Co s sebou do porodnice jako prvorodička?

andulka007
26. črc 2021

Ahoj , čeká mě první porod a vůbec nevím co si s sebou zbalit .. jasný doklady vím i jako potřeby pro mě jako vložky a kalhotky .. ale zajímá mě jestli si mám balit nějaké oblečení pro miminko , zavinovačku , čepičku a tak .. předem děkuji

jaja01k
26. črc 2021

@andulka007 To záleží na konkrétní porodnici. Někde všechno dostaneš, někde musíš mít svoje. Většinou mají na stránkách seznam, co máš mít pro sebe i pro miminko.

michaelarousova
26. črc 2021

@andulka007 kazda porodnice ma urcite seznam veci co si vzit sebou☺️ Ja pro mimco brala jen plenky,podlozky,obleceni na cestu domu a bepanthen ☺️

andulka007
autor
26. črc 2021

@jaja01k píšou jen toto ..

pexi
26. črc 2021

@andulka007 každá porodnice to má opravdu jinak. U první jsem měla od porodnice absolutně jiný seznam než teď po stěhování na jiné místo a tudíž i daleko od původní porodnice.

mamikry
26. črc 2021

@andulka007 Napisu ti muj seznam:
1. 2x Kosile na kojeni (u nas je erar, ale kdyz se ocistky umirnily, mela jsem svou)
2. Zupan (zase erar, vyuzila jsem jen na cestu pro caj, jinak je dobry na navstevy, pokud budou povolene)
3. 6x sitovane kalhotky
4. 2x baleni porodnickych vlozek
5. Omyvatelne pantofle
6. Rucnik na oblicej (ostatni jsem mela erar)
7. 2x podprsenka na kojeni
8. Vlozky do podprsenky
9. Papirove uterky na spodek, abych nespinila rucniky
10. Gel z dubove kury na nastrih
11. Purelan na bradavky
+ kosmetika
Navic jsem mela jeste skrabosku na spani, nabijecku na telefon a knizku.

K porodu:
1. Zinka
2. Hroznovy cukr
3. 1x sitovane kalhotky a vlozka do nich
4. Pantofle

Pro miminko:
1. Overalky (u nas davaji jen kosilky a miminko je skoro nahate)
2. Plenky
3. Jednorazove prebalovaci podlozky
4. Ubrousky na zadecek

pampeliska1313
26. črc 2021

Já toho měla hromadu, nakonec nejdůležitější byl ručník a hygiena, vložky, noční košile, plenky pro mimčo (manžel je zapomenul vzít, sestra mi to dala hezky sežrat) pak ještě nějaký body pro mrňouse, ale asi poslední dva dny, než nám donesli to jejich, nechtěla sem mu nechávat jen košilku. Zbytek(kosmetika pro prcka, zavinovačky, látkový plenky apod) byl k dispozici. Rodila sem teď v Podolí. K porodu samotnýmu akorát pití, košile, projímadlo (stejně mi řekli, že to co tam píšou je k ničemu a nalejou vodu) ručníky a přezůvky.

rejalin
26. črc 2021

Výše už je toho dost napsané. Já jen doporučím, aby sis vzala velkou zásobu poporodních vložek. Já šla naivně s jedním balením a nakonec jsem tam spotřebovala snad dvě nebo tři, manžel mi musel dokupovat. A malou plastovou láhev - to je super, když jdeš na WC na malou (jednak to chladí případné pálení a potom nemusíš pokaždé do sprchy, aby ses oplachla). Někdo si takto do toho kape i nějaké olejíčky na desinfekci a hojení, já pak doma oplachovala odvarem z řepíki.

sanyy22
27. črc 2021

@andulka007 já měla pro mě: kojeneckou košili, ponožky, 2 ručníky, poporodní vložky, síťované kalhotky, houbičku, sprcháč, zubní kartáček, zubní pasta, pantofle,

Pro syna: pouze pleny, jednorázové podložky, vlhčené ubrousky (oblečení mi v nemocnici dali)
Jinak mi pak přítel dovezl naše oblečení jak jsme jeli domů

rimortis
28. črc 2021

já myslím že to co máš na seznamu docela stačí. Ještě se mi osvědčili teplé ponožky, protože i když jsem rodila v šíleným horku, měla jsem pak nohy jak led 😀 jo a nafukovací kruh, když jsem byla po nástřihu nedalo se moc dobře sedět. Měla jsem s sebou taky kalciovku, kdyby malá byla nějak dravá, ale nebyla, zato holčička mojí "spolubydlící" chtěla být na prsu pořád, jsem jí tu mast pak dala, rozhodně ji využila.
V porodnici jsem dostala skoro všechno, poporodních vložek jsme dostaly, kolik jsme chtěly akorát plenky byly "na příděl" tak jsem si s sebou brala jedno balení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru