Co zabalit do porodnice?

katolinka
17. zář 2018

Ahoj maminky a těhule, prosím co mám zbalit do porodnice pro sebe a pecka, mám termín 17.10, 🙂 a jestli stačí jedna nebo 2 tazky děkuji

lobella
17. zář 2018

@katolinka koukni na to stranky porodnice, zda nemaji udelany seznam pro maminky, kazda porodnice to ma jinak, kamaradka rodila pred mesicem v Breclavi a nepotrebovala vubec nic, krom obleceni pro mrnouse na cestu zpet, ja budu rodit v Mlade Boleslavi a dle stranek porodnice mam mit s sebou uplne vsechno, od vlozek pro me, pro prcka pliny, obleceni pro prcka i zavinovacku svoji na cely pobyt...jinak se doporucuje mit aspon 2 tasky, jedna pro tebe, druha pro mimi, ja mam tedy v tasce jeste mensi tasku, kde mam veci jen na porodni sal, abych nemusela brat s sebou celou tasku se vsim, tak z ni vytahnu jen co budu potrebovat u porodu...

katolinka
autor
17. zář 2018

@lobella děkuji 🙂 zkusím se mrknout

priefi
17. zář 2018

Zabal si hlavne to, co ma porodnice na svem seznamu, ale zcela urco kosmetiku a intimni mydlo, 2 osusky, papirove kuchynske uterky, at to neni jak na jatkach a je cista osuska, porodnicke vlozky bez lepitek (napr. Samu), sitovane jednorazove kalhotky velikost uni (napriklad chicco), koj.podprsenku, vlozky do podprsenky, hroznovy cukr, susenky, malou kolu, neperlivou mineralku, neco maleho k snedku pro partnera, gumove klapky, novorozenecke plenky (staci par ks, zbytek donaska z domu podle potreby), vlhcene ubrousky sensitive, neco ke cteni, prip.koj.nocni kosili, ale obvykle davaji erarni, jeleni luj

hannasweet
17. zář 2018

Já mám sbalene žabky, župan, jednorázové kalhotky, ponožky, vložky, plenky, vlhčené ubrousky, podprsenky 2 + vložky, noční košili, papírové kapesníky, Bepanthen, vodu, osobní kosmetiku, hlavně nezapomenout doklady. A věci na maleho přinese tatínek až budeme odjíždět, ale máme už dopředu sbalene košilky, tepláčky bodycko, overalek a samozřejmě zavinovacku 🙃🙃

silwiin
17. zář 2018

@priefi ja bych jen doplnila o jidlo i pro sebe, protoze vetsinou se to jejich jidlo neda pozrit, nedejboze kdyz jsi treba vegetarian aj.
Dal mobil, nabijecka, fotak (i kdyz vetsiniu staci uz ten co je v mobilu🙂
Ja volim jeste notebook a sluchatka (kdyby nevysel jednoluzkovy nadstandard), obleceni na me a mimino rozhodne svoje, casto nemaji spravniu velikost a mimi z toho vypadava, a zenska asi taky nechce pobihat s holym zadkem v nemocnicnim pyzamu... kosmetiku take svoji, at si mrne zvykne na to co budes pouzivat ty.
Jo a vyl mi doporucovan i fen, pry se tak mnohem lip susi spodek, nez obyc uterkama

monaluza
17. zář 2018

Vsem doporucuji hodne jidla! 😉 Porod je docela vykon, laktace taky, a to co v nemocnici dokazou predlozit rodickam, by obcas ani pes nezral...

bartakova_veronika
17. zář 2018

nejlepší je se informovat přímo v porodnici ... já jsem sice měla zabalenou tašku i pro dceru ale nakonec jsem téměř nic nevyužila neboť oblečení jsme měli z porodnice - je fakt že tam jsem se to nedočetla zda musím mít svoje či nikoliv - malé by ale stejně bylo vše veliké protože se narodila jenom 42 cm a já měla převážnou část 56 a minimálně 50 :D .... hlavně jsem potřebovala pro malou pleny a kosmetiku ... jinak téměř nic a pro sebe alespoň troje noční košile - ale to proto že jsem věděla že tam budu déle a vždy manžel přemáchal a donesl navoněné 🙂 poporodní vložky, vložky do podpsrenky až když se malá narodila tak mi manžel přivezl i notebook když už jsem byla na nadstandardním pokoji, jinak do té doby jsem měla alespoň tablet, pro sebe kosmetiku a spodní prádlo ... jinak téměř nic jiného jsem asi nepotřebovala ... jídla jsem z porodnice měla až až a kupodivu vařili dobře ... je pravda že občas se stalo, že mi naservírovali to co bych neměla ale zvládli jsme to 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru