Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dva dny do termínu porodu. Máto to taky tak, že se nic nechystá?

PoslíčciPorodTermín poroduJsem těhotnáUltrazvukové vyšetření v těhotenstvíBolest
petranaty
31. bře 2020

Ahojky , chtěla jsem se zeptat a spíš i uklidnit těch,které to mají už za sebou 🙂 2.4 mám termín podle ultrazvuku a pokud do té doby neporadím , tak toho 2.jdu zase na kontrolu do nemocnice . Už podruhé . Na porod se vůbec necítím , žádný poslíčky , bolesti prostě nic :/ stále doma dělám všechno ...měl to někdo taky tak ?že celou dobu nic a potom bez nějakého "upozornění " to začalo ? A jak se postupuje dál když do toho 2. Neporadím ?

pipi_puncocha
31. bře 2020

Jasně, ještě máš spoustu času, pokud bude vše v pořádku, tak třeba u nás v porodnici nechají 10 dní přenášet, jen se chodí častěji na kontroly.

Já jsem třeba nikdy neměla poslíčky, vůbec žádné tvrdnutí břicha ani jiné příznaky, v noci ve spánku mi praskla voda (den po termínu) a to bylo jediné. Když jsem si ten den šla lehnout, tak jsem taky myslela, že to nikdy nepřijde. Držím palce.🍀

konidana
31. bře 2020

@petranaty jí měla termín 21.12. a ještě 26. jsem s mužem šla na výlet do lesa. Dcera se narodila 31.12. před polednem. Zádný poslíčky, tvrdnutí, nic. Akorát jsem asi co 3 dny chodila na kontroly - mezi svátkama možná ani ne tak často. Něco se trochu začalo dít večer den před porodem, takže jsem nespala😅

hope09
31. bře 2020

Jo, já to tak měla 🙂 celé těhotenství žádné poslíčky, dva dny před termínem mě večer pobolívalo břicho, ale spíš tím, jen se tam miminko mlelo, v noci mi praskla voda a ráno byla dcera na světě 🤗
Když neporodíš v termínu a všechno bude v pořádku, tak se s tebou třeba za týden domluví jak dál a po pár dnech by porod vyvolali

martt
31. bře 2020

@petranaty Já jsem to takhle měla u druhého dítka 21.3 jsem měla termín. Žádné poslicci, bolesti nic. Na jednou v noci z 20.3 na 21.3 pravidelné bolesti a za 2 hodiny byl malý na světě.

petranaty
autor
31. bře 2020

Holky moc děkuju , já jak jsem sama doma a ještě pokaždé když zapnu telku melou tam furt kolik lidí umřelo ,bla bla a já asi aniž bych si to připouštěla ,tak mám strach z toho neznáma. Předtím jsem se "bála "jen" porodu.🙂 Taky se bojím že to nepoznám :D když mi třeba nepraskne voda . A kdy do té porodnice ? Někde čtu po 10 minutách někde po 5 . Já si stáhla nějakou apku na kontrakce :D ale nevím zda to není hloupost :D

eithelwing
31. bře 2020

@petranaty První těhotenství jsem neměla žádné tvrdnutí břicha, žádné poslíčky. Termín porodu, kontrola v nemocnici. Čípek tuhy, zavřená na sedm západu. Doktorka byla skeptická a že dostanu týden, a pak vyvolávání.
A druhy den večer to zacalo. Kontrakce, které fakt poznáš. 😊 Asi třikrát jsem se v noci sprchovala a bylo to jen horší, nespala jsem, střeva jela, bohužel i žaludek, jsem zvracici rodicka. 🙄
Do porodnice jsem jela az další den, vodu mi praskli tam.
V tuto dobu se to opravdu může změnit z hodiny na hodinu. 😊

eithelwing
31. bře 2020

@petranaty Ta apka je podle mě fajn. Poprvé jsem ji neměla a jen s hodinkami jsem si často nebyla jista, jak to bylo. 😀
A jak daleko máš porodnici?

jjasmina
31. bře 2020

Já měla jen poslíčky, ale na porod jsem se necítila ani nahodou, v sobotu večer jsem jela do Obi a na parkovišti mi praskla voda 😀

misicka1988
31. bře 2020

U první dcery taky naprosto nic, a jednoho rána mě vzbudilo mokro... praskla mi ve spánku voda 😊

petranaty
autor
31. bře 2020

@eithelwing no tak jí dávám ještě pár dní :D třeba bude holka aprilová :D a je možné že si mě tam už nechají toho druhého ? To snad ne 🤔

petranaty
autor
31. bře 2020

@eithelwing jo já to zkoušela jak to funguje a napíše mi to zdá se mám sebrat a jet do porodnice nebo sledovat dál :D porodnici mám 30 min autem ,a přítel než se třeba vyprdelí z práce tomu dávám tak 15 minut :D

petranaty
autor
31. bře 2020

Je pravda že večery mám pocit mírně na zvracení a malá se tam dost mele ...ten pocit zvracení je jen takový lehky ,jako když se prežeru :D

nik1
31. bře 2020

Apka je dobrá, protože při kontrakciich nemusíš sledovat čas, ale soustředíš se na dýchání. Teď máš ještě čas. Syn přenášený 11 dní ven za zadnou cenu nechtěl, sekce. Dcera se narodila 4 dny po termínu. Trochu to uspíšil Hamilton. Do porodnice jsem jela kdyz byly bolesti po 5 minutách. Pred tim zadny poslicky a jiny příznaky,
a já už se tak těšila až porodím, že jsem byla ráda za každou kontrakci. Dej si večer relax v horké vaně a odpočívej.

krupka3
31. bře 2020

Termin je az do 42tt, takze ma miminko jeste spoustu casu. Ja mela poslicky nekolik tydnu pred porodem denne, takze ten porod samotny byl pro me taky "necekany". Az to zacne, poznas to. Dej miminku cas a prostor narodit se tak, jak potrebuje a az bude pripravene

petranaty
autor
31. bře 2020

@nik1 já furt vytiram ,uklízím celý barák žehlím :D na zahradě dělám a malá se vždy jakoby jen přetočí a spinká dál :D tu vanu zkusím 🙂

petranaty
autor
31. bře 2020

Holky a myslíte že ještě můžou přijít posličci ? Nebo už to budou rovnou ty kontrakce ,když celou dobu nic nebylo ?

nik1
31. bře 2020

Praskne ti voda, pojedeš. Ale podle bolestí poznáš kdy jet. Soustřeď se na sebe a nějak to poznáš. Já tyhle kecy nesnášela, ale vážně si rekneš tak teď už radši ano. Pokud bude vše ok, tak druhého si tě tam nenechají. Chodíš pak ob den nebo od dva na kontroly. A ten lehky pocit na zvraceni jsem měla taky, ale to je kvuli mimču ze už je velké a cpe se kam nemá.

nik1
31. bře 2020

😁jooo, uz nikdy nebudu mit tak uklizený barak jako před prvním porodem. Můžeš mít ještě poslíčky. Kamarádka měla a pořádný jeden večer a druhý den odpoledne až přišly porodní bolesti.

konidana
31. bře 2020

@petranaty tak jestli už nebudeš rodit, tak si tě tam při kontrole nenechají . Já u druhého měla kontrolu přesně na termín asi v 8 ráno. Od 2h v noci bolesti, stejné jako na začátku 1.porodu. Tak jsem se sbalila komplet do porodnice a na kontrole říkám, aT si mne tam nechaj, že dneska porodím. No ne, poslali mne v 10 domů (kontrakce v cizím prostředí zeslábly) a já tam ve 14.h byla znova, malej se narodil v půl pátý.

petranaty
autor
31. bře 2020

@nik1 je teda pravda že si musím vždycky sednout ,ale od rána do večera uklízím , přítel jen převrací oči :D

petranaty
autor
31. bře 2020

@konidana tyjo .... No tak snad to u mě bude jasné ...já se s nima přít nemůžu bez zkušeností :D

pavlinar
31. bře 2020

Jo. V v nedeli jsem jeste celkem svizne bezela na autobus, v pondeli v pohode, zadne naznaky, vecer praskla voda.. az dokonce jsem byla aktivni a zadne varovani necitila

puhelin
31. bře 2020

No, kdybych cekala na prasknuti vody, tak s jistotou rodim v aute cestou do porodnice. Kdyz praskla, byla jsem na 8 - 9 cm a hned jsem bezela na box.

gabiste
31. bře 2020

Klidně můžete jít na vyvolání... Taky sem si malovala scénáře, jak mi praskne voda a jestli stihnu jet do porodnice... 8. Den po termínu jsem nastoupila na vyvolání a porodila druhý den... Při druhé dceři, kdy sem byla skalopevne přesvědčena, že půjde dřív, protože jsem musela fungovat s ani ne dvouletackou, denně jsem tahala kočár, dítě, nákupy, dávala si i 12km prochazky... Dokonce od 8.mesice poslicky vždy večer.. A co myslíte? 10ty den po termínu jsem si opět nakracela v pohodě do porodnice na vyvolání a druhý den se dcerka narodila..
Takže být vámi, užívám si každý den, kdy se můžete v klídku válet v posteli s knížkou a nic neresit😀 i když chápu, že se na detatko těšíte, jako každá z nás...

petranaty
autor
31. bře 2020

@gabiste děkuji za zkušenost 🙂 dneska si dám vanu , udělám si masku ,pustím film a budu se válet 🙂 už to chci mít za sebou ,to je jasný ,ještě v této době koronaviru ,kdy si neumím přesně představit jak vše bude fungovat ....ale počítám že s malou budeme jen doma a na zahradě a příbuzní mají holt smůlu ,než se vše uklidní

eithelwing
31. bře 2020

@petranaty Myslím si, že v dnešní situaci tě v nemocnici nebudou zdržovat, pokud to nebude nutné. Vyvolání fakt na termín hrozí většinou u žen s komplikacemi - cukrovka, předchozí cs. Ale to vím tak z doslechu. Mě tehdy jen vyšetřili, natočili ozvy, vše bylo ok, k porodu to nebylo a hezky jsem šla domů. 🙂 I celou cestu jsem si odřídila, porodnici mám 40 km. 🙂

Fakt ani druhý den jsem nic necítila, žádné poslíčky. Ne takové, aby mě zastavily v činnosti. Jo, břicho občas bolelo, ale to spíš jak se dcera prošťuchovala. :D
A večer si muž zapnul televizi, já si lehla vedle něj a najednou to začalo. Prostě zničehonic.

Jinak některým holkám prostě voda sama nepraskne. Ale to nic neznamená. 🙂 Já měla první dobu porodní fakt zoufale dlouhou, pořád jsem byla na 3 cm, kontrakce po 10 minutách, rychleji ani ťuk. A tak mi nabídli prasknutí vody. No, po dvou nocích bez spánku, několika zvracení jsem brala vše. :D Praskli vak a najednou 8 a už to šlo lépe. 🙂

Člověk už na to čeká a nejhorší je rodina, co se tě pořád ptá, kdy už jako budeš rodit. Jako by to člověk mohl ovlivnit. 🙂 Hlavně klid, dělej vše jako dřív, jen tu tašku do porodnice měj nachystanou. :D Ať vše dopadne dobře!

petranaty
autor
31. bře 2020

@eithelwing děkuji za zkušenost 🙂 a s tou rodinou to je fakt hrůza .... Každý den mi někdo volá a ptá se , už už ?! No hrůza ... Taky ty řeči jak se těší až si malou pochovají ponuchnaji ... A když jim řeknu že na to si budou muset asi počkat že v této době chci kontakt minimalizovat jen na mě a přítele tak to nerespektují ....s tím taky nevím co mám dělat a jak jim to jinak vysvětlit ...

eithelwing
31. bře 2020

@petranaty Člověk by měl normálně respektovat šestinedělí... :( Jako jo, jsou maminky, co hned někam můžou vyrazit, já měla šestinedělí docela peklo - problém s kojením, malá byla fest uplakaná, hormony zase jak na klouzačce. Fakt jsem nestála o návštěvy, hlavně ty typu "za pět minut jsme u vás, jo?". To bych vraždila. :(
Ale teď vůbec - je karanténa, šmitec. My se tedy s prarodiči dcery teď nestýkáme, jen skypujeme. Nedá se nic dělat, nechci ohrozit ani je, ani nás.

petranaty
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
kometkak
31. bře 2020

@petranaty Mě nechali 11 dní u obou a pak vyvolávání.. Jinak by tam zustali naveky..

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru