Aktivita miminka v děloze - předobraz jeho temperamentu?

sindy2
6. kvě 2016

Ahoj holky, možná trochu srandovní otázka, myslíte si, že aktivita mimča v děloze je toho ukazatelem? Tak třeba ta moje holčička je takový zlatý střed, ale vypozorovala jsem, že dopoledne pravidelně mívá útlum, vstávám brzo do práce, tak cca kolem druhé odpolední začne být docela aktivní a ta aktivita jí vydrží klidně do dvou do rána, když vydržím i já. V noci mne nebudí, asi také spí. 🙂 Tak si říkám, jestli bude noční můra po mně :D a jednou budeme spolu sedět a povídat klidně do dvou do rána, zatímco tatínek jako skřivan bude mít dávno půlnoc. 🙂 Jaké máte s mimčem zkušenosti vy, klidně jak se projevovala před porodem a v reálu pak po porodu, zda tam je či není souvislost?

dc2015
6. kvě 2016

Já tam souvislost moc nevidím. Naštěstí, v těhotenství mě junior dost budil 🙂 Teď mě sice taky vzbudí, ale napucne se s spí dál 🙂

aklin
6. kvě 2016

V tehu moje holcina byla aktivni od rana az do obeda, po obede utlum, a kolem 15 hod az do 22 hod v brichu radila. A nyni pres den akcni, v noci spi.

loprajska
6. kvě 2016

Naše malá se v bříšku strašně hnízdila (pamatuju si, jak na ozvách před porodem sestřičce pořád utíkala) a zůstalo jí to i po porodu, není neklidná ale neskutečně akční a temperamentní 🙂) třeba je to jen náhoda, ale u nás se to potvrdilo 🙂

puresin
6. kvě 2016

@sindy2 U nas vidim souhru hlavne v temperamentu - v brise delala dcerka kotrmelce a divoka je i ted. A syn me v tehotenstvi malem prokopl, ale strasne rad se natacel zady a prdelkou a ja ho drbala, a tohle stridani silenstvi a mazlenicka mu do puntiku zustalo. 🙂

blecha94
6. kvě 2016

V mém případě shoda, dcera byla už v břiše neskutečně líná a spavá, nikdy nedělala výraznější akrobacii, většinu dne jsem o ní vůbec nevěděla. Na CTG vždycky problém, protože chrněla a nedala se vzbudit... 🙂 Od 6. týdne spí celou noc bez probuzení 12-14 hodin, po obědě 2-3, ráda se jen tak povaluje a odpočívá, prostě je to pecivál. 😀

kika_21
6. kvě 2016

U mne také shoda, nejmladší je nejdivočejší, nejstarší spala, je klidná a nepřidělává starosti-zatím- ani v 18 ti. Zato ten 2,5 letý je trysková myš a to doslova. Neměli by mít nejstarší rodiče zároveň nejklidnější dítě a ne naopak? 😀

smallinka
6. kvě 2016

Ahojky. No ono většinou miminka jsou aktivní v bříšku v noci....nevím čím to je 🙂 ale já čekala dvojčátka a jedno se mrvilo více.....a po porodu to bylo stejně...když jsem je dala vedle sebe ta aktivnější v bříšku i v reálu udělala 4 pohyby zatímco ta klidnější v bříšku udělala ve stejném čase pouze 1 pohyb 😀 Takže taková rychlejší to jí zůstalo. Ale musím zase říct, že ta klidnější je zase víc takovej samorost, když jdeme za vycházku šmejdí si kde se jí zachce....do zahrádek a k autům. Zatímco ta divočejší v bříšku se mě naštěstí drží a jde jakžtakž se mnou.....ale je pravda, že je fakt rychlejší vždycky se rozběhne... 🙂 tudíž víc padá.... ☹ Ale je pravda, že ona zase dokáže ležet v klidu u tv, relaxovat nemrvit se...umí prostě odpočívat a vydrží u nějaké činnosti sama si hrát. Zato ta klidnější v bříšku je rozvážnější a dává víc pozor kam šlape tudíž padá méně 🙂 Ale zase nevydrží dlouho sedět nebo ležet v klidu ☹ pořád něco povídá, ukazuje a hýbe se..... Holky mají zatím rok a půl jak to bude ale dál, zatím netuším.... 🙂

jhoki
6. kvě 2016

U mě ne, dcera se celé těhu v břiše jen vlnila a je to dost živé dítě, psychomotoricky popředu. 😀

odula
6. kvě 2016

U me taky ne. V bříšku lenoch musela jsem ji budit, a od narození to byl a je živel a divous. :-l

panihk
6. kvě 2016

U mě to celkem sedělo dřív, když byla mimino. V břiše furt chrněla, stejně tak po narození. Máma si dělala srandu, že asi tři měsíce vůbec neviděla, jaký má očička, protože je měla pořád zavřený. 🙂 Zato tak od 10 měsíců sice spí celou noc, ale přes den skoro vůbec, a to trvá doteď s tím, že vstává v 5. Teď už asi převažujou geny, manžel byl prý úplně stejnej.

mikilenka
6. kvě 2016

Když jsem čekala kluky, jeden byl trošku divočejší. Většinou se jako první vzbudil, pošťouchl brášku a už se vlnili oba. Když se vzbudil druhý, nikdy brášku nebudil. Jen se trošku vrtěl. Dodnes jim to tak zůstalo. Jeden je aktivnější, neustále potřebuje kontakt od brášky. Právě už v těhotenství se rýsovaly jejich povahy, propojenost.

hannika08
7. kvě 2016

Takhle sebou lomcuje každy den at je rano nebo večer 😀

https://www.youtube.com/watch?v=Nqtt7FgxKAM
nupta
13. kvě 2016

Moje břicho taky docela měnívá tvar - dřív to bylo jen v klidu, ale teď mě malé podporuje i při práci. 😉 Pracuji s dětmi a někdy se "děsím" představou, že děťátko bude stejně akční jako ten nejhyperaktivnější žáček u nás ve škole... Ale co, i kdyby, tak hlavně ať je jinak zdravé!
Pohyby jsou vidět i přes oblečení, tak si říkám, kdy to nějaký odvážný žák okomentuje... 😀
Všem břišním "tancům" zdar!

sindy2
autor
13. kvě 2016

U mně je opravdu nejaktivnější v pozdním odpoledni anebo klidně v jednu v noci, to bych řekla ještě víc, co se jí vyloženě líbí, když si dám pěkně vypečenou koblihu, to úplně ožije, bude mít asi chutě jako máma 😀, ostatně z ultrazvuku to vypadá, že jsem si udělala klona 🙂 , takže mi je jasné, že ji budu ráno z té postele jednou tahat také těžko, jako sebe. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru