Hemeroidy. Je to v těhu normální?

cynthia19
11. únor 2020

Holky jak to máte s hemeroidy, všude možně co jsem četla tak že to je úplně normální v těhotenství, já Teda jednou mám a jednou ne, myslíte že bych měla s tím m lékaři nebo to prostě přejde tak či tak, mám vcelku strach kamarádka těhotná není, hemeroidy má a musela kvůli tomu na vyriznuti plus nějaké prášky a masticku, myslíte si že sem to mohla nějak od ní chytit? Do tedka sem skoro neměla a tedka to už i cítím když ležím předním vůbec sem nic necítila, dekuji za rady, jináč jsme 27+5tt

makra1988
11. únor 2020

Nejsem odborník, ale hemeroidy nejsou přenosné.
Manžel byl na vyriznuti, přežil to.
Já už mám druhé těhotenství a naštěstí je nemám. Po porodu jsem hned nasadila čípky hemagel, pak různé masticky, snažím se co nejvíc být v poloze lehmo. Ale asik každý je na to jinak náchylný. Pokud je máte teď, řekněte to d
MUDr a něco vám předepíše. Pak se můžou ztratit nebo být ještě hůře. A ano má to každá druhá po porodu. Ale není to tragédie, když se to řeší.

lida9
11. únor 2020

v tehu je to normalni, pouzij dubovou kuru (masticka z lekarny) pokud jsou primerene, pak bezproblemu pomuze

martaskaaa
11. únor 2020

Ono se s tím moc dělat nedá, jak bude mimčo přibírat, tak bude tlačit dolů na spodek a hemoroid spíš nezaleze zpátky. Mě se udělal ve 39tt a byl strašně veliký, nemohla jsem pořádně sedět a i když mi Dr na to dala něco, tak to nepomohlo. Byly to sedací kúry, nějaké čípky, mast z dubové kury, mast Faktu..🙄 Až po porodu se to ztratilo během šestinedělí, nejlepší na to byla mastička Preparation H 👍

adela_maskova
11. únor 2020

Mě se objevil někdy okolo pátého měsíce, přesně už nevím. Nejdřív malinký a postupně jak prcek rostl tak i on (potvora) 😁. Po porodu se výrazně zvětšil, ze i doktorka koukala 😁. Dostala jsem prášky a masticku Faktu. Do 3 týdnu se vrátil do velikosti před porodem. Jsem 11 mesicu po porodu a stále tam je. Menší, ale je. Chceme ještě druhé mimco, takže zatím neřeším, protože stoprocentně na to budu trpět i podruhé. Není to ale žádná tragédie. Když bude zlobit, dá se kdykoliv odstranit.

cynthia19
autor
11. únor 2020

@martaskaaa dekuji

barulina
12. únor 2020

Ja byla. Ndb je mam ted v tehu hodne a i krvacim. Dostqla jsem leky, mast a pomohlo. Zakdi si, minimalne se ti ulevi. A po porodu uvidis

karolpr
20. únor 2020

Já jsem třeba začala snídat jenom kašovitou snídani (musli, vločky aj.) a dost se mi ulevilo. Ani na operaci jsem nemusela...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru