Co mi doma "nesmí "chybět až přivezu miminko ?

petranaty
7. únor 2020

Ahoj maminky ,jsem 33 TT a už kompletuji. Ale na vše jsem sama (myslím tím ,že mi nemá kdo poradit ) ,mám první mimco a přítel mi v tom moc nepomůže :D . Zajímá mě ,zda je dobré mít koupené jednorázové pleny a jaké ? Termín mám koncem března . teplejší oblečení a fusak do sedačky a kočárku už mám , kočár ,postylku, péřovou zavinovacku,látkové pleny , odsávačku ,vaničku,jednu rychlozavinovacku,košík do obýváku...

petranaty
autor
7. únor 2020

Budu s miminkem sama doma a chtěla bych mít aspoň do začátku nakoupené vše co jde 🙂 děkuji zkušenějším ;)

areh
7. únor 2020

Měla jsme jednorázovky vel. 1 a 2, nevěděla jsem co bude vyhovovat. Nejvíc se mi osvědčily pleny z DM, Babylove. Nelatkovala jsem.
Jinak jsem měla připravené vše co píšeš, nějakou kosmetiku, mazání na zadeček, líh na pupík, hřebínek na vlasky (syn měl ve vlasech šupinky, tak se hodil na vyčesávání). Jednorázové ubrousky, ty jsem nakonec skoro nepoužíval a namám je spotřebované ani po 2 letech 😂, ale něco na otvírání zadečku. Jinak si myslím, že máš všechno potřebné. Já jsem neměla ani odsávačka a v pohodě, nepotřebovala jsem ji. Nejsem teda moc zastancem kupování věcí dopředu, takže jsem neměla léky (někdo je kupuje předem), ale já bych se bez doktorky stejně nedala,hnizdečka,kojící polštář a pod...

petranaty
autor
7. únor 2020

@areh jj léky kupovat zatím nebudu , možná jen pro mě mazání na zadek :D dubovou kůru :D někde jsem četla ,že kosmetiku pro mimco dostanu v porodnici. Tak si mám raději koupit domů svojí ? A jakou ? 🙂

anuliinka2013
7. únor 2020

@petranaty Ještě jsme využili chůvičku, monitor dechu, hnízdečko, látkové pleny... ale to je dost individuální.

beatty
7. únor 2020

@petranaty ono toho pro zacatek tolik potreba neni. 🙂
Idealne bych doporucila treba neco malo navarit/pripravit do mrazaku na jidlo pro sebe.
Plinky je teda dobre mit pripravene. My jsme prvni dva tydny pouzivali vel. 1, a ted uz 3. tydnem jedeme vel. 2. Kupujeme plenky v DM. Zacinali jsme s Pamperskama, ale ty mi prisly hodne chemicke. Obsahuji vsechno mozne, plus gel na vstrebani tekutiny. Takze jsme dalsi balik uz nekupovali a radeji jsme zvolili DM Nature.
Dal se vyplati mit dostatek dupacek, nebo oblecku celkove. Co chvili se treba u nas prevlika. Jednou to je ublinknuti, jindy protece plina...
Latkove pliny taky vyuzivame hodne.

Urcite budete potrebovat lih na pupicek a k tomu gazove tamponky. Az to budete v lekarne kupovat, kupte si slunečnicový olej na mazani telicka. Nebo cokoliv jineho na mazani. 🙂

Jeste bych doporucila poridit nejakou deku na prikryti. A za sebe doporucuju i odsavacku mleka. Na zacatku mi to pomohlo s laktaci, a ted ji vyuzivam, kdyz dite dele spi a potrebuju ulevit nalitym prsum.

petranaty
autor
7. únor 2020

@areh jo a hnízdečko jsem si ušila 🙂 většinu věcí mám z druhé ruky ,jen kočárek nový

petranaty
autor
7. únor 2020

@anuliinka2013 no ..o tom monitoru dechu jsem přemýšlela , ten ještě asi dokoupim ať jsem klidnější .

anuliinka2013
7. únor 2020

@petranaty No moc bych na to nespoléhala... My třeba dostávali jen takový pidi vzorek bepanthenu... Ale něco na mytí a tak vůbec. A základní léky jsem teda měla taky (včetně teploměru, rektální rourky, něco na prdíky...)

anuliinka2013
7. únor 2020

@petranaty My měli štěstí na kvalitní monitor z druhé ruky... Dá se sehnat. Jo a pak mě ještě napadlo šátek/nosítko, časem nějakou hrazdičku. A u nás jsem byls vděčná za takové houpátko - jediné místo, kde neřval 🙂.

areh
7. únor 2020

@petranaty já jsem měla něco málo na koupání, ale je fakt, že syn měl suchou pokožku, tak jsem koupila jinou na doporučení doktorky a ke konci těhotenství a v porodnici jsem dostala soustu vzorečků (Bepanthen, sudocream a pod.), takže se mi to doma nahromadilo.

petranaty
autor
7. únor 2020

Holky moc děkuju , píšu si seznam na papírek a v pondělí vše dokoupim 🙂 ... Co koupit na ty prdíky ? Nebo mám počkat až co mi poradí v porodnici ? A čím tedy vaše děťátko mažete ? Měli jste třeba koupené i menší balení um.mleka kdyby náhodou ?

petranaty
autor
7. únor 2020

A kolik koupit těch plenek ? :D já vím jsem hrozná :D

uzivatelkapetra
7. únor 2020

Ještě mysli na sebe, asi bych si dopředu nakoupila kojo čaje, meltu, homeo na kojení, navařit do zásoby nenadýmavé jídla.
Manžel bral otcovskou a staral se, já skoro celé šestinedělí proležela s malým v posteli a díky tomu jsem nepotřebovala odsávačku. Měla jsem mléka přesně akorát, ani málo ani moc

petranaty
autor
7. únor 2020

@uzivatelkapetra zatím mám v mrazáku kuřecí vývar . Nic jiného mě nenapadá . Přítel bude bohužel v práci , přes rok marodí a v březnu nastupuje do práce , tak si zase brát hned volno ...to se bojíme ať ho nevyhodí :/ takže od 9 rána do 7 večera bude v práci ...

eithelwing
7. únor 2020

Co se mi osvědčilo a po příjezdu jsem rychle dokupovala:
Sudocrem - ze všech krému na zadeček mi tento vyhovoval nejvic.
Medela na bradavky - asi 14 dní po porodu jsem je měla do krve. Tento krém je krásně hojil! A nemusel se umývat před kojením.
Biogaia - probioticke kapicky pro miminka
Peckovy polštářek - mimcu na bříško v případě prdiku.

U těch plinek - pokud budeš latkovat, asi stačí par. Ja nelatkovala a měla jsem dve baleni newborn a z tech se rychle přešlo na ty další. Protože jsem brala babylove, vyuzila jsem moznost eshopu. 👍

Monitor dechu jsme měli z nemocnice zapůjčený a stačilo to. Byla jsem spokojená.

uzivatelkapetra
7. únor 2020

@petranaty aha, to je škoda, a nadšené prvobabičky nejsou? Moje mamka se strašně nabízela, že si vezme volno a bude o nás pečovat 🙂
Naštěstí moc nebylo potřeba.
Zamrazila bych i omáčky, svíčkovou, rajskou třeba a udělat jen přílohu a nějaký plátek masa je rychlovka

fouskovi
7. únor 2020

@uzivatelkapetra já taky na vše byla sama manžel musel do práce určitě ten Sudocrem líh na pupík na bříško jsme měli Infacol ale ten se už nevyrábí ale super jsou Bio gaya kapičky a plinky my jsme měli jedny 1 a několik 2 a pak už trojky a za nás top buď Babylove a nebo Dada plenky a ubrousky

puhelin
7. únor 2020

Priprav si dostatek jidla, vyvary, zeleninu, meltu, ...
Miminko nic nepotrebuje. Moje nemely postylku, monitor dechu jsem nezapla, chuvicku v byte 4+kk taky nevyuzivam, vlhcene ubrousky nepotrebuju, nicim preventivne nemazu, ani zadne kapky na prdy nedavam. Jen jsem mela dostatek cisteho obleceni, nejlepe overalky, dobre se zapinaji. A lih na pupik a plenky. A pro tebe jeste vlozky poporodni, vlozky do podprsenky a fenykl nebo kmin na prdy.

petranaty
autor
7. únor 2020

Moc vám děkuji 🙂 zrovna balím taškou do porodnice ...jsem plasan a jsem ráda na vše připravená 🙂 jinak moje máma žije 400km daleko a tchýně chodí taky do práce a není to s ní lehké :D ale pokud bude nejhůř , určitě ji povím ať mi pomůže :D

katgatoo
7. únor 2020

Pro mě nejlepší investice byla sušička na prádlo 😂

jolana24
7. únor 2020

Doporučuju Purelan na bradavky pro tebe a Ricinus communis 5ch na rozkojení. U prvního jsem plně kojila asi jen týden. Bradavky bolely jako blázen a mlíka bylo málo. U druhý bez problému už 6 měsíců. Jinak u dcery zabírali na prdíky kapičky Espumisan (dali jí je už v porodnici) a fakt doporučuju rektální rourku (několikrát nám zachránila klidný spaní).

jjasmina
7. únor 2020

@katgatoo Jooo kdyby sme ji měli kam dát, taky bysme do ní šli 😀

jolana24
7. únor 2020

Monitor dechu stačí klidně půjčit z porodnice nebo jestli jsi u VZP, tak letos na monitor dechu přispívá

jjasmina
7. únor 2020

@petranaty Tak já mám několikery pleny do porodnice Pampers 1, doma dvoje dvojkový Happy mimi a nějakou značku tesco, jinak vlčené ubrousky, olejíček,zásyp, bepanthen , teplomer s ohebnou špičkou. Musela jsem si i brzy zajistit pediatra pro malou, tak mi dala i seznam léků, které si mám dokoupit. Byli tam čípky a sirup na teplotu, espumisan na koliku. Do porodnice jsem kupovala vložky do podprsenky, poporodni vložky, kojící podprsenku, přebalovací podložku, jednorázove sitovane kalhotky.

kaja2016
7. únor 2020

@petranaty Uprimne si moc nedokazu predstavit, ze clovek domysli vse dopredu. Idealni by bylo domluvit si nekoho na prilezitostne hlidani, abys mohla odbehnout do kramu a netahat novorozene do chripek sebou.-)

xmele004
8. únor 2020

Kosmetiku jsem taky nevedela jakou vybrat, nakonec jsem se informovala, jakou pouzivaji v porodnici a podle toho nakoupila (hipp). Jinak u nas (V Mlade Boleslavi) se v porodnici nedostava vubec nic, tak to si zjisti, jsou porodnice, ktere davaji i oblecky a na tobe je jen obleceni na cestu do porodnice. Jednorazove plenky urcite, ja kupovala dopredu spoustu baleni 😂 v porodnici jsme vyuzili ty s vykrojenim na pupik, vel 1, jedno baleni, dvojky snad jen dvoje a hnef trojky a u tech jsme vydrzeli pak delsi dobu. To houpatko, jak uz nekdo zminoval nam taky dost usnadnilo zivot. Jinak leky a takovy veci me treba prinesla na prvni navstevu doktorka domu, ale ona je takova soupla, taky to asi nebude standart 😂 a monitor dechu jsme meli pujceny na pul roku z porodnice za par stovek (mela jsem jistotu, ze je zkalibrovany a nebudu se bat pripadnych planych poplachu)

ariadna12
8. únor 2020

Overalky, vel. 56 a 62, ne pres hlavu, ale zavinovaci a s pantiky, lih na pupik, plenky 1 (my meli Pampersky, ale lidi doporucuji treba Babylove), monitor dechu, klinek do postylky, rychlozavinovacka se suchymi zipy, Weleda mesickove mydlo pro deti, Purelan a gelove polstarky na bradavky, olejicek po koupani, vanicka, pokud neodhadnes loktem teplotu vody, teplomer, my meli videochuvu, jeste vlhcene ubrousky a Sudocream, ale ten prckovi nesedl.

katgatoo
8. únor 2020

Sudokrem mi ještě zbyl po první, připadá mi moc tuhý a nevstřebatelný. Spokojený jsme byli s bepanthenem.

katkapavlik
8. únor 2020

@petranaty ahoj já ještě mě tak napadá Borová voda na oči. Odsávačka na nos Olejníček já používám do koupele linola

janapetrvalska
8. únor 2020

monitor si pujc v nemocnici na rok ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru