Dítě je ve 33. týdnu těhotenství menší, je to v poho?

majaaa82
2. kvě 2016

Ahoj holky, prosim o radu. Jsem ted 32tt+5 a byla jsem na velkem ultrazvuku. Lekar rikal, ze plod odpovida velikosti 29tt+5. Vaha cca 1460 gramu. Jinak pry vse v poradku, vcetne prutoku. Jen na zaver prohodil, ze bych mela byt sledovana, lae sve doktorce pry volat nemusim, ze akutne atm zadny problem neni. Mate nekdo podobnou zkusenost? A bylo vse nakonec v pohode?

petrapelech
2. kvě 2016

Ahoj, moje kolegyně z práce na tom byla podobně jako ty. Malá taky vážila asi 1,5kg a doktor jí poslal do nemocnice, kde strávila 14 dní a pak jí ještě pustili domů a během 14 dnů má termín. Myslím si, že kdyby bylo něco v nepořádku, tak by tě taky poslali do nemocnice na pozorování, takže hlavně klid a myslet pozitivně 🙂

spajkina
2. kvě 2016

Ahoj, tak já jsem na tom skoro stejně, dnes jsem byla na utz. jsem 28+3 a doktor mi řekl,že malá neroste jak by měla... že odpovídá hlavičkou na 26tt a nožičkami na 27tt. Napsal mi vitamíny a mám dojít za týden na kontrolu. Váhu nevím. Také by mě zajímalo,jak to u vás dopadlo... děkuji.

spajkina
3. kvě 2016

Nikdo nemá zkušenost????? Jsem na nervy!!!! ☹

soyevita
3. kvě 2016

@spajkina Já být Tebou tak se nestresuju,měření není 100% a každé dítě se vyvíjí jinak.Ne tabulkově.Mě ten rozdíl nepřijde tak velký,já mám tři holky a všechny měly malé hlavičky a byly drobnější.
Kdyby nebyl ultrazvuk,byl by klid 😉
Kdyby to bylo něco závažného,tak Tě hned posílá dr.do nemocnice na pozorování.
Hlavně se nestresuj,miminko potřebuje v první řadě klid.

micaella23
4. kvě 2016

Na utz je vaha +-500g rozdil, muze zjistit delku akorat podle delky vypoctu steheni kosti a obvodu hlavicky, ale stejne to neni presny, muze mit delsi nohy nez trup a naopak, deti rostou strasne narazove, za tyden muze klido pribrat o tretinu. Vsichni jsou ted navyknuty na ty 5kg monstra a cisare... Kdyz ma clovek normalni vahu ditete tak doktori rikaj tyhle blaboli, nejsi prvni co slysim, ze zas nekdo vystrasil... Kamaradku jsem takhle pred tydnem musela odvezt z Thomayerky s silenym histerakem!! , jeli jsme hned k Apolinari na utz, kde ji vzali a tam zas rekli, ze funguje vse jak ma, vse je luxusni a nemuze cekat 70cm obra kdyz sama meri 165cm. Moje na posledni prohlidce mela podle nich 3kg, narodila se den na to2,4 kg. Rikali ze jsem ji ani sebe neprecpavala a je velka podle moznosti meho tela. Bud rada alespon porod bude -snad- brnkacka. Kdyby tam bylo neco spatne uz jsi na dalsich x vysetreni. Tyhle kecy doktoru by meli zakazat.

pavlinatomsova
4. kvě 2016

Buď v klidu, měli jsme to samé, jen mě strasili (nízká váha, pak zase hodně plodovky a za tyden malo plodovky) a den pred porodem hrozili, ze mala nemá ani 2kg, a narodila se nám Štěpánka s 2.170 gramů a 45 cm, ted mame 10.5 mesice a kolem 7 kg,, Mimisek vahu pak dozene 🙂 Hlavně źádný stres...

pajdik1805
4. kvě 2016

Presne tak bud v klidu. Ja byla v patek na kontrole 30+0 a doktor mi rika, ze miminko ma mensi hlavicku, tak o mesic nez zbytek tela. Rovnou mi volal na genetiku do Plzne, objednali me na pondeli. Vsechno je v poradku, miminko uz mam hlavickou dolu, tak tam asi bylo zmackly. Ale uplne te chapu, ze te takhle zbytecne stresuji, myslim,z e kdyby se mu to nezdalo, tak te nekam posle, aby se na to povidal i jiny doktor

luckapol
4. kvě 2016

Ahoj, ve 32+0 měla malá 1490 g. Porodní váhu měla 3095 g. Buď v pohodě 🙂

blecha94
4. kvě 2016

Vůbec bych se tím nestresovala. Já poslední měsíc kvůli velikosti padla dokonce na rizikáč. Den před porodem jsem byla na posledním měření, rodila jsem jako riziková ve 41. týdnu dítě s odhadem 2.6 kg a porodila dceru 3.65. 😀 Navíc, pokud je vše ostatní v pořádku, tak bych se vůbec nestresovala. Některé děti holt nepadnou do tabulek už v děloze, ale to je v pořádku. 🙂

spajkina
4. kvě 2016

Všem moc děkuji za odpovědi, uklidnili jste mě 🙂 ... Na poslední kontrole ve 25 tt. bylo vše v pořádku,že mám dojet za měsíc a ted´řekne mi tohle...s tím,že některá těhotenství nedopadnou dobře 😢 . Že mám víc jíst..přibrala jsem zatím 4,5 kilo , ale myslím si,že si dítě vezme kolik potřebuje...že to tím není. Snažím se nestresovat...ale mozek pracuje na plné obrátky 😕 . Moc vám děkuji za odpovědi. Snad mi v pondělí řekne,že miminko povyrostlo...

sarkar
4. kvě 2016

@majaaa82 víš, celý lidský tělo a vlastně příroda vůbec je tak dokonalý, že ví přesně, co kdy a jak udělat. Nemusíš říkat spermiím, aby si našli vajíčko, nebo je to nějak učit, nemusíš říkat vajíčku co dělat. Stejně tak nemusíš dítěti říkat, kdy se narodit anebo jak dýchat. Kdyby příroda chtěla, abychom se o dítě v břiše nějak starali, tak by udělala v břiše okýnko 🙂 Vykašli se na doktory s přístrojema, který jsou sestavený přesně podle nějakých matematických výpočtů ale neberou v potaz individualitu. Věř tomu, že tvoje tělo a tvoje dítě vědí, co dělají a že to, co dělají, má nějaký důvod a smysl. Vím, že při prvním dítěti je to hodně těžký, člověk se hodně bojí a vše řeší, ale i do budoucna se ti bude tohle doporučení hodit, ušetří vám oběma hodně stresu 😉
JInak, mě Dr. kolem 33tt tvrdil, že už má dcera přes 3kg a narodila se jen 9 dní před termínem a měla 2700g...a u syna odhadovali pár hodin před porodem 3kg a měl 3500g.

spajkina
1. čer 2016

@majaaa82 ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak to u vás dopadlo? snad je vše v pořádku 🙂

kristyna90
1. čer 2016

ahoj ja mela taky po 30. tt maleho jakoby o 3 tydny pozadu ve vyvoji.. doktor me hned uklidnil, ze to neni spatne, ze bud bude mensi a nebo pri tom jejich mereni se muze seknout o milimetr a pak vyjde i celkova delka jinak🙂 a na vahu?? tam je vzdy +- 500g maly byl celou dobu mensi a pak se narodil 50 cm a 3630g

majaaa82
autor
6. čer 2016

@spajkina ahojky, no... mam tri tydny do porodu a mimi je porad mensi... porad o tri tydny, ale roste. Presne 4 tydny pred terminem melo 2kg. Dneska pisu z cekarny v porodnici, jsem na rizikovy poradne kvuli tomu. Uvidim po prohlidce... jsem zvedava, jak se vsechno ma 🙂

kristyna90
6. čer 2016

@majaaa82 jak jsi dopadla ???

majaaa82
autor
7. čer 2016

@kristyna90 Ahojky, no... vypadá to, že je všechno v pohodě. Jsem otevřená na 1,5 cm, takže už se pomalu prcek chystá ven 🙂 A já si oddechnu, páč jsem jak vorvaň! 🙂

spajkina
7. čer 2016

@majaaa82 tak to je moc dobře,že je vše v pořádku, nakonec zbytečné stresy,jak psaly holky... 🙂 ale chápu,taky jsem byla posr.... strachy,co se bude dít. 🙂

kristyna90
9. čer 2016

@majaaa82 no vidis🙂 ja nevim proc ti doktori nekdy tak strasi...🙂 vzdyt tehotna zena se nema stresovat🙂 a kdyby bylo neco spatne tak by si te nechali v nemocnici🙂 preji rychly porod, mnoho sil a at uz mas to sve stesti u sebe🙂)

spajkina
27. čer 2016

@majaaa82 ...ahoj, jak jste dopadli s mimiskem..? určitě je vše v pořádku 🙂

hhranolka
27. čer 2016

@spajkina já měla první dceru mensí... mela jsem nepravidelnou menzes, takze jsem otehotnela o vice jak 2 tydny pozdeji, nez by to melo byt 🙂 ted cekam druhe a to je pro zmenu o 2 tydny vetsi 🙂

spajkina
30. čer 2016

@hhranolka ahojky...malá roste, ale je stále prý menší o týden...10 dní..., ale mudr.to už neřeší,prý bude prostě drobnější..za chvíli uvidíme- začínám 38 tt. 🙂

hhranolka
30. čer 2016

@spajkina vsak jasný...záleží kdy jsi byla reálně oplodněná 🙂

majaaa82
autor
10. črc 2016

@spajkina ahojky, Betka se narodila spontanne 26. cervna, ctyri dny po terminu. Mela 2,47 kg, ale vse v poradku 😉

soyevita
10. črc 2016

@majaaa82 Moc gratuluji🙂Holčička je malička ,ale vše brzy dožene🙂Hlavně,že jste obě v pořádku

spajkina
11. črc 2016

@majaaa82 moc gratuluji 🙂

spajkina
2. srp 2016

Ahojte, tak u nás byly stresy zbytečné,jak psaly holky,mám krásnou 3 kilovou holčičku,zcela zdravou 🙂 Jen pro info dalším holčinám se stejným ,,problémem,, 😉

alphay
4. zář 2016

Jak tak koukám, tak je to docela časté, že doktoři naměří méně a pak straší. Mě na utz ve 20tt řekla doktorka, že je miminko o týden menší, než by mělo být. Za tři týdny jsem byla na kontrole, kdy mě postrašila, že se zpožďuje ve vývoji a už je o 10 dní menší, a že jestli to takhle půjde dál, budou mi holčičku muset vyndat dřív. No a za další tři týdny ve 26 tt mi řekla, že dítě sice nebude žádný obřík, ale roste naprosto přiměřeně... To aby z toho člověk byl jelen. Koukala jsem se jí pod ruku při měření a stačí, aby tu značku posunula o kousek jinam, a už to měří +- týden... Takže já si myslím, že nejlepší je se hlavně nestresovat 🙂 jo a já jsem začala kvůli výživě pít nějaký doplněk s železem a minimálně to pomohlo mě, že mi tolik nebuší srdce a tolik se nezadýchávám 🙂

krissstyna
5. zář 2016

Dobrý večer, můžu se Vás zeptat jestli nemáte někdo zkušenost? Minulý tyden jsem byla na kotrole, podle TP bych měla bych 30tt, po utz doktorka řekla, že miminko odpovídá 32+4. Tak co z toho teda platí, v kolikatem týdnu vůbec jsem? 😀 Už jsem z toho strašně zmatená 🙂 Na kontrolu mám chodit už po 14ti dnech.

blecha94
5. zář 2016

@krissstyna Jsi i nadále ve 30. týdnu, jen dítě je větší.

krissstyna
5. zář 2016

@blecha94 ahaaaa, dobře, děkuji moc za odpověď 🙂 Já už se těšila že tady s náma bude drobek dřív 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru