Bříško ve 28.tt. Máte to podobně?

balisek1
13. pro 2019

Ahoj maminky, mám na vás zvláštní dotaz, co se týče uložení delohy a strev v těhotenství. Jsem po třetí těhotná, dnes 28+1. Kontrola naposledy začátkem týdne a vše v pořádku. Co mi vrtá v hlavě je to, že když se ráno vzbudím, na břišku mám vidět střevo. Prostě od prave strany bříška jde vidět až přes levou. Je to takové divné, je to docela dost videt a citit, když tam jdou bubliny. Nejvíc asi když sedím. Když si stoupnu, tak se to srovná.pizirujete to také některá u sebe? Dr. Mi na to řekl že je to tím že jsem. Hubená. No což jsem byla i u předešlých tehu a tohle jsem na sobě nikdy nepozorovala. Brisko mám zě všech tehu nejmenší, ale maly je váhové o týden větší. Ještě se chci zeptat, všude čtu, jak maminky miminka kopou do žeber ale já nic takového neznám, mam bříško dost nízko a malého cítím. Hlavně kolem a kousek nad pupikem. Díky za vše odpovědi. Přeji všem. Hezký den 😊

areh
13. pro 2019

Myslím, že u tebe je vidět, jak každé těhotenství je jiné 🙂 Řekla bych, že je tam miminko jen jinak uložené než předchozí dvě a střeva jsou taky jinak.
Mě malý do žeber taky nekopal. Pořád jsem čekala, kdy to přijde, ale myslím, že za celou dobu ani jeden kop do žeber 🙂

balisek1
autor
13. pro 2019

@areh no právě, ty střeva jsem nikdy vidět neměla, přijde mi, že vždy spadnou dozadu ale mě se tedbzatoulalo dopředu! Takže to tam mám jak maturitní serpu. No snad to nebude nějaká komplikace. To jsem ráda že jsme na tom podobně s těmi zebry, ono asi to bude dane postavením bříška a celého těla. Mě malej spíš kope jako by do té kycelni kosti. Tam se hodně často natáhne a zapre. A je pravda že prostřední syn to dělal také

gruyerre
13. pro 2019

@balisek1 Ta střeva jsou opravdu natlačená nad dělohou (i když teda já jsem si střevo neviděla 😁). Koukni na tohle video, tady he to pěkně vidět, kam děloha ty ostatní orgány namáčkne https://m.maminka.cz/clanek/uzasne-podivejte-se...
Nebo ty máš to střevo přímo před tou dělohou, ne nad ni?

balisek1
autor
13. pro 2019

@gruyerre děkuju za video, včera jsem ho taky už zkoumala protože jsem se ráno vzbudila a měla jsem to vidět fakt hodně 😊😄jsem. Z toho nesva a jak píšeš mám ho před delohou, ráno tam prostě před ní leží. Je to vážně divny.

olga_
13. pro 2019

@balisek1 Nemůže se jednat o kýlu? To by ale dr na kontrole poznal...

balisek1
autor
13. pro 2019

@olga_ to asi ne tohle vede normálně pruh a jsou v něm Cítit bublinky prostě to fakt vypadá jak kdyby to střevo spadlo dopředu. A neumím. Si představit jak to bude vypadat třeba před porodem, ach jo, neco vypadat spís aby to nedělalo nějaký problémy

krupka3
13. pro 2019

Osobne bych se taky dr zeptala, ale po jeho odpovedi ze je vse ok uz bych se neznepokojovala. Streva jdou opravdu nahoru nad delohu 🙂

me_druhe_ja
13. pro 2019

Nikdy mě do žeber nekopl, ani jednou. 🙂

hodnelasky
14. pro 2019

@balisek1 tak me teda mimi zacalo kopat okolo zeber az ted ve 34-35 tydnu, predtim jsem citila pohyby hlavne na boku v okoli pupiku, takze to jeste muze prijit 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru