Čekám mrňouska - váhový odhad je nižší

malaprincezna0
10. črc 2019

Ahoj holky jdu se drobet uklidnit, sháním informace o tom, že nejsem sama a že nakonec vše dopadlo dobře. Dneska jsem byla na utz už měsíc sledujeme váhový odhad maličké. Od 22 tydne odpovídala vždy o týden méně a nic jsme z toho nedělali. Ale najednou je to už o dva týdny. Minulý týden přibrala jen 70 g, a teď tenhle týden tedy 110 g. Ale stejně jsme mezi 10 až 50 percentilem s odhadovanou váhou 1380g ve 31plus 6. Je tu také někdo kdo čeká mrnouska? *já sama jsem malinká mám ted 55 kg necelých a 148 cm. Dr si myslí, že se nejedná o nic vážného, zřejmě jen malá po mě. Ale já se bojím, straší mě rustova retardace hypotrofie a různý takový lahudky🤦‍♀️😑

sudylichozrout
10. črc 2019

@malaprincezna0 Cauky, bud v klidu, nestresuj a uzivej tehotenstvi. Mas kliku, ze to nikdo nehroti a neprudi. Take jsem malicka a cekala jsem holcicku, ktera se ctyri dny po terminu narodila s vahou 2,5 kg a mirou 46 cm 🙂 Byla jsem kvuli tomu i na riziku, proste cele tehotenstvi jsem poslouchala, jak je neco spatne, ze to neni mozne. A vsechna prenatalni vysetreni bxla nastesti ok, coz jim motalo hlavy. Lekari z toho byli fakt uplne ricni, tahali nas i po porodu z vysetreni na vysetreni, aby se nakonec ukazalo, ze je zdrava a je zkratka jen malicka jako ja. To musela rici az antropolozka, me nikdo neposlouchal, kdyz jsem to rikala od zacatku. Proste nesedi do tabulek, tak musi byt neco spatne, to da rozum, ze? 😕 Ted jsou dceri presne 3 roky, meri 87 cm a vazi 11,1 kg. Ale je zdrava, strasne sikovna a psychomotoricky naprosto v poradku. Ja byla ale uplne stejna, kdyz jsem byla dite.

dzogobela
10. črc 2019

Muj syn byl 4 tydny pred terminem mensi dokonce o skoro 3 tydny. Hnali nas na specialni utz, kontrolovali prutoky, prirustky byly hranicni, ale ok. Tyden pred porodem mel odhad 2,6 kg a nakonec mel 3,1 kg 🙂 jsou to jen odhady, bud v klidu 🙂

verace81
10. črc 2019

V den porodu mi řekli, že malý bude mít 2500g rodila jsem v 36 týdnu a váha byla nakonec 3000g. Je to jen odhad.

afitna
10. črc 2019

Ahoj, můj malej byl taky o týden menší, ve 30tt už o 2, týdny menší, ve 35+6tt mě Dr hnala do porodnice s tím, že je hypitroficky, v porodnici mi řekli, že je úplně v pořádku a že se to řeší až když je o tři týdny menší. Narodil se ve 36+4tt s váhou 2260g

drep
10. črc 2019

Má dcera byla od 28. Týdne sledovaná pro intrauterinní růstovou retardaci, protože byla o dva týdny pozadu. Nikoho nezajímalo, že já měla porodní váhu 2500, můj dnes vysoký muž měl porodní váhu 2500, že nikdy nikdo ani v mé ani v jeho rodině neporodil dítě, co by mělo aspoň tři kila. Dceři je půl roku, měla 2180g v 38+5, má přesně stejný růstový vývoj jako jsem měla v jejím věku já. Ale gynekoložky ze mě byly říčné, ještě hůř, že jsem doktorka, to všichni extra plaší, ale já byla celou dobu přesvědčená, že čekám zdravé malé dítě a zatím se zdá, že jsem měla pravdu.

zaninkaj
10. črc 2019

Ahojky, neboj se. Mě se synek narodil předčasně v 33tt s váhou 1250 g a neprůchodným střevem. Hned musel na operaci, musel být 50 dní v nemocnici, aby nabral. Ale proč to píšu. I přes to všechno, že byl narozen dřív a takhle malinký (také měl zpomalený růst v bříšku), tak je z něho teď zdravý tříleťák, i když je drobný. Má 11,5 kg a 91 cm. Hlavu vzhůru. Bude to v pořádku 🙂.

journals
10. črc 2019

Měla jsem to hodně podobně. Mě riziko růstové retardace vyšlo už na prvním screeningu. Při třetím se víceméně potvrdilo, od 30. týdně nás oba hlídal primář v porodnici. Ne kvůli váze/velikosti, ale hlavně kvůli důvodu proč to tak je - riziko špatného fungování placenty.
Nakonec mi porod vyvolávali kvůli úlně něčemu jinému. Syn měl 2,5 kg (téměř termín porodu). Je to spokojené a zdravé miminko. Buď v klidu, maličké to dožene. Když ne teď, tak po porodu určitě. Pokud to lékaři neřeší, asi není důvod panikařit. Kdyby byl, věř, že si tě pohlídají 😉

malaprincezna0
autor
10. črc 2019

Holky moc děkuju, jsem ráda za tyhle fajn zprávy. Že i když máme mrnousky jsou v pořádku a všichni to krásné zvládli ❤️❤️❤️ preju vaším maličkým ať pěkně rostou. A já se pokusím nadechnout a věřit, že to taky vše dopadne jak jinak, než dobře a budu mít zdravou krásnou i když malickou princeznu, co bude celá ja❤️😍 moc všem děkuju. A jak tak čtu tak asi mám jediná doktorku, která mě uklidňuje a věří, že to není vada růstu, ale geny. Tak budeme věřit, že má pravdu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru