Hamilton. Do kdy jste rodily?

evunka27
17. led 2023

Ahoj holky. Jsem dnes 40+0 podle své Dr., dle porodnice jsem 39+2, malý na utz v 39+0 odhadovaná váha 3940g. Takže mám nástup 23.1 Na vyvolání pokud do té doby neporodím.

Dnes mi začala odcházet hlenová zátka bez špinění, následně na kontrole proveden hamilton, po něm jsem tedy zašpinila. Vím, že jsou ženy i po 3 hamiltonech a stejně jim porod vyvolávaly tabletama, ale má tu někdo zkušenosti s tím, že mu hamilton opravdu zabral? Případně za jak dlouho jste rodili?
Předem díky

pexi
Autor odpověď smazal
Zobraz
kubesovaadelka
20. led 2023

@evunka27 má recht. Ikdyž já rodila loni 29.1. a bylo to super. Dítě ještě nevzdorovalo tolik při oblíkání kombinézy apod😁 krásně spinkala na to čerstvém vzduchu klidně i 5 hodin🤷😁❤️ v létě napytel pokud se člověk nemá kde schovat pořádně do stínu, tak od 11 už malá venku ani nemohla usnout z vedra. Ale to je náš případ každýmu bobankovi vyhovujeme něco jiného každopádně já byla ráda za zimu

jitulkabobulka
22. led 2023

Vždy jsem měla po termínu. U prvního nepomohl ani opakovaný, u druhého cca za 24 hod. se rozjel porod, u třetího asi za 12 hod. A u čtvrtého do hodiny.

kubesovaadelka
25. led 2023

@evunka27 uuuuž je mezi námi poklad ?😁❤️

evunka27
autor
25. led 2023

Tak holky, nakonec v pondělí nástup, cca ve 12 zaveden balónek, ráno vypadl, v 7:15 zavedena tableta, ve 13:00 druhá tableta, od té doby poslíčci (ty už jsem měla ale 3 týdny a i po tom balonku), ve 3 jsem šla na monitor, nález na 2 prsty.
V 15:35 návrat z monitoru, teplá sprcha, oblékla jsem se do čistého, volám chlapovi ať jede domů, ale ať je v noci připravený. V 16:00 praskla voda, volám chlapovi, ať zůstane u bráchy (město porodnice, my jinak bydlíme cca 25min cesty).
No a malý 20:04 na světě, odhad 4250g, skutečná porodní váha 3900g a 52cm 😊
Oba jsme zdraví, mě teda šili hodinu, ale zvládla jsem to!

martina250703
Autor odpověď smazal
Zobraz
kubesovaadelka
25. led 2023

@evunka27 moc moc gratuluji, dočkala ses🥰 pěknej kus chlapa. Taky mě zasivali nebo vysivali hodinu zevnitř i zvenku. Hodně mazat dubovou kůrou po každým čůrání. A nevím jak to u vás jde, jestli víš nebo nevíš, ale mě doporučila porodní asistentka první dobu ačkoliv se mi to příčilo v první moment, chodit čůrat do sprchy, rovnou se i umyjes, namazes a krásně jsem se hojila. Opatrujte se a odpočívej 😊

fouskovi
25. led 2023

@kubesovaadelka já po druhém porodu chodila čůrat jen do sprchy já byla tak šitá že mě bolelo i sedět tak jsem se hezký hned oplachla hodně super byla vlažná voda namazala a bylo to

kubesovaadelka
25. led 2023

@fouskovi Přesně já taky. Jen říkám, že jak mi to porodní asistentka řekla, tak jsem si říkala v duchu, že to zvládnu i tak ale nakonec to bylo top a dělala jsem to tak i doma ještě nějakou dobu, právě i z toho důvodu že mě taky sili celkem dost zevnitř i zvenku

evunka27
autor
26. led 2023

@kubesovaadelka ano, chodím čurat do sprchy a sprchuji studenou vodou. Nabízeli mi i led na to, ale ten jsem odmítla.
Dubovou kůru bohužel nemám, budu muset skočit do lékárny. Před porodem jsem hledala hlavně vlhčené ubrousky s dubovou kůrou a nikde jsem je nesehnala.
Každý den je lepší a lepší a už jsem včera odpoledne začala i sedat 😊

kubesovaadelka
26. led 2023

@evunka27 nu vidíš to, já litala podle jedné sestřičky furt jak čamrda a jelikož jsem malou po porudtnemihla mít u sebe tak jsem hodiny prosedela u malé na sesterne neboť mi nic jiného nezbylo,nechtela jsem ji tam nechat samotnou😊. Pokud možno, fakt se procházkou pomalu nebo autem nebo ať chlap zajede pro dubovou kůru v gelu, mají ji v každé lékárně. Po každé sprše namazes a je😊

evunka27
autor
26. led 2023

@kubesovaadelka super, vyzvedneme asi až půjdeme domů 😁 chlap by mi přivezl něco jiného 😒😂

kubesovaadelka
26. led 2023

@evunka27 jo to známe, pošlu ho pro plinky s instrukcemi že jsou tam a tam a ne v regálu s plinkami, o chvíli později mi posílá regál s plinkami které má koupit ikdyž jsem mu 5minut předtím říkala, že tam ty co chci nejsou mezi nimi ale o uličku vedle🙈🙈😂

kubesovaadelka
26. led 2023

@evunka27 PS: jindy mu posílám obrázky přesně vyžadovaného zboží, ale dneska jsem to nestihla. 🙈🤭Obrázky fungují, tak někdy vyzkoušej 😂😂

evunka27
autor
26. led 2023

@kubesovaadelka mamka mi přinesla gel z aloe vera, tak ten by mohl být taky super 😊 přivezla si ho z Kanárů

kubesovaadelka
26. led 2023

@evunka27 třeba snad joo😊. Já slyšela vždycky jen o dubové kůre na spodek

evunka27
autor
27. led 2023

@kubesovaadelka tak musim říct, že je úžasnej.
Už po prvnim namazání byl znát rozdíl a po jednom dni to byla úleva. Hned se mi i lépe chodilo a dneska už dělám skoro vše - ohnu se, posadím se, už to nemám tak citlivé a nateklé. Takže mohu jen dopočit 🥰

kubesovaadelka
27. led 2023

@evunka27 to jsem ráda, snad někomu pomůže. U mě druhé dítě nehrozí. My chceme jednoho rozmazlanka🤭😂. ( Rozmazlenost nehrozí, protože žijeme v domě mého taťku jako velká 12ti členná rodina, kde má dcera i svého vrstevníka, jen o 19 dní starší a s tím se vidí denne, o ulic dál o půl roku mladšího bratrance, se kterým se vidí 2x týdne a o 2 ulice dál dvojčata o čtvrt roku mladší, takže se nemáne šanci jak rozmazlit😂). Ale já druhého dítěte nejdu😂

evunka27
autor
27. led 2023

@kubesovaadelka hele já to pronesla na sále taky 😂 už jsem na tu bolest zapomněla popravdě a i přes to, že jsem řekla že už do toho nejdu, si tim nejsem tak jistá 😂😂😂

kubesovaadelka
28. led 2023

@evunka27 to záleží no . Jako kdyby jsme bydleli někde dál odevsech tak bych asi nechtěla ať je sama malá, ale že má kolem sebe vrstevníky denně, tak se nudit nebude a my jsme s partnerem si řekli zabezpečit v dnešní době jedno pořádně a stačí 😂😊 nehledě na to že těhotenství nebylo bez komplikací, porod taky a po porodu malá náročná 😂😊 a už se těším, až budu spát celou noc a né co 3 hod vstávání na kojení apod ❤️🤭😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru