2. porod po sekci a I. doba porodní. Jaká byla?

nikka.vo
7. bře 2010

Ahoj maminky, zajímají mě zkušenosti těch, které rodily první miminko sekcí a další přirozeně jak probíhala I. doba porodní u druhého porodu. Nechali vás ulevovat si na míči, chodit, nebo vás nutili ležet a být na monitoru kvůli možné ruptuře dělohy? Já se bojím, že mě budou nutit ležet a být připoutaná k monitoru ☹ Za prvé mi to u prvního hodně vadilo při kontrakcích ležet jak poleno a za druhé chci mít možnost miminku pomoc sestoupit a celé to urychlit. Případně pokud je tu někdo, kdo takový porod zažil v Motole, kde budu letos rodit, tak budu ráda, když to napíšete.

Moc vám děkuju 🙂

nikka.vo
autor
7. bře 2010

A ještě by mně zajímalo,jestli vám ten porod za každou cenu chtěli urychlit (opět kvůli ruptuře) takže vám píchli vodu apod? Já bych totiž ráda, aby to buď nechali na přírodě (kapačka mi nevadí) a nebo aby mi jí píchli až později,kdyby se zdálo,že to nejde moc rychle. Synovi totiž začaly klesat ozvy hned po píchnutí vody, mně začaly okamžitě brutální kontrakce po dvou minutách a kůli těm ozvám byla nakonec stejně sekce. Takže bych do toho podruhé nechtěla zasahovat 😠

tatarina
8. bře 2010

Ahoj Nikko,

já jsem teprve ve 14 tt nového těhu, syn má necelé tři roky a rodila jsem ho císařem v ČB po špatném monitoru z minuty na minutu. Už jsem v nemocnici před porodem asi 14 dní ležela na riziku a prostě se jim jedno odpoledne nezdál monitor, tak ho večer zopakovali a to už mě sestra hnala přímo na porodní sály za doktorem a ten rovnou po prohlídce na císaře. Byla jsem v 37 tt, malej měl 46 cm a 2,66 kg, hraničně zralej a ještě se musel pár dní vyhřívat na teplé dečce.

Co jsem si už zjistila já, tak se po prvním císaři porod rozhodně moc neurychluje, právě kvůli tomu, že stahy po vyvolávačkách jsou silnější a tam by právě bylo větší riziko ruptury dělohy v místě jizvy... Takže se neboj! Já bych taky moc ráda porodila přirozeně, ale nechám to osudu. Neměla jsem císaře "naordinovaného" dopředu, jako některé mamči, takže šance mám relativně velké. Takže uvidíme co nás obě čeká tentokráte.

Některé holky tady na MK psaly, že se po císaři a pak po následném fyziologickém porodu ještě kontroluje nějak zevnitř ta naše jizva na děloze, prý nic příjemnýho, ale dá se to vydržet. Ale to už máš miminko v náručí a jsi spokojená. Mě takhle i daleko míň bolela jizva na JIPce po císaři, když mi malýho přinesli na kojení 😵

Držím palce! 🙂

nikka.vo
autor
10. bře 2010

Tatarinko, díky... já právě zase někde četla, že se to snaží urychlit třeba tím píchnutím vody, aby se to rozběhlo a ta děloha nepracovala zbytečně moc dlouho, což já právě to píchnutí vody nechci 😖 Taky jsem četla, že nedávají epidural, aby to ta žena cítila, kdyby jí to prasklo, někdo ale psal, že epi měl 😅 To je asi fakt porodnice od porodnice. Já se na to pak samozřejmě zeptám v porodnici, ale chtěla jsem vědět jak to kdo měl, abych mohla případně argumentovat 🙂

Krásné těhulkování přeju a taky ať to obě zvládneme normálně 😵 🙂

monaberuska1
10. bře 2010

ahojky holky, tak toto téma mě taky zajímá 🙂 🙂 😉

mi měli taky neplánovaně císař... malá se dusila, poznali to až sem jim omdlela. pamatuju si jen strašně moc doktorů kolem sebe a všichni pořád něco dělali, a já brečela.. víc nic. ale porod mi vyvolávali, takže kontrakce sem měla teda silene velky od zacatku a 6 apůl hodin ale pak bohužel.. císař, mám taky strach trošku z toho prasknutí tomu se říká jak píšete reptura??

já slyšela že když jsi po CŘ a druhý prod se sam nerozjede ze ho nemuzou vyvolat ze musi byt proveden CŘ. já bych strašně ráda taky rodila normálně, kdybych si to mohla naplánovat tak bez komplikací 😀 😀 😀 😀 ale toho prasknutí se bojím...

nikka.vo
autor
10. bře 2010

Já se té ruptury ani nebojím, to procento je strašně nízké, toho se neboj 🙂 Samozřejmě náhoda je blbec a když už jsme se vešli toho procenta které měli císař, tak bych se samozřejmě nedivila ničemu.

Já mám v plánu kolem termínu zkusit nápoj na vyvolání porodu, je tu o tom téma, přece se tak lehce nevzdám 😅

boobinka
11. bře 2010

Zajimave tema, sice jeste planujem mimi na pristi rok kvuli stehovani, ale prvni ditko jsem rodila cisarem kvuli nepostupujicimu porodu, vubec jsem se neotvirala- nalevali do me oxytocin jeden za druhym a nic, tak se slo.
Takze sanci na prirozeny porod mam vysoky. Akorat me u prvniho porodu nutili porad lezet coz bylo k nevydrzeni, jak je to u druheho porodu po sekci?

monaberuska1
11. bře 2010

no stím ležením, to musi byt desny, ja teda u porodu byla porad ve sprše.. a musela sem se porad pohybovat právě 😀 😀 😀 a pro mě bylo horzny to kdyz sem musela sedet nebo lezet kdyz nas nataceli...

nikka.vo
autor
11. bře 2010

Boobinka, to je to co mě zajímá, já právě taky nechci ležet připoutaná na monitoru, chci chodit, skákat, prostě něco 😅

Kdyby nebyl malej přivázanej kolem krku pupečníkem, tak vim, že bych měla celkem rychlý porod, všechno šlo rychle, jen ho ten pupečník nepustil dolu 🙄

Tak fakt doufám, že mě nechají si dělat co chci. Teď bych se teda asi měla jen bát, abych nepřenášela a pak mě nešoupli automaticky na císaře 😖

helcenka
11. bře 2010

Boobinko, já byla s malým úplně ve stejné situaci. Porodní bolesti jsem měla vyvolané bohužel stresem (den před porodem mi zemřel táta), měla jsem šílené kontrakce a pomalu jsem se otvírala a malej pořád nesestupoval. Dostala jsem 2x oxytocin a nic. Musela jsem pořád ležet, bylo to děsný. Nakonec jsem vstala a porod se začal docela rozjíždět, ale ne tak rychle, jak by mimčo potřebovalo, protože už jsem byla dlouho bez plodovky, 4 hodiny minutové kontrakce, takže hrůza. S císařem jsem souhlasila se slzami v očích. Jenže jsem nechtěla ohrozit miminko, kdybych ještě vyčkávala, mohlo by to trvat několik hodin. Taky malej byl víc fialový, než by měl být, takže to bylo asi na poslední chvíli.
Pak mi primář říkal, že kdybych třeba chodila, porod by se rozjel mnohem dřív. No jenomže mě nutili pořád ležet, tak to fakt nechápu.
Teď plánujeme druhé mimčo, chci ho porodit normálně, ne tedy za každou cenu, ale budu o to usilovat, pokud bude všechno OK, tak nevím, proč bych měla mít zase císaře. Už jsem se poučila, takže fakt ležet nebudu a budu si za tím stát. 😀
Držím všem palce.

babara
11. bře 2010

Ja vam snad dam vedet koncem dubna, pokud me ovsem prirozene rodit nechaj 😨

nikka.vo
autor
11. bře 2010

babaro, držim palce 😉

boobinka
12. bře 2010

babara... urcite dej vedet a take drim palecky 😉

me ale nechali lezet uplne zbytecne, jen dvakrat jsem byla na 10min ve sprse a to jsem rodila od 5rana do 20h, maly mel ozvy ukazkovy, tak nechapu ani sebe proc jsem si treba chozeni nevynutila. Za cely ten den ani kousicek pootevreni ☹ a to si myslim, ze bylo kvuli tomu lezeni.
tak snad u druheho se to podari. pokud bude mit mimco dobre ozvy, tak si chozeni primo vykricim 😉

babara
12. bře 2010

Dik, holky, akorat jsme zatim spatne otoceni, to bych na vyber nemela :( ale verim, ze se jeste otoci, jako prvni.

nikka a kde jsi rodila poprvy?

monaberuska1
12. bře 2010

no holky ja sem sama zvedava, malou sem prenasela, a museli mi to vyvolat, tak snad druhy ditko nebudu prenaset, prej kdyz prenasis nemuzou ti to vyvolat.....po cisari jako

nikka.vo
autor
12. bře 2010

babara- Podolí 😉

boobinka, věřim tomu, že to mohlo být i tím, navíc i psychika dělá dosta když si ten porod představuješ jinak (myslím tím, že máš potřebu si nějak ulevit a oni ti to nedovolí) tak to se pak tělo šprajcne 😒

Mona, jj, prej to tak je, takže musíme dělat všechno proto, abychom porodili kolem termínu a já fakt jdu do toho nápoje z ricinového oleje, prostě zkusim všechno, jen abych porodila sama 😅

monaberuska1
12. bře 2010

ja vubec o zadnym napoji nic nevim???? 😀 😀 😀 😀 co to je??no ja jako u maly taky se snazila, a nic...ale rikaji ze druhy porod se vetsinou rozjede sam..tak uvidime 🙂 🙂 😉

boobinka
12. bře 2010

tehulky a neboli ci netahne vas jizva po cisari? me se dela spatne jen kdys si predstavim jak se s roztoucim briskem roztahuje jizva....

babara
12. bře 2010

booobi, ja zatim uplne v pohode, jizvu necitim.

nikka a v Podoli jsi teda spokojena nebyla? Kde se da sehnat ten ricinovy olej?

nikka.vo
autor
13. bře 2010

Monaberuska, tady v sekci - porod - je téma: Nápoj na vyvování porodu ... 😉

Bobinka, mě to nepne a nebolí on ten podbříšek se zase o tolik nezvětší,ale teda od porodu se bojim pořádně zatlačit (naštěstí na wecku s tím problém nemám, tam to jde samo 😀 ) a tahle představa mi vadí. Ale to je psychické a tím že chci cvičit s balonkem EPI-NO (diskuze v - těhotenství ) 😅 tak si to vytlačování hlavičky nacvičim a budu snad v pohodě a bez strachu. Prostě jsem se po operaci bála zabrat, aby to nebolelo, nebo neprasklo, nebo nevim a ten strach nějak zůstal ikdyž je jizva už o.k.

Babara, byla a hned jsem věděla, že tam chci rodit zase, ale nehodlala jsem tam stepovat v 6 ráno kvůli registraci a nakonec Motol mám skoro za rohem, což vzhledem k tomu, že budu muset vždycky udat tchýni syna když půjdu do poradny do porodnice se hodí víc, ona bydlí kousek od nás a pak jen sednu na autobus a jsem tam rovnou. No a stát tam ráno a doufat že mě vezmou mi za to nestojí, ty porodní sály jsou super, ale v konečné fázi (znáte to asi taky) je ti jedno kde rodíš, při těch kontrakcích okolí moc nevnímáš 😖 a to oddělení šestinedělí je tam podle mě horší než třeba v tom Motole. Sprchy pro celé oddělení nic moc, sestry nepříjemné asi jako všude jinde. Takže to neřešim 🙂

Ten olej v lékárně, ne všude ho mají, je dobrý si přečíst tu diskuzi, tam se toho dozvíš nejvíc 🙂

tiki
14. bře 2010

Holky, jsem na tom podobne jako vetsina z vas, byla jsem na akutnim cisari (taky v ČB) kvuli klesani ozvu ditete. A moc doufam, ze to bude tentokrat normalne. Snazila jsem se k tomu zjistit co nejvic, takze kdyz to shrnu:
- porod se nevyvolava ani neurychluje oxitocinem, protoze jsou pak kontrakce "divocejsi", takze je vyssi riziko prasknuti jizvy
- kdyz prenasite, tak posledni mozny dovoleny den (konec 42. tydne) vas proste riznou znovu
- kdyz se normalni porod nejak moc protahuje, riznou vas taky
Ja se snazim delat vsechno proto, abych byla na porod pripravena, piju malinik, jim pupalkovy olej, roztahuju hraz epi-nem, primerene cvicim a hejbu se (kdyz mi zrovna nestune dite jako ted a netrvdnu cele dny doma...)
Jak to dopadlo, mela bych dat nejpozdeji do sesti tydnu vedet, doufam, ze driv 😉
Jinak jsme tohle probiraly s mamkama na jine diskuzi, je tam par nazoru:
http://www.slepicarna.cz/?cat=forum&fsection=10...

nikka.vo
autor
14. bře 2010

tiki, super si to shrnula 🙂 a ten nápoj pro vyvolání zkusit nechceš? Ne každému se do toho chce, no 😅 U prvního porodu jsem nedělala pro rychlejší a snadnější porod nic, ani jsem nemasírovala hráz, prostě fakt nic, ale beztak jsem přesvědčená, že bych porodila poměrně rychle, kdyby malý nevisel na šnůře, tak furt doufám, že i tenrokrát to rychle půjde. Každopádně maliník a EPI-NO to jistí a pak ten nápoj na vyvolání- zatím mi přijde, že co ho holky vypily a zabral jim, tak měly porod max do 8 hodin za sebou 🙂 Jdu kouknout do té diskuze. 🙂

nikka.vo
autor
14. bře 2010

Jo a držim strašně moc palce a budu ráda, když nám tady pak povíš jak si dopadla 🙂

monaberuska1
14. bře 2010

holky já teda zatím jizvu taky vůbec necítím, musím říct že naprosto paráda, ale ono se toto pozná až pupek bude fakt velikej 😀 😀 😀 😀 😀

tiki
14. bře 2010

Nikko, pokud do TP nic, tak budu zkouset cokoli, klidne sebehorsi napoje 😉. Ja pred prvnim porodem pila malinik, poslednich pet dni jsem jedla pupalkovy olej (to mi doporucila moje mudr. na lepsi otvirani, ale mela mi to rict o mesic driv 🙂). Na den porodu si mne po monitoru nechali v porodnici, parkrat mne jeste natocili, pak pichli vodu a bylo. Ale otvirala jsem se taky celkem rychle, vsechno bylo OK, dokud jsem mohla chodit, pak prikurtovana na tom stole, to uz bylo horsi, ale netrvalo to dlouho a jeli jsme na kudlu...

Mono, ja myslim, ze ja uz mam pupek celkem velkej, ale taky jizvu porad necitim. Teda obcas mne v tom brise tlaci a picha ledacos, ale ze by to byla ta jizva, to ne 🙂 .

nikka.vo
autor
14. bře 2010

Tiki, tak to si to,koukám, měla úplně stejný,otvírání rychlovka, pak píchnutí vody a od té doby jsem neslezla z křesla a byla jsem přikurtovaná k monitoru a snad ani ne za hodinu se jelo 😒 Bohužel je fakt, že pokud ty naše děcka budou zase vyhledávat adrenalin už v v pupku a omotají si pupečník několikrát kolem krku, 😅 to je nám pak nějakej maliník a rychlý otvírání k ničemu. Doufejme, že naše holčička bude ,,rozumnější,, než její brácha 😀

marie.peli
15. bře 2010

Ahoj holky zrovna jsem si vyslechla jeden ne moc dobrý zážitek přesně na tohle téme v Ústecké nemocnici. Ani mi to nikdo nechtěl vyprávět celé, že prej až porodím. Což mi teda moc nepřidalo. Tak jsem hned skočila na net a hltám informace. Moc děkuji ta shrnutí Tiki aspoň teď vím víc. Už mi to klepe na dveře termín 25.3. 😨 První porod sekcí malej byl zamotanej do pupečníku, tak jsem ani nestihla mit bolesti a hned me kuchli. Kdybych po tom nemela tri dny přišerný bolesti hlavy, že sem ani nemela melého u sebe, tak byo vše v pohodě. Jizva mě teda teď vůbec nebolí a to už jsme jako balén +15kg. Tak nám všem hokly držím palce. 🙂

nikka.vo
autor
15. bře 2010

Maruško a to klesaly ozvy synovi i bez kontrakcí? To to měl teda asi hodně špatný 😖 Pak nám dej vědět 🙂 Držim taky palce...

marie.peli
15. bře 2010

Nikka.vo No večer v jedenáct mi praskla voda, tak jsem vyrazila do porodnice. Tam zjistili, že mi nic není, tak jsem dostala prášek na spaní (?!) a šlo se na kutě. Ráno mě probudili a hned jsem dostala na pupík přístroj na měření srdíčka. Pak se nic moc nedělo jen doktor tam pořád seděl a čekal. No a pak najednou se tam všichni seběhli začali mi lomcovat břichem a byl fofr. A už mě vezli v 8.14 byl na světě. Do pupečníku byl jen lehce zamotanej, takže ho neoživovali a vše bylo nakonec dobrý. Já ale neměla ani jednu kontrakci, akorát mi dost klesnul tlak.

marie.peli
15. bře 2010

Takže já teď fakt neví do čeho jdu. Až to budu mít za sebou dám vědět. Doufám, že to bude optimistický příspěvek 😲

mamina
15. bře 2010

Holky,nečetla jsem Vaše příspěvky,ale pokud je první porod plánovanou sekcí a teď máte rodit normálně,je to stejný,jakoby jste byly prvorodičky.Porodní cesty ještě nejsou projitý,tak počítejte s tím,že to bude na hodně (ale opravdu na HODNĚ dlouhej běh).Není problém i 10-15 hodin první doba porodní...Takže do porodnice rozhodně nemusíte spěchat při prvním píchnutí.Podle mejch zkušeností je lepší si to prochodit doma a do porodky jet až tak s bolestma po třech,max po pěti minutách.Dřív rozhodně ne.(To by Vás stejně nejspíš ještě poslali domů...Zvlášť,pokud pojedete do porodnice,kde se rodí hodně a maj často plno. 😉 ) Snad Vám tohle trochu pomůže..
A přeju hodně štěstí.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru