude to taká malá skúška pred porodom.

Ja neberiem nič..len železo a občas si naordinujem magnezko.
Inak som už do porodnice zbalená,všetko nachsstané..teraz čakať kedy sa anetinke zachce medzi nás.
tak nech sa Vám pekne tehulkuje,už sa nám to kráti 🙂 🙂

laska.nezna.hranic
autor
23. dub 2009

zuzik - alespoň ti nedá takovou práci, když bude menší 🙂
hehe, hromadné nacvičování dýchání je fakt sranda 😀 ale co, hlavně když to pak pomůže 😉

bertica - jakto, že nemáš? pořád se něco děje? co ti třeba říkají v poradně, chodíš na kurz, máš nějaké zdravotní problémy, zbývá ti ještě něco, co potřebuješ koupit, ...? vždycky nám tu můžeš o všem napsat 🙂 jako já, já mám každý den jiný problém a holky mě pokaždé vyslechnou, i když je to třeba vůbec nezajímá a od toho tu jsme. když už jsme každá odjinud, můžeme si alespoň na dálku poradit 😉

když jsi zabalená, podělíš se s náma o seznam, co všechno si s sebou bereš? holky na netu píší o spoustě věcí, které se nikde neuvádějí, ale které jim pomohly nebo které by ocenily. já bych nejradši vzala všechno (rodina mi sice cokoli může donést, ale podle nich je většina naprosto zbytečná, protože když se rodilo za nich, tak se bez toho taky museli/y obejít - myslím věci jako třeba papírové utěrky nebo fén apod.), ale mám jen mrňavou tašku a už tak se tam určo nevejdu, i když si budu chtít vzít jen základ. budu muset sehnat jinou. navíc návštěvy jsou možné jen asi tři hodiny odpoledne, takže myslím, že je lepší mít o něco navíc, než pak muset čekat, než to někdo ochotný přinese...

co myslíte vy? je lepší vzít si toho míň a nějak to tam "přežít" nebo raději myslet na všechno a táhnout s sebou i to, co třeba nevyužijeme? samozřejmě je to i o tom, co která porodka mamince nabízí. ale tak by mě zajímal váš názor.

andreahrbacova
23. dub 2009

Ahoj laska,no nevím jak to budeš mít v porodce ty,ale u nás jsou třeba tři maminky na pokoji a každá má k dispozici malou skříňku,takže čím míň krámu je tím lépe,tak nám to říkali i PA,takže opravdu jen ten základ-vložky,kalhoty,podprdy,když tak svoje košile,župan,vlhčené ubrousky pro mimi,plenky.hygienické potřeby,ručníky.Ale myslím že bez fénu se určo na pár dnů objedeš. 😉

zuzik28
23. dub 2009

Láska, noo hromadné dýchání se nekonalo, spíš nám jen řekli takové ty obecné věci o průběhu porodu, ukázali jedno video...prý dýchání nás naučí porodní asistentka přímo pak až budeme rodit. A dostala jsem nějaký prenatal box, tak se musím mrknout co všechno tam je
Já osobně si toho teda spíš asi vezmu víc, ikdyž máme porodnici za barákem a vím, že manžel by určitě ochotně donesl vše...ale bohužel až večer, protože samozřejmě chodí do práce.
Je lepší být připraven než pak zaskočen, že? Dneska zrovna nám říkali, že nám dají jedny ty síťované kalhotky a 5 vložek...toť vše. Pro minčo teda snad jen plínky a vlh. ubrousky budu brát, no a taky něco málo z oblečků. Pro sebe toho bude určo víc, abych se prostě cítila dobře, což je podle mě základ. Rozhodně se pak nechci doprošovat čisté košile nebo tak něčeho. A pak třeba hledět na ty jejich ksichty 🙂 Fén je pro mě samozřejmost 😀 teda né, že bych byla nějaká primadona, ale prostě nemám ráda mokrý vlasy...

laska.nezna.hranic
autor
23. dub 2009

andy - byl to jen příklad, ale ten fén nechci na vlasy 🙂 nepoužívám ho nikdy, takže pobyt v nemocnici by neměl být vyjímkou. ale není to z mojí hlavy, to PA z naší porodky řekla, ať si ho vezmem, narozdíl třeba od jakýchkoliv potřeb pro mimi. ty máme zakázané. proto se ptám, jak to funguje u vás 🙂 on je totiž po sprchování, které budeš muset absolvovat x-krát denně, šetrnější než ručník. a i hodně holek tady na Koníkovi ho doporučuje.

zuzik - aha, tak to jo. ale je to divné, na sále už tě toho moc nenaučí, ani na to nebudeš mít náladu. a předpokládám, že největší část první doby porodní si, pokud to půjde, budeš chtít odbýt doma. tak bys to měla znát. já jsem teda za to ráda, i když mi je jasné, že nakonec se tím stejně řídit nebudu a budu dělat jednu chybu prvorodiček za druhou 🙂

andreahrbacova
23. dub 2009

laska,aha tak to jo 😉 já to beru podle té naší nemocnice,tam opravdu bude málo místečka,takže já si vemu jen ten základ,a my bydlíme deset minut autem od ní takže přinjehorším mi Jindra něco přiveze co budu potřebovat
Na kurzíku z novorozeneckého nám říkala,že na mimi si máme vzít plenky a ubrousky na utírání,že to oni nedávají,jinak oblečky nám poskytují,takže to neberu,jen pak na cestu domů.
Tak nabal to,co ti říkají,já se taky budu řídit podle jejich seznamu,teda tašku ještě sbalenou nemám,protože známá mi spravuje župan,tak čekám na něj,a pak hned začnu balit.
Taky nechápu,my s eprávě taky učíme to dýchání na kurzu,přijde mi to ajko základ,když už tam chodím.Ale jak píšeš laska bude to těžké se tím řídit,já taky budu dělat jednu chybu za druhou,poslechnu asi až tam,až do ěm bude někdo hučet jak mám dýchat 😀

laska.nezna.hranic
autor
23. dub 2009

andy - to je jasné, všude to funguje jinak. vezmu nezbytnosti a zbytek uvážím podle místa v tašce.
župan jsem si zkoušela včera, bylo to to jediné, co jsem věděla, že nemusím řešit. nakonec se ukázalo, že ho můžu mít spíš jen jako plášť, protože se do něj jaksi nevejdu 😅 teda volný je dost, jen přes pupík mi nestačí. a to je takovej fajny na léto, froťák nechci. ale tak snad trošku splasknu a nějak to půjde. doma ho nenosím, takže nový si pořizovat nebudu 🙂

viď, mně se to dýchání a polohování teď zdá strašně snadné, ale stejně počítám s možností, jak pak na mě budou řvát, že to dělám úplně špatně 😀 přece jen, nevím, co mě čeká, tak si bolest nedokážu představit... jen doufám, že mi to nebudou vyvolávat nebo že mi jako první neprdne voda, protože v naší porodce bych opravdu chtěla být během první doby jen minimálně.

a půjde taťka k porodu? trénuje s tebou dýchání? 🙂

andreahrbacova
23. dub 2009

tak já si takový tenoučký župan koupila v sekáči,je moc příjemný ale mám ho jen do porodky,protože já župan nenosím.
Tak víš jak teď to děláme v klidu,ale jak přijdou kontrakce,tak budeš chtít mít to conjdříve za sebou,a budeš chtít tlačit když ještě nemáš atd.Tak já chci taky být co nejdéle doma,proč bych měla být v porodnici,když můžu být doma,a tam to máme autem za chviličku,jenže plány jsou takové a kutečnost může být úplně jiná.
Jj přítel jde se mnou k porodu,o tom trénování dýchání jsem mu říkala,že to budeme trénovat,no nějak jsme se k tomu nedostali 😅 ale už mu musím říct,jak budeme v lůžku,že žádné spaní jde se dýchat 😀
Nějak jsem ho ani nepřesvědčovala jestli půjde se mnou chtěl to hned sám od sebe.A ty kdyby jsi tady měla taťku,chtěla by jsi aby tam byl s tebou?Nemrzí tě,že není s tebou v těhotenství,že to s tebou neprožívá,nebo jak to vůbec je,jezdí tady,nebo kdy přijede?

laska.nezna.hranic
autor
23. dub 2009

andy - co se mě týče, je mi to vcelku jedno. možná bych byla uvolněnější, kdybych tam byla sama. jakože bych se třeba nestyděla nebo tak. na druhou stranu vím, že by o mě pečoval (když jsem na začátku těhu šla na brigošku, tak mi před odchodem zavázal boty, abych se neunavila víc, než je třeba 😀) a určitě by u toho rád byl. i když asi raději doma než v nemocnici. ale tak to bychom samozřejmě neriskovali.
samozřejmě mě mrzí, že přijde jak o těhu, tak narození mimíska, ale nemrzí mě to kvůli mně, jako spíš kvůli němu. já odloučení jakž takž zvládám, jde o zvyk, ale on čeká vysněného syna, první dítě a nemá z toho nic. přitom on je takový, že ještě než jsem mohla vědět, zda jsem těhotná, on už si s bříškem povídal, co kdyby tam už něco bylo. to bylo takové roztomilé. ale bohužel, musíme to brát, jak to je.
přijede hned jak to bude možné, ale musí si pro vízum a to mu dají hned, jak doloží doklady, které se tam, z pro nás neznámého důvodu, pořád táhnou 😠 včera si tam měl volat, ale ještě jsem s ním nemluvila, tak nevím. ale raději už žádné dobré zprávy nečekám. do porodu to nestihne tak jako tak, takže teď už spíš jde jen o to, za jak dlouho dorazí potom.
sice neuvidí syna hned, ale zase se třeba do té doby už dám do pořádku a nebude po příjezdu doma mít jen bolavou a ukňouranou ženušku 🙂 hehe, mi doma nařídili zazásobit se kondomy, abych, až taťka dorazí, nečekala hnedka druhé, když jsme se tak dlouho neviděli 😀

helulicek
23. dub 2009

Čau holky,
tak jsem dnes od šesti do jedenácti strávila na gyndě a cévním, no hrůza. Nakonec mi nasadila detralex, měla jsem pocit těžkých nohou, žile sice ok, ale stejně mi jej dala, že by se to mohlo o to hůř po těhu projevit....ale jinak mám zatím průchod dobrej...tak snad křečáky nebudou....

Zítra mám rozlučku v práci, takže jsem dnes pekla s mamkou holkám mňamky, doufám, že jim to bude chutnat 😀
Nějak mám tento týden strašně rozlítanej, ještěže příští týden budu mít konečně víc času na sebe.... 😀 už se mooooc těším..... 😀

hele laska, já nevim, jestli jsem někde něco blbě přečetla nebo jsem to přehlídla, tvůj manža není teď s tebou, je někde mimo?

Já byla teď na kurzu poprvý, učila nás spíš dýchání při cvičení, prodýchávání a relaxaci....pro mě sice nic moc info, protože jsem rehabka, ale i tak to bylo moc pěkný 😉 příště máme mít nějaký uvolňovací manévry, pak kojení, dýchání atd......Myslím si, že ikdyž možná na porodním sále nato myslet asi moc nebudeme, tak je důležitý to umět - tedy aspoń si to vyzkoušet, proto mě docela zuzik překvapilo, že vás to neučili ale jen ukázali 😒 .....

laska.nezna.hranic
autor
23. dub 2009

helul - to je teda radost, co? no, ale asi už to s těma návštěvama u doktorů lepší nebude u žádné z nás. já se v lécích vůbec nevyznám, to budeš brát dočasně nebo až do konce těhu?
co jsi pekla dobrého? já mám pořád na něco chuť 😀
ne ne, manža se mnou není. on je teď u rodičů v Maroku a vyřizuje si tam papíry, aby se mohl nastálo přestěhovat za mnou. teda za náma 🙂 jenže mu zblbli doklady a vydání nových se nějak táhne. jinak už by mohl přiject každým dnem. ale bohužel.

helulicek
23. dub 2009

No je no, ale co už...říkala jsem si, že jsem měla být raději zticha, ale zas kdo ví, vím co můžou vnitřní křečáky udělat, tak jsem se raději zeptala....naštěstí to mám jen preventivně.......ještě nevím kolik je tam tabletek, nebyla jsem v lékárně, ale měla bych to dobrat a jen v případě nějakých potíží dojít, kdyžtak vám dám pak vědět 🙂
pekly jsme s mamčou její spešl ořechový řezy (jak nejsem na sladký, tak toto je fakt super mňamka 😉 ) pak čokoládový řezy (taky úžasnýýýý), a pak linecký, rohlíčky atd. spíš něco drobnějšího ... vše jsme samo nepekly dnes, spíš jsme dnes dodělávaly polevu, promazávaly atd.....

ty jo, s tím manžou ti to nezávidím, je škoda, že nemůže být s tebou když ti máš tak krásný kopací bříško 😀 a ještě když se na mimi tak těší....hlavně aby vše co nejdřív vyřídil a mohli jste být už jen a jen spolu bez nějakých takových komplikací...vidím, že úřady jsou asi všude stejný....
......sice je to trochu z jinýho soudku, ale teď jsem byla platit něco na úřadě a tam se hrozně divili, že manža bydlí na stejným čísle jako já s jeho babičkou, prý ho mají zařazenýho pořád na čísle jeho rodičů...fakt paka, byli jsme tam spolu ve stejný den a vyřizovali to vše společně, no hotovo...nakonec ta úřednice řekla, že v tom mají asi trochu bordel...no dobrý co? to se člověk musí už jen zasmát...

helulicek
24. dub 2009

Holky přeji vám všem krásnej den 😀

bellmir
24. dub 2009

Ahojky.. i já vám preji príjemný den 🙂)) clovek se sem jen na chvilku nepodíva.. a uz je tu zase jedna nova stranka.. 🙂 super 🙂 jste sikulky.. alespon mam co císt 🙂

A jak se jinak cítíte??? Já si obcas pripadam jak hypochondr!! ted poslední dve noci nejak nemuzu spat nebo co.. i kdyz jsem unavena jak s...e, tak to i presto nejde.. a cumim do stropu.. 😠

laska.nezna.hranic
autor
24. dub 2009

zdarec, děvčata 🙂

helul - ty jsi tady snad pořád 😀
ono i potom toho budeme mít dost. sehnat práci, absolvovat pohovor na cizinecké, získat povolení k pobytu, ... ale alespoň už budeme spolu jako rodina 🙂
úřady jsou hrozný všude, ale Maroko je special 😀 všichni mají jen natažené ruce. když něco chceš - cokoli, musíš máznout (třeba jen když chceš předběhnout ve frontě. a ostatní si nedovolí ani ceknout, což mě udivilo), ale ani to ti nezaručí, že se něco pohne. a není to jen na úřadech. se tam někoho zeptáš na cestu a on prvně natáhne ruku 😀 neříkám, že úplně každý v každém městě, na vesnicích bývají příjemnější, ale to jsou vyjímky. bez peněz na úplatky do Maroka nelez 😅

bell - hehe, dobrá otázka. já se cítím jakž takž dobře, sice mě každý den potká nový problém nebo bolení, ale zatím držím. i když je fakt, že ty noci jsou někdy hodně dlouhý. než najdu správnou polohu, tak to chvíli trvá a jakmile usnu, musím na wc anebo mě vzbudí bolest zad apod. už mě to moc nebaví, ale musíme vydržet 😉 kdybych si alespoň na chvilku mohla lehnout na břicho... na to se už těším 🙂

a co doktůrci? kdypak kdo máte další poradnu?

bellmir
24. dub 2009

lasko.. tak to naprosto chapu.. mam uplne to same.. to wc me obtezuje asi nejvic.. hhehehe, ale co se da delat..
ja jdu do poradny 29.4. a 4.5. jdu poprve do porodky na monitor

zuzik28
24. dub 2009

holky, tak teda já žádné problémy nemám....je to asi nějaký divný. Krom toho nočního záchodu (ale dnes třeba jen jednou za noc) a toho, že mi otékají prsty na rukou, pohodička. Samozřejmě, že mě pobolívá břicho, záda a taky nohy, ale nic to v podstatě není. Takže jsem fakt ráda.

Moje další poradna je taky 29.4. s tím, že místo mého doktora tam bude ordinovat jeho syn, který je ještě mladší než já...a navíc takovej fešák 😀 Na monitor půjdu až tak v půlce května...pokud teda do té doby neporodím 🙂 Ale to už by bylo celkem v pohodě...říkal doktor

kocicinka
24. dub 2009

Ahoj holčiny 😀 Koukám, že tu řešíte kosmetiku. V tom já mám docela jasno- čím míň, tím líp. Mám kamarádku dětskou sestru a ta mi říkala, že mimča opravdu nesnáší ten Johnson, pupínkují po něm a prý to jednomu mimi zpustilo alergii. Bohužel porodnice ho používají jak na běžícím pásu, mají to od nich zadara 😢 Jinak říkala, že prvních 6 týdnů se nemá používat nic, protože si dětátko vytváří na kůži ochrannou barieru a kosmetika by mohla tento proces narušit. Toto mi napsala: "Co se týká kosmetiky: na koupání stačí čístá voda, pokud chce maminka nějakou kosmetiku, tak do vody je dobré - z lékárny Balneum Hermal nebo Linola Fett, stačí par kapek a je to dobré na hodně suchou kůži miminek, pokud se toto přidá do vody, miminko se pak nemusí už ničím natírat. Pokud se nepoužívá toto, tak když je zadeček hodně špinavý, tak do vody kápnu trochu toho rostlinného olejíčku, pak to jde krásně umýt, no a po koupání už moc nenatírám, zase stačí jen trochu, pokud má miminko suchou kůži. Jinak pokud už chce maminka nějakou kosmetiku koupit a investovat, tak dobrá je Weleda - mají koupel, olejíček a krem na zadeček, není to parfémované ani aromatické a nedělá to miminkům problémy."

laska.nezna.hranic
autor
24. dub 2009

kocicinka - to je dost, že se taky ukážeš 😉

je fakt, že některá mimča se osypou, ale obecně si myslím, že se to s tím dost přehání. podle mě je třeba vyzkoušet, ale rozhodně bych se tím nestresovala. kdyby ty přípravky tak působily v takovém rozsahu, tak by se už dávno stáhly, protože by je prostě nikdo nekupoval. neřekla bych, že pupínky a vyrážky způsobuje konkrétní značka, jako spíš způsob péče a už předem daná citlivost pokožky miminka. takže bych řekla, že to není Johnsonem samotným, ale protože se používá nejvíc a tudíž je jasné, že z jeho uživatelů bude i nejvyšší procento miminek s citlivější kůží.

přirovnala bych to k dopravě. auta mají údajně nejvyšší nehodovost a letadla jsou nejbezpečnější. ale to je logické. autem jezdím denně, ale do letadla jsem v životě nesedla, takže zákonitě mám vyšší riziko, že se mi něco stane právě v autě. ale není to dopravním prostředkem samotným. ale pořád se v něm cítím líp, když spadne letadlo, tak je to asi větší mela...

ale to už jsem odbočila🙂

jinak kocicinka se tu už ukázala, ale co ostatní holky, které s náma chodily do šestého měsíce? kampak se poděly? ví někdo? např. unka, ale i další.

koci, vy ještě pořád nemáte vymyšlené jméno? 🙂

andreahrbacova
24. dub 2009

Ahojky holky,jdu vás pozdravit,ohledně té kosmetiky nám taky říkali,že v porodce používají ten Johnson,protože to dostávají jako reklamní vzorky,tak proč to nevyužít,ale jinak ho nedoporučují,a fakt čím méně tím lépe.Sestřička z novorozeneckého říkala,že je dobré batole.No aspoň já dostanu nějaké vzorky kosmetiky takže uvidíme co mu bude nejvíce vyhovovat.
No já uvažuji o té Weledě.Takže kocicinko myslíš že je dobrá Welada?Chci ji koupit v Dm,mám slevu deset procent,tak aspoň ten olejíček a ještě něco k tomu.
Jinak co se týče poradny tak mě čeká teďka v pondělí+monitor

wsmoulinkaa
24. dub 2009

holky to je prdel já ani nevím jak se mi to povedlo, jsem si stáhla tu Katušu do alba 😀 😀 dobrýýý 😵

wsmoulinkaa
24. dub 2009

jééééé sory já jsem jinde 😀

andreahrbacova
24. dub 2009

jo taky se chci zeptat jaké plenky budete kupovat do porodky?Někde jsem četla že Happy newborn teda nevím od jaké je to značky mají výřez na pupíček,což si mylsím je nejlepší,ale v DM jsem to neviděla

laska.nezna.hranic
autor
24. dub 2009

andy - do porodky plenky neberu, ty mi tam dají, ale jinak mám newborn plenky happy (od Bella baby) koupené už dávno, ale to jen proto, že byly v Kauflandu v akci za 115,- Kč. pak jsem na ně četla nějaké recenze a prý jsou dobré. tak jsem tenhle týden vzala jinde ještě jedny, taky v akci, i když už o něco málo dražší a pak už mám připravené o číslo větší Tesco. slevu do DM mám taky, ale pořád se mi nezdá, že by se mi to tam vyplatilo. pokud narazíš na akci, tak pořídíš jinde levněji. ale asi taky jak co 🙂

andreahrbacova
24. dub 2009

laska a nejsou to ty s tím vyřézem na pupík?Mají to být od té Bella.No vyrazím na plenky ještě příští týden nebo zítra jedeme do Ikey a vedle toho je hned Shoping park.Taky jsme myslela že nám plenky dají,ale omyl,nedají 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru