Dva dny do termínu porodu. Máto to taky tak, že se nic nechystá?

petranaty
31. bře 2020

Ahojky , chtěla jsem se zeptat a spíš i uklidnit těch,které to mají už za sebou 🙂 2.4 mám termín podle ultrazvuku a pokud do té doby neporadím , tak toho 2.jdu zase na kontrolu do nemocnice . Už podruhé . Na porod se vůbec necítím , žádný poslíčky , bolesti prostě nic :/ stále doma dělám všechno ...měl to někdo taky tak ?že celou dobu nic a potom bez nějakého "upozornění " to začalo ? A jak se postupuje dál když do toho 2. Neporadím ?

petranaty
autor
31. bře 2020

@kometkak no já si právě myslím že kvůli koronaviru ,budou spíše vše urychlovat a parkovat nás honem domů ....

petranaty
autor
4. dub 2020

Ahojky ,tak jsem byla ve čtvrtek na kontrole a řekla mi že pokud neporodím do 10 dnů ,půjdu na vyvolavačku . Po vyšetření jsem dost zaspinila a spinim trochu ještě dnes ,je to taková tmavě hnědá krev (stará ) ...nemůže to být třeba zátka ? Když jsem do porodnice volala ,řekla mi že po vyšetření je to možné že se to jen nesmí zhoršovat..večery a noci jsou už priserné ,malá se tam dost mele a mám takové jakoby křeče v podbřišku ale vkuse,že se pomalu ani sama nezvednu z postele.

petranaty
autor
4. dub 2020

Když dnes nebo zítra nic ,tak mám zase jít v pondělí na kontrolu..taky moc nerozumím té lékařské zprávě ...už je to dlouhé :(

eithelwing
4. dub 2020

@petranaty Špinit můžeš, to určitě. Neměla by to být jasná krev a nemělo by jí být moc.
Švagrová nedávno rodila a co jsem pochopila, nemocnice se snaží rodičky nedržet dlouho u sebe, aby něco nechytly. Takže žádné dlouhé hospitalizace, naopak kdo je ok, ať je doma.
Kdyby těch bolestí bylo víc, neustávalo, zavolej jim, nebo rovnou jeď. Jako raději stokrát za blbce, než jednou přijet pozdě. 🙂
Jinak zkoušej tu teplou vodu, koupel (ale ať ti partner pomůže z vody ven), sprcha. Kontrakce jsem poznala podle toho, že se v teplé vodě nerozehnaly, spíš naopak.
Držím palce! 🙂

daasqua
4. dub 2020

Já také neměla žádné poslíčky, rovnou to večer mírně nepravidelně začalo, od půlnoci pravidelně a v devět ráno už jsem ji měla v náručí 🙂 Ani o hl.zátce jsem nevěděla. K přivolání porodu mi pomohlo masírování bradavek (oxytocin), jinak ani vana, pohyb, víno, sex nic nepomáhalo. Držím palce v této nelehké době!

petranaty
autor
4. dub 2020

@eithelwing moc děkuji , mě spíš přijde že bolí jak se tam malá mele ...už bude asi veliká :D

petranaty
autor
4. dub 2020

@daasqua já masáž dělám každý den ve sprše ....vždy na večer je mi jakoby na zvracení a fakt sotva lezu ...a když už si lehnu tak se sama nezvednu jak tam malá řádí.. teď dělám na zahrádce ,tak se třeba tím pohybem něco rozjede :D

daasqua
4. dub 2020

@petranaty Jo, mně potom po rozjetí bylo taky blbě... a před porodnicí jsem ve tři ráno hodila krásnou šavli do křoví 😀 To teda nevím, co bych dělala v roušce 😀
Já se masírovala jeden celý den průběžně, od rána do večera... nakonec to bylo 20+4tt. Ale moc se mi v břiše nemlela, ona tam spíš pořád jen spala a občas se protáhla, aby zjistila, že se radši zase uklidí zpátky do původní zkomprimované polohy. Třeba se ti mele, že hledá nejlepší polohu a potom se zklidní až před finálem.

petranaty
autor
4. dub 2020

@daasqua no finále už měla mít druhého :D a já už jsem z toho fakt nervózní , když člověk neví do čeho jde :D myslím že to zná každá prvorodicka ...to čekání kdy to přijde je prostě na hlavu

daasqua
4. dub 2020

@petranaty Jo, teď to máte ještě horší kvůli tomu úžasnému koronaviru :-/ Já osobně jsem se zas tolik duševně nepřipravovala a nic jsem si nepředstavovala (maximálně to, že budu někde den lézt po zdi), byla jsem i docela klidná a myslím, že mi to pomohlo. Rychle se to rozeběhlo, kontrakce teda nic moc, ale mezi nimi si člověk odpočinul, snažila jsem se hodně sedět (ne ležet) a byla jsem brzy otevřená, ani to sestřičky nečekaly ("mno jo, nervózní prvorodička, no tak se na ni podíváme, ať se uklidní.... jéžiš, vy rodíte, honem, běžte dozadu do sálu, ani se neohlížejte, kde máte manžela, rychle").
40+2tt je pohoda, to bude každým dnem 🙂 Finále si určuje miminko a ne tabulky doktorů 🙂 Často takhle "straší", aby matky porodily (ze stresu či větším domácím vyvoláváním). Mně taky řekli "přijďte si v pondělí a uvidíme, co uděláme". No v pondělí už jí byl jeden den 🙂

petranaty
autor
4. dub 2020

@daasqua tak se taky budu snažit být klidná a prostě čekat ... I když v povaze jsem plasan a nesnáším ,když nevím do čeho jdu ...snad to tam sama zvládnu 🙂 a děkuji za podporu

petranaty
autor
21. dub 2020

@petranaty ahoj holky , tak jsem 10.4. porodila nádhernou holčičku , celkem jsme ale museli být v porodnici týden ... Porod mi vyvolávali od 9.4. 7h ráno práskali vodu a druhý den ve dvě ráno jsem porodila ...celou dobu kontrakce po 3,4,minutách ...bylo to dost vyčerpávající ...ale už máme holčičku doma a je moc hodná 🙂 vážila 3,65 🙂 takže žádný drobeček 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru