Bolesti ve 36.tt. Nějaké rady?

18. srp 2020

Ahoj, jsem 36tt. a mám strašné tvrdnutí břicha bez přestávky už celý den, k tomu mravenčení a křeče v nohou a taky bolest v kříži a v podbřišku (v tom mám bolesti při chůzi, ale taky když se chci jen přetočit v posteli) dle mého Dr je vše ok, vzala jsem si maximální dávku magnesia kterou mi řekl že můžu a je to pořád stejné, setkala jste se s tímto některá? Je to sice mé třetí těhotenství, ale tohle prostě neznám a už je to nesnesitelné. Navíc mám doma dvouletou dceru, potřebuji fungovat, nějaké rady?

mzacikova
18. srp 2020

Já měla tvrdnutí a bolesti ve 32.tt a na víkend jsem si poležela s kapáky. Nemůže to značit blížící se porod? Mě tím strašili, ale syn stejně vylezl v den termínu

autor
18. srp 2020

@mzacikova no já doufám, že ne, ale přemýšlím že pokud to do zítra nebude ok asi pojedu do špitálu radši 🤷🏻‍♀️ malou sem malé porodila v sedmém měsíci tak teď mám trošku lepky z toho, ale zas malá má teď virózu a angínu tak se mi od ní nechce 😔

mzacikova
18. srp 2020

Chápu, že se Vám nechce od prcka doma. Já se taky ptala, jestli je pobyt nutný a řekli mi, že pokud nechci porodit o 8 týdnů dříve...
I když mi hodně žen řeklo, že je to normální a tělo se připravuje na porod

re_barbora
18. srp 2020

Je to normalni. Jsem v 37tt a tohle mam taky. Uz tak mesic se pri kazdym pretoceni na druhej bok budim bolesti a bricho si musim i pridrzovat, stydka kost pri chuzi boli snad uz od zacatku a poslicky mam tak dva tydny. Ale jakoze nekolik celkem pravidelnych stahu za sebou. V krizi mne boli v kuse uz od patka a v podbrisku mne boli, jak kdyz ma prijit ms a obcas pichnuti. Vcera jsem byla na kontrole a na porod to nevypada ani nahodou. Doktorka mi rekla, ze tak to proste je a musim vydrzet 🤷🏻‍♀️

autor
18. srp 2020

@re_barbora tak snad vydržíme 🙈 ale fakt to neznám z předchozích těhotenství a celkem je to bída, zvlášť když musím lítat kolem nemocné dvouleťačky 🙈 ale děkuji za uklidnění že v tom nejsem sama 🙂

@mzacikova uvidím co bude dál no, naštěstí na posledním screeningu mi pan doktor řekl že kdyby se malá narodila kdykoliv od ukončeného 36 TT tak to nevadí tak snad bude vše ok 🙂

re_barbora
18. srp 2020

Je to uplne sileny, taky tohle tehotenstvi snasim mnohem hur 🤦🏻‍♀️ Dneska mi tam mimino lezi asi nejak blbe a skripnul mi neco v trisle. No myslela jsem, ze nedojdu z mesta domu jak to bolelo 🙈😁 a do toho mala ma obdobi, kdy dela jednu scenu za druhou 👌🏼

klokanka31
18. srp 2020

Radši bych jela do porodnice aby tě okoukli... Máš nějaké intervaly mezi bolestmi? Já takhle nepoznala že rodím, a skoro celý porod jsem zvládla doma, do nemocnice jsem přijela a byla jsem otevřená na 8 prstů 😄

autor
18. srp 2020

@klokanka31 já právě nemám žádný intervaly, je to neustávající bolest kontrakcí a poslíčky už sem si užila až, až to bych doufám poznala i když jeden nikdy neví 🤣 ale tohle opravdu začalo ráno a ještě nepřestalo 😔

klokanka31
18. srp 2020

Tak radši vážně jeď, abys nám tady za dvě hodiny nepsala že jsi právě porodila ve vaně 😮 Já zas měla nepravidelný kontrakce kolem 30 hodin, podle mého poslíčci, a ono porod 🤔 ☺

autor
18. srp 2020

@klokanka31 děkuji, naštěstí manžel, tchán i švagr jsou doma a taška sbalena tak jedeme 🙂

klokanka31
18. srp 2020

Dej kdyžtak vědět jak jsi dopadla 😉

zavodnice
18. srp 2020

Jo, tak to mam taky. Podle doktorů samozřejmě všechno normální. A vzhledem k tomu, že jsem ještě neporodila, nejspíš se porod nechystá. Jsem 37tt, mám tu rok a půl staré dítě a jsem úplně zoufalá. K tomu ještě druhý den trvající bolesti hlavy a průjem.

autor
19. srp 2020

@klokanka31 no tak mi řekli že mi můžou dát maximálně kapacky a nechat si mě na pozorování nic víc, tak sem si jednu nechala dát a jeli sme domů za malou, ráno sem se vzbudila a vše je zpátky, tak to prostě musím ještě měsíc vydržet asi 🤦🏻‍♀️

takyjedna
19. srp 2020

Taky jsem mela od 36t bolesti, nepravidelny poslicky ve dne v noci, nemohla jsem dojit ani se starsi dcerkou 200m na hriste😒nalitala jsem se do porodnice kazdy tyden dvakrat, jednou jsem byla hospitalizovana pres noc, ale zase me pustili 2v1 domu.. Nejhorsi mesic v mym zivote. Dite se narodilo 4 dny po terminu. Nenadelas asi nic, jedine přežít. A zapojit babicky a manzela do hlidani a pomoci v domácnosti..

autor
19. srp 2020

@takyjedna naštěstí fungují všichni, manžel, babičky, dědečci a za dva týdny začíná manželovi dovolená takže bude s námi až do porodu a pak bude mít paragraf na dceru a jak se vrátíme tak otcovskou dovolenou ♥️ tak to musím zvládnout ještě chvíli

klokanka31
19. srp 2020

Tak aspoň že jsi v pořádku 🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru