Co mi doma "nesmí "chybět až přivezu miminko ?

petranaty
7. únor 2020

Ahoj maminky ,jsem 33 TT a už kompletuji. Ale na vše jsem sama (myslím tím ,že mi nemá kdo poradit ) ,mám první mimco a přítel mi v tom moc nepomůže :D . Zajímá mě ,zda je dobré mít koupené jednorázové pleny a jaké ? Termín mám koncem března . teplejší oblečení a fusak do sedačky a kočárku už mám , kočár ,postylku, péřovou zavinovacku,látkové pleny , odsávačku ,vaničku,jednu rychlozavinovacku,košík do obýváku...

eviicka
8. únor 2020

@petranaty určitě si zjisti (třeba i tady) co v porodnici nabízejí, u nás dávali pidivzorek sudocreamu, druhý jsem dostala od paní na pokoji a stačilo mi to na rok. I monitory dechu často půjčují. Také nejsem moc zastánce zbytečného nakupování. A s miminky je to těžké, nikdy člověk neví, co bude nakonec potřebovat (já třeba ze začátku potřebovala nutně odsávačkou mléka, kloboučky, homeo na rozkojení, za to na bolavé bříško jsem nemusela dávat nikdy nic).

tynka9
8. únor 2020

@petranaty nemám moc čas pročítám vše, ale monitor jde zapůjčit i v porodnici. Nás to stalo 900 na půl roku, pak jsme vraceli, nebo jde výpůjčka prodloužit.

barus18
9. únor 2020

@petranaty rekla bych, ze mas skoro vse, ja doporucuju na jemnou pokozku miminka zbytecne nic nepatlat, staci omyvat cistou vodou.. Me to tak i rikali v porodnici u prvni dcery, maximalne nejaky olejicek do koupele.. My jsme meli medvidka, ale ten dela jenom film na hladine, dobra je linola bath oil a nebo pokud mas moznost, tak eurona pure mimi.. Ten krasne voni... Ale i ten olejicek staci tak 1x - 2x za tyden, jinak jenom cista voda, zadne sampony ani nic. Urcite teplomer do vaničky, tu vhodnou teplotu prakticky nemas sanci odhadnout (me se to vzdy zdalo studene). Na utirani zadečku doporucuju perlan (lekarna) a cistou vodu, zadne vlhčené ubrousky (zkusila ses cely den po vykonani potreby utirat vlhcenyma? Je to hnus, me osobne to vzdycky chvilku stipe a vzdycky se tesim az se oplachnu cistou vodou). Kapicky na brisko uvidis jestli budou treba, my jsme jich vyzkouseli mraky včetně slavne biogai (kazdy doporucil neco jineho) utratili jsme za zo tisice a stejne zabralo az vynechat mleko, bily cukr a cvicit nozkama.
Z kosmetiky urcite lih na pupik, pro tebe purelan a mela bych v zasobe v lednici tvaroh, kdyby se ti hodne nalily prsa... Je to takova prvni zachrana 😉
Hnizdecka, houpacky, satky nositka, lehatka atp. Bych vubec neresila, některé deti na to jsou, jine ne, uvidis casem.
Lekarnu si krom toho lihu na pupik vybav rektalnim teplomerem a sirupem nurofen... Neotevreny vydrzi dlouho, takze ten muzes klidne koupit hned a budes v klidu, kdyby se nekdy prcek v noci probudil s horeckou 😉 jinak nic nekupuj, borovou vodu my jsme nepouzivali vubec, to by ti kdyztak rekli v porodnici.
No a plenky... Nepochopila jsem jestli jsi myslela latkove plenky jako ctverce na ublinkavani a pod hlavicku a nebo jestli budes latkovat.
My jsme prvni dceru latkovali od 4m a jednorazovych jsme spotrebovali dost, pocitej tak 8-10ks plenek/den, takze nejakou zasobu si urcite udelej, at nemusis hned 3.den litat do drogerky. Ja se pridam s chvalou na dm babylove nature a nebo kolorky deluxe... Do tech bych si ten zadek snad zabalila i sama 😂

petranaty
autor
9. únor 2020

@barus18 moc vám děkuji 🙂 zítra jedu do lékárny a Dmka a vaše rady vyuziji na 100%

elencze
9. únor 2020

Rychlozavinovačku bych si koupila ještě jednu, měla jsem jen jednu, a po prvním ublinknutí nebo počůrání manžel jel dokupovat další dvě.

cynthia19
11. únor 2020

Já mám plenky z pampers, 3 balíky dohromady dvě je velikost 2 a jedny velikost 1, jsou velice laciné, mám je z prodejny Mall

layaa
21. únor 2020

Nakupovat můžeš i přes net, např. rohlik.cz .. asi bych si to i předem vyzkoušela, než čekat až to bude aktuální. Taky bych si už vyzkoušela nějakou rozvážku obědů - často sice vozí až od dvou jídel, ale nevadí si koupit obědy na dva dny. Nejsou to vyhozené peníze, ušetří ti to na začátku hodně nervů. Co koupit, co uvařit, hlavně KDY to uvařit 😃Ten den s novorozencem strašně rychle uteče. Večer zjistíš že pozvracené tričko z rána máš stále ještě na sobě. Že ses za celý den nestihla skoro napít, natož tak řádně najíst. Pak má to mlíko vypadat 🙈 umýt si vlasy je luxus, stihneš max. jednou za týden, ale zase na druhou stranu, budou příšerné vlasy to poslední co bys řešila 😆 když bude spát mimi, usneš vděčně taky. Tak nemysli jen na miminko jestli máš vše pro něj, ale hlavně jestli máš vše pro sebe. Hlavně to jídlo!!!

hanulkaha
21. únor 2020

Rektalni rourky, espumisan, nejake probiotikum, Octenisept na pupicek (nestipe jako klasicky Lih). Nosni odsavacku, klin do postylky (nebo nekdo podklada postylku napr. knizkama), Bepanthen. Misto vlhcaku radeji omyvat pouze vodou, ubrousky jsou chemicky mix a zbytecne drazdi citlivou pokozku miminecka, ja si koupila v lekarne roli perlanu, nastrihala, namacela do vody a umyvala mimi takhle. No a zbytek perlanu (je ho opravdu hodne) vyuzivam bezne v domacnosti, perfektne se s nim myji okna nebo si na nej prekresluju strihy na siti)

125katulka125
28. únor 2020

já jsem dostala startovaci box bella happy, takze zaklad jako plenky, ubrousky a podlozky jsem mela a vic jsem nekupovala, u znacky jsem nakonec zustala a pak leky, kosmetiku, pro zbytek ti dystak zajede manzel

sabca21
28. únor 2020

tak základ je mít plinky a kosmetiku pro miminko a pro sebe na šestinedělí. Já jsme teda měla všechno od značky bella happy, plinky i kosmetiku, poporodní kalhotky a vložky, taky se ti bude hodit kojící noční košilka, když něco chybí, manžel zajede

125katulka125
Autor odpověď smazal
Zobraz
skorinka423
24. bře 2020

taky je důležitá "vybava" pro maminku a nejom pro dítě, tak na to nezapomeňa nezanedbej to, já jsem si pořídila kalhotky a vložky od bella happy a byla jsem s nima spokojená, tak už je to moje top značka :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru