CS 8, Hamiltonův hmat - porod stále v nedohlednu. Máte zkušenosti?

11. pro 2020

Pěkný den všem,
zajímá mě, zda máte zkušenost se situací, se kterou se momentálně potýkám.
Mám pět dní po termínu porodu a naše malá se pořád na svět nechystá.
Porodní cesty jsou připraveny hezky - CS8, otevřená cca na 2 až 3 prsty. Včera mi doktorka udělala Hamiltonuv hmat, a říkala, že do pondělí určitě porodím. Ještě včera jsem ten pocit měla, konečně se něco dělo! Měla jsem bolesti, tvrdlo bříško... Dneska ráno opět klid, nepřipadá mi, že by se něco chystalo.

Máte některá zkušenost? Rozrodily jste se nakonec sami? 👀

jge
11. pro 2020

Dej si teplou sprchu. Ja mela Hamiltona 40+2, Dr rekla, ze do vecera porodim. Rano po Hamiltonu jsem mela kontrakce, jenze kolem 17 ustali. Volam do porodnice, poradili teplou sprchu. Maly se narodil ten vecer kolem 22.

autor
11. pro 2020

@jge
Děkuji za tip, vyzkouším.
☺️

sajul
11. pro 2020

Ještě máš spoustu času, fyziologické těhotenství trvá až 42tydnu, až potom je to přenášení. Já po Hamiltonu rodila, ale ve 41+1. Zkus si promluvit s miminkem, to ono dává implus k porodu. Fyzická aktivita, teplá vana, babskych rád je spousta.

sebinka123
11. pro 2020

Úplně vás chápu, ten konec těhotenství je náročný, aspoň pro mě tedy byl vždy. Já měla u syna 2x hamiltona, vždy kontrakce ustaly, nakonec porod vyvolávany. Otevřená a CS score jako vy. U dcery také první Hamilton nic a druhého pan doktor udělal pořádně dopoledne a kolem půlnoci začaly bolesti a druhý den se dcera narodila. Opět cesty krásně připravené. Jinak mohla jsem se stavět třeba na hlavu, zkoušeli jsme k popohnani porodu kde co a u mě teda nezabralo nic. Držím pěsti ať máte do Vánoc zdravé miminko v náručí. 😉

autor
11. pro 2020

@sajul ano, to vím, že 40. a 41. týden je potermínový nikoliv přenášení. Ale v naši porodnoci nechávají max. devět dní po termínu porodu.

Já už zkoušela všechno možné i nemožné 😂. Babské rady jsem už vzdala. Tak snad se dočkám.
A děkuji za tip😊

autor
11. pro 2020

@sebinka123
Souhlasím! Je to dost náročné i psychicky 😂. Občas mě přepadne taková úzkost, že to "nejde samo" a budou mi muset porod vyvolat. Ačkoliv vím, že to není nic neobvyklého 🤦🏼‍♀️.
Děkuji mnohokrát za sdílení Vašich zkušeností!😊

kocila
11. pro 2020

taky mi měli vyvolávat porod 41+1 a malý se na termín vyvolání rozhodl narodit bez pomoci... takže co je dnes, nemusí platit zítra a máš celý víkend před sebou (mě teda k porodu pomohlo masírování bradavek a rozjely se mi kontrakce, které trvaly až do porodu).....tak přeji hladký porod

jednaholkaa
11. pro 2020

Me delali Hamilton dvakrat, muzes zkusit.. Ale teda nepomohl. Me netvrdlo ani bricho teda..

autor
11. pro 2020

@kocila zkusím to, třeba to zabere! 🙏🏼a děkuji mnohokrát

autor
11. pro 2020

@jednaholkaa
No mi teď začala odcházet i hlenová zátka, tak snad se to připravuje 🙄

mariladka
11. pro 2020

Já si nechala udělat hamiltona den po termínu (mladá doktorka), prý vše krásně připraveno, ale synovi se nechtělo, neměla jsem ani poslíčky. Večer jsem něco cítila, ale za chvíli hned klid. Den na to večer, poslíčci, dvě hodky a klid. Den na to jsem šla opět na kontrolu a hamiltona mi udělal můj doktor, primář, byl rozdíl už i v provedení. Večer kontrakce a ráno jsem porodila. Nech si ho klidně udělat znova, ale máš ještě čas případně.

ekou
11. pro 2020

Po hmatu jsem cekala jeste 2 tydny :D :D a to jsem pak zkousela opravdu vse, abych porodila o neco driv skrz vetsi dite

darinka84
11. pro 2020

Já čekala až do toho konce 42.tydne.. Ale můžeš zkusit babske rady... Sex, fyzická aktivita, teplá voda, svařák, masáž bradavek. Zo hodně vyplavuje oxitocin a orgasmus samozřejmě. Ale spouští to dítě, takže trpělivost.. Jednou porodís.. Vim. Jaké to je... A mimochodem bylo by me tedy úplně fuk kdy si přeje rodit porodnice! Je to tvé dítě a tvé tělo. A pokud je placenta, průtoky a ozvy v pořadku, je vyvolání spíše na škodu a hlavně není důvod

zuziktom
11. pro 2020

taky jsem si řekla v den termínu o hamiltona, to byl pátek, v sobotu odcházela celý den zátka, v pondělí ráno na kontrole jsem si o něho řekla ještě jednou a večer už mi praskla voda a jelo se.. ale za mě, už bych to nechtěla přes hamiltona.. já vím, že ten závěr těhu je šílený, a člověk počítá už pomalu minuty ať je konečně porod, ale ono to tělo ví, proč čeká.. ale plně tě chápu.. za pár týdnu rodím podruhé a budu doufat, že to bude lepší .. držím palce, ať to máš rychle za sebou 🙂

sebinka123
11. pro 2020

Vím, jak dokáže být psychika ženy před porodem pocuchana. Teď u dcery mi lékař řekl, že pokud ten Hamilton nezabere, tak mi rovnou stanovil nástup do porodnice. Paradoxně jsem konečně odcházela domů už uklidnena, že v nejhorším už to budu mít za další 4 dny za sebou. I když samozřejmě vím, co vyvolávání porodu obnáší. Držím pěsti a budu ráda, když napíšete, že už držíte miminko v náručí 🥰😉

anet_98
11. pro 2020

Určitě bych doporučila teplou sprchu i klidně 15-20 minut a mě pomohl sex s přítelem. Do 24h začaly kontrakce a do dalších 15h jsem porodila 😊 někdo také doporučuje indické jídlo a sklenku vína, ale ani jedno jsem nezkoušela 😅

autor
11. pro 2020

Díky Všem!😊 Vyzkouším co se dá.

@sebinka123
Děkuji mnohokrát za empatii, jsem ráda, že mi někdo rozumí, zejména mým pocitům!😊
Snad už tomu tak brzy bude. 🤱😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru