Hamilton. Kdy se vám rozjel porod?

monib66
20. zář 2019

Ahoj, holky. Asi jako většina jsem před termínem jak na trních, kdy to přijde. Ve středu na kontrole mi zjistily malé množství plodovky a malá měla vysokou tep.frekvenci, proto jsem souhlasila s peovedením Hamiltna. CS 7. V den provedení Hamiltna mě pobolívalo břicho, ale bolest ustala. Včera a dnes ráno odešly 2 velké kusy hlenové zátky (až mě překvapilo, jak velká zátka je 😀). Kdy se rozjel porod vám?

misicka1988
20. zář 2019

@monib66 Mě se rozjel porod vždy (2x) až po 2. Hamiltnu, u druhého těhu jsem pak porodila za 2 dny, a u třetího za 1 den. Ale po prvním Hamiltnu mě odešla max. hlenová zátka. Vždy mi ho dělali se souhlasem několik dní po termínu. Takže jsem rodila 41+0, a 41+1.

jitka_cm
Autor odpověď smazal
Zobraz
veronikakn
20. zář 2019

@monib66 Hamilton ve stredu, ve ctvrtek odchod hlenove zatky, v patek vecer zacal porod, porodila jsem v nedeli 😆

handulkak
20. zář 2019

Ve středu ve 12h hamilton, ve 13 první kontrakce a porod ve ctvrtek o sedmé ranni 🙂

nafreya
20. zář 2019

Hamilton ve 14h. Slabe bolesti beder a kontrakce v 16h, ve 22h se mala narodila 🙂

leitlova
20. zář 2019

Hamilton mi byl udělám v pondělí s tím, že jsem připravena, a kdybych nebydlela 10 minut chůze od porodnice, tak si mě tam nechají a nic. Doktor se ve čtvrtek divil, že mě vidí na kontrole, že jsem měla už dávno porodit, jak to tam bylo připravené.

ange_de_la_morte
20. zář 2019

Mi dělala doktorka Hamiltona týden před termínem - malá měla horší ozvy tak jsem souhlasila že je to lepší volba než vyvolávání .... ten den jsem lehce špinila a bolelo mně břicho .... toť vše, monitor se zlepšil a tak se to dál neřešilo .... porodia jsem den po termínu ( 8 dní po Hamiltonu) , hledová zátka začla odcházet cca 2-3 dny před tím ... u prnvího mi ale hlenová zátka neodešla vůbec a nakonec jsem rodila přirozeně 8 dní po termínu

denny27
20. zář 2019

Mě udělali Hamiltona, zavedli tabletku a za 5hodin jsem porodila☺️

fly80
20. zář 2019

Doktorka mi udělala Hamiltona kolem desáté dopoledne. Dlouho se nedělo vůbec nic až kolem jedné mě začalo bolet břicho. Malá se narodila půl hodiny po tom

blahoska
23. říj 2019
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

Mě udělali Hamiltona v prvním těhotenství bohužel bez mého souhlasu, nikdo mi nic neřekl a až při odchodu z ordinace se doktor zmínil, že by ten porod mohl být docela brzo, protože už provedl Hamiltona. Všude píšou (např. https://www.kojenecke-obleceni.eu/hamiltonuv-hmat-x31321#souhlas nebo tady https://www.promaminky.cz/clanky/porod-a-sestinedeli-48/brante-se-hamiltonovu-hmatu-460), že bez souhlasu ženy to nemůže lékař udělat, ale bohužel je realita jiná. Ani týden po tomto zákroku jsem nezačala rodit a porod byl porod vyvolaný tabletou. V druhém těhotenství byl porod vyvolán přirozeně týden před termínem.

priscilla90
23. říj 2019

Já jdu na Hamiltona zítra. Dole mám prý krásný nález, vše připravené, oteviram se. Tak by to mělo zabrat. Mám z toho trosku obavy. Ani ne z toho zákroku, jako z toho, co se bude dít pak. Mám trosku problém s hlidanim starší dcery. Takže abych včas stihla poznat, ze se něco děje, vše obstarat atd. A pak samozřejmě dojet do porodnice, když je to druhy porod. 🙏 Jak dopředu jste poznaly, ze se něco děje a čekaly doma než jste jely do porodnice? 🍀

nikyneli
12. pro 2019

@fly80 těžká závist :( já jsem dnes 40+6, na požádání mi udělali taky HH kolem 9.hodiny a čekám. Jsem druhorodicka po 6ti letech. Nález krásný. Vše připravené jen nejsou kontrakce. Při první také udělán hmat kolem 9-10 dopoledne a druhý den ve 13h byla malá venku. Tak teď čekám co bude a nebude. Jinak v pondělí v 7 nástup na indukci. Ale tobě Teda závidím. Krása.

petina3
12. pro 2019

3x Hamilton a porod se nerozjel. Rodila sem 41+0, pichli plodovku. Patricie mela 4550 g.

fly80
12. pro 2019

@nikyneli já jsem byla taky druhorodicka po šesti letech 😂 neboj, ono to nějak půjde a přeju, ať máš porod taky tak rychlý 😉

fly80
12. pro 2019

@nikyneli jo a měla sem jinak nástup na vyvolávání a druhý den ráno se mělo začít. Držím palce, to čekání je hrozné. Já vím

nikyneli
13. pro 2019

@fly80 děkuji moc. No vcera slabé bolesti po hmatu, ale pak od cca 16h klid až do teď. Teď sem tam opět jen lehká MS bolest, jinak nic. Už se s tím pondělím smiruji :(

fly80
14. pro 2019

@nikyneli do pondělí ještě času dost 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru