Co můžu udělat pro to, abych se do týdne rozrodila?

culianka
4. říj 2013

Ahoj, včera jsem byla na kontrole - monitor, UTZ. Dnes jsem 38+0 a včera mi odhad naší malé vyšel na 3800g, a protože jsem poprvé rodila akutním císařem, nechce mě doktor nechat přenášet a chce naplánovat indukci pár dní před termínem porodu. Prý to vypadá, že malá bude mít kolem 4kg, a i když jsem podruhé rodila přirozeně a bez nástřihu, a to měl syn 3900g, pro jistotu, aby se předešlo riziku ruptury dělohy, mám jít za týden na vyvolání...Moc jsem si přála rodit přirozeně, vyvolávali mě už 2x, ale jsem si vědoma všeho, co mi doktor řekl...jsem plná rozporuplných pocitů, chtěla jsem alespoň jednou zažít ten pocit odjet do porodnice s počínajícím porodem z domova a ne ležet v nemocnici a vědět, že za chvíli jdeme na to ☹ Piju od 34.tt 2x denně čaj z maliníku, denně procvičuju hráz s Epi-nem, chodím na procházky atd...co můžu ještě udělat pro to, abych se do týdne rozrodila?

culianka
autor
16. říj 2013

Tak podávám hlášení 🙂 V pátek jsem ráno nastoupila do porodnice, dostala jsem 1/4 tabletky a nepříliš silné kontrakce přišly prakticky hned a rovnou po 2minutách...po dvou hodinách ale "tam dole" žádná změna, tak mi dali další 1/4 a to už se chytlo líp...od tý doby jsem střídavě hopsala na míči ve sprše a chodila na monitor, bolesti byly docela dost intenzivní a samozřejmě se stupňovaly...na monitoru krásné Himaláje 🙂 ve 14.30 mi píchli vodu, aniž by mi řekli, jak se nález posouvá, tak jsem si myslela, že pořád nic moc, i přes silné bolesti...no a za hodinu dvacet najedou kontrakce s takovým tlakem na zadeček, že už jsem si i zakřičela...sestřička přiběhla, ať vyskočím na lůžko , že se dr.mrkne a hned jen řekla : "tak jo, jdeme rodit" 🙂 Asi na 5.zatlačení byla naše Andulka na světě 🙂 4180g a díky cvičení s Epinem bez nástřihu a bez poranění 🙂 Od včera jsme doma a už mi vůůůbec nevadí, že nás vyvolávali, hlavně že jsme v pořádku 🙂

moodymare
16. říj 2013

@culianka - gratuluji, hlavne, ze uz jste spolu doma. Preji hodne zdravi a pohody.

anda04
18. říj 2013

Tak to jsi měla krásný,gratuluji,taky doufám v takový lehký průběh 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru